Bibi-bo Τζον-Τζον

Τζον-Τζον

Ευγενική μου Juanita να σαι καλά!Απλά προσπαθώ να ομορφύνω και να ντύσω τη bibi-bo και την κούκλα Αλίκη.Μέχρι εκεί, μην πάρουν και τα μυαλά μου αέρα... ;)
 
Καλημέρα σε όλους!! Μερικές νέες δημιουργίες ala soufle και ένα α από τον κατάλογο της El Greco:

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απλα Συγχαρητηρια!!!!! Ειδικα το καφε σετ ειναι αψογο Soufle μας! :)
 
Αναστασια είπε:
Απλα Συγχαρητηρια!!!!! Ειδικα το καφε σετ ειναι αψογο Soufle μας! :)
Γλυκιά μου Αναστασία σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! :thanx2: Η καλή μας η Rapunjel κάνει θαύματα με τα γυναικεία! Εγώ πάλι θα αναλάβω την σχετικά άχαρη αντρική γκαρνταρόμπα γιατί πάσχω από φαντασία... Έχω κάνει μερικά πατρόν και χρησιμοποιώ τα ίδια και τα ίδια με άλλο ύφασμα. Χαίρομαι που σας αρέσουν!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τζον-Τζον

soufle μου υπέροχα ρούχα!Χίλια μπράβο και γεια στα χέρια σου!Η παντόφλα του στην πρώτη φωτογραφία είναι σαν αληθινή! ;)

Επίσης παρατήρησα ότι ο Τζον Τζον έχει πολύ ωραία πόδια... #)
 
Ευχαριστώ πολύ Rapunjel μου! Τα παντοφλάκια που σου άρεσαν είναι από τον Ken και είχα ξετρελαθεί και εγώ όταν τα πρωτοείδα!!

Επιτέλους τα κατάφερα!! Δεν είναι πανομοιότυπο αλλά νομίζω πλησίασα αρκετά. Το αφιερώνω με όλη μου την αγάπη σε όλους και ιδιαίτερα στην Rapunjel μας που χωρίς τις φωτογραφίες και τις συμβουλές της δε θα υπήρχε τώρα!

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν δεν εγραφες οτι το εραψες εσυ Soufle, δεν θα το επαιρνα χαμπαρι!!! Μπραβο μπραβο μπραβο!!! :flower:

Και τι λεπτοδουλεια το ραψιμο της τσεπης!!! :eek:

Βρε κοριτσια μηπως να κανετε κανα μαθημα κοπτοραπτικης για μας τις ακαματες? Θα κανετε μεγαλο ψυχικο! :D
 
Χαίρομαι πολύ που σου άρεσε Αναστασια μου και ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :thanx2: !! Άσε που είναι και οικολογικό! ;) Το έφτιαξα από παλιά μαξιλαροθήκη (όπως πολύ σωστά πρότεινε η Rapunjel:thanx2:!)που θα πήγαινε για ξεσκονόπανο και μετά πέταμα...

Με το ράψιμο μην απελπίζεσαι, αν έβλεπες τις πρώτες μου προσπάθειες να ράψω φουστανάκια για κούκλες θα έπεφτες κάτω από τα γέλια! Για εμάς που δεν έχουμε έμφυτο ταλέντο όπως η Rapunjel θέλει απλά υπομονή και επιμονή! Έχει μερικά πολύ όμορφα site στο internet που δίνουν οδηγίες και έτοιμα πατρόν που τα εκτυπώνεις.

Στην παρακάτω σελίδα έχει μερικά πολύ βασικά πατρόν. Με διαφορετικά υφάσματα, κορδελάκια, λουλουδάκια, ζωνούλες κλπ και πολλή φαντασία γίνονται θαύματα!!


http://embyquinn.tripod.com/dollpats.html

H επόμενη ιστοσελίδα είναι για μινιατούρες, αλλά έχει μερικά όμορφα μαθήματα για το πως να φτιάχνεις καπέλα, φιόγκους, λουλουδάκια από ύφασμα και πολλά άλλα. Οι αναλογίες βέβαια δεν αντιστοιχούν όμως σαν ιδέες είναι πολύ όμορφες!!


http://msatminidolls.minilists.com/projects.html

 

 


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελεια τα λινκ που μας προτεινες Soufle μου!

Σε ευχαριστουμε πολυ πολυ! Ειδικα το δευτερο που εχει και πολλες ιδεες για υφασμα οχι παντα ραμμενο αλλα κολλημενο, οπου εχω και μια εφεση (λατρευω το πιστολι της σιλικονης!!!)

Ειναι πολυ ομορφο που υπαρχουν ακομα κοπελες χρυσοχερες σε αυτον τον κοσμο! :)

Πιστευω οτι ειναι ενα ειδος υπο εξαφανιση, και ο καημενος ο Τζον Τζον, κι οχι μονο αυτος αλλα ολος ο ανδρικος πληθυσμος, τις εχουνε αναγκη!!! :flower:
 
Αναστασια είπε:
Βρε κοριτσια μηπως να κανετε κανα μαθημα κοπτοραπτικης για μας τις ακαματες? Θα κανετε μεγαλο ψυχικο! :D
Συμφωνώ με την Αναστασία... ::)

Ο καημός μου ο μεγάλος όταν ήμουν μικρή ήταν να μάθω να ράβω... Κυκλοφορούσα με μιά σακούλα γεμάτη ρετάλια παρμένα από μιά μοδίστρα στη γειτονιά μου και προσπαθούσα να φτιάξω στους σπιρτούληδές μου ρουχαλάκια... Και εκεί ακόμη που δεν ήθελε ιδιαίτερη προσπάθεια, αποτυχία σκέτη ήμουν... :(
 
Χαίρομαι που σου άρεσαν Αναστασια μου!! Νομίζω ότι βρήκες την κλίση σου!! Και μην ξανακούσω κουβέντα για ακαμάτες! Εμείς περιμένουμε μεγάλα πράγματα από σένα!! Θα περιμένω με αγωνία καπελάκια!

Juanita μου μην απελπίζεσαι βασιζόμενη στις πρώτες σου προσπάθειες στην παιδική ηλικία, μέσα μας υπάρχουν ταλέντα που περιμένουν να ανακαλυφθούν! Αν είχα απογοητευτεί και εγώ με τις άπειρες, σε βεβαιώ, αρχικές μου προσπάθειες δεν θα είχα καταφέρει τίποτα. Μπορεί να μην είμαι πολύ καλή αλλά τουλάχιστο το χαίρομαι και είμαι σε θέση να μοιραστώ ένα σχετικά αξιοπρεπές αποτέλεσμα.

Κουράγιο κορίτσια, η αρχή είναι το ήμισυ του παντός!!
 
Τζον-Τζον

Καλή μου soufle υπέροχος ο γιατρός σου!Γεια στα χέρια σου!Σε ευχαριστώ πολύ για την αφιέρωση αλλά όλα τα μπράβο ανήκουν σε σένα!!! :D

Λατρεμένη Αναστασία και ευγενική Juanita είναι πιό εύκολο από ότι φαίνεται.Πάρτε μία βελόνα και ένα κομματάκι ύφασμα και κάντε αρχικά μία στενή ίσια φουστίτσα που είναι εύκολη.Μην απελπίζεστε.Εγώ χθες έραβα μία φόρμα που τελικά βγήκε αποτυχία.Τα έχει και αυτά το ράψιμο αλλά με υπομονή και επιμονή όλα γίνονται! ;)
 
Ευχαριστώ καλή μου Rapunjel!!! Χαίρομαι που σου άρεσε ο γιατρός!! Ο Δημήτρης πήγε για καταδύσεις το Σαββατοκύριακο με ρούχα Ken Ken που λέει και μια φίλη... :)

Το δεύτερο είναι λίγο κακόγουστο και no name και μου θυμίζει το ROKY BALBOA... :D

picture.php


picture.php


picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τζον-Τζον

Καλή μου soufle υπέροχος!Υπέροχες φωτογραφίες και υπέροχα ρούχα!Χίλια μπράβο!!! :D

Η πρώτη είναι καλλιτεχνική και στην τρίτη υπέροχα τα ρούχα του!!!Το δεύτερο το βρίσκω απλά υπέροχο! ;)

Πάρε μαύρο ακριλικό χρώμα από ένα κατάστημα που πουλάει χρώματα ακρυλικά και με ένα πινελάκι βάψε του όπου έχουν ξεβάψει τα μαλλιά.Αν χρειαστείς οποιαδήποτε βοήθεια πες μου το! ;)
 
Πάντα με το γλυκό το λόγο καλή μου!! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Αυτός ο Τζον Τζον αν και νομίζω ότι είναι πρώτης περιόδου έχει καστανά μαλλιά και δεν μπορώ να τα βάψω με μαύρο ακριλικό... Ξέρεις καθόλου πια καστανή απόχρωση μπορώ να χρησιμοποιήσω;; :xm:
 
Τζον-Τζον

Καλή μου soufle τον παίρνεις μαζί σου στο κατάστημα και ψάχνεις να βρεις το καφέ που είναι ίδιο με το δικό του χρώμα. ;)
 
Παντως κοριτσια στον Τζον Τζον το ρουχο του Κεν φαινεται πολυ ανωτερο!!!! Γιατι ειναι και πολυ παιδι κι ας μην του φαινεται!!! :) Θυμαστε το κρας τεστ που του καναμε! :D
 
Τζον-Τζον

Λατρεμένη Αναστασία θυμάμαι,θυμάμαι.ο Τζον τζον είναι κούκλος με όλη τη σημασία της λέξης!!! ;)
 
Θα συμφωνήσω απόλυτα κορίτσια!! Εδώ που τα λέμε ο έρμος ο πρώτος Ken ήταν λίγο σα διαφήμιση οδοντόπαστας. :D Ενώ το δικό μας τρελό αγόρι το βλέπεις και σου βγάζει κάτι..... :sweet_kiss: :sweet_kiss: :sweet_kiss: τέτοιο!!

Ευχαριστώ Rapunjel μου θα το ψάξω!
 
Αχου!! Τα ειχα αυτα τα ρουχα!! Ολο το βραδυ τους ειχα στο κομοδινο μου κ τους κοιταζα μαζι με τον Φωτεινουλη μου!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα