Bibi-bo Μέρος 1ο

Ευχαριστώ makisime!

Ευχαριστώ makisime πολύ όμορφες είναι. Πρόσεχε τις γιατί κολλάνε και λιώνει το πλαστικό στα χέρια και στα πόδια(φαίνεται στη μεσαία στα πόδια ψηλά). Έχεις και εσύ πολλές bibi-bo και πολύ όμορφες.Νομίζω ότι είμαστε τουλάχιστον στην ψυχή παιδιά και θα παραμείνουμε! Σου στέλνω μια φώτο bibi-bo στα κίτρινα!
 
Δυστυχώς και οι τρεις τους είναι ανάπηρες λόγω ζέστης από τα 25 καλοκαίρια που έχουν περάσει από πάνω τους..!!! Αλλά δεν έχει σημασία γιατί έχουν την αγάπη μας..! ;)
 
Συμφωνώ!Όλη μας την αγάπη στην bibi-bo!

Makisime άψογη απάντηση! Έχουν όλη την αγάπη μας κι άλλη τόση!
 
Rapunjel οι bibibo που εχεις και εφτιαξες ειναι ολα τα λεφτα!!!! Συγχαρητηρια!!!

Σιγουρα οταν παω σπιτι θα φερω εδω τον Αγκαλιτσα να μαθει ιταλικα και θα σας στειλω φωτο απο την νεα του ζωή στο εξωτερικο!

Μακαρι πραγματικα να βρουμε και τις υπολοιπες κουκλες μου.. την bibibo, την Σιντυ και την πρωτη μου Barbie... που να βρισκονται αραγε... στο σπιτι καποιου ποντικα; ή στην φωλια καποιας κατσαρίδας;

Θυμαμαι επισης οτι τις ειχα αφησει μεσα στο συρταρι μου τυλιγμενες σε ενα ασπρο πανι, σαν μουμιες για να μην τους ανακατευτουν τα μαλλια... λετε να τις ερωτευτηκε ο ΜαμΡα απο τους thundercats και να τις πηγε στην πυραμιδα του; Αχ κατακαημενες κουκλες, πεσατε στα ξενα χερια...

Παιδια μην με ρωτησετε ποσες μπαρμπι εχω... ντρεπομαι να το πω γιατι ειμαστε και στο thread της Bibi-bo, θα φαω εξωση!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδια μην με ρωτησετε ποσες μπαρμπι εχω... ντρεπομαι να το πω γιατι ειμαστε και στο thread της Bibi-bo, θα φαω εξωση!!!
 
Γλυκειά μου Αναστασία

Αναστασία μου σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια για τις bibi-bo μου. Εύχομαι να βρεις τις κούκλες σου και θέλω φώτο και από τον αγκαλίτσα σου. Μη νιώθεις άσχημα για τις barbie. Έχω κι εγώ περίπου 200. Οι 100 είναι μέσα σε μια κούτα και οι άλλες στολισμένες. Απλά αγαπάμε πιο πολύ τη bibi-bo , αφού είναι η πιο γλυκειά του κόσμου. Σου στέλνω μια φώτο barbie, μια Sindy, μια bibi-bo!
 
200!!!!! :eek: :) Ενταξει εχω καιρο μεχρι τοτε Rapunjel μου!!! Εγω εχω 30 εδω στην Ιταλια, που μου τις εχει χαρισει ολες το Αμορε, αν και παντα με κοιταει περιεργα οταν μου τις δινει γιατι δεν ηταν πολυ σιγουρος αν ειμαι φυσιολογικη!

Μετα ειδε τι γινεται στον κοσμο με τους συλλεκτες οποτε χαλαρωσε! Η μαμα μου φετος μου πηρε αλλες 4 απο το μοναστηρακι, αγοραζω και παλιες και μετα τις κανω ΟΟΑΚ, one of a kind, γιατι την εφαγαν οι τυψεις που δεν βρισκει την Μπιμπιμπο και τις αλλες κουκλες μου...

Βαζω και εγω 3 φωτο απο τις δημιουργιες μου. Να χα και γω μια Bibibo να βαλω... :cry: Μπορει ομως φετος να τα καταφερω!
 
Τέλειες Αναστασία!

Αναστασία μου οι κούκλες σου είναι πολύ όμορφες.

Θα βρεις και τη bibi-bo σου αλλιώς θα ψάξουμε να βρούμε μια να πάρεις .

:D Μόνο μη στενοχωριέσαι.

Σου στέλνω φώτο μια άλλη bibi-bo που τη μακίγιαρα και της άλλαξα και κουπ!
 
Πωπώ Rapunjel σκετη τρελα η bibi-bo!!! Νεραιδουλα την εκανες!! Ειναι δηλαδη μια ΟΟΑΚ, μια και μοναδικη! :)
 
Ευχαριστω Αναστασία μου!

Χάρηκα που σου άρεσε η bibi-bo. Προσπαθώ να τις κρατάω σε καλή κατάσταση, να σώζω ότι μπορώ από τη φθορά του χρόνου...

Σου στέλνω άλλη μια φώτο της αγαπημένης μου bibi-bo.
 
Θυμάστε την οικογένοια ΒΟ που είχε κυκλοφορήσει καπου μετά τα μέσα της δεκαετίας 80 και είχε κάνει πάταγο...??? Θυμάμαι καλά ότι διαφημιστικά στην ΕΡΤ έπαιζαν λίγο πριν τα Χριστούγεννα γιατιί ήταν πολύ πρωτοποριακό παιχνίδι για εκείνη την εποχή όλη η οικογένοια της ΒΙΒΙ ΒΟ..!Δεν θυμάμαι ποια χρονιά όμως ακριβώς ήταν..!! Ανάμεσα στο 87 και στο 88 νομίζω..!!!! Και πάντα από την EL GRECO..!!!!

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Δειτε το αλμπουμ μου!
 
betty bo και Tom Tom

Makisime αυτή είναι η αδερφή της bibi-bo και ο κουνιάδος της bibi-bo με τα ανηψάκια της. Η bibi-bo μας ήταν ανύπαντρη και μικρότερη από την αδερφή της...

dsc00523wu7.jpg
 
rapunjel είπε:
Makisime αυτή είναι η αδερφή της bibi-bo και ο κουνιάδος της bibi-bo με τα ανηψάκια της. Η bibi-bo μας ήταν ανύπαντρη και μικρότερη από την αδερφή της...
σωστα...ειναι η μπετυ μπο η αδερφη της και ο τομ τομ ο ανδρας της..
 
αχ τι ομορφη Bibibo

Rapunjel μου, φαινεται οτι ειναι η αγαπημενη Bibibo σου! :) Ειναι το κατι αλλο!!! Λες και μολις βγηκε απο το κουτι της!!! Τα μαλλια της, το βινυλιο της!! Ειναι σε αριστη κατασταση! Και τι γλυκο προσωπακι που εχει!!! Ουτε την Μονα Λιζα στο Λουβρο δεν προσεχουνε τοσο πολυ!!!

Makisimο τι μου θυμησες τωρα με το κουνιαδο της Bibibo!!! :cry: Οταν ημουνα μικρη θυμαμαι οτι σε ενα ζαχαροπλαστειο ειχανε στην βιτρινα αυτην την Χαρουμενη Οικογενεια αλλα ηταν πολυ ακριβη κι ουτε που ξεστομησα ποτέ οτι την ηθελα για δωρο. Η μαμα μου ειχε παει λοιπον και μου ειχε παρει τα διδυμακια, και σε εμενα και στην αδερφη μου. Ειχαμε λοιπον 4 διδυμακια και δυο μαναδες. Περιττο να προσθεσω οτι και τα διδυμακια πρεπει να βρισκονται μαζι με εκεινες τις αμοιρες μαναδες. Για αυτο πιστευω οτι η μαμα μου δεν μπορει να τις πεταξε. Ειχε ξηλωθει τοτε να μας τα αγορασει τα μουλικα. Δεν μπορει..καπου τα καταχωνιασε η ατιμη...
 
bibi-bo για πάντα!

Αναστασία μου ναι την προσέχω και την αγαπάω πολύ τη bibi-bo! Αυτή και τις άλλες bibi-bo τις συντηρώ όσο καλύτερα μπορώ. Κι εγώ έχω τα διδυμάκια αλλά χωρίς τη μαμά τους και το μπαμπά τους. Δεν μου αρέσανε και δεν τους πήρα. Τα διδυμάκια μου τα κάνανε δώρο.

Σου στέλνω άλλη μια φώτο της bibi-bo και αν θες θα σου στείλω και από τα διδυμάκια!
 
Ειναι ΣΟΥΠΕΡ!!!! Μιλαμε επαθα! Πισω της αυτο που φαινεται ειναι η ντουλαπιτσα με τα ρουχα της;;; Οταν εχεις χρονο βαλε μας φωτο απο το εσωτερικο της ντουλαπας καλη μου Rapunjel!!! :)
 
Ντουλάπα bibi-bo- Tzon Tzon

Καλή μου Αναστασία σου στέλνω δύο φωτογραφίες από τη ντουλάπα της bibi-bo και του Tzon Tzon. Η πρώτη εξωτερικά και η δεύτερη εσωτερικά με τα ρούχα τους και τα παπούτσια τους. Ελπίζω να σου αρέσουν!
 
rapunjel είπε:
Αναστασία μου ναι την προσέχω και την αγαπάω πολύ τη bibi-bo! Αυτή και τις άλλες bibi-bo τις συντηρώ όσο καλύτερα μπορώ. Κι εγώ έχω τα διδυμάκια αλλά χωρίς τη μαμά τους και το μπαμπά τους. Δεν μου αρέσανε και δεν τους πήρα. Τα διδυμάκια μου τα κάνανε δώρο. Σου στέλνω άλλη μια φώτο της bibi-bo και αν θες θα σου στείλω και από τα διδυμάκια!

@rapunjel
αυτες που εχεις ποσταρει ειναι ΑΠΙΘΑΝΕΣ!!!! Εσυ τους εφτιαξες τα μαλλια? (δυστυχως δεν μπορω να τις κανω quote για να δεις σε ποιες αναφερομαι...αλλα ειναι ΤΕΛΕΙΕΣ!!!)
 
Domniki μου σε αυτές
attachment.php
attachment.php
attachment.php
ναι, άλλαξα μακιγιάζ και χτένισμα!

Αυτής
attachment.php
όχι ! Μόνο όπου χρειάζεται επεμβαίνω!
 
Μ'αρεσει η ντουλαπα!!!!!!!! Και ειναι και πολυ νοικοκυρεμενη!!!! Να ειχα κι εγω τετοια φορεματα στην ντουλαπα μου!!! λες να τα ζητησω απο την νεραιδα νονα μου;;; :) Ευχαριστουμε πολυ για τις φωτογραφιες Rapunjel!!!
 
Πίσω
Μπλουζα