Bibi-bo: Β' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

mytinyworld είπε:
Ο,τι θέλει το σουφλεδάκι μας!!!Εφτασεεεε!

attachment.php
Να γιατί μου αρέσει να βλέπω φωτογραφήσεις από σένα..!!! Καλλιτέχνις παιδί μου, εσύ και η Αναστασία το κατέχετε το άθλημα, πάει και τελείωσε..!!

Εγώ όσες ώρες και να διαθέσω , φωτογραφιες σαν τις δικες σου δεν πρόκειται να βγάλω..!!! Ε μαααα , μ αυτόν τον καημό θα πάω πια..!! :shake: :takethat:

ΥΓ. Παρεπιπτόντος ο προσωπικός σου ιστιοχόρος, δεν ξέρω τι έκανε η δημιουργός του :gdance: (το Αναστασάκι μας, ποιος άλλος..), αλλά σαν μα μεγάλωσε, σαν να ομόρφυνε...θαμπώθηκα μιλάμε..!!!!
 
mytinyworld είπε:
Ο,τι θέλει το σουφλεδάκι μας!!!Εφτασεεεε!

Άχου το κοριτσάκι μου το γλυκό!!! Δε μου χαλάει ποτέ χατίρι!!! Είναι ειλικρινά πανέμορφα και τα 2!!:dribble::dribble::dribble::dribble::dribble:Και οι κουκλίτσες σου μέσα στη γλύκα όπως πάντα!! Ειλικρινά δεν μπορώ να ξεχωρίσω πιο από τα δύο...το κίτρινο πάντως είναι ένα χρώμα που σπάνια χρησιμοποιείται για ρούχα κούκλας και είναι κρίμα γιατί είναι τόσο χαρούμενο και ωραίο χρώμα!!! Γενικά πάντως η Β περίοδος είναι λίγο ριγμένη σε σχέση με τα ρούχα της Α. Νομίζω πως με με αυτά τα ρουχαλάκια παίρνει τη ρεβάνς!! Να τα χαίρεσαι καλή μου!!

Amalia μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου και για τα καλά σου λόγια!!! Καλή χρονιά και ότι επιθυμείς για το 2012!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σας βάζω μία φωτογραφία από ένα φόρεμα που έχω. Δεν ξέρω αν το έχουμε ξαναδεί.

P1120011.jpg
 
spirtouli πολύ ωραίο το φόρεμα και ο συνδυασμός χρωμάτων, άσπρο και γαλάζιο.Να το χαίρεσαι. Σίγουρα σε αυτή την απόχρωση δεν το έχουμε ξαναδεί.
 
mytinyworld ευχαριστουμε πολυ που φωτογραφισες τοσο ομορφα μαζι και τις 2 πολυ ωραιες κουκλες με τα 2 φορεματα "παραμυθενια ομορφια" , ειναι οντως παραμυθενια!!!!!!να τα χαιρεσαι!!!!!!! κι εγω θα ελεγα πως η κιτρινη παραλλαγη εχει κατι που σε μαγνητιζει ισως επειδη ειναι ενα χρωμα που σπανια το βλεπουμε :thanx2: :thanx2: :thanx2:

spirtoulis με γεια το νεο σου αποκτημα!!!!!!!!!!ειναι πολυ ομορφο και μ αρεσει πολυ αυτος ο συνδυασμος χρωματων!!!!!!!!η πολυ γλυκια bibi bo σου απεκτησε κιολας τα πρωτα της φορεματα και σου ευχομαι να βρεις κι αλλα!!!!!!!!!!!!!
 
Αυτό το φόρεμα του σπιρτούλη το έχω δει μόνο σε πορτοκαλί δεν ήξερα ότι υπάρχει και σε μπλε.Πανέμορφο, με γεια!
 
mytiny υπεροχο κ το κιτρινο.ημουν αναμεσα σ αυτα τα 2 χρωματα αλλα ως κλασικη ροζαλια διαλεξα το αλλο!τελικα η κορδελα στα μαλλια μπαινει?αρα καλα εκανα κ την εβαλα κ γω εκει...

σπιρτουλη να το χαιρεσαι!!το εχω δει απο κοντα αλλα δεν το κρατησα...
 
Lne εγώ νομίζω ότι η κορδέλα μπαίνει στο λαιμό. Πάντως στο λαιμό ή στα μαλλιά είναι από τα ομορφότερα φορέματα της Β΄περιόδου γιατί έχει πρωτότυπη φούστα και δε μοιάζει με τα υπόλοιπα της ίδιας περιόδου.

attachment.php


Θέλω να σας ρωτήσω: παλτό ή γούνα ή κάποιο χειμερινό πανωφόρι στη Β΄περίοδο υπάρχει; Όλο έξωμες τουαλέτες ή καλοκαιρινά απογευματινά φορέματα έχει. Επίσης δε θυμάμαι παντελόνια να έχει εκτός από τη στολή του τέννις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαίρομαι που σας άρεσε και το κίτρινο. Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! :)

Κι εγώ πιστεύω ότι η κορδέλα φοριέται ή στο λαιμό ή στους ώμους σαν εσάρπα, απλά το έβαλα έτσι γιατί έκρυβε το φόρεμα! ;)

Πράγματι, δεν θυμάμαι καθόλου παντελόνια στην δεύτερη περίοδο, ούτε χειμωνιάτικα ρούχα. Η el greco έβγαλε το χειμώνα από τη ζωή της bibi-bo! Ανοιξη και καλοκαίρι όλο το χρόνο, έτσι για να φεύγουν κι οι στενοχώριες μαζί! Και παραμυθένια φορέματα. Ούτε αστροναύτης, ούτε στρατιωτίνα, ούτε ταγεράκια με παντελόνι. Χμ, σαν να της αλοιώσανε λίγο την προσωπικότητα μου ακούγεται όλο αυτό... :xm:
 
mytinyworld σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Μακρομάνικα είχε κάποια αλλά μέχρι εκεί.

<<Ανοιξη και καλοκαίρι όλο το χρόνο, έτσι για να φεύγουν κι οι στενοχώριες μαζί!>> Πανέμορφο και πολύ ποιητικό αυτό που έγραψες! Σε ευχαριστώ πολύ!
 
Να'σαι καλά EL GRECO! Κι εγώ σ'ευχαριστώ για όσα μας έχεις προσφέρει και συνεχίζεις ακόμα να μας προσφέρεις!
 
el greco θα συμφωνησω αυτο το φορεμα το λατρεψα απ την πρωτη στιγμη. ειναι μπαλουν με διπλο υφασμα (σαν να εχει φοδρα) κ το εμπριμε του σαν ανοιξιατικος πινακας!!

η κουκλα σου με το στησιμο της κ το φορεμα ειναι αξιοζηλευτη!!!
 
mytinyworld σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για την ευγένεια σου.

Lne σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Η bibi-bo είναι η bibi-bo Σεϋχέλες και θεωρώ ότι έχει πολύ ωραίο βάψιμο και επιτέλους φρύδια.
 
Φίλε μου ελ γκρέκο πανέμορφη κι αυτή η κούκλα και έχεις δίκιο επιτέλους και με φρύδια. Μου θυμίζει λίγο Μέριλιν Μονρόε. Να τη χαίρεσαι και πάντα να είσαι καλά και να μοιράζεσαι μαζί μας τις πανέμορφες αυτές φωτογραφίες που μας γεμίζουν με νοσταλγία...

Τι καλά να μασταν όλοι παλι παιδιά και να ήμασταν όλη αυτή η κουκλοπαρέα μαζί :)

Η μπιμπιμπό αλήθεια πότε να βγήκε με φρύδια? Λίγο πριν το τέλος της?
 
Φίλη Αμαλία σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για την ευγένεια σου.

Πιστεύω ότι στην ψυχή είμαστε ακόμη παιδιά. Μπορεί κάποτε να συναντηθούμε όλοι μαζί.

Η bibi-bo απέκτησε φρύδια όταν έγινε ρόκερ, έχοντας εκείνο το τεράστιο μακιγιάζ ματιού.

Στη bibi-bo Σεϋχέλες κράτησαν τα φρύδια χωρίς όμως το τεράστιο μακιγιάζ ματιού.

Άρα δεν ήταν προς το τέλος της.
 
Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε ελ γκρέκο, είναι πολύ ωραία και με τα φρύδια η μπιμπιμπό. Η τελευταία που βγήκε ξέρει κανείς ποια ήταν?
 
Είναι πολύ πλούσιο της υλικό της bibi bo που υπάρχει. Αν μπορούσε κάποιος όμως να μας έδειχνε σε μερικές φωτογραφίες το πως εξελίχθηκε το πρόσωπο της bibi-bo. :)
 
Φίλη Αμαλία η τελευταία bibi-bo ήταν η bibi-bo Πίτσι και Ντόλυ. Η bibi-bo με τα δύο της σκυλάκια.

spirtouli αν και ξεπερνά τη Β΄περίοδο αυτό που ζητάς και πιάνει και την Α΄ θα σου δείξω την εξέλιξη των προσώπων της αγαπημένης μας κούκλας. Στην Α΄περίοδο υπήρχαν δύο ειδών πρόσωπα. Στα παραθέτω στις παρακάτω φωτογραφίες:

attachment.php


attachment.php


Στη Β΄περίοδο το δεύτερο πρόσωπο υπήρξε μόνο στους ρόκερ μαζί με το πρώτο αλλά στη γνωστή σκούρα απόχρωση και μετά σταμάτησε. Έμεινε μόνο το πρώτο πρόσωπο της φωτογραφίας με διαφορές στο μακιγιάζ:

attachment.php


attachment.php


attachment.php


Όλες οι κούκλες της Β΄περιόδου είχαν ένα από αυτά τα τρία μακιγιάζ στο πρόσωπο. Ασ σημειωθεί ότι ενώ στην Α΄περίοδο το 90% των κουκλών δεν είχαν αφέλειες, στη Β΄περίοδο το 90% είχε αφέλειες στα μαλλιά.
 
EL GRECO ευχαριστουμε παρα πολυ για τις πληροφοριες και τις φωτογραφιες!!!!!!!!!!!!τωρα ειναι ακομα πιο ξεκαθαρα τα πραγματα :) :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:

μπραβο και σε σενα spirtoulis για την ιδεα/απορια που ειχες :)
 
Σε ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου φίλε ελ γκρέκο για τις κατατοπιστικές σου φωτογραφίες και πληροφορίες.

Ολες πάντως ανεξαρτήτως περιόδου α ή β είναι πανέμορφες...
 
Πίσω
Μπλουζα