Atari Jaguar κανείς???

Οχι φίλε μου,μονο μεταχειρισμένο αν βρείς και αυτο σε υψιλή τιμή
 
στο αμερικάνικο ebay εχει με 300 ευρα.. τσάμπα...

αμα ανοίξεις και το καπάκι του cdrom ειναι η απόλυτη λεκάνη χααχαχαχα
 
Εν τω μεταξύ, σκέτο το jaguar είναι πολύ όμορφο, αλλά μόλις μπει το cd από πάνω είναι αδύνατον να μην το συνδυάσεις.. :D
 
ndial είπε:
ρε παιδιά πουλανε πλεόν το Jag CD? οπου και να ψαξω (ebay κτλ) τιποτα! τι να πω...
Πουλανε κυρίως στην Αμερική. Απο 250 δολλάρια και πάνω εως 350 boxed σε

αριστη κατάσταση.
 
A1200 είπε:
Οχι φίλε μου,μονο μεταχειρισμένο αν βρείς και αυτο σε υψιλή τιμή
φυσικα και δεν μιλαω για καινουργιο, αλλα για μεταχειρησμένο. στο ebay βρηκα μονο απο Αμερικη 1-2 κομματια αλλα ακριβα αφου τα δινουν πακετο με το Jaguar
 
Κομματάκι δύσκολο στην ευρωπαική αγορα.

Ψάξε στο Γερμανικό EBAY. Εμφανίζονται αραιά και πού.

Αλλα οι τιμές κυμαίνονται μέχρι τα 200? για μτχ.
 
Έχω βρει μαγαζί (ΣΗΜ: όχι εκείνο στα Εξάρχεια) που πιθανότατα έχει ένα παρατημένο (είδα μόνο το κουτί σ' ένα ράφι- αλλά δε νομίζω να'ταν άδειο).

Βέβαια δε ξέρω πόσο το έχει τώρα.

Όποιος θέλει πληροφορίες, μου στέλνει P.M.
 
Παρτο για εσενα, ειναι ωραιο μηχανημα, θα παιξεις κανα μισαωρο LOL.

Περα απο την πλακα, παρτο και ποτε δεν ξερεις.
 
αν και μάλλον δεν λέμε τα ίδια εγώ βρήκα ένα που είναι πλήρες σε άριστη κατάσταση αλλά το πουλάει 50 ευρώ... (θα το έπαιρνα αν είχε και άλλα jag παιχνίδια στο κατάστημα αλλά δεν...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mike είπε:
Παρτο για εσενα, ειναι ωραιο μηχανημα, θα παιξεις κανα μισαωρο LOL.Περα απο την πλακα, παρτο και ποτε δεν ξερεις.
Ήταν ωραίο και δυνατό μηχάνημα, αλλά με πολύ λίγα παιχνίδια (το μισάωρο που είπες :D )

Μόνο για ΠΟΛΥ καμμένους συλλέκτες πλέον.
 
Μπήκα και εγώ στο κόσμο του jaguar! Εχει και καλά παιχνίδια αλλά αξιζει κάποιος να πάρει την κονσόλα για να παίξεις κάποια από τα χειρότερα 3D παιχνίδια που φτιάχτηκαν! Ειδικά το club drive είναι πραγματικά ελεεινό! οτι να ναι φυσική, τετραγωνισμένα γραφικά και ούτε ένας αντίπαλος να συναγωνιστείς! Τρελέ συγκινίσεις! Τα highlight: Η πιο κακισχεδιασμένη γάτα που έχω δει σε παιχνίδι και ότι στο βιβλιαράκι γράφει υπόθεση για να δικαολογήσουν το τι γινεται στο <<παιχνίδι>>! Οποιος το έχει αξίζει να διαβάσει αυτό το αριστούργημα!

 
UNCLE CARL είπε:
Μπήκα και εγώ στο κόσμο του jaguar! Εχει και καλά παιχνίδια αλλά αξιζει κάποιος να πάρει την κονσόλα για να παίξεις κάποια από τα χειρότερα 3D παιχνίδια που φτιάχτηκαν! Ειδικά το club drive είναι πραγματικά ελεεινό! οτι να ναι φυσική, τετραγωνισμένα γραφικά και ούτε ένας αντίπαλος να συναγωνιστείς! Τρελέ συγκινίσεις! Τα highlight: Η πιο κακισχεδιασμένη γάτα που έχω δει σε παιχνίδι και ότι στο βιβλιαράκι γράφει υπόθεση για να δικαολογήσουν το τι γινεται στο <<παιχνίδι>>! Οποιος το έχει αξίζει να διαβάσει αυτό το αριστούργημα!

Η γάτα μοιάζει με κατσαρόλα βασικά:Ρ

*In retrospect: Γιατί πήρα Jaguar ο βλαξ;
 
Μιλαμε οτι πρεπει να εχει μαζεμενα τα περισσοτερα χειροτερα παιχνιδια σε κονσολα ever.

Βλεπεις τα specs του Kazumi Ninja και σκεφτεσαι "καλο θα ειναι, σαν mortal kombat" και το παιχνιδι ειναι χειροτερο

απο mortal kombat σε SNES και Megadrive. Δεν ειχαν πως να δειξουν 3D σε ενα 2D fighting game, και δειχνει να περιστρεφονται

οι χωροι που βρισκονται οι μαχητες. Ελεος.

Παιχνιδια ενα και ενα, απο αθλιοτητα. Chekered flag, Cybermorph, κτλ δεν παιζονται. Ακομα και μεταφορες παιχνιδιων ειναι αθλιες.

NBA JAM T.E. μακραν η χειροτερη εκδοση, με μουσικη techno/beat μεσα στο παιχνιδι και απαραδεκτο collision detection, η μπαλα περναει

μεσα απο τους παικτες. Pinball fantasies? ιδιο με της Α500, αλλα το gameplay ειναι αστα να πανε, εχει μια επιλογη για "hard scroling" που

απλα η οθονη παει πανω-κατω και σε εκνευριζει. Αν το βαλεις στο easy το παιχνιδι παιζει σε slow motion και απλα ξυνεσαι.

Απο τα πολλα παιχνιδια που εχω παιξει, το alien VS predator σωζεται, και καπως το διασκεδαστικο wolfstein 3D.

Kazumi ninja, Tempest 2000, sensible soccer, Dragon Bruce Lee, cybermorph, chekered flag ειναι πολυ χειροτερα απο οτι επρεπε,

Bubsy, Alien VS Predator, Wolfstein 3D, cannon fodder, flashback, NBA JAM T.E. Pinball Fantasies, Theme Park απλα παιζονται.

Απογοητευτικα σε βαθμο που δεν θα ξεσφραγισω τα Dino Dudes και Iron Soldier που εχω, για να μην βγουν μαπα και αυτα.

Στο μονο που εχω εναποθεσει τις ελπιδες μου, ειναι το Raiden, αλλα δεν το εχω βρει ακομα.
 
mike είπε:
και Iron Soldier που εχω, για να μην βγουν μαπα και αυτα.Στο μονο που εχω εναποθεσει τις ελπιδες μου, ειναι το Raiden, αλλα δεν το εχω βρει ακομα.
Ε, το Iron Soldier απλά παίζεται..
 
Είναι μία απο τις κονσόλες που με αφήνει αφιάφορο. Πολύ hype και πολύ λίγο τελικό αποτέλεσμα!!
 
Ειναι μαλλον η κονσολα με τα λιγοτερα καρέ...

Κριμα αφενος διοτι βουλιαξε καθε μελλοντικη αποπειρα της Atari στο gaming hardware και αφετερου επειδη ενα κομματι της τεχνολογιας του "κραταει" απο το θρυλικο Sinclair Loki και το Konix Multisystem
 
mike είπε:
Απογοητευτικα σε βαθμο που δεν θα ξεσφραγισω τα Dino Dudes και Iron Soldier που εχω, για να μην βγουν μαπα και αυτα.
Δεν ξέρω για το Dino Dudes, αλλά το Iron Soldier ειναι από τα καλύτερα παιχνίδια του Jaguar, ότι κι αν σημαινει αυτό, σε σχέση με τα υπόλοιπα. Τουλάχιστον τεχνικά. Αν και πάλι μιλάμε για παιχνίδι με filled polygons και ελάχιστα textures, έχει πολύ ομαλό frame rate (σπάνιο πράγμα για το μηχάνημα) και εντυπωσιακές εκρήξεις. Εγώ προσωπικά μονο 3-4 παιχνίδια θα ήθελα να παιξω στην δική μου κονσόλα και το Iron Soldier ειναι ενα από αυτά.

[video=youtube;ReCuj-sCfPI]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Διαφωνώ μόνο σε ότι αφορά το Tempest 2000 το οποίο ειναι πραγματικά εκπληκτικό. Παρεμπιπτόντως μόλις απέκτησα και το αυθεντικό μου SuperflyDX μαζί με την jaguar μου που μου επιστράφηκε μονταρισμένη με bjl :)
 
mike είπε:
@ orolin : Ετσι κουπονι εφημεριδας !!! και αλλοι το πηραν ετσι (ονοματα δεν λεω).
Κάποιοι άλλοι πάλι μάζεψαν τα κουπόνια και τελικά δεν το πήραν!
 
Παιδιά εγώ το έβλεπα για πολλά χρόνια ως το καλύτερο δώρο στη σκοποβολή που ήταν στο λουνα παρκ του χωριού μου(Πεταλίδι Μεσσηνίας).Στο κουτί του,σε ψάρωνε με τα μάτια που είχε απέξω(και τις νυχιές LOL).Πρέπει να το είχανε μέχρι και πριν 5-6 χρόνια.Μετά ανακαινίστηκε το λουνα παρκ και πάει και η σκοποβολή, πάει και το jaguar(μακάρι να το είχε κερδίσει κάποιος βέβαια γιατί το λούνα παρκ το είχανε άτομα άσχετα με κονσόλες να το πω ευπρεπώς!)
 
Πίσω
Μπλουζα