Bibi-bo: Β' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Soufle δεν ξέρω αν λειτουργεί.Φοβάμαι μην εκραγεί μετά από τόσα χρόνια στο υπόγειο:burn:

Οι μπιμπιμποδες μας :D μοιράζονταν τον σύντροφο των μπαρμπων μας,τον ενα και μοναδικό Κεν.Όπως καταλαβαίνεις γίνονταν πολλά όργια... ;)
 
Πριν από μερικές μέρες έφτασε στα χέρια μου αυτή η πανέμορφη κοπέλα που μοσχοβολούσε φράουλα. Θεώρησα πιο σωστό αφού είναι ντεμπυτάντ να την καλλωπίσω, όσο γίνεται βέβαια διότι είναι θεσπέσια από μόνη της, και μετά να την παρουσιάσω... Άλλωστε ο κουκλοπατέρας της μου την εμπιστεύτηκε στην καλύτερη κατάσταση, και οφείλω να την διατηρώ εξαίρετη, και την δώσω στο καλύτερο παιδί όπως μου υπαγορεύτηκε...:biglaugh:

Ιδού λοιπόν η bibi bo Πάρτυ, αν δεν απατώμαι, με τα καλά της χαρισμένη από τον πολυαγαπημένο makisimo που μας έχει λείψει πολύ πολύ πολύ πολύ.....

Σε ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου!!!!!!!! :thanx2: :thanx2: :thanx2:

attachment.php
 
Πω πω Σουφλε μου!!!! Ειναι απλα υ π ε ρ ο χ η!!!! Και μαλιστα χαρισμενη απο τον αγαπημενο κουκλοπατερα μας!!! Με γεια!!!! :) :) :)
 
Με γεια σου, σουφλέ μου! Είναι απλά ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ!! Να τη χαίρεσαι! :)
 
Σουβλέ την μεταμόρφωσες σαν να βγήκε από την "Δυναστεία"..!!! Κούκλα...!! :D

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σας ευχαριστώ πολύ παιδάκια μου!! Να 'στε καλά!! Ακόμη δεν το πιστεύω ότι την έχω! Πηγαίνω κάθε τόσο και την τσεκάρω να δω αν είναι ακόμη εκεί...:tongue: όχι όχι δεν είναι παράνοια, απλά έχω ένα Ken δίπλα της και ελέγχω μην κάνει καμιά ''λαδιά'' στον Τζον Τζον...:biglaugh::biglaugh:

Αχ βρε makisimo τι γέλιο με τη Δυναστεία!! Να σαι καλά...
 
Μην αγχώνεσαι Σουγλέ μου.,.!!! Εδω η Αναστασία μας πριν 1 χρονο σχεδόν μας είχε εξομολογηθεί ότι φοβάται μην τυχόν η bibi bo της , κάνει την λαδιά με κανέναν από τους μπρατσομένους Κυρίαρχους του σύμπαντος..!! Στον Κεν θα κολλήσεις εσύ??? :D
 
με γεια σουφλε μου υπεροχη η μπιμπιμπο παρτυ εισαι πολυ τυχερη που σου τη χαρισε ο μακισιμος, ο κουκλοπατερας οπως τον αποκαλειται. Μακισιμε υπεροχη η συλλογη σου μπραβο σου...

Η αληθεια ειναι οτι ψαχνω κι εγω απεγνωσμενα για μια μπιμπιμπο α περιοδου στα παλια παιχνιδοπωλεια της πολης μου αλλα δεν βρηκα τιποτα. Αν ημουν στην Αθηνα ισως να ημουν πιο τυχερη αν και πια δε νομιζω να υπαρχουν αλλες, εχουν περασει πια τοσα χρονια. Παλι καλα που βρηκα μια στο ιντερνετ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aχ Μαkισιμε, γινε και ο δικος μου Αι Βασίλης :0 Μηπως να κανουμε μια λιστα με σειρα προτεραιοτητας? :0

Αμαλια34, πιστευω οτι σιγουρα υπαρχουν απλα δεν εχουμε ψαξει οσο πρεπει. Μηπως ακομα δεν το εχουμε παρει σοβαρα. Στο κεντρο της Αθηνας εχει τυχει να δω παλια μαγαζια. Ολο και κατι θα εχει μεσα. Μου φαινεται το Σαββατο θα κανω μια επισκεψη.

Και τη δυναστεια ποσο καιρο ειχα να την ακουσω. Να ειστε καλα που μου την θυμησατε.
 
Kornizoliza θα φροντίσω τα Χριστούγεννα να σε επισκεφθώ. :p

Δεν θελω αν σε απογοητευσω αλλα λίγο δύσκολο να βρεις μαγαζάκι στην Αθήνα με bibi bo. Αλλά βέβαια δεν έχεις να χάσεις τίποτα, όλο και κάτι μπορεί αν βρεθεί. :)
 
Σε ευχαριστω Αι-μακισιμε θα σε περιμενω πως και πως :) Δεν απογοητευομαι ομως και ειμαι σιγουρη οτι καποιο μαγαζακι θα εχει μπιμπι μπο ακομη. Ακομη και να μην βρω στο κεντρο της Αθηνας, τωρα που θα πηγαινω Αρτεμιδα για μπανακια, στην παλια αγορα εχει σιγουρα παλια μαγαζακια με παιχνιδια.Τα εχω δει. Εκει θα βρω σιγουρα. Τουλαχιστον περισυ ειχα δει
 
Λέτε να χρειάζομαι και τα δύο τα νεφρά μου? Γιατί με τις τιμές που παίζουν στο ιντερνετ για την bibi bo , σίγουρα θα πρέπει να πουλήσω το ένα . :( :( Έχετε καμία ιδέα ρε παιδιά εκτός από παλιά μαγαζιά και το ιντερνετ μπορούμε να βρούμε καμία bibi bo. Εγώ πάντως παλιά μαγαζιά όσο έχω πρόσβαση τα εξάντλησα.
 
Να στε καλά για τα καλά σας λόγια και τις ευχές σας!! Όλα τα εύσημα όμως πάνε στον στον Αι-makisimo που όχι μόνο την περιέσωσε αλλά είχε και την απίστευτη καλοσύνη να μου τη δωρίσει!!!! Και ναι ακόμη την κοιτάω....
 
spirtouli μου μην απογοητεύεσαι, εγώ ψάχνω εδώ και 2 χρόνια περίπου και ελάχιστα ήταν τα πράγματα που βρήκα σε όσα παλιά μαγαζιά και αν έψαξα. Παρόλα αυτά είναι απίστευτο τι βρίσκεις εκεί που δεν το περιμένεις!! Για παράδειγμα πριν λίγες μέρες σε ένα παιχνιδάδικο που μάλλον κλείνει διότι ελάχιστα πράγματα είχε μέσα, βρήκα σε ένα ανοιγμένο κουτί Barbie τι νομίζετε?? Μερικά κομμάτια και αξεσουάρ από την κουζίνα bibi bo β' περιόδου!! Δυστυχώς το τραπεζάκι δεν ήταν μέσα αλλά είμαι ευχαριστημένη και έτσι!! Νομίζω δεν το έχουμε ξαναδεί στο νήμα γι' αυτό και το περνάω με φόντο το οπισθόφυλλο ενός από τα κουτιά β, που είχε την μεγάλη καλοσύνη να μου στείλει η αγαπημένη μου mytiny, :thanx2: :thanx2: και διαφημίζει τα έπιπλα β περιόδου. Στα συνημμένα και μια κοντινότερη εικόνα της διαφήμισης.

attachment.php


DSC02139.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε αυτό έχεις δίκιο soufle , η αδερφή μου μου βρήκε τα ντραμς της bibi bo που γίνονται τσαντάκι με ένα ευρώ , δεν μου τα έχει φέρει να σας τα δείξω.
 
spirtoulis είπε:
Σε αυτό έχεις δίκιο soufle , η αδερφή μου μου βρήκε τα ντραμς της bibi bo που γίνονται τσαντάκι με ένα ευρώ , δεν μου τα έχει φέρει να σας τα δείξω.
Με γεια σου spirtouli μου!! Άντε να σου τα φέρει γρήγορα να χαρείς εσύ, να τα χαρούμε και εμείς!!!

Και μετά από την κουζίνα υπερπαραγωγή:tongue: περνάω ένα φουστανάκι που είχα ξαναβάλει παλιότερα ως αγνώστων στοιχείων. Μετά από έρευνα είμαι 99% σίγουρη ότι είναι bibi bo β περιόδου και τελικά το είδα κάπου και στο site σε λευκό. Οπότε το περνάω με τη Λίζα σε κατάσταση προ-κομμωτηρίου!!!

attachment.php
 
soufle μου υπεροχο το φορεμα της Λιζας σου αλλα και της μπιμπιμπο να μην ηταν ο,τι και να φορεσει αυτη η κουκλα της πηγαινει τρέλα !
 
Γιατί δεν βλέπω το φόρεμα της soufle?
 
Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ spirtouli με τις φωτογραφίες της soufle. Δεν μπορώ να τις δω.
 
Πίσω
Μπλουζα