Bibi-bo Μέρος 1ο

picture.php
 
Κακά νέα

:sad:Καλησπέρα! Έστειλα μήνυμα στο JUMBO για τη bibi-bo και μου απάντησε:

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι δεν αληθεύει το παρακάτω δημοσίευμα.

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

Με τιμή,

Τμήμα Μάρκετινγκ

Καλή μου Αναστασία σου στέλνω τη bibi-bo φωτογραφία που παίζαμε με την αδερφή μου πριν από 24 χρόνια! Τα μαλλιά της είναι όλα βαλμένα από την αρχή!
 
Αυτή η πληροφορία μας σλότωσε...!!!Ποιος στο είπε αυτό??? Rapunjel mπορείς να μου στείλεις το τηλ από εκεί που πήρες πληροφορίες??? (αν μπορείς στείλε μου το σε προσωπικό μήνυμα για να μην φαίνεται ότι είναι διαφήμιση..!!)

σ ευχαριστώ
 
Συγνώμη αν σε στενοχώρησα!

Καλέ μου Makisime έστειλα e-mail στο τμήμα μάρκετινγκ του JUMBO στη γραμματεία. Το e-mail ειναι:"Jumbo Grammatia" .

Συγνώμη αν σε στενοχώρησα.

:(

Σου στέλνω μια φώτο της αγαπημένης μου Bibi-bo...
 
Μα ολοκληρη ελευθεροτυπία να κάνει αρθρο για τα παλια παιχνίδια και να αναφέρει κάτι τέτοιο ψευδές..??? Τι να πω, δημοσιογραφία είναι να μου πεις..!!! Τεσπα ας ελπίσουμε ότι απλά στο μάρκετινγκ είναι ακόμη ανενημέρωτοι..!!

Rapunjel μήπως να πάρουμε εμείς τα δικαιώματα να στήσουμε επιχείρηση και να την ξαναβγάλουμε στην αγορα???? Το σίγουρο είναι ότι θα βγάλουμε πολύ χρήμα..!
 
Πιστεύω ότι ο διευθυντης του JUMBO το σκέφτεται. Μπορεί να γίνει απλά να μην το ξέρουν ακόμη οι υπάλληλοι. Αν είχα λεφτά θα πήγαινα στη hasbro και θα έπαιρνα τα δικαιώματα της bibi-bo θα άνοιγα ένα εργοστάσιο να φτιάχνει bibi-bo. Το έχω σκεφτεί! Θα το άνοιγα μάλλον στην Κίνα για να μην το κάψει πάλι κανείς! Οι κινέζοι θα το πρόσεχαν και θα έστελναν τη bibi-bo σε όλο τον κόσμο!!!! :D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Makisime και Αναστασία θα ερχόσαστε κι εσείς να φτιάχναμε όλοι μαζί την αγαπημένη μας bibi-bo;
 
makisimos είπε:
Μα ολοκληρη ελευθεροτυπία να κάνει αρθρο για τα παλια παιχνίδια και να αναφέρει κάτι τέτοιο ψευδές..??? Τι να πω, δημοσιογραφία είναι να μου πεις..!!! Τεσπα ας ελπίσουμε ότι απλά στο μάρκετινγκ είναι ακόμη ανενημέρωτοι..!!Rapunjel μήπως να πάρουμε εμείς τα δικαιώματα να στήσουμε επιχείρηση και να την ξαναβγάλουμε στην αγορα???? Το σίγουρο είναι ότι θα βγάλουμε πολύ χρήμα..!
Μπορεις να μας scan το αθρο?
 
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΙΔΙΑ..ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΗΣΗ ΩΣΤΟΣΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΜΑΚΙΣΙΜΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ...ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΔΩ ΣΤΕΙΛΤΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 
Ούτε εγώ μπορώ να το βρω. Makisime μήπως θυμάσαι τον τίτλο του άρθρουκαι την ημερομηνία της εφημερίδας;

Καλώς και το φίλο μας τον georgeiko!
 
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!! ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΑΡΗΚΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΙΣΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ..ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...
 
Rapunjel και Makisimo τα avatar σας εβαλαν ακομα πιο πολυ χρωμα σε αυτες τις σελιδες του retromaniax!!!! Ειναι πιο προφεσιοναλ τωρα!

Λετε να παμε στους κινεζους να τους βαλουμε να φτιαξουν Bibibo; Οντως θα *....* στο ταληρο! Τις πρωτες, ακομα κι αν βγουν προβληματικες, θα τις μοιραστουμε εμεις και θα τις πουλησουμε μετα απο καμια 50ρια χρονια στους συλλεκτες, οπως κανουνε τωρα με τις barbie vintage. Επισης να τους πουμε να βγαλουν και καμια bibibo με βαθυ σοκολατενιο χρωμα. Η Σιντυ και η Μπαρμπι αραπινες κοστιζουν μια περιουσια!!!

Αν και μαλλον δεν θα τις πουλουσα... Θα τις αφηνα στο Μουσειο του Παιχνιδιου για τις νεες γενιες! :)

Υστερογραφο: Γεια σου Georgeiko! :)
 
Καλησπέρα και από εμένα....!!! Δυστυχώς το άρθρο δεν το έχω και δεν θυμάμαι σε ποια κυρακάτικη είναι καθότι το διάβασα τυχαία οταν είχα πάει να κουρευτώ , στα περιοδικά που έχουν στο τραπεζάκι..και δεν μου έκοψε καθόλου να δώ πότε ήταν η εφημερίδα..!Το μονο που με σιγουριά θυμάμαι ειναι ότι ήταν η ελευθεροτυπία..!!!

Πάντως έστειλα κι εγώ mail στο μάρκετινγκ του JUMBO να μου πουν πληροφορίες και θα σας ενημερώσω...!

Rapunjel και Αναστασία ετοιμαστείτε να γίνουμε επιχειρηματίες..!!!!!! Βέβαια θα σας ζητήσω μια μικρή χάρη..! Θα ήθελα να μου παραχωρήσετε στο εργοστάσιο μας ένα μονο μηχάνημα για να παράγω και τα "κάστρα και πολιορκητές"...!!!

Κι άλλο ένα για τους "φωτεινούληδες"..! Όλα τα άλλα θα είναι για τις bibi bo..!!! xaxaxaxaxa

Άναστασία όσον αφορά την ιδέα σου για τις μαυρισμένες-σοκολατένιες bibi bo, εγώ το προχωράω ένα βήμα παρακάτω και σου προτείνω αληθiνά σοκολατένιες γαλακτος bibi bo, νομίζω θα έκανα πάταγο στον ουρανίσκο μας..!!! Φάντάζομαι η Rapunjel δεν θα τις έδινε ποτέ σε παιδάκι γιατί δεν θα άντεχε να τα βλέπει να τρώνε τις αγαπημένες της bibi bo κομματακι κομματακι..!!! χεχεχε (Rapunjel έχω δίκιο????)
 
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΛΠΙΖς ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ..ΜΑΚΙΣΙΜΟΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΑΝ ΚΑΙ ΥΠΟΨΙΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΔΙΕΥΘΗΝΤΗ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΣΤΙΣ ΜΠΙΜΠΙΜΠΟ..ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ 2010..(ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ) ΑΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΙΣ ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΘΕΙ Η ΙΔΕΑ....ΜΑΚΙΣΙΜΟΣ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΕΙΧΕ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΙΕΥΘΗΝΤΗ Η ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ?? οκ το διορθωσα ηδή...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σας παρακαλω να μην κανετε διαδοχικα posts με 2-3 λεπτα διαφορα - αντάυτου και εφοσον δεν εχει γραψει καποιος κατω απο εσας, καντε edit το τελευταιο σας post και προσθεστε οτι θελετε. (εκανα ηδη merge καποια)

Φιλε Georgeiko τα κεφαλαια γραμματα στο internet δειχνουν οτι "φωναζεις" - μιας και δεν φωναζεις λοιπον, θα σε παρακαλουσα να γραφεις με μικρα οπως ολοι μας. ;)
 
Να βρεθεί από ο Πρόεδρος της Jumpo να γίνει μέλος στο forum μας και να μας απαντήσει ο ίδιος. Face to face. Θα ήταν πιστεύω ότι καλύτερο....
 
Αναστασία και Makisime μακάρι να μπορούσαμε να φτιάξουμε τη bibi-bo, άντε να δώσουμε και του Makisimo ένα κομμάτι εργοστασίου να φτιάξει ότι θέλει. Θα φτιάχναμε ότι bibi-bo θέλατε απλά να ήταν γλυκεία όπως την ξέρουμε. Σε όλα τα παιδάκια Makisime θα την έδινα τη σοκολατένια. Τα παιχνίδια είναι για να δίνουν χαρά και είναι για τα παιδιά και για όσους και όσες δεν μεγάλωσαν ή αρνουνται να μεγαλώσουν. Ωραία η ιδέα σου Playmolover! Γεία και χαρά και στον Georgeiko.
 
Πίσω
Μπλουζα