Bibi-bo: Β' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Φίλε ελ γκρέκο σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες και για τις φωτογραφίες που έβαλες. Το ξέρω πως σου το έχουμε ξαναπεί αλλά αυτή η χρυσομαλλούσα σου είναι από τις ωραιότερες μπιμπιμπό που έχουμε δει νομίζω, να τη χαίρεσαι :)
 
El greco ωραίο το φόρεμα παραμυθένια ομορφιά. Η BiBi-Bo με αυτό μου θυμίζει κυρίες της εποχής του ρομαντισμού.
 
Φίλη Αμαλία σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για την ευγένειά σου. Η bibi-bo χρυσά μαλλιά είναι ξεχωριστή. Επειδή έχουν βρεθεί πάρα πολλές σε κουτιά και μη,πιστεύω ότι τότε δεν έκανε πάντως και μεγάλη επιτυχία. Εύχομαι να αποκτήσεις και εσύ μία σύντομα.

Φίλη spirtouli σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για την ευγένειά σου. Η παραμυθένια ομορφιά είχε κυρίως φουστάνια εποχής και γενικά η Β΄περίοδος έγινε πιο ρομαντική και τέτοιου είδους φορέματα κυριάρχησαν τότε.
 
Γεια σας και από μένα!!! Πριν λίγες μέρες αποφάσισα να κάνω ένα ξεκαθάρισμα στο πατάρι και όταν ξαναείδα τα παιχνίδια μου με έπιασε μια απίστευτη νοσταλγία και άρχισα να ψάχνω στο νετ διαφημίσεις κ.λπ. Έχετε κάνει απίστευτη δουλειά!!! Ωστόσο, δεν βρήκα κάποια που να μου θυμίζει τη μία και μοναδική Bibi- bo που έχω... ΦΦΦ.... Το φόρεμά της το είχα ανταλλάξει με ένα ζακετάκι όταν ήμουν μικρή. Μου την είχε κάνει δώρο η γιαγιά-νονά μου, σε λαμπάδα το '88 ή '89. Σωστά ψάχνω στης Β' περιόδου ή αυτές στις λαμπάδες είναι άλλο κεφάλαιο; Το μόνο που θυμάμαι ήταν κάτι λαστιχένια πολύχρωμα βραχιολάκια και τα επίσης λαστιχένια της ροζο-πορτοκαλί ημιδιαφανή τακούνια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
spylla καλώς ήρθες στο γλυκό κόσμο της bibi-bo.

Σωστά ψάχνεις εδώ για τη bibi-bo λαμπάδα. Θυμάσαι λεπτομέρειες από το φόρεμα; Θα βοηθούσε.

Συνήθως στις λαμπάδες φορούσαν οι bibi-bo υφασματάκια που δένανε όπως αυτή της φωτογραφίας.

Είχανε κι ένα μωρό συνήθως μαζί τους. Πολλοί παιχνιδοπώληδες βάζανε σε λαμπάδες άλλες bibi-bo από κουτιά και τις πωλούσανε.

attachment.php
 
Μωρό δεν είχε σίγουρα... Κάτι σε λαχανί και φούξια ήταν και η υφή του υφάσματος ήταν ίδιο με αυτό της φωτογραφίας.

Τώρα που το θυμάμαι είχε και στα μαλλιά ένα λαστιχάκι από το ίδιο ύφασμα σε σπιράλ από τα ίδια χρώματα.

Αυτή είναι, χωρίς ρούχα βέβαια και αρκετά ξεχαρβαλωμένη... :( Φωτογραφία0303.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
spylla η κούκλα σου είναι σε πολύ καλή κατάσταση και πολύ όμορφη. Φτιάχνει εύκολα. Σου βάζω ένα διαφημιστικό της εποχής μήπως αυτή είναι αυτή η κούκλα σου:

http://www.youtube.com/watch?v=cdVIBO37vGQ
 
Δυστυχώς όχι... Σε ευχαριστώ όμως πάααρα πολύ! Δεν πειράζει, απλά ήμουν περίεργη να μάθω πώς λεγόταν. Τις μπιμπιμπό ίσα που τις πρόλαβα. Τουλάχιστον, έμαθα τις Σίντυ μου.
 
Spylla παρακαλώ. Είσαι πολύ τυχερή που πρόλαβες έστω στo τέλoς τη bibi-bo.

Οι παρακάτω φωτογραφίες είναι αφιερωμένες στη φίλη που μου χάρισε αυτό το σύνολο πάρτυ της bibi-bo με πολλές ευχαριστίες.

attachment.php
attachment.php
 
Πανεμορφες οι φωτογραφίες σου φίλε ελ γρέκο όπως παντα....
 
φιλε EL GRECO με γεια το νεο συνολο "παρτυ" !!!!!!!!! το φορεμα αν δεν κανω λαθος ειναι φτιαγμενο απ το γυαλιστερο υφασμα/χαρτι ,πολυ ωραιο και το ζακετακι και η κορδελα που φοραει στα μαλλια η γλυκια bibi bo :)

πανεμορφες οι φωτογραφιες του ζευγους,να το χαιρεσαι!!!!!!!!!!!
 
Φίλες katerinak και Amalia σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Το φόρεμα αυτό πράγματι είναι είναι από το ύφασμα χαρτί. Το ζακετάκι του συνόλου είναι πολύ ωραίο. Για την ιστορία αυτό το σύνολο έχει κυκλοφορήσει εκτός από τη σειρά bibi-bo πάρτυ και σκέτο bibi-bo με το κουτί της φωτογραφίας που είναι πίσω από την κούκλα που το φοράει.

attachment.php
 
ευχαριστουμε πολυ φιλε EL GRECO για τις πολυτιμες οπως παντα πληροφοριες σου :cheers: :cheers: :cheers:

πανεμορφη και αυτη η φωτογραφια με τη bibi bo :)
 
Με γεια το σύνολο El greco, το κοτσιδάκι που φοράει η bibi bo στο σύνολο πάρτυ ήταν στη μόδα τότε και το φορύσαν και πολλά κοριτσάκια. Την κούκλα στη δεύτερη φωτογραφία την έκανες πραγματικό αριστούργημα.
 
Φίλες katerinak και spirtoulis σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Φίλη spirtoulis η bibi-bo που σου αρέσει είχε το έντονο μακιγιάζ στα μάτια και προσεχτικά με ασετόν το έβγαλα. Τόνισα μετά με ανεξίτηλο μαρκαδόρο τις βλεφαρίδες και τα φρύδια και έτοιμη. Τα μαλλιά με καλαμάκια γίνανε εύκολα μπούκλες.
 
Τέλεια η μπιμπι μπό!! Απίστευτο χτένισμα, πλούσια μαλλιά, όσο για το φόρεμα δεν έχω λόγια.!..!..!
 
spylla σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Το φόρεμα γίνεται εντυπωσιακό με το ζακετάκι του. Οι μπούκλες κάνουν τα μαλλιά να φαίνονται ακόμη πιο πλούσια.
 
Καλησπερα σε ολους.

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση αν ξερετε να μου απαντησετε.Αυτη η κουκλα με την μωβ σκια στα ματια που κατα καποιο τροπο μοιαζει στην Σειχελλες γνωριζει κανεις το ποια ειναι?

Ευχαριστω προκαταβολικα!

2.jpg
 
bibibo_elgreco καλώς ήρθες και ναι αυτή η bibi-bo είναι η bibi-bo Σεϊχέλες. Είναι ιδιαίτερη κούκλα γιατί έχει μοναδικό μακιγιάζ στα μάτια και είναι η πρώτη χωρίς αληθινές βλεφαρίδες και με φρύδια. Να τη χαίρεσαι.
 
Ηappy New Year!!!!

Θέλετε φέτος τη Πρωτοχρονιά να κάνετε κάτι διαφορετό;Σκυλο-Βαρεθήκατε τα σκυλάδικα με φυστίκια,φρουτοσαλάτες και γαρύφαλα;Βαρεθήκατε τα ορθάδικα με τη φλεβίτιδα και τις λιποθυμίες; Σιχαθήκατε τη δήθεν ροκ των ΄10s; Η el greco έχει τη λύση και σε αυτό!!!!


Καλή Πρωτοχρονιά με το φανταστικό-υπέροχο-ανυπέρβλητο συγκρότημα bibi bo και οι ROCKERS!!!


 


Το πλήθος παραληρεί!!!!!
:bow: :bow: :bow: :bow:

 


Δυναμική πα
ρουσία το νέο μέλος του συγκροτήματος η bibi bo με τα χρυσά μαλλιά σε ένα συνολάκι by makisimos!!!!! ( :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:)




bibi bo Β' ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΧΡΥΣΑ .JPG


Κοντά σας για λίγες μόνο εμφανίσεις!!!! (Καλέστε για κρατήσεις στο 555555555555 retromaniax club)


 

 


attachment.php


 




attachment.php


attachment.php
 
Πίσω
Μπλουζα