Bibi-bo Τζον-Τζον

Τζον-Τζον

Μόνο ο ξανθός Κεν μου άρεσε αλλά και πάλι μετά τον Τζον Τζον.Ο Τζον Τζον βγάζει απίστευτη γλυκύτητα!Παίρνουμε πάντως τα ρούχα και κυρίως τα παπούτσια του Κεν γιατί του Τζον Τζον τα παπούτσια,εκτός από τα αθλητικά και τις μπότες ιππασίας, είναι χάλια. #)

Doritaki καλώς μας ήρθες!

Καλή μου soufle μη με ευχαριστείς.Οτιδήποτε μπορώ να βοηθήσω ευχαρίστως!
 
Πριν από μερικούς μήνες πήγα για ένα σεμινάριο στην Θεσαλλονίκη. Ακριβώς κάτω από το ξενοδοχείο που έμενα υπήρχε ένα υπόγειο παιχνιδάδικο με παλιά παιχνίδια!!!! Φοβερή σύμπτωση8)!!! Φυσικά πήγα και αγόρασα αυτόν τον Τζον Τζον ως ρετροαναμνηστικό από την συμπρωτεύουσα :D !!!!

Έχετε καμια ιδέα τι είναι η φορεσιά του? Κάτι από κουνγκ φου στολή μου θυμίζει8)!!!!! Δεν τον κολακεύει και πολύ θα του βρω κάτι άλλο σύντομα!!

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τζον-Τζον

Γλυκιά μου abbey πάρα πολύ όμορφος ο Τζον Τζον σου.Πρέπει να φοράει τη φόρμα γυμναστικής του.Με αυτή μοιάζει.Αλλιώς είναι η πυτζάμα του.Σου βάζω μία φωτογραφία το δικό μου με τη φόρμα για να συγκρίνεις.Εμένα η φόρμα είναι λίγο διαφορετική.Πουλάνε ρούχα Ken fachionista με παπούτσια μαζί η συσκευασία και του κάνουν μια χαρά.Εγώ στο δικό μου τέτοια του φοράω γιατί έχουν και τζιν παντελόνι που μου αρέσει στα αγόρια.

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rapunjel μου σ´ευχαριστώ πολύ :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
abbey μου τέλειος ο Τζον Τζον σου!!!!!!!!!! Να τον χαίρεσαι!!!!! Μάλλον για τη πυτζάμα του την βλέπω ή άλλου είδους φόρμα; Τι να πω!! Πάντως κούκλος όπως και να χει!!

Για σήμερα τον έντυσα σκιέρ για να μας έρθει η δροσιά των Άλπεων!! Τα ρούχα και αξεσουάρ από τον Brave Rescuer (??? Αγνοώ περαιτέρω...)

picture.php
 
Τζον-Τζον

Καλή μου soufle πολύ ξεχωριστός και ο Τζον Τζον σκιέρ!Υπέροχα και τα αξεσουάρ της στολής του! ;)
 
Χαίρομαι που σου άρεσαν Rapunjelaki μου!!

Αν και έχει ξαναπεραστεί αυτό το κουστουμάκι-φράκο είπα να το βάλω και εγώ. Η διαφορά είναι ότι το δικό μου έχει μαύρα παπούτσια , ενώ βλέπω ότι είχε κυκλοφορήσει με λευκά. Μάλλον το δικό μου είναι από επανακυκλοφορία με ότι είχε ξεμείνει και βάζανε ότι να 'ναι.

Η αλήθεια είναι ότι η el greco έκανε και κάτι περίεργα...για παράδειγμα η στολή ιππασίας που έχω είναι του Τζον Τζον αλλά οι μπότες που είχε ήταν της ΒΙΒΙ ΒΟ, ενώ το ροζ μπουρνούζι είχε παντόφλες για τον Τζον Τζον... άβυσσος οι επιλογές της!!
 
Τζον-Τζον

Καλή μου soufle πολύ ωραίο το φράκο του Τζον Τζον.Εγώ το έχω με άσπρα παπούτσια αν και το σακάκι αγνοείται.Τώρα για το αλαλούμ που επικρατεί σε κάποιες συσκευασίες ρούχων τι να πω;Μήπως έγιναν κατά λάθος;
 
Ούτε εγώ καταλαβαίνω Rapunjelaki μου!! Μου την έσπασαν λίγο στη στολή ιππασίας γιατί ο καημένος έμεινε ξεπαπούτσοτος αλλά κατά τα άλλα δεν με πειράζει!! Βολεύτηκε με τα μποτάκια του Ken!!

Όπως σας υποσχέθηκα σας περνάω τον Τζον Τζον Πίτσι και Ντόλυ. Το κουτί γράφει και Hasbro.

DSC01403.jpg
 
Τζον-Τζον

Καλή μου soufle πολύ όμορφος ο νέος σου Τζον-Τζον.Προς το τέλος που εξαγοράστηκε η el greco από τη hasbro τα κουτία έγραφαν πάνω και τα δύο λογότυπα.Κάποιοι λένε ότι αυτή είναι η Γ΄περίοδος της bibi-bo αλλά πιστεύω πως ότι κυκλοφόρησε τότε υπήρχε και απλά προσθέτηθηκε το νέο λογότυπο μιας και είχε καεί το εργοστάσιο στην Αττική που έφτιαχνε τις κούκλες.
 
Rapunjelaki μου ευχαριστώ για τις πληροφορίες και χαίρομαι που σου άρεσε!!

Περνάω και τον Τζον Τζον της αγαπημένης μου myvictoriax με το μοναδικό του κουστουμάκι. Τα ρούχα που φοράει είναι Ken Mattel.
 
Σας παρουσιάζω τον ένα από τους τέσσερις Τζον-Τζον μου με το καινούριο του κουστούμι "Σταρ"! Ο συγκεκριμένος, ονόματι Τζωρτζ (από τον George Michael, που ήταν τότε ο αγαπημένος μου τραγουδιστής!), είναι ο πιο μάγκας απ' όλους και μοιραίος καρδιοκατακτητής!! Το τι πρόβλημα δημιουργούσε στις κούκλες μου, δεν περιγράφεται!!

Προβολή συνημμένου 6202 Προβολή συνημμένου 6203

Στη μικρή φωτογραφία διακρίνεται και το μουσάκι, που το ζωγράφιζα συχνά-πυκνά με μολύβι - από τότε είχα ψώνιο με τους μουσάτους, γι' αυτό και ο καημένος ο άντρας μου αναγκάστηκε να αφήσει μούσι!

Προβολή συνημμένου 6204
 
Με γεια το καινούριο κουστουμάκι!! Χτυπήθηκα στο γέλιο με το μουσάκι να'σαι καλά Candy4ever !! Είναι όλα τα λεφτά!! O δικός μου πάλι ήταν πάντα ο Παπαμιχαήλ ζευγάρι με τη Βουγιουκλάκη εξού και Δημήτρης-Λίζα (από τα πιο κοινά κινηματογραφικά τους ονόματα).

Περιμένουμε και τους υπόλοιπους!!
 
Με γεια κι από εμένα το καινούργιο κουστουμάκι Candy4ever! Πολύ γέλασα με την ιστορία με το μουσάκι! :p Περιμένουμε μόλις μπορέσεις να μας δείξεις και τους υπόλοιπους Τζον Τζον σου! :)
 
Aυτόν με τις Πίτσι και Ντόλυ τον είχα δει σε πανηγύρι πριν 15 χρόνια περίπου (γύρω στις 2.000 δρχ)
 
Soufle μου ειναι τελεια τα ρουχαλακια που εχεις ραψει για τον Τζον Τζον σου και μας παρουσιαζεις εγω στην αρχη τα περασα οτι ειναι της el greco καταπληκτικα μπραβο!

Τωρα δε ξερω αλλα εμενα ο Τζον Τζον μου φερνει με αλβανο ποτε του δεν μου αρεσε οπως επισης δεν μου αρεσε και ο Ken πολυ ξενερωτος φλουφλης και χαζοαμερικανος μου εβγαζε. Αυτος που μου αρεσε πιο πολυ σαν αντρας κουκλος ηταν ο Paul της Sindy πιο γλυκα χαρακτηριστικα και πιο βολικο σωμα. Τωρα ξερω εσεις θα με κραξετε που θιγω τον Τζον Τζον αλλα εγω την γνωμη μου λεω ειδικα αν τον δεις απο πισω με αυτα τα πεταχτα αυτια χμ χμ Ενω η bibi bo ειναι σκετο ζαχαρωτο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Artemis είπε:
Soufle μου ειναι τελεια τα ρουχαλακια που εχεις ραψει για τον Τζον Τζον σου και μας παρουσιαζεις εγω στην αρχη τα περασα οτι ειναι της el greco καταπληκτικα μπραβο!Τωρα δε ξερω αλλα εμενα ο Τζον Τζον μου φερνει με αλβανο ποτε του δεν μου αρεσε οπως επισης δεν μου αρεσε και ο Ken πολυ ξενερωτος φλουφλης και χαζοαμερικανος μου εβγαζε. Αυτος που μου αρεσε πιο πολυ σαν αντρας κουκλος ηταν ο Paul της Sindy πιο γλυκα χαρακτηριστικα και πιο βολικο σωμα. Τωρα ξερω εσεις θα με κραξετε που θιγω τον Τζον Τζον αλλα εγω την γνωμη μου λεω ειδικα αν τον δεις απο πισω με αυτα τα πεταχτα αυτια χμ χμ Ενω η bibi bo ειναι σκετο ζαχαρωτο!
χαχαχα artemis, γέλασα πολύ με αυτό που έγραψες για τον Τζον Τζον. :points: Αλβανός, ε η αλήθεια είναι πως το κεφάλι του είναι λίγο πλακουτσωτό. #) Καλα για τον Ken δε θα πω κάτι, είναι ξενέρωτος, και η μούρη του μου θυμίζει τον George Bush ειδικά αυτοί απο το 1970 cowboy style! χεχε Ο Paul ειναι όμορφος σε κάποιες φάσεις αλλά σε κάποια σέτ, τον κάνανε και αυτόν λίγο περίεργο. Πως το είπες ξανα αυτό με το σώμα του Paul πως είναι πιο βολικό? ;) :p χαχαχαχα....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ε όχι και αλλόδαπος ο ΤζονΤζον...!!!! Τον κακομοίρη, τι του μελλε να ακόυσει ύστερα από 30 χρόνια...!!!

Ιδιαίτερα μην τα ακούει αυτά η candyforever που είναι η λατρεία της..!!!!

Όσο για τον Paul, αυτός κι αν δεν μ αρέσει καθόλου, γιατί μου θυμίζει τον Μαρτάκη που επίσης μισώ για κάποιον λόγο...!!

Καλά ο ΚΕΝ , απαρατήρητος εντελώς..!!! Οι δύσμοιρες κούκλες τσάμπα στολίζονται ολημερίς, δεν υπάρχει ούτε ένας εκει έξω που να αξίζει τον κόπο...!!

Γι αυτο κι εγω τις φιλοξενω στο σπίτι μου, για να είναι με το κούκλο τον ΜΑΚΙΣΙΜΟ και να αισθάνονται οικεία..!! :D :D :p
 
mytiny μου κούκλος ο ιππέας και να τον χαίρεσαι!!

Ευχαριστώ πολύ Artemis!! Μου αρέσει πολύ το ράψιμο και επειδή όπως έχω ξαναπεί μου φαινόταν πάρα πολύ ριγμένος ο καημένος (εξοστρακίστηκε πολύ γρήγορα από τη διπλή ντουλάπα μαζί με τη λιγοστή προικούλα του για να χωρέσουν τα ρούχα της καλής του) είπα να του κάνω μερικά να μη γυρνάει γυμνό το έρμο!! Για την χμ... δυτικοβαλκανική καταγωγή του που αναφέρεις δεν το είχα σκεφτεί ποτέ. Πάντα τον θεωρούσα γλυκούλη και μακράν πιο όμορφο από τον Ken. Τον Paul τον έμαθα πριν κανά δυο χρόνια οπότε δεν υπήρχε μέτρο σύγκρισης!! Τώρα όσον αφορά τον πασά makisimo και το χαρέμι του (και μετά λέμε για τον tsalk...) για να έχει μαζέψει τέτοιο γυναικομάνι θα το έχει το κατιτίς του δεν μπορεί!! ;-)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα