Bibi-bo: Β' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Να είστε καλά όλοι!! Αυτό το φορεματάκι το έψαχνα καιρό γιατί το είχα και παλιά στη συλλογή μου αλλά ας πούμε ότι ατύχησε... Και τα δύο πάντως είναι με σκρατς οπότε είναι Β κυκλοφορία.

Kαλή μου mytiny τι υπέροχο που είναι!! Σε ευχαριστούμε πολύ που μας ξαναθύμησες αυτή την υπέροχη φωτό!!

makisimako μου τι καταπληκτικό και το κόκκινο!!!! Ότι πρέπει για Οscar!!!!

Να τα χαίρεστε παιδιά!!!!

Εδώ βρήκα και το ασημένιο με την ασημί δαντέλα από το Rapunjelaki μας:

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?14056-Bibi-bo-%C2-%F0%E5%F1%E9%EF%E4%EF%F2-%28%F1%EF%F5%F7%E1-%E1%EE%E5%F3%EF%F5%E1%F1%29/page3
 
Περνάω ένα ακόμη από τα υπέροχα δώρα που μου έχουν χαρίσει οι ρετροφίλοι μου. Πρόκειται για το δεύτερο ΠΑΠΙΝΙ el greco που κάνει καριέρα σε φωτορομάντζο... :D (το πρώτο ήταν σε διαφήμιση της el greco). Αποτελεί για την ακρίβεια το πρώτο δώρο που έλαβα και, αν και έχει περάσει περίπου ένας χρόνος από τότε, αξιώθηκα επιτέλους να το περάσω!!! Η αλήθεια ήταν πως λογάριαζα να τελειώσει πολύ νωρίτερα το σίριαλ και να το περάσω αμέσως μετά, μια και αποτελούσε έναν από τους βασικούς πρωταγωνιστές (από μηχανής θεός που έλεγαν και οι αρχαίοι ημών...). Πρόκειται για το πρώτο μου boxed el greco, χαρισμένο από τον αγαπημένο μου φίλο makisimo, και του έχω ιδιαίτερη αδυναμία και για τους δύο παραπάνω λόγους. Όσα ευχαριστώ και να πω είναι λίγα, είναι όμως πάντα μέσα από την καρδιά μου... :thanx2: :thanx2: :thanx2:

attachment.php
 
Αγαπημενο μου σουγλεδάκι....να μην με ευχαριστσεις για τίποτα...εμεις πρεπει να σε ευχαριστουμε που εχεις κανει το σαιτ πολύ πιο όμορφο με την παρουσία σου , το χιουμορ σου, τα σιριαλ σου,τις μοναδικες φωτογραφησεις σου, τα απίστευτα σχόιλιά σου, την ρετροπροσφορά σου και την καλοσύνη σου!(ξέχασα τίποτα??? :p ) Κι εγω σου εχω αδυναμία..!! :flower: Κι όχι μονο εγω, αλλά πολλά μέλη και φίλοι..!! :) Μα πάνω απ όλα...... η bibi-bo "πιπίνι"...καβάλα στο παπίνι..! :p :p:D
 
Αμαν παιδια μου, τι αξεσουαρ και χρυσοποικιλτο ρουχο εχετε ποσταρει!!! Ειναι αυτα πραγματα σε εποχη οικονομικης κρισης να μας δειχνετε?

Α ρε bibi-bo...εζησες σε χρυσες εποχες τοτε! ::) Τωρα εχεις να βαλει κινεζικο φουστανι που θα παει συννεφο! :D
 
με γεια σε ολυς ειναι πανεμορφα!!

mytinyworld μου το σομον φορεματακι δεν το σουρωσα εγω ετσι ηταν στο κουτι κ ετσι το αφησα για να ειναι πιο ρομαντικο...

να κανω μια ερωτηση?δε θυμαμαι αν το εχω δει εδω αλλα καποιος μου ειπε οτι εχει δει ρουχα bibi bo σε μπλε κουτια. υπαρχει κατι τετοιο ή εκανε λαθος?
 
soufle πολύ ωραίο το παπίνι. Ακόμα όμως πιο όμορφη η χειρονομία του makisimou. Να το χαίρεσαι.
 
Με γεια το παπίνι, soufle μου!! :)

Αναστασία μου, έζησε μεγάλη ζωή η bibi-bo είναι αλήθεια :xm:
 
Υπηρχανε μπλε κουτια με ρουχα της bibi bo απο την σειρα rockers
 
Σωστά Άρτεμις...!! Μάλλον αυτο θα εννοεί..royxrock1.jpg

Επίσης μια ερωτηση..!~!! Υπάρχει περίπτωση το γνωστο ρουχαλάκι της BETTY-BO να κυκλοφορησε σε κουτι(εννοώ χωρις την κουκλα?)

Μια φιλη μου επιμενει οτι ποτε δνε ειχε την ΒΕΤΤΥ ΒΟ κι οτι το ειχε αγορασει ξεχωριστά..!!

Γιατι αν ναι, τοτε κι αυτο ξθα ηταν σε μπλε κουτί..!! Αλλά το θεωρω αδυνατον , μιας και κανενας δνε το εχει αναφερει..!! Εξάλλου η συγκεκριμενη κουκλα μονο με αυτο το ρουχο κυκλοφορησε..!! Για πιιον λογο να το βγαλόυν και μονο του..χωρις κουκλα..!! ::)
 
ευχαριστω πολυ παιδια!
 
Να και οι φωτογραφίες απο το φόρεμα που λέω ότι είναι επαέκδοση του φρου φρου.

forema.jpg

forema1.jpg
 
mytinyworld ένα υπέροχο φόρεμα στα σωστά χέρια. Πράγματι μοιάζει πάρα πολύ με το φρου φρου και θα είναι η επανέκδοση του. Να το χαίρεσαι και εύχομαι να βρεις και της Ά περιόδου γιατί το αξίζεις!
 
Καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο το 2012

attachment.php


 
EL GRECO πανεμορφη η bibi bo!!!!!!!!!πώς λεγεται το γιορτινο φορεμα;
 
katerinak σε ευχαριστώ. Η κούκλα είναι η bibi-bo πάρτυ και το φόρεμα από τη σειρά παραμυθένια ομορφιά. Κι εγώ το θεωρώ από τα πιο όμορφα φορέματα της Β΄περιόδου.
 
EL GRECO είπε:
katerinak σε ευχαριστώ. Η κούκλα είναι η bibi-bo πάρτυ και το φόρεμα από τη σειρά παραμυθένια ομορφιά. Κι εγώ το θεωρώ από τα πιο όμορφα φορέματα της Β΄περιόδου.
σ ευχαριστω πολυ για την πληροφορια!καλες γιορτες με υγεια και χαρα!!
 
katerinak να σαι καλά και 2012 ευχές σου να πραγματοποιηθούν το νέο έτος! :D
 
EL GRECO, πανέμορφη η κούκλα σου με αυτό το φόρεμα!

Ευχές και από εμένα και τις δύο νεοαποκτηθείσες bibi-bo μου! (οι δύο ακριανές)

attachment.php


Αυτή με το μαλλί μπούκλα φοράει ένα φόρεμα που μου χάρισε η Lne και την υπερευχαριστώ!!! :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:

attachment.php


Αραγε ποια είναι αυτή η σγουρομάλλα?
 
mytinyworld σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Πολύ όμορφες οι κούκλες σου. Αυτή που ρωτάς είναι η bibi-bo Β΄περιόδου που την έχει πίσω στα κουτιά.
attachment.php


Είναι από τις πιο όμορφες της Β΄περιόδου. Ας σημειωθεί ότι τέτοιο μαλλί λίγο πιο μακρύ είχε και η ρόλερ Β΄περιόδου. Και η άλλη με το νυφικό είναι πάρα πολύ όμορφη. Να σαι καλά να τις χαίρεσαι.
 
Σ'ευχαριστώ πολύ EL GRECO! Κι εγώ αυτή σκέφτηκα ότι πρέπει να είναι, αλλά με μπέρδεψε το ότι μου φαίνονταν πιο λίγα τα μαλλιά στην φωτογραφία στο κουτί! Δυσκολεύτηκα να καταλάβω πώς ήταν το χτένισμά της, γιατί όταν μου τη φέρανε τα μαλλιά της ήταν πολύ μπερδεμένα! Η άλλη, είναι σίγουρα η Πίτσι και Ντόλυ, γιατί την έχω άλλες δύο φορές και είναι ίδιες! Εχει και τα χαρακτηριστικά πλεξουδάκια στα μαλλιά της μπροστά στο πλάι.
 
Πίσω
Μπλουζα