Bibi-bo Τζον-Τζον

Σας παρουσιάζω τους... άντρες μου!

Προβολή συνημμένου 26950

Εικόνα 059.jpg

Εικόνα 062.jpg

Έχουμε και λέμε: τους 4 πρώτους (από αριστερά) τους απέκτησα πρόσφατα. Οι 3 τελευταίοι είναι της παιδικής μου ηλικίας. Ο προτελευταίος (και πιο ταλαιπωρημένος) είναι ο 1ος που απέκτησα, την Πρωτοχρονιά του 1983 (όταν πήγαινα α' δημοτικού). Οι γονείς μου μου πήραν Τζον-Τζον και όχι Bibi-Bo γιατί ήμουν δηλωμένο... αγοροκόριτσο!! Χαχαχαχαχαχα! Ο τελευταίος ήταν του μικρού μου αδερφού: του τον είχε πάρει η μητέρα μου, επειδή παίζαμε συνέχεια μαζί με κούκλες και φοβόταν μήπως χάσει την... ανδρική του ταυτότητα!!! Τί τραβάνε κι αυτές οι μαμάδες!!!! :eek:

Εικόνα 058.jpg

Εικόνα 057.jpg
 
Και κάτι άντρες μα τι άντρες!!!

Ειδικά τον δεύτερο με τη τζινιά και το καρό πουκαμισάκι ... να το πεις στο ποτήρι το αγόρι!!!! Πώς να μην ξελιγωθούν οι Pedigree μετά... τους απέσυραν και τον άντρα!! Να τις κλειδώνεις το βράδυ mytiny μην αφηνιάσουν και τις βρείτε το πρωί στης candy4ever να χαλβαδιάζουνε!! Λίγα ακούμε κάθε μέρα??:biglaugh:

Και πάλι να τους χαίρεσαι καλή μου κούκλοι με τα όλα τους!!!!!!!!
 
Άψογοι οι Τζον Τζον σου Candy4ever μου, να τους χαίρεσαι! :) :) :) Θα συμφωνήσω με τη soufle μας, προσέχετε τις Pedigree, χιχιχιχι! :p
 
Η μαμά mytinyworld επιχείρησε να ντύσει λίγο πιο ζεστά τον τζον τζον. Του έπλεξε ένα πουλόβερ και σκουφί. Το πουλόβερ του το έκανε λίγο μεγάλο, για να του κάνει -λέει- και του χρόνου που θα μεγαλώσει!8)

DSC_2263.jpg
 
Τι γελιο βρε παιδια!!!! :D :D:D Φοβερη η ιστορια με τους Τζον Τζον της Candy4ever μας!!! :) Πραγματικα οι μανες οι δολιες ζουνε τρελα διλημματα για τα παιχνιδια των παιδιωνε τους!!!

Ο Τζον Τζον της mytinyworld μας ειναι πολυ γλυκουλης ετσι στα μαλλινα του!!! Ειναι αυτο που λεμε ζουζουνακι! ::) Καλα ξερεις και να πλεκεις?!!! :flower: :flower: :flower: Εισαι απιστευτη!!! Απλα συγχαρητηρια!
 
Αναστασία μου, να είσαι καλά!

Mytinyworld μου, εκπληκτικό το σετάκι του Τζον-Τζον σου! Συγχαρητήρια κι από μένα!
 
Κορίτσια, η μαμά μου σας ευχαριστεί!! :D Οχι, Αναστασία μου, δεν έμαθα ακόμη να πλέκω, δίνω ακόμη τη μάχη να μάθω να ράβω!! 8) :p Η μαμά μου το έπλεξε, αφού τη ζάλισα ότι ο καημένος ο τζον τζον, σαν τύπος καλοκαιρινός και φευγάτος που είναι, δεν εχει ούτε ένα χειμωνιάτικο ρούχο να βάλει!! Τον λυπήθηκε και του έπλεξε αυτό το πουλόβερ! :D
 
Με γεια σου καλή μου mytiny!! Πανέμορφο και το πουλοβεράκι και το σκουφάκι!! Γεια στα χέρια της μαμάς!! Υπάρχει λες καμιά περίπτωση να την πείσεις να φτιάξει και ένα κόκκινο πουλοβεράκι και μπλε σκουφάκι για το Σαιντ Μοριτζ ?? Πες πως η ΒΙΒΙ ΒΟ είδε του Τζον Τζον και γυάλισε το μάτι της και θέλει και κείνη τώρα!!:biglaugh:

Πως τα χαίρομαι κάτι τέτοια βρε παιδιά!! Βλέπω και την κολλητή μου που κεντάει και πλέκει και με το τσιγκελάκι και παθαίνω ότι και η ΒΙΒΙ ΒΟ της mytiny!!:tongue: Εγώ όσο και αν προσπάθησα τίποτα!! Ανεπίδεκτη σας λέω! Ένα μαξιλαράκι σταυροβελονιά που το ξεκίνησα στα 7 και το τελείωσα στα 14 μου χρόνια (ούτε η Πηνελόπη του Οδυσσέα να ήμουν)και 2 κασκόλ που έπλεξα μετά βαΐων και κλάδων. Και εκεί έκλεισε η καριέρα μου... :(

Οκ κλάφτηκα αρκούντως νομίζω! Και πάλι με γεια του να τα χαίρεται!!! :D :D
 
Θα σας μεταφέρω τώρα μέσα στο κατακαλόκαιρο: ο νέος μου Τζον-Τζον (δώρο της πολυαγαπημένης fraoulitsas, την οποία χιλιοευχαριστώ! :D ) με το χρυσό του μαγιώ, το οποίο οφείλω στην καλή μας Artemis!

DSC03310.jpg

DSC03314.jpg

DSC03311.jpg
 
O ίδιος Τζον-Τζον με ένα ανοιξιάτικο συνολάκι (είχε κίτρινες παντόφλες, αλλά είπα να του φορέσω παπούτσια), το οποίο παρέλεβα επίσης από την Artemis, την οποία και ευχαριστώ!

DSC03317.jpg

DSC03321.jpg

DSC03320.jpg
 
Καλά σου λέω εγώ οτι ειναι σκέτος Παπαμιχαήλ το παιδί :p :p:p

Να τον χαίρεσαι Candy:thumbup:
 
Ωωωωω πρώτη δημόσια εμφάνιση, ε? Να 'σαι καλά Candy4ever μου, στα χέρια σου έδειξε αμέσως! ;) Να τον χαίρεσαι! :)
 
El greco fanatic και Fraoulitsa σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Ειδικά η δική σας γνώμη μετράει πολύ, αφού είστε και οι δυο χρυσοχέρηδες!!! Εμ, ο Τζον-Τζον ήταν δώρο της fraoulitsas μας, μπορούσα να μην τον περιποιηθώ;;
 
Candyforever έκανες τον Τζον Τζον μοντέλο...!! Μιλάμε τον έντυσες και του φόρεσες και ρούχα επώνυμα παρακαλώ..(El Greco) :p

Μου αρέσει που σε αυτό το φόρουμ υπερτρερούν οι δωρεές, γεγονός που δείχνει και την αγνή αγάπη σε αυτά τα παιχνίδια..!!

Όπως και το ΣΟΥΠΕΡ ΝΤΟΜΙΝΟ που μου χαρισε η candyforever και την οποία ΥΠΕΡ-ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την τεράστια έκπληξη που μου επεφύλασσε...!! :D
 
Eμ έτσι είναι Μακίσιμε! Το παιχνίδι όταν χαρίζεται έχει άλλη αξία, κατά πολύ ανώτερη από τη χρηματική του! ;) Αχ βρε Candy4ever μου.. πασά τον έχεις! Από τα αλώνια στα σαλόνια ήρθε ο άτιμος, χιχιχιχιχι!
 
Φυσικά και έχει άλλη άξια ένα χαρισμένο παιχνίδι και μπράβο σας για αυτό :thumbup:

Επίσης κάνει τα κοράκια να χάνουν τον ύπνο τούς δεν συμφωνείτε8)
 
Εννοείται το να χαρίζεις είναι ότι πιο σημαντικό..!! Ειδικά εγώ δεν μπορώ να έχω στο σπίτι μου τίποτα διπλό...!! Το θεωρώ υπερβολή να έχω και δεύτερη φορά κάτι που δνε έχει ο άλλος και προτιμώ να το χαρίσω..! Ε, και πάντα βρίσκεται ο καταλληλος ιδιοκτήτης για υιοθεσία..!! Kαι μάλιστα το απίστευτο είναι ότι την στιγμή που κάποιοι μου ζητούν κάτι, σχεδόν πάντα έχω κατά νου να χαρίσω κάτι τέτοιο..!! Πως γίνεται αυτό δεν ξέρω πραγματικά..!! Να ειναι τυχαίο?? Σύμπτωση?? Τι να πω..! :D
 
Απλά γιατί αυτό που κάνεις το κανείς για σένα και το αγαπάς όχι γιατί πρέπει ναι γίνεις κάτι μέσα από αυτό ;)

Γνωρίζω συλλέκτες που έχουν σορούς τα δίπλα και τα κρατούν απλά μονό και μονό να μην έχει κανείς άλλος την ευκαιρία να τα αποκτήσει σε αυτό διάφερες εσύ και πολλά παιδία από εδω :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλή μου Candy4ever να τα χαίρεσαι τα καινούρια μοντελάκια!!! Καλά το ολόχρυσο λαμπερό μαγιό είναι όλα τα λεφτά!! χιχι!! Εκείνο όμως που με τύφλωσε πραγματικά είναι οι απαστράπτουσες χρυσές παντόφλες!! Αυτό το χρυσο μοντελάκι κάπου το πήρε το μάτι μου να το φοράει και ο Ken... Άλλη μία χμ.. έμπνευση! Στο δε δεύτερο το σιθρού μπλουζάκι ένα από τα must των 80s (ξεχνιέται ο Ψάλτης με το μαύρο σιθρού με τη νεκροκεφαλή??)

Αγαπημένα μου τέκνα, τρία υπέροχα μοντελάκια προστέθηκαν τους τελευταίους μήνες στη συλλογή μου όλα δώρα από την πολυαγαπημένη μας mytiny την οποία υπερευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου τόσο για αυτά όσο και για όλα τα υπόλοιπα υπέροχα πράγματα και μηνύματα που μου έχει στείλει και δεν έχω αξιωθεί ακόμη να φωτογραφίσω αλλά θα το κάνω σύντομα!!! Ένα τεράστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για όλα και κυρίως για τη φιλία και την αγάπη της που προσφέρει τόσο απλόχερα :thanx2: :thanx2: :thanx2:

Το πρώτο μοντελάκι πάει σετάκι με ένα παιδικό μου τζηνάκι της bibi bo που ενώθηκαν επιτέλους μετά από τόσα χρόνια!!

attachment.php


Ιδού και της bibi bo:

attachment.php


attachment.php


DSC01896.JPG

DSC01895.JPG
 
Με γεια soufle μου, να τα χαίρεσαι! Το σετάκι έπρεπε να βρει το ταίρι του!! ;) Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, κι εσύ προσφέρεις απλόχερα την αγάπη σου και την καλοσύνη σου! Σ'ευχαριστώ γι'αυτό! :flower:
 
Πίσω
Μπλουζα