Bibi-bo Μέρος 1ο

Αυτή η BIBI BO που επισυνάπτω από διαταυρωμένες πληροφορίες μου, μπορεί να μην είναι από τις σπάνιες, αλλά έχει ξεχωριστή αξία, κυρίως συναισθηματική, γιατί ειναι η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ bibi bo που κυκλοφόρησε από την el greco(γι αυτό και έχει και το λογότυπο της HASBRO)...!!!! Ήταν η τελευταία απέλπιδα προσπάθεια να σωθεί από την ξενόφερτη barbie, την εκμοντέρνισαν, πρόσπάθησαν να την κάνουν σαν την barbie, αλλά ότι και να έκανε, ήταν καταδικασμένη να μείνει στην ιστορία..!!!!!!

Ιδού λοιπόν η τελευταία bibi bo , η τελευταία παρτίδα παραγωγής bibi bo, από την el greco...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

βρήκα κάποιες ακόμη φωτό από bibi bo

κι αυτές επιπλέον...

!BPPI2H!BGk~$(KGrHgoH-D8EjlLl)cYWBJyoVwUodQ~~_1.JPG

!BPPTBzgB2k~$(KGrHgoH-CMEjlLly1TnBJyoytZ)dQ~~_1.JPG

!BQzM,uQ!Wk~$(KGrHgoH-CwEjlLluz7qBJ61s9qb4g~~_12.JPG

!BRJuNFwB2k~$(KGrHgoOKiwEjlLmE-R)BJ8h02DSFQ~~_12.JPG

!BRyFMk!!2k~$(KGrHgoH-DkEjlLly9hRBJ+zrhRkFg~~_12.JPG

!BSVbNp!BGk~$(KGrHgoOKi4EjlLm,3Y5BKCr)On-Lw~~_1.JPG

!BTf!dN!B2k~$(KGrHgoOKkYEjlLm(TDiBKIuP6VH8Q~~_12.JPG

!BSev86g!Wk~$(KGrHgoH-DQEjlLlu3hQBKD,OnDhzg~~_1.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΠΙΜΠΙΜΠΟ ΣΤΑ ΚΙΤΡΙΝΑ ΚΟΥΤΙΑ ΠΑΙΔΕΣ..MAKISIMOS ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ???
 
Δυστυχώς για bibi bo σε κιτρινα κουτιά πάρα πολύ δύσκολο να βρεις..!Μόνο στο ebay κατά καιρούς αλλά αρκετα ακριβές..!

Δεν ξέρω αυτή τη στιγμή κάτι..!!! Αν μάθω θα σου πω..!!!!
 
Η Μπιμπιμπό
getthumb.php
μου

getthumb.php
getthumb.php
getthumb.php
Μερικές ακόμη εικόνες με τη bibi-bo μου...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
makisimos είπε:
κι αυτές επιπλέον...
Η τελευταια φωτογραφια ειναι απο τα αυθεντικα κουτια με φορεματα!!!! Με την αδερφη μου τα ειχαμε ολα (τα εχουμε ακομα!) και καποια τα εχω ποσταρει. Χριστε μου, τι μου θυμησες τωρα :eek:
 
rapunjel έχεις κι εσυ πραγματικά συλλεκτικά κομμάτια..!!!!

πρόσεχέ τες σαν τα μάτια σου..!!!!! Συλλεκτικότετες..!
 
Makisimo έχω πολλές bibi-bo και Tzon Tzon , Pin Pon , Sindy, Happy Happy sister , πόνυ και τα εχω στολίσει αλλά ποτέ μεσα σε κουτί γιατι λιώνει το πλαστικό από τα χρόνια σε χερια και πόδια και χαλάνε , ιδίως οι bibi-bo. Εγώ πάντως τις παίζω ακόμη με την κόρη μου.
getthumb.php
getthumb.php
getthumb.php


getthumb.php
getthumb.php


Μερικές ακόμη φώτο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπον έχω ένα ευχάριστο νέο το οποίο το διάβασα στην κυριακάτικη ελευθεροτυπία..!!! Αν δεν το γνωρίζετε, αυτός που έχει το JUMBO, είναι ο γιος αυτού που είχε την el greco...!!!!!!

Μάλιστα σε συνέντευξή του έιχε πεί ότι στο εργοστάσιο της el greco στην Ζάκυνθο, ηταν διευθυντής το 1986 με 1989..!!!

Και στην συνέντευξη είπε, ότι γνωρίζει πόσο αναρπαστες έχουν γίνει οι BIBI BO και την μάχη που γίνεται γι αυτε΄ς στο ebay, και προτείθεται ξανακυκλοφορήσει 4 διαφορετικές bibi bo μέσα στο 2010, καθώς και την οικογένοια ΒΟ..!!! όπως ήταν οι αρχικές, ακριβώς πανομοιότυπες και ακριβώς με το ίδιο πλαστικό..! Ακόμη και τα κουτία θα είναι τα ίδια(τα παλιά κίτρινα κουτια)!!!!!

Θα είναι όμως σε περιορισμένο αριθμό, και ουσιαστικά "θα απευθύνεται σε ενηλίκους που θέλουν να κοιτάξουν και πάλι κατάματα ένα κομμάτι των παιδικών τους χρόνων" όπως ακριβώς δήλωσε..!!!

Επίσης είπε ότι πριν μερικά χρόνια είχε ξανακυκλοφορήσει στα jumbo τα πιγκουινακια με τις σκαλες..!! Και ρωτώ εγώ..!!!!! Πως δεν τα πήραμε χαμπαρι???????????
 
makisimos είπε:
Λοιπον έχω ένα ευχάριστο νέο το οποίο το διάβασα στην κυριακάτικη ελευθεροτυπία..!!! Αν δεν το γνωρίζετε, αυτός που έχει το JUMBO, είναι ο γιος αυτού που είχε την el greco...!!!!!!Μάλιστα σε συνέντευξή του έιχε πεί ότι στο εργοστάσιο της el greco στην Ζάκυνθο, ηταν διευθυντής το 1986 με 1989..!!!

Και στην συνέντευξη είπε, ότι γνωρίζει πόσο αναρπαστες έχουν γίνει οι BIBI BO και την μάχη που γίνεται γι αυτε΄ς στο ebay, και προτείθεται ξανακυκλοφορήσει 4 διαφορετικές bibi bo μέσα στο 2010, καθώς και την οικογένοια ΒΟ..!!! όπως ήταν οι αρχικές, ακριβώς πανομοιότυπες και ακριβώς με το ίδιο πλαστικό..! Ακόμη και τα κουτία θα είναι τα ίδια(τα παλιά κίτρινα κουτια)!!!!!

Θα είναι όμως σε περιορισμένο αριθμό, και ουσιαστικά "θα απευθύνεται σε ενηλίκους που θέλουν να κοιτάξουν και πάλι κατάματα ένα κομμάτι των παιδικών τους χρόνων" όπως ακριβώς δήλωσε..!!!

Επίσης είπε ότι πριν μερικά χρόνια είχε ξανακυκλοφορήσει στα jumbo τα πιγκουινακια με τις σκαλες..!! Και ρωτώ εγώ..!!!!! Πως δεν τα πήραμε χαμπαρι???????????
Λεει τπτ για πονυ?
 
Μακαρι να ξανακυκλοφορησουνε τις Bibi-bo!!! Παντως η Mattel ξαναεβγαλε τις Barbie Vintage 1956/60!!! Ελπιζω να γινει το ιδιο και για τις Bibibo!!! Makisimos μας εδωσες φοβερη πληροφορια!!!! Για τα πονυ τωρα τι να πω; Aυτα και αν αγγιζουν τρελες τιμες στο ebay!!!! Το δικο μου παντως εχω σκοπο να το πουλησω για τα ματια καποιας αλλης κουκλας vintage... :)
 
Για τα πονυ το μονο που ανέφερε είναι ότι είναι δύσκολο να ξαναβγούν με το παλιο αρωματικό και μαλακό πλαστικό της el greco, το οποιο και τα εκανε διασημα, διότι δεν δίνει τα δικαιώματα πλεόν η HASBRO..!!

Γενικά πάντως είπε ότι το 2010 θα είναι μια χρονιά γεμάτη δεκαετία 80 αφου θα κυκλοφορήσει τα "αθωα" παιχνίδια της δεκαετίας μας, και σε κάθε JUMBO θα υπάρχει ενας τεράστιος διάδρομος με αυτά τα παιχνίδια!

Δεν ανέφερε αναλύτικά ποια θα είναι αυτά ,αλλά ανέφερε ενδεικτικά την bibi bo...
 
makisimos είπε:
Επίσης είπε ότι πριν μερικά χρόνια είχε ξανακυκλοφορήσει στα jumbo τα πιγκουινακια με τις σκαλες..!! Και ρωτώ εγώ..!!!!! Πως δεν τα πήραμε χαμπαρι???????????
Νομιζεις! :)

Φωτο απο βδομαδα...

BTW μηπως μπορεις να σκαναρεις τη συνεντευξη?
 
Makisimo αυτό είναι ένα πολύ ωραίο νέο! Για τον ιδιοκτήτη του JUMBO το ξέρω ότι ήταν διευθυντής του εργοστασίου της el greco , όπως και ότι άλλο αφορά τη bibi-bo. Για την επανακυκλοφορία της bibi-bo δεν το ήξερα. Τα πιγκουινάκια τα είχα δει στο JUMBO και μου είχε κάνει μάλιστα και εντύπωση. Απλά η bibi-bo πρέπει να ξανακυκλοφορήσει. Έχουμε ανάγκη από τα ελληνικά παιχνίδια μας και εμείς και τα παιδιά μας. Εγώ όταν αγοράζω μια bibi-bo και τη δωρίζω, βλέπω πόση χαρά παίρνει ένα παιδί ή πόση ευτυχία έχει ο μεγάλος που απλά τη βλέπει. Είναι τρομερό.

JUMBO

Κεντρικά Γραφεία: Κύπρου 9 & Ύδρας, 183 46, Μοσχάτο, Ελλάδα

Τηλ.: (+30) 210 48.05.200, Fax: (+30) 210 48.05.212

e-mail: ab@jumbo.gr







Τα στοιχεία είναι από την ιστοσελίδα του JUMBO
 
Αυτά είναι απίθανα νέα makisimos!!!Τελικά,οι προσευχές μας εισακούστηκαν.Ας είναι καλά ο Άγιος Ρετρόνιος! ;)
 
Πως φαινεται ομως η καλοκαρδη κοπελα (βλεπε Rapunjel :) )...Εμενα αν μου τυχαινε μια Bibibo σιγουρα δεν θα την χαριζα σε παιδακι για να δω την χαρα του...Να την βλεπω να την κουρευουν γουλι (το ειδα κι αυτο σε παιδικη ηλικια και απο τοτε...). Σιγουρα για μενα θα την επαιρνα!!! Στο παιδακι να του παω ενα γουνινο αρκουδακι, να παμε ενα σινεμα να δουμε κινουμενα σχεδια, να φαμε πατατακια, αλλα την bibibo μετα τα 15 του χρονια!! Τοσο πηγα εγω για να αποκτησω μια!!! Ηταν ακριβες

!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναστασια είπε:
Πως φαινεται ομως η καλοκαρδη κοπελα (βλεπε Rapunjel :) )...Εμενα αν μου τυχαινε μια Bibibo σιγουρα δεν θα την χαριζα σε παιδακι για να δω την χαρα του...Να την βλεπω να την κουρευουν γουλι (το ειδα κι αυτο σε παιδικη ηλικια και απο τοτε...). Σιγουρα για μενα θα την επαιρνα!!! Στο παιδακι να του παω ενα γουνινο αρκουδακι, να παμε ενα σινεμα να δουμε κινουμενα σχεδια, να φαμε πατατακια, αλλα την bibibo μετα τα 15 του χρονια!! Τοσο πηγα εγω για να αποκτησω μια!!! Ηταν ακριβες gamoto!!!
Bibi-bo πηρα οταν ημουν στην 1η Δημοτικου (1980). Επειδη ειχα τρελα με τις κουκλες μου, την προσεχα παρα πολυ και την εχω ακομα (την εχω ποσταρει). Αυτη την κουκλα δεν την ακουμπουσε κανεις :p Ουτε και προκειται να την ακουμπησει :D
 
Μακαρι να κανω και εγω τετοια παιδια σαν την Domniki :) !!!Τυχερες οι κουκλες που επεσαν στα χερια σου!

To site της jumbo αν θελετε να δειτε και το πιο κοντινο σας υποκαταστημα, οριστε κανω και γκριζα διαφημιση :p

http://www.jumbo.gr
 
Bibi-bo δώρο

Καλή μου Αναστασία, το παιδάκι που του χάρισα τη bibi-bo ,το εξάχρονο, ξέρει πόσο σπάνια είναι και την έχει στολισμένη σε ένα ράφι ψηλά στη βιβλιοθήκη. Την πάιζει πολύ προσεκτικά και τη φυλάει πάλι. Αν έβλεπες τη χαρά του όταν του την έδωσα θα τρελαινόσουν. Μία γνωστή μου της πήγα μια δική μου bibi-bo και μόνο που την κράτησε γέμισε το πρόσωπο της ευτυχία. Θα ήθελα και σε αυτή να χαρίσω αν μπορέσω μια. Όταν βλέπω ευτυχισμένους ανθρώπους ανοίγει η καρδιά μου. Αυτός είναι και ο σκοπός ύπαρξης της Bibi-bo να προσφέρει τη γλύκα της μια και είναι η πιο γλυκεία του κόσμου.

Σου στέλνω μια φωτογραφία της bibi-bo μου . Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
 
Ετοιμαστειτε να γεμισει ο τόπος και πάλι bibi bo...!!!! Τρισκατάρατη ανορεξικιά barbie ήρθε το τέλος σου...!!!!!
 
Τι ομορφη η κουκλα σου Rapunjel!!! Αυτο το εξαχρονο το μαναρι που προσεχει ετσι την Bibibo δεν γινεται να το κλωνοποιησουμε;

Μakisimo μολις εχ8ες πηρα απο τις ΗΠΑ μεσω Εbay μια Βarbie vintage repro...λες να μαλωσουν με την Bibibo; Εγω τις αγαπαω και τις δυο! Δεν ξεχωριζω τα παιδια μου! :)

A! Makisimo βαλε κι εσυ ενα Αvatar!!!!To εχεις παραμελησει!!! Γιατι;

Kαι η Rapunjel!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα