Bibi-bo: Β' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Γλυκιά Amalia34 υπέροχη η bibi-bo σου!Το κορμάκι είναι όνειρο!Εύχομαι να αποκτήσεις τις bibi-bo που θες και πάντα να τους φτιάχνεις ρουχαλάκια και να τραβάς υπέροχες φωτογραφίες!!! :)

Η bibi-bo με πράσινο φόρεμα που το ίδιο σχέδιο υπήρχε και στην Α΄περίοδο σε κίτρινο χρώμα,τότε με τούλι...

picture.php
 
Πανέμορφη με αυτό το φόρεμα λάμπει ολόκληρη. Κι εγώ σου εύχομαι να έχεις πάντα γύρω σου ανθρώπους που σε αγαπούν και σε θαυμάζουν και κούκλες που σε κάνουν ευτυχισμένη και σε βοηθούν να παραμένεις παιδί στην ψυχή, όλο καλοσύνη και αγάπη...
 
Αγαπημενα μου παιδια, καιρο δεν ειχατε να δειτε την bibi-bo Αμαρυλλιδα? :)

Ε μετα τις πανεμορφες κουκλες των κοριτσιων σας βαζω και εγω το καμαρι μου με ρουχαλακι, και ανηψακι, απο την Β περιοδο, χαρισμενο απο την Mytinyworld που ποτε δεν μας ξεχνα! :flower:

Διπλα εχει κατι σαν μυγα, αν και δεν ειναι ακριβως μυγα ειναι μια λιβελουλη, το συμβολο της ρετροσυλλογης μου. Το ξερω οτι οι φωτο δεν ειναι και τοσο πια σουπερ για να τις γεμισω με υπογραφες, αλλα επειδη εχουνε δει πολλα τα ματια μας στο web, τις κοτσαρα κι εγω....τρομαρα μου! :D
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Γλυκιά Amalia34 σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Λατρεμένη Αναστασία υπέροχη η bibi-bo Αμαρυλλιδα!Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην πολυαγαπημένη Mytinyworld για το όμορφο φόρεμα που σου έστειλε!

Μία bibi-bo β΄περιόδου με φόρεμα Β΄περιόδου...

picture.php
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Καλό καλοκαίρι και από μία bibi-bo Β΄περιόδου! ;)

picture.php
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

vassoftr μία ακόμη φωτογραφία με αυτό το μαγιό.Εγώ θυμάμαι που μας είχε κάνει εντύπωση με την αδερφή μου που ήταν ελαστικό.Παιδάκια τότε παίζαμε να το τεντώνουμε και να το αφήνουμε...

Το μαγιό σε μία ακόμη φωτογραφία φορώντας το μία bibi-bo Β΄περιόδου...

picture.php
 
Αναστασία υπέροχη η Αμαρρυλίς σου !

Ραπουνζέλ μου αυτό το μαγιό είναι πολύ ωραίο και επίκαιρο μια και στην Ελλάδα έχει τόση ζέστη θα το χαίρεται η κούκλα σου :)
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Γλυκιά Αμαλία σε ευχαριστώ !Η Ιωαλιάνα φωτογραφίζεται μαζί με την Αλίκη μιας και το ζήτησε η λατρεμένη Αναστασία! ;)

picture.php
 
Σε ευχαριστω Rapunjel μου που μας ποσταρες την φωτογραφια!!! Τελικα οχι, ιδιο υψος με την Κοριν εχουνε. Καλα την υπολογισα!!!
 
Νσ και η δικιά μου... πιο ανανεωμένη από ποτέ.! :)
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Λατρεμένη Αναστασία δεν κάνει τίποτα.Μη με ευχαριστείς.Φαντάσου οι κούκλες μόλις μάθανε πως είναι για σένα η φωτογράφιση ποζάρανε αμέσως ευχαρίστως! :D

GinaP πολύ όμορφη η κούκλα σου και πολύ ωραία ντυμένη!Να τη χαίρεσαι!

Είναι η παιδική σου bibi-bo αν θυμάμαι καλά!

Η bibi-bo μου που έχει παιχτεί περισσότερο από όλες τις άλλες μαζί και έχει ταλαιπωρηθεί πολύ αλλά φέτος ανανεώθηκε για τα καλά! ;)

picture.php
 
Πραγματικά δεν καταλαβαίνει κανείς ότι είναι ταλαιπωρημένη από το πολύ παιχνίδι μάλλον έχει πάρει από τη δική σου φρεσκάδα Ραπουνζέλ μου :)
 
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

Γλυκιά Amalia34 σε ευχαριστώ για τα καλά σου μελένια λόγια!Απλά αυτή η κούκλα έχει υποστεί ριζικές αλλαγές στα χείλη,στα μαλλιά και της έβαλα και βλεφαρίδες.Χαίρομαι που δεν φαίνεται η ταλαιπωρία της τόσο πολύ!

Δεν λυγίζει πια αγκώνες και αστραγάλους και η ανιψιά μου πριν πολλά χρόνια που έλειπα από το σπίτι την πήρε και της έσπασε το κεντρικό λάστιχο.Τότε δεν είχα σκεφτεί ότι αλλάζει και κόλλησα τη μέση και το λαιμό.Πάντως είναι μια από τις πιο αγαπημένες μου! ;)

picture.php
 
Μετά από μια γρήγορη ανασκόπηση στην κατηγορία προσθέτω μερικά δικά μου β περιόδου.

picture.php


picture.php


Το τσαντάκι πρέπει να είναι παλιότερο. Το υπέροχο αυτό φουστανάκι το είχα και σε χρυσό με φούξια δαντέλα αλλά δυστυχώς μου το έκλεψαν μαζί με καμιά δεκαριά ακόμα. Τα είχα ξεχάσει σε ένα "φιλικό" σπίτι και μου επέστρεψαν μόνο τα μισά. Όταν απαίτησα τα υπόλοιπα μου είπαν με θράσος ότι αυτά ήταν και δεν θυμόμουν καλά. Ακόμα το θυμάμαι και σφίγγεται η καρδιά μου. Αν τουλάχιστο τα προσέχουν χαλάλι...

Από τη σειρά ΒΙΒΙΒΟ και ROCKERS

picture.php


picture.php


To παντελόνι του Τζον Τζον ήταν από δερματίνη και διαλύθηκε για αυτό και το αναποδογύρισα και το ξαναέραψα. Το πορτοκαλί τζάκετ επίσης έχει ξεφλουδίσει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

soufle πολύ ωραίο το ασημί φουστανάκι.Εγώ το έχω και στο χρυσό.Αυτό που σου έκαναν λέγεται κλεψιά αλλά μη στενοχωριέσαι πια.Δεν αξίζει.

Το χρυσό και το ασημί φορεμένα από τη bibi-bo με τα χρυσά μαλλιά...

picture.php


picture.php
 
Μερικά ρουχαλάκια από τη ΒΙΒΙΒΟ LA BANDA νομίζω. Ήμουν αρκετά μεγάλη τότε και θυμάμαι κάπως καλύτερα. Η κουκλίτσα φοράει πρόσφατα ρουχαλάκια αλλά αγοράστηκε με το αριστερό συνολάκι. Ηζώνη είναι είναι από τους Rockers και ντο παντελονάκι από τα μπεμπέ. νομίζω είχε και ένα πουκαμισάκι και το κοριτσάκι ένα ροζ φουστανάκι το οποίο μαζί με το κοριτσάκι και το καροτσάκι κατέληξαν στα χέρια των φίλων που προανέφερα. Tο κοριτσάκι που έχω τώρα είναι κατοπινή αγορά και επειδή είναι σα να έχει κάνει σολάριουμ θεωρώ ότι είναι β περιόδου

picture.php


To σακάκι είναι Barbie και η φουστίτσα με το πουλοβεράκι από την γκαρνταρόμπα της Kari Michell

picture.php


Αχ rapunjel σε ευχαριστώ πολύ που μου το ξαναθύμησες! Και ταιριάζει τέλεια με τη Χρυσομαλλούσα ΒΙΒΙΒΟ σου!! Με συγκίνησες πολύ, νιώθω σα να το βρήκα πάλι!!

Αυτό το φουστανάκι έχει σκρατς οπότε πρέπει να ανήκει στα β.

picture.php


picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

soufle μη με ευχαριστείς να σαι καλά!Το τελευταίο φουστανάκι Α΄περιόδου μου κάνει.Μήπως είναι επανακυκλοφορία και του βάλανε σκρατς;

Η κουκλίτσα σου Β΄περιόδου είναι πολύ όμορφη!

Η δική μου φορεσιά LA BANDA φορεμένη από τη Βιργινία.

picture.php
 
Η Βιργινία είναι κούκλα!! Δεν ήξερα ότι είχαν βγάλει τη LA BANDA σε τόσες παραλλαγές! Για το ασημί φουστανάκι δεν ξέρω καθόλου. Το ύφασμα πάντως μοιάζει με ρουχαλάκια σας της α αλλά δεν έχει κουμπάκι. Κάπου στο site διάβασα ότι τα σκρατς μπήκαν μετά το 1985 για αυτό και το έβαλα εδώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Bibi-bo: Β περιοδος (ρουχα + αξεσουαρ)

soufle σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για τη Βιργινία.Στη Β΄περίοδο μπορεί να μην ήταν τα σχέδια των ρούχων όσα στην Α΄αλλά το καθένα είχε πάρα πολλές παραλλαγές!Πολλά ρούχα έχουν σκρατς της Α΄περιόδου γιατί επανακυκλοφόρησαν αργότερα.Ήταν δηλαδή το ίδιο σχέδιο με

μόνη διαφορά το σκρατς.

Μία τέτοια περίπτωση είναι και το φουστανάκι της φωτογραφίας φορεμένο από τη Βιργινία...

picture.php
 
Πίσω
Μπλουζα