Bibi-bo Μέρος 1ο

εγώ που είμαι αγόρι τις χαλούσα,παραήταν ευαίσθητες,αν τους έβγαζες τα ρούχα μετά δεν ξανάμπαιναν και επίσης αν έκοβες ένα λαστιχάκι από το ελατήριο στο λαιμό τους χαλούσαν,αυτό τις στήριζε!ένας φίλος μου είχε κόλλημα με bi bi bo!είχε κερδίσει μία από το παγωτό lucky cup που είχε διαγωνισμό και όταν το κατάλαβε η μάνα του, τη χάρισε στην αδερφή μου
 
αυτό το σετάκι το είχα κι εγω...

σήμερα αγνοείται η τύχη του!

πολύ κρίμα... το συγκεκριμένο το βρήκα στο e-bay να πουλιέται προσ 110 δολαρια!!!

τα ακούσ μανούλα που μου τα αφάνισεσ όλα??? :cry: :cry:

4bc5_1.JPG
 
Σοβαρα!!! Τοσο ακριβα ειναι αυτα στο ebay? Ποσο θα επιαναν η κουζινα, το σαλονι και τη κρεββατοκαμαρα? Τα εχω σε αριστη κατασταση ;)
 
ναι, είναι απίστευτο!

το πιο ακριβό πάντως που βρήκα, είναι το μικρό μου πόνυ της EL GRECO όμως, το οποίο αν και σε όχι τόσο καλή κατάσταση, πούλιέται γύρω στα 350$!!

η αλήθεια είναι πάντως, ότι αν τα είχα εγώ στην κατοχή μου δεν θα σκεφτόμουν με τίποτα να τα πουλήσω!!! :xm:
 
Penny είπε:
η αλήθεια είναι πάντως, ότι αν τα είχα εγώ στην κατοχή μου δεν θα σκεφτόμουν με τίποτα να τα πουλήσω!!! :xm:
Και το Πονυ το εχω ;)

Φυσικα και δεν σκεφτομαι να πουλησω τιποτα. Για πλακα το ειπα...οι αναμνησεις δεν εχουν τιμη #)
 
Τη μία και μοναδική Bibibo που μου αγόρασε η γιαγιά μου (και μάλιστα Σάββατο βράδυ ) την ξεχαρβάλωσα το ίδιο βράδυ... :precry:

Μετά... δεν... :cry:
 
candy είπε:
Σ'ευχαριστώ πολύ για την αφιέρωση Domniki.Το είπες και το έκανες!Να και η δικιά μου bibi-bo.Στα γεράματα αποκτήσαμε και εμείς την πολυπόθητη κούκλα και το χρωστώ σε μια εξαιρετική μου φίλη που την ανακάλυψε πρόσφατα σε ένα παλιό βιβλιοπωλείο. :)
39552481fj0.jpg
Πρέπει να είναι του 87-88 τότε που ήταν στη μόδα το τραγούδι της Πωλίνας "Πάμε για τρέλλες στις Σεϋχέλλες"!!!!!!!!
 
η αδερφή μου έχει 3 bibibo αλλά γυμνές,σε μπαούλο!!!!!!!!!
 
ειναι σε καλη κατασταση? τις πουλατε?
 
όχι γιατί τα θεωρούμε συλλεκτικά και αν κάνουμε παιδιά θα τα ξαναβγάλουμε από το μπαούλο και θα τις βάλουμε ρούχα,όλο κ κάτι θα βρούμε!
 
οκ..ξερεις μηπως που μπορω να βρω?
 
e-bay προφανώς ή σε καταστήματα με παλιά παιχνίδια αρκεί να τα ανακαλύψεις,θα υπάρχουν!
 
Tι εχουμε εδω ,Bibi-bo........αχααααα. :xm:

e45njxyiy84od8nrtulq.jpg


H πρωτη και μοναδικη

zqiyedqwys6pjpvj8lbb.jpg


Rockers

zl60gan0mp8tq91i75hv.jpg


Παρτυ

2a5pziskh12e5i6tb678.jpg
 
Πω πω, Bi-bi bo! Τι μου θυμίσατε τώρα! Είχα και εγώ 2-3 κούκλες όταν ήμουν πιτσιρίκι. Μετά η αγορά είχε γεμίσει με Barbie και Cindy, και παίρναμε από αυτές.

Αυτό βέβαια που θυμάμαι πιο έντονα, είναι πως διαμέλισε μία από αυτές ο ξάδερφος μου, που ήταν 'κομματάκι' πειραχτήρι. Την έπιασε την κούκλα από το κεφάλι με το ένα χέρι και με το άλλο από το σώμα. Μου φώναξε..'Ελένη, δες..', και μετά την τράβησε μέχρι που κόπηκε το λάστιχο..Αυτόματα ακούστηκε μια 'χαριτωμένη' τσιρίδα από εμένα κι ένα σπαραχτικό..'Μαμά, μαμά...Ο Πάνος μου χάλασε την κούκλα μου.. :cry: :cry:'

Τι εποχές!!
 
:cry: ....Αστό καλό συγκινήθηκα τώρα...Είχα και γω την βαλίτσα μπι μπι μπο......!Δομνικούλα θα μου την δώσεις καμιά φορά μωρέ....γιατί έπαθα ένα παλιμπαιδισμό με το που την είδααααα....... :cry:
 
Αχ ρε Ardvaark τι σου κάνει η απουσία τίτλων για το PS3...το έριξες στις bibibo :p :D
 
Δεν ειναι δικες μου οι κουκλες ρε,κακο που μας βρηκε......... :D

Για το GRM δουλευω,ενας απλος σκαπανεας ειμαι.
 
Και ρουχα για να τις ντυσετε,κανει και κρυα. :precry:

h7nq55tn5yw5slg5dr7u.jpg


2jyn3j7g6ymwitt7e5fm.jpg


99m8t6m9k988dmngpwm8.jpg
 
Χαρτακια Bibi-Bo ολο και καποια θα τα μαζευε.

k8ia3oo2r03bkl741whs.jpg


p8vblpu8gw53gscczvmj.jpg


cuciz99yip387fycfi0l.jpg


2p7d7c7ijlju9b1oe36d.jpg
 
Χαρτακια δεν ειχα ποτε! Οι φορεσιες που ποστερες Aardvark ειναι πολυ καινουριες...δεν εχω κανενα κουτι φορεσιας, γιατι φυσικα τα πετουσαμε μολις βαζαμε τα φορεματα και τα παπουτσια στην ντουλαπα της Bibi-bi :clap:
 
Πίσω
Μπλουζα