Bibi-bo Μέρος 1ο

Φυσικά και θα παίξουμε με τα ρετροπαιχνιδάκια μας και φυσικά είναι "κλεμμένη" η ντουλάπα της Bi-bi-bo,αφού εκείνη την εποχή μόνο ελληνικά παιχνίδια κυκλοφορούσαν στην αγορά και αυτά ήταν αντιγραφή των ξένων!!!Γι'αυτό και η El greco μετά την εισαγωγή των ξένων παιχνιδιών δεν άντεξε στον ανταγωνισμό και εξαγοράστηκε από την Hasbro.:mad:

Domniki θα στήσουμε το σπίτι της Bi-bi-bo κανονικά και σκέφτομαι να βγάλουμε φωτογραφίες να κάνουμε ιστοριούλες όπως παλιά...:rolleyes:
 
candy είπε:
Domniki θα στήσουμε το σπίτι της Bi-bi-bo κανονικά και σκέφτομαι να βγάλουμε φωτογραφίες να κάνουμε ιστοριούλες όπως παλιά...:rolleyes:
Καταπληκτικη ιδεα! Εχω να παιξω με αυτα τα παιχνιδια πολλα πολλα χρονια! Η αδερφη μου θα τρελαθει :diablotin: Και θα βγαλουμε και φωτογραφιες :biglaugh:

theoritikos, δεν σε καλουμε εσενα γιατι θα μας χαλασεις τις κουκλες μας :biglaugh: Ξερω οτι ζηλευεις, αλλα τι να γινει :diablotin:
 
Τέλεια!!!Σε περιμένω τα Χριστούγεννα λοιπόν,που θα ανοίξουμε και τα καινούργια παιχνιδάκια που θα μας φέρει ο Άγιος Βασίλης και μια που θα μαζέψουμε και αρκετά λεφτά από τα κάλαντα να πάρουμε και την πισίνα της Bi-bi-bo να αξιοποιήσουμε και την δικιά μου τη χαβανέζα.(παλιμπαιδισμός ολέ!!!)

Ο theoritikos ζηλεύει γιατί είναι παράφωνος και δεν μπορεί ποτέ να μαζέψει λεφτά από τα κάλαντα να πάρει τα Μίκυ Μάους που θέλει. :tease:
 
Domniki είπε:
theoritikos, δεν σε καλουμε εσενα γιατι θα μας χαλασεις τις κουκλες μας :biglaugh: Ξερω οτι ζηλευεις, αλλα τι να γινει :diablotin:

candy είπε:
Ο theoritikos ζηλεύει γιατί είναι παράφωνος και δεν μπορεί ποτέ να μαζέψει λεφτά από τα κάλαντα να πάρει τα Μίκυ Μάους που θέλει. :tease:
Χα! Αρχίσατε τις κακιούλες ε? :biglaugh:

Domniki, πως σου πέρασε από το μυαλό ότι θα έπαιζα με κούκλες (ειδικά με τις δικές σας :p ). Το μόνο που μου άρεσε να κάνω με τις κούκλες της αδερφής μου, ήταν να τις διαλύω :diablotin:

Candy, αν ήταν να τραγουδήσω τα κάλαντα θα το έκανα για να πάρω ένα xbox 360 (ξέρω σας έχω ζαλίσει μέχρι αηδίας με αυτό το xbox :D ), όχι για τεύχη Μίκυ Μάους, επειδή έχω δύο μεγάλες κούτες. (όχι δεν σε αφήνω να τα δεις, επειδή δεν με αφήνετε να παίξω με τις κούκλες σας! :p ) Αν και μπορεί να το έκανα για να πάρω κάνα σπάνιο Κόμιξ .... :animrolleyes:
 
theoritikos είπε:
... (όχι δεν σε αφήνω να τα δεις, επειδή δεν με αφήνετε να παίξω με τις κούκλες σας! :p )
Άρα το παραδέχεσαι,ζηλεύεις που δεν έχεις !!!Ζούλιες,ζούλιες!!! :tease: :tease:
 
Βρήκα και τα διδυμάκια μου! Τα 2 δεξιά είναι τα πρώτα που βγήκαν και ήταν σε ένα βαλιτσάκι γαλάζιο μαζί με το πάρκο και την κούνια τους! Τα 2 στη μέση είναι καλοκαιρινή έκδοση, έχουν πιο σκούρο δέρμα απ'τα αρχικά και έχουν και 2 μεγάλα σωσίβια, ένα γαλάζιο και ένα φούξια και το τελευταίο αριστερά είναι από μια λαμπάδα ΒιΒιΒο, νομίζω πως είναι και από την τελευταία χρονιά που κυκλοφόρισαν ΒιΒιΒο. Έχω και την μπιζουθήκη της ΒιΒιΒο κάπου! Μόλις τη βρώ θα σας τη δείξω!!

IMG_6466-2.jpg
 
Έγραψες πάλι!!!Εύγε!!! :clap:
 
Η δικιά μου είχε πολύ σύντομη ζωή...:rip:

Αφού λύσσαξα στη γκρίνια και πλάνταξα στο κλάμα :diablotin:

ένα Σάββατο βράδυ την αγόρασα (επειδή ζήλευα που η κολλητή

μου είχε όλη τη σειρά της Barbie απευθείας από την Αμερική)!

(Κάπου το '82. Θυμάμαι πρέπει να έπαιζε ΟΣΦΠ - ΠΑΟ την επομένη

γιατί είχε κόσμο το προπατζίδικο και δε με άφηναν να διαλέξω με την ήσυχία μου.)

Το ίδιο βράδυ, τα πόδια της είχαν πάθει εξάρθρωση τελευταίου βαθμού :bash: και ξαναγύρισα με πάθος στα αγαπημένα μου αυτοκινητάκια!!!! :viking:
 
Χαχαχα!Κορυφαία!!!:biglaugh:

Βρήκα την μπιζουτιέρα και είπα να σας τη δείξω και αυτή!

Picture121.jpg


 
Δε μου λέτε....???? Της είπατε χρόνια πολλά της BIBI-BO?????

Γιόρταζε ο καλός της, Γιάννης Γιάννης.... :p :D
 
QueenofHearts τέλεια η μπιζουτίερα,ρε θηρία αξίζουν σε όλες σας πολλά ΜΠΡΑΒΟ που τα έχετε φυλάξει και τα έχετε και σε τοσο καλή κατάσταση. :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Teflon άψογο σε βρίσκω :thumbup: :thumbup:
 
Teflon όχι δεν της είπαμε, μας είχε καλέσει σε κοπή πίττας ο Γιάννης Αγιάννης και είπαμε να το παίξουμε κουλτούρα. Άθλια ήταν :D
 
QueenofHearts είπε:
Teflon όχι δεν της είπαμε, μας είχε καλέσει σε κοπή πίττας ο Γιάννης Αγιάννης και είπαμε να το παίξουμε κουλτούρα. Άθλια ήταν :D
Είσαι απίστευτη. :worship: :worship: :worship:
 
QueenofHearts έχεις πολύ ρετρό υλικό.Εύγε!!!! :clap:
 
Αχ την μπιζουτιερα δεν την ειχα :( Μπραβο Queen!
 
Θες μήπως να στη φέρω να την δεις;
 
Κορίτσια (και όλοι οι υπόλοιποι φυσικά) ΒΟΗΘΕΙΑ!

Τόσο εγώ όσο φυσικά και η μέλλουσα σύζυγος είμαστε λίγο ρετρομουρλοί...

Τα Χριστούγεννα, η καλή μου, με γέμισε Playmobil. Δεν σας κρύβω ότι χάλασε καμιά 200αρια ευρώ το χρυσό μου...

Πάνω σε κουβέντα λοιπόν μου είπε πόσο πολύ της λείπει η bi bi bo της που της την είχε πάρει η μητέρα της η οποία έφυγε από κοντά μας πριν από 10 μήνες. Από εκείνη λοιπόν την μέρα ψάχνω να βρω για να της πάρω σαν δώρο μια bi bi bo.

Σας παρακαλώ, αν βρείτε καμία ξεχασμένη σε κάνα μαγαζί ή οπουδήποτε αλλού ρίχτε μου ένα μήνυμα....

Ευχαριστώ
 
αααααχ!!!Playmolover δύσκολο πολύ δύσκολο να βρεθεί bibi bo ψάχνω και εγώ απελπισμένα εδώ και κάποιους μήνες αλλά μέχρι στιγμής οι προσπάθειες μου έχουν πέσει στο κενό. :( :(
 
έχω βρει του κόσμου τις σαχλαμαρίτσες σε παλιά μαγαζιά αλλά bi bi bo καμία. Έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου σε ένα μαγαζί σε μια επαρχιακή πόλη όπου κάποια στιγμή θα κοιτάξει λέει ο καταστηματάρχης στην αποθήκη
 
Πίσω
Μπλουζα