Atari Jaguar κανείς???

καλωσήρθες gfoxtrot

jaguar έχουμε, ένα πολύ ωραίο boxed με καμιά εικοσαριά παιχνίδια αλλά δυστυχώς όχι το jag-cd. εσύ;
 
ηρθε νεο αιμα στους Αταρακιδες :)

φυσικα εχουμε. εχω 2 κουτατα και 5-6 παιχνιδια αλλα δυστυχως ουτε εγω εχω το CD jag :(
 
2 -άνευ κυτίων- (Αμερικάνικο και Ευρωπαϊκό) και μερικά παιχνιδάκια

(1) 2 Cybermorph cartridges © (Rarity:1)

(2) Tempest 2000 © (Rarity:3)

(3) Troy Aikman NFL Football © (Rarity:4)

(4) Trevor McFur in the Crescent Galaxy © (Rarity: 3)

(5) Brutal Sports Football © (Rarity:2)

(6) Alien vs Predator © (Rarity:4)

(7) Power Drive Rally © (Rarity:3)

(8) Doom © (Rarity:4)

Αποδεικτικά στοιχεία :

atarijagy.jpg
 
Έχω δύο,το ένα θέλει φτιάξιμο αλλα το άλλο πάει σφαίρα!

Έδώ πρέπει να πώ ένα μεγάλο ευχαριστώ στον mike που μου

τα έδωσε,thanx mike :cool:
 
εχουμε και καμια 7αρια παιχνιδακια
 
Φυσικα και εγω ειχα, αλλα τωρα ο τυχερος κατοχος ειναι ο "Α1200". Δεν με ενθουσιαζαν οι πρωτες αποτυχυμενες προσπαθειες για 3D. Δεν εβρισκα και παιχνιδια. Μετα επαιξα sensible soccer με το χειριστηριο-τηλεφωνο, και αυτο ηταν...

Και μια γενικη ερωτηση, για ολες τις κονσολες: βλεπω οτι ο geoanas αναφερει σπανιοτητα. Αυτο απο που το καταλαβαινουμε? υπαρχει κανα site με χαρακτηρισμους παιχνιδιων, ή απλα μονοι μας, οτι δεν το εχουμε ξαναπετυχει το θεωρουμε σπανιο?
 
Αναφέρω κι εγώ με τη σειρά μου:

1 Jaguar boxed και 1 Cybermorph cart...

Προσό...χή!!!! :D

Για τη σπανιότητα, πιστεύω οτι ο Geo, το έχει ψάξει το θέμα, καθώς είναι και ο ίδιος... ψαγμένος!!! :D

Details plz, γιατί κι εμένα με ενδιαφέρει...
 
Αυτο ακριβως εννουσα, μια λιστα.

Thanx Wally :)

Αραγε υπαρχει αντιστοιχο σε ολες τις κονσολες? Megadrive, NES, κτλ για να μην μας λενε "ειναι συλλεκτικο" θελω 100 ευρω?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Περι παιχνιδιων Atari Jaguar, το moeroshop εβγαλε καποιες προσφορες στα παιχνιδια του, μεταξυ αυτων:

Atari karts 40ε

Battle morph 15ε

Blue lightning 10ε

Hover strike 15ε

Iron Soldier 16ε

Απο οτι γραφει, τα παιχνιδια ειναι ολοκαινουργια και σφραγισμενα.. Οπου μερικα απο αυτα, οπως το atari carts ειναι πολυ σπανιο και πολυ καλο παιχνιδι. Ριξτε καμια ματια οι κατοχοι του μηχανηματος!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Getta Robo είπε:
Περι παιχνιδιων Atari Jaguar, το moeroshop εβγαλε καποιες προσφορες στα παιχνιδια του, μεταξυ αυτων:Atari karts 40ε

Battle morph 15ε

Blue lightning 10ε

Hover strike 15ε

Iron Soldier 16ε

Απο οτι γραφει, τα παιχνιδια ειναι ολοκαινουργια και σφραγισμενα.. Οπου μερικα απο αυτα, οπως το atari carts ειναι πολυ σπανιο και πολυ καλο παιχνιδι. Ριξτε καμια ματια οι κατοχοι του μηχανηματος!
τα εχει λιγο τσιμπιμενα παντως... οχι και 6? το Asteroids loose για το 2600... ελεος
 
Eχω κι εγώ ενα Atari Jaguar, αλλα δυστηχώς εχει σπασει μια ακιδα στο βυσμα του controller με αποτελεσμα καποια κουμπια να μην λειτουργουν. Αντε να βρεις αλλο τωρα...
 
Imgema είπε:
Eχω κι εγώ ενα Atari Jaguar, αλλα δυστηχώς εχει σπασει μια ακιδα στο βυσμα του controller με αποτελεσμα καποια κουμπια να μην λειτουργουν. Αντε να βρεις αλλο τωρα...
Έλα μωρέ τόσα κουμπιά έχει σιγά το πράγμα :p
 
Την προηγουμενη εβδομαδα παρελαβα κι εγω ένα Jaguar ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ. Αθικτο!

Φυσικα ήρθε με το Cybermorph απο μαμα, που δεν λεει και πολλά περαν απο το γρηγορο animation στο 3D περιβαλλον και τον digitized ηχο.

Περιμένω αυριο τα:

BUBSY, DRAGON THE BRUCE LEE STORY, KASUMI NINJA (thanks to pitsumani!!!!)

θα τα λιώσω μιλάμε

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμάμαι , πως είχα διαβάσει σε κάποια sites πως κάποια από τα τεχνικά χαρακτηριστικά του Jaguar ήταν ανώτερα και από του N64 ! Αληθεύει κάτι τέτοιο ;
 
ndial είπε:
Την προηγουμενη εβδομαδα παρελαβα κι εγω ένα Jaguar ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΥ. Αθικτο!Φυσικα ήρθε με το Cybermorph απο μαμα, που δεν λεει και πολλά περαν απο το γρηγορο animation στο 3D περιβαλλον και τον digitized ηχο.

Περιμένω αυριο τα:

BUBSY, DRAGON THE BRUCE LEE STORY, KASUMI NINJA (thanks to pitsumani!!!!)

θα τα λιώσω μιλάμε

Το battlemorph (κάπως έτσι) είναι πιο ωραίο, τουλάχιστον έχει πιο πολύ μπαμ μπουμ, ναι και εγώ είμαι ένας υπερήφανος κάτοχος ΑΤΑRI Jaguar:p

@Imgema φτιάχνει με μια καρφίτσα και λίγη κόλα δοκιμασμένα πράγματα
 
iliekater είπε:
Θυμάμαι , πως είχα διαβάσει σε κάποια sites πως κάποια από τα τεχνικά χαρακτηριστικά του Jaguar ήταν ανώτερα και από του N64 ! Αληθεύει κάτι τέτοιο ;
Όχι, έχει εξαιρετικό 2d h/w και είναι σχεδόν άχρηστο στο 3d. Με το ζόρι πλησιάζει το PSX σε ορισμένα πραγματάκια..
 
Πίσω
Μπλουζα