Bibi-bo Μέρος 4ο

Πλάκα μου κάνεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υπέροχο γλυκιά μου το το συνολάκι ρομάντζο!!!! Αλλά αυτό της Ανθισμένης ειλικρινά εξαίσιο!!!!!!!! :bow: :bow: :bow: Φροντισμένο μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια!!! Δεν ξέρω τι να πρωτοθαυμάσω!!! Σοβαρά τώρα μήπως πρέπει να τα κατοχυρώσεις;; Μην τα δούμε να πουλιούνται καμιά μέρα με μαζική παραγωγή και πάνε τζάμπα!!! Ως γνωστών το διαδίκτυο δεν φημίζεται για την προστασία που παρέχει...

Καλή μου Juanita χαίρομαι που σου άρεσαν τα νυφικά!! Όλα τα εύσημα βέβαια πηγαίνουν στη Mattel αλλά είμαι περήφανη κάτοχος!!! Αφού σου άρεσαν τόσο αφιερωμένα όλα!!!
 
Bibi-bo

Καλή μου soufle σε ευχαριστώ.Δεν ξέρω πως κατοχυρώνονται αλλά θα ψάξω.Σε ευχαριστώ για την ιδέα! :D

Η Αφροδίτη φοράει ένα σύνολο για το χειμώνα την εξοχή που την ίδια ζακέτα τη φορούσε η Βιργινία στο σύνολο χειμώνανθος.

Στην πρώτη φωτογραφία χωρίς τη ζακέτα και στη δεύτερη με την εν λόγω ζακέτα...

picture.php


picture.php
 
Rapunjel είναι καταπληκτικά!!!!! Το τελευταίο με τις μαργαρίτες μου αρέσει πάρα πολύ μιας και είναι από τα αγαπημένα μου λουλούδια!!! Μπράβο :flower: !!!!!
 
Rapunjelaki μας συγχαρητήρια για άλλη μια φορά!!!!! Κ τι εκπληκτικό χτένισμα!!:animeek: Αχ και να χαμε όλες το ταλέντο σου!!! Χρυσοχέρα όπως πάντα!!!! Τι να πω??? Δεν έχω λόγια πια... :cheers: :clap: :worship: :worship:
 
Bibi-bo

Γλυκιά μου abbey και καλή μου soufle σας ευχαριστώ! Καλή μου soufle έχεις και εσύ μεγάλο ταλέντο και έχεις φτιάξει υπέροχα πράγματα!

Η Νόρα φοράει τη δημιουργία σοκολάτα...

picture.php
 
Αχ τι μας κάνεις πάλι!!!! Δεν είναι μόνο ότι είναι υπέροχο είναι ότι μου τρέχουν και τα σάλια καθώς σκέφτομαι πλάκες σοκολάτα, σουφλέ, συντριβάνια σοκολάτας κλπ!!! Πάει η δίαιτα!!! Πάω να τσακίσω ότι βρω!! Γεια στα χρυσά σου τα χεράκια και πάλι!!
 
Bibi-bo

Καλή μου soufle σε ευχαριστώ και συγνώμη αν σου χάλασα τη δίαιτα. Πάντως μία μικρή σοκολατίτσα δεν πειράζει που και που... ;)

Μια καληνυχτά από τη Νόρα που φορά το διάφανο νυχτικό της.Είναι το σύνολο ένας ουρανός με αστέρια.

picture.php
 
Μην ανησυχείς Rapunjelaki μου τι είχαμε τι χάσαμε!!!(3Kg παρεμπιπτόντως και με το ζόρι... :D )

Αχ αυτή η Νόρα μας έχει ξετρελάνει :eek: !!! Με το πιο σέξι ρουχαλάκι που την έχω δει και άμα κοιτάξεις το βλέμμα μέσα στην αθωότητα!!!! Είναι από τα ωραιότερα υφάσματα που έχω δει!!! Και είναι τέλειο για νυχτικό και ρόμπα!!! Με μία φοδρίτσα δε, γίνεται υπέροχη τουαλέτα!!! Και μετά λέμε για τα πολυμορφικά φορέματα της Mattel...

Μπράβο και πάλι κοριτσάκι μου!!! Γεια στα χεράκια σου!!
 
Bibi-bo

Καλή μου soufle σε ευχαριστώ και χαίρομαι που σου αρέσει το νυχτικό ένας ουρανός με αστέρια. Τα ρούχα τα ράβω συνήθως να συνδυάζονται και να αλλάζουν μορφή εκτός από κάποιες τουαλέτες που πιστεύω ότι ατόφιες είναι καλύτερες!

Η Νόρα που είναι το κυρίως μοντέλο της κολεξιόν με το σύνολο (τοπ,φούστα και διάφανο ζακετάκι) Σταρ της νύχτας...

picture.php
 
Για τι να πρωτοπώ δεν ξέρω!! Για το υπέροχο χτένισμα; Ή για το μοναδικό συνολάκι; Τι υπέροχη επιλογή για μπούστο!!! Και το ζακετάκι καταπληκτικό!!! Μπράβο χίλιες φορές και πάλι Rapunjelaki μου!!

Σας περνάω 2 ρετρορουχαλάκια φορεμένα από τη Λίζα. Κουμπώνουν με κουμπάκια οπότε είναι πριν το 85 αλλά δεν ξέρω ποιας κούκλας μπορεί να είναι.

Στη δεύτερη φωτογραφία μιλάω για τη φουστίτσα, όλα τα άλλα ρούχα και αξεσουάρ είναι Barbie Fashion Fever.

picture.php


picture.php
 
Bibi-bo

Καλή μου soufle σε ευχαριστώ!Υπέροχα και τα δύο συνολάκια που έβαλες.Το δεύτερο είναι πολύ κομψό και μοναδικά τα παπούτσια!Να τα χαίρεσαι!

Για σήμερα η Νόρα φοράει το σύνολο καμπαρέ...

picture.php
 
Απίθανο και αυτό το συνολάκια ala Moulin Rouge!! Γεια στα χεράκια σου και πάλι!!!

Περνάω μερικές φωτο με συνολάκια που κυκλοφορούσαν στα τέλη του 80 από κουκλίτσες εισαγωγής.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Αυτά είναι τα καπελάκια από τα 2 τελευταία σύνολα
 
Απίθανο και αυτό το συνολάκι ala Moulin Rouge!! Γεια στα χεράκια σου και πάλι Rapunjelaki μας!!!

Περνάω μερικές φωτο με συνολάκια που κυκλοφορούσαν στα τέλη του 80 από κουκλίτσες εισαγωγής.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Αυτά είναι τα καπελάκια από τα 2 τελευταία σύνολα
 
Bibi-bo

Καλή μου soufle σε ευχαριστώ!Τι γλυκά φορεματάκια είναι αυτά;Το ένα πιο γλυκό από το άλλο.Το τρίτο το ροζ μοιάζει σαν αυθεντικό φόρεμα bibi-bo.Της πάνε όλα της Λίζας σου πολύ, καλή μου soufle. ;)

Η Νόρα φοράει ένα φουρό αλά δεκαετία 60.Το σύνολο κόκκινος χορός...

picture.php
 
Πανέμορφη η Νόρα στα κόκκινα!! Μα και τι δεν πάει σε αυτό το κορίτσι;! Γεια στα χρυσά σου τα χεράκια και πάλι Rapunjelaki μου!!

Περνάω μερικά ακόμη φουστανάκια και τα καπέλα που δεν περάστηκαν...

picture.php


picture.php


picture.php
 
Bibi-bo

Καλή μου soufle σε ευχαριστώ!Η Λίζα σου λάμπει και τα φορεματάκια καθώς και τα καπελάκια υπέροχα!!!

Η Νόρα με το σύνολο αμμοθύελλα ένα από τα πιο αγαπημένα μου...

picture.php
 
Ξερει κανενας καμια αν υπαρχει καποιο μαγαζι που να πουλαει ακομα bibi bo πρωτης περιοδου? Ευχαριστω.
 
Bibi-bo

Δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμη bibi bo πρώτης περιόδου σε κάποιο μαγαζί.Πιστεύω ότι οι συλλέκτες τις έχουν μαζέψει όλες.

Για σήμερα η Ανθισμένη φορά το φόρεμα κοκτέιλ...
picture.php
 
Rapunjelaki μου συνεχίζεις να υποστηρίζεις τον τίτλο σου και με το παραπάνω!! Υπέροχο και το κοκτέιλ, αλλά η αμμοθύελλα :bow: συγχαρητήρια και πάλι!! Με έχει πιάσει και μένα τελευταία ο οίστρος με παλιά μοντέλα της el greco και άλλα κυρίως δεκαετίες 60-70. Δυστυχώς όμως είμαι πολύ αργή και μόνο δύο κατάφερα να τελειώσω... Έχω και αυτό το κόλλημα που αν δεν βρω ίδιο ή παρόμοιο ύφασμα δεν το κάνω... Θα μου πάρει μια αιωνιότητα και μια μέρα μου φαίνεται...

Artemis μακάρι να υπήρχε και να το ήξερα!! Δεν έχω βρει ούτε μία bibi bo όσο και αν έψαξα, μόνο ένα Τζον Τζον δεύτερης περιόδου και αυτόν με το ζόρι!

Θα σας τον περάσω τις επόμενες μέρες!!:wink:
 
Bibi-bo

Καλή μου soufle σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!Καλή επιτυχία στα συνολάκια που φτιάχνεις.Πιστεύω ότι θα είναι υπέροχα! :D

Η Νόρα με το χειμωνικό της νυχτικό γαλάζιες νύχτες...

picture.php
 
Πίσω
Μπλουζα