Arcade games longplays by Metalcandyman

Blue's Journey - Longplay - 1CC No Death (Arcade)​


Αυτο παει να πει αγαπη για τα arcades και το retrogaming γενικοτερα.:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup: Τι παιχνιδαρα ειναι και το Blue's Journey.

Παντωs οταν βλεπω καπου best score gaming πλεον αυτοματα στο μυαλο μου εμφανιζονται τα γραμματα metalcandyman :fafoutis::fafoutis::fafoutis:
 
Τι παιχνιδάρα, συμφωνώ και επαυξάνω milntov, τι χρώματα τι sprites, πραγματική πανδαισία στην οθόνη. Μου θυμίζει πάρα πολύ το Liquid Kids σε πολλά σημεία (ίδια χρονια 1990). Φοβερό play Βασίλη, το κάνεις να φαίνεται εύκολο ενώ είναι δύσκολο παιχνίδι.

1683813749624.jpeg
 
Mαγκες μου thanks για τα καλα λογια :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: Οσο για το παιχνιδι πραγματικα ειναι παχνιδαρα αν και ξεχασμενο arcade γενικοτερα και τα ειπατε ολα και οι δυο και αν διαβασετε τι γραφω κατω απο το βιντεο αυτο ακριβως λεω πως δεν ξερω αν φταει το υφος του παιχνιδιου τα χαρουμεναχρωματα η μουσικη κλπ ομως παντα οταν το επαιζα ειχα μονιμα ενα χαζο χαμογελο στο προσωπο μου και η καλη διαθεση ξεχειλιζε.Πραγματικα ορισμενα παιχνιδια εχουν ενα ειδος μαγειας μεσα τους προς τον παικτη και Blue Max συμφωνουμε απολυτα με αυτα που γραφεις για το Liquid Kids το οποιο ειναι και αυτο παιχνιδαρα και πολυ ομορφο.
 

Hunchback - Longplay - 1CC No Death (Arcade)​


Συναρπαστικό., ένα από τα πιο αγαπημένα μου arcade ever. Η αξέχαστη εμπειρία, να είσαι παιδάκι στα 80s και να παίζεις Κουασιμόδο.
Εξαιρετικό Νo Death Βασίλη. :thumbup:
 
Τέλειο παιχνίδι έκανες Metalcandyman. :thumbup:

Ωραίο arcade, το τίμησα (θυμίζει το Caveman Ninja σε ορισμένα σημεία, ή είναι ιδέα μου?).
Έδειχνε τα δόντια του το Neo-Geo στα 2D παιχνίδια πλατφόρμας (όπως και στα beat 'em up).
Και βέβαια, αγαπάμε Data East.
 
Τι απομένει, να δούμε No Death Longplay στο Shinobi με κλειστά μάτια από Metalcandyman :help:

Ωραία έκδοση, κοντά στο arcade. Μια ένσταση για τα χρώματα έχω, πιο σκοτεινό μου φαίνεται εδώ, λόγω πιθανόν παλέτας. Και ότι λείπει ολόκληρο το δεύτερο stage είναι ακατανόητο.

Περιμένω την παιχνιδάρα Rastan σε arcade έκδοση (μην νομίζεις το έχω ξεχάσει δλδ) :fafoutis:
 
Τι απομένει, να δούμε No Death Longplay στο Shinobi με κλειστά μάτια από Metalcandyman :help:

Ωραία έκδοση, κοντά στο arcade. Μια ένσταση για τα χρώματα έχω, πιο σκοτεινό μου φαίνεται εδώ, λόγω πιθανόν παλέτας. Και ότι λείπει ολόκληρο το δεύτερο stage είναι ακατανόητο.

Περιμένω την παιχνιδάρα Rastan σε arcade έκδοση (μην νομίζεις το έχω ξεχάσει δλδ) :fafoutis:
Ετσι ειναι οπως τα λες φιλαρακι μου τα γραφω και γω κατω απο το βιντεο.Οντως ειναι ποιο σκοτεινο,λειπει ολοκληρη η δευτερη αποστολη με το ελικοπτερο και πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τον λογο οπως επισης και καποιοι εχθροι λειπουν καποιοι αλλοι εχουν προστεθει αλλα σε γενικες γραμμες μιλαμε για παιχνιδαρα και σχεδον arcade perfect.Οσο για το Rastan θα το βαλω στο προγραμμα γιατι το ξεχασα τελειως χαχαχαχαχα
 
Εννοω να κανουμε κουβεντα να συζητησουμε γιαυτα κλπ.
δλδ νταλαβερι, αλισβερισι που λεμε. Να σου πω ομως, ωραια τα γκειμακια, αλλα μεταξυ μας, ταχεις ψιλοχακαρει, πιστα και δεκαρικο ζητανε
 
δλδ νταλαβερι, αλισβερισι που λεμε. Να σου πω ομως, ωραια τα γκειμακια, αλλα μεταξυ μας, ταχεις ψιλοχακαρει, πιστα και δεκαρικο ζητανε
Sorry φιλος αλλα δε σε πιανω τι εννοεις.
 

World Rally - Longplay 1CC​



World Rally 2 - Longplay 1CC​


Καλα φιλαρακι εισαι και το πρωτο αναποδο τιμονι με πισωκουνα car. Εστιασε στα χωματινα περισσοτερο απο τα ασφαλτινα, γιατι σου φευγει λιγο ΔΕ η λιγοτερη πιεση στα λαστοιχα
 
Λεω και γω τι εννοει ο Chris τωρα και δεν μπορω να το πιασω χαχαχααχαχαχα.Οσο για τα longplay χαρα μου που τα βλεπεις και τα γουσταρεις φιλαρακι μου
 
@Metalcandyman, πάλι δεν παίζεις τις bonus πίστες; Αφού δεν είναι -no shuriken- το longplay! :confused:
 
Πίσω
Μπλουζα