Bibi-bo Τζον-Τζον

Μinytiworld αυτό που λές για καπέλο είναι μια χαβανέζικη φούστα..!!!! Αχαχαχααχ..!! Με έκανες και γέλασα..!! Αν τον γδύσεις τον ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ και του φορεσεις την κλασική ψάθινη φούστα της Χαβάη θα είναι πραγματικός χαβανέζος..!!! Σε καμία περ'ιοπτωση δεν είναι καπέλο..!!

Για τισ happy happy είχαν βγεί νωρίτερα στα μέσα της δεκαετίας 80 απ ότι ξέρω απλά προφανώς επειδή οι ειδικοί της el greco θα είδαν ότι περρίσευσαν πολλά κομμάτια και έμοιαζε αντικειμενικά πολύ στην ΒΙΒΙ ΒΟ φαντάζομαι ότι το πρόσθεσαν στα κουτιά μαζί με την ΒΙΒΙ ΒΟ δημιουργόντας ταυτόχρονα μια νέα ιστορία με την αδερφή της ΒΙΒΙ ΒΟ και ξεπουλώντας λογικά τις HAPPY HAPPY οι οποίες και δεν είχαν εμπορικό αντικρισμα προς τα τέλη της δεκαετίας του 80..!!

Οι φωτό σου είναι απλά ΤΕΛΕΙΕΣ...!!!!!!!! Δεν είχα ξαναδεί ποτέ κουτί λαμπάντα..!!!!

Πο ποοοοοο δεν μπορώ να σταματήσω να γελάω που είδα τον κακομοίρη τον ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ καπελωμένο με την χαβανέζικη φούστα..!!!

Αχαχαχαχαχαχαχ,,!! Με έχουν πιάσει νευρικά γέλια..!!!! Κοντεύω να κατουρηθώ...!!! αχαχαχαχχαχα!!!

Minytiworld εισαι πραγματικά απίστευτη...!!!!!!!!!! Σ αγαπώ πολύ που μου έφτιαξες τοοοόσο την διάθεση μου..!!! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
#) #) #) #) #) #) #) #)Makisimos σου ορκίζομαι ότι έτσι το φόραγε!!!!!!!! Πο πο, τώρα με έχουν πιάσει κι εμένα νευρικά γέλια, μόνο στην ιδέα ότι μπορεί να το βαλε εκεί ο μαγαζάτορας! Κι εγώ εξηγώ όλο σοβαρότητα στην Αναστασία ότι πρόκειται περί καπέλου! :D :D

Πο πο ντροπή!!!!!!!!!! :eek:

Τζον τζον συγνώμη....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mytinyworld είπε:
Χάλια χάλια σου λέω.....Αυτό που φοράει στο κεφάλι ο παίδαρος, είναι χαβανέζικο καπέλο!

Προβολή συνημμένου 2820Προβολή συνημμένου 2821
Α ρε Minytiworld τι απίστευτη Ατάκα πέταξες..!!!!!! Σου λέω μου πονάει από τα γέλια το στομάχι μου..!!!! Αλλά και η Αναστασία δεν πάει πίσω..!!!! Νόμιζε ότι ηταν περούκα με ξανθά μαλλιά πάνω από τα δικά του..!!! αχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!Ποοοόσο γέλιο θεέ μου..!!! Να στε καλά απόψε..!!!!!!!!! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδια με ποναει η κοιλια μου απο τα γελια!!!!!! Σταματηστε!!!! Δεν μπορω νυχτιατικα!!!!!

Μου εχετε τον Τζον Τζον που μονο το βρακι του πανω απο το παντελονι δεν εχει βαλει σαν τον σουπερμαν, που μου γυριζει με την φουστα καπελο, και μετα λετε για τους κακουργους Big Jim!!! Αυτοι τουλαχιστον μπορει να ειναι λιγο αλανιαρηδες, λιγο εγκληματιες, αλλα τουλαχιστον ξερουν πως να φορεσουν ενα καπελο!!!!

Καλα η φωτο της Mytinyworld με τον Τζον Τζον πριν και μετα ειναι ολα τα λεφτα!!!!!! Μιλαμε τρελλαθηκα!!!

Ευτυχως υπαρχει αυτο το πλασμα το αγιο, η Rapunjel μας, με την πανεμορφη κουκλιτσα νοσοκομα, που ειναι πραγματικα υπεροχη, και δινει μια ελπιδα σε ολους μας, οτι δεν εχουν χαθει ολα σε αυτον το ατιμο κοσμο της παραπληροφορησης!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo

Καλή μου φίλη mytinyworld κι όμως είναι χαβανέζικη φούστα του Τζον Τζον. Δεν είναι καπέλο. Τώρα βέβαια θα μου πεις ότι με τη φούστα μοιάζει λίγο gay αλλά είναι φούστα. Παρεπιπτόντως έχει ωραία πόδια. Πολύ προχωρημένη πάντως η el greco να βγάλει τότε Τζον Τζον με φούστα όπως είχε βγάλει και τον Τζον Τζον μύκονο ή τον άλλο με τα χρυσά ρούχα σαν το Φλωρινιώτη.

Λατρεμένη Αναστασία οι δικοί σου κούκλοι είναι αρρενωποί αλλά το άλλο άκρο...

Προτιμώ τον Τζον Τζον ακόμα και gay. Θεωρώ ότι είναι ο πιο γλυκός κούκλος.

Ζήλεψε η bibi-bo κι έβγαλε κι αυτή τα πόδια της έξω...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πρεπει να ομολογησω οτι ειναι λιγο παλιοχαρακτηρας ο Big Jim, αλλα ηλπιζα οτι η αγαπη θα τον εκανε καλυτερο...

Δεν με νοιαζει αν ειναι/μοιαζει γκει ο Τζον τζον, γιατι και ωραια ποδια εχει, που ειναι και δυσκολο στον αντρα, αρκει να ξερει να μαγειρευει και να ειναι καλο παιδι. Αυτα μετρανε σε μια συμβιωση, στο τελος μετα απο 40 χρονια γαμου (η Barbie ειναι γυρω στα 50 και η ΒΙΒΙΒΟ γυρω στα 30 αν δεν κανω λαθος). Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι τωρα πρεπει να εχω καπου 40 κουκλες θηλυκες και ενας Τζον τζον επειδη ακριβως ειναι καλο παιδι, δεν φτουραει μανα μου. Αυτες ειναι λυσσαρες.

Υπεροχη οπως παντα η χρυσαφενια ΒΙΒΙΒΟ της Rapunjel μας!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo

Λατρεμένη μου Αναστασία με αγάπη όλοι γίνονται καλύτεροι ακόμα κι ο Big Jim. Κι εγώ έχω πάρα μα πάρα πολλές κούκλες και ούτε δέκα κούκλους. Οι κούκλες είναι αγνές. Τουλάχιστον οι δικές μου δεν είναι λυσσαρες. Αν ήταν καμμιά θα πήγαινε από το μπαλκόνι κάτω. Αγαπώ τον Τζον Τζον γιατί κι αυτός έχει αγνότητα και εαν ήταν πραγματικός θα λάτρευε τη γυναίκα του και θα έκανε και δουλειές και καλό παιδί θα ήταν όπως θέλει η λατρεμένη Αναστασία μου.

Λοιπόν αγοράζω κάποια πράγματα να στείλω σε μια φίλη και βρήκα και λούστρο ειδικό που είναι για decor και βιτρό. Σας το λές μήπως και χρειαστεί σε κάποιον ή σε καμία. Έπιασα λοιπόν τη βασανισμένη ομορφιά, της έβγαλα το διαφανές βερνίκι και τη πέρασα με λούστρο!

Την έκανα ανθισμένη λουστραρισμένη ομορφία.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναστασια εχω ψοφισει στα γελια με την φωτο του Τζον Τζό με καπελο αρχικα κ κατοπιν με την χαβανεζικη φουστα,που δεν ειναι κ τοσο σιγουρη η ΜΙΝΥΤΙWΟRLD μας.. Να σαι καλα miny σε λατρεψαμε ακομη πιο πολυ μετα τις ανεπαναληπτες φωτο του ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ... Rapunzel μου, ο ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ μαλλον δεν αγαπουσε κ πολυ την ΒΙΒΙ ΒΟ γιατι εφτασε η κακομοιρα 30 χρονων, ειδε την ΒΕΤΤY ΒΟ να παντρευεται κ να κανει παιδια κ αυτη τιποτα.. Καταλαβαινεις την πιανει το παραπονο! Σου λέει με την αδερφη την happy θα μεινει γεροντοκορη! Αλλα κι αυτη τι να κανει, τον βλεπει μια με χρυσο μαγιό, μια με χαβανεζικη φουστα, μια με κατι λαμε ρουχα να βγαζεθ τα σκυλακια βολτα, φοβηθηκε η αμοιρη μηπως διεκδικησει αυτος το νυφικο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η βασανισμενη ομορφια της γλυκειας μας Rapunjel ειναι πολυ μουτρακι!!! Εχει αλλαξει πιο πολλα ρουχα αυτη η μικρουλα παρα ολες οι ΒΙΒΙΒΟ μαζι!!! Κουκλιτσα!!!

Αντε να ρθουν μαμωτο οι βλεφαριδες απο την Κινα να της στειλω!!! Το πακετο το εστειλε ο κινεζος στις 11 οκτωβρη, οποτε εχουμε λιγο καιρο ακομα, κουραγιο ανθισμενη και λουστραρισμενη ομορφια!!!!

Λοιπον Μακισιμο μου ξερεις τι πρεπει να εγινε με τον Τζον Τζον και να δημιουργηθηκε η παρεξηγηση; Ειχε τυχει σε ενα νησι και τον πιασανε οι ιθαγενεις και του ειπανε, ή θα βαλεις αυτο το καπελο και θα σε θυσιασουμε ή αυτην την φουστα και θα σε ελευθερωσουμε. Οποτε τι να κανει κι ο αμοιρος, ντυθηκε λιγο οζέ!

Πηγα σημερα στο μερκατινο και το μονο που βρηκα ηταν ενας πανασχημος κουκλος, με μια μουρη χαλια και ηθελαν και 10 ευρω. Για να σας δωσω να καταλαβετε ο Μπιγκ Τζιμ ηταν κουκλος μπροστα του. Οποτε γυρισα σπιτι με χερια αδεια, και τσεπη γεματη!!! :)

Δεν πειραζει, καλυτερα!

Σας χρωσταω στο θεμα της Μπαρμπι την ιστορια του Κεν Κεν και πως τα χαλασανε στο τελος.

Μηπως γνωριζετε ποτε βγηκε ο πρωτος Τζον Τζον;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo

Λατρεμένη Αναστασία μου προσπαθώ να κάνω τη ανθισμένη βασανισμένη ομορφιά όσο πιο όμορφη μπορώ. Έχω αφήσει τις άλλες bibi-bo στην άκρη.

Της έραψα και καινούργιο φορεματάκι. Το επόμενο θα γίνει με τα υφασματάκια της καλή φίλης mytinyworld. Βλεφαρίδες δεν ξέρω αν μπορώ να τις βάλω γιατί τις δικές της τις πέρασα με ακριλικό χρώμα και με λούστρο σήμερα. Αυτό το συμπαγές μπλε που βλέπεις πάνω από τα μάτια είναι οι βλεφαρίδες...

Μπορεί να μη βρήκες κάτι καλό σημερα στην αγορά εκεί αλλά κέρδισες εδώ μια bibi!

Ο Τζον Τζον είναι γλύκας ακόμη και με τη χαβανέζικη φούστα!

Ο Τζον Τζον βγήκε στισ αρχές του 80 λίγο μετά τη bibi-bo. Μπορεί και μέσα στην ίδια χρονιά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ε μα συγνώμη τώρα, εδώ θα αποδειχτεί ο λόγος που δεν καρποφόρησε ποτέ το φλερτ μεταξύ ΒΙΒΙ ΒΟ και ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ..!!!! Δείτε τις παρακάτω φωτογραφίες-ντοκουμέντα..!!!!! Αποκαλύψεις έπειτα από 30 χρόνια..!!

Η el greco προσπάθησε να καλύψει το σκάνδαλο για την "κρυφή" ζωή του ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ...!!!!!

bi rocker 3.jpg

tzon 10.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo Tzon Tzon

Καλή μου φίλη mytinyworld εμένα η μπουλούκα δε μου αρέσει. Για το χατήρι σου όμως θα τη φωτογραφίζω. Σκέφτομαι με τα ακριλικά χρώματα να της αλλάξω τα χείλη έτσι ώστε να γίνει λιγότερο μπουλούκα και πιο κούκλα!

Καλέ μου φίλε makisime σου βάζω φωτογραφία ένα Τζον Τζον μπρος και πίσω. Το δε πίσω είναι πολύ σέξυ. Μάλιστα φορούσε και δαντελωτό εσώρουχο που το έβγαλα και το έβαλα σε bibi-bo.Τι να πω; Με την επιρροή μιας τέτοιας γυναίκας όπως η bibi-bo τι να γίνει ο Τζον Τζον; Βοηθητικός ή gay. Καλύτερα λοιπόν στη Μύκονο παρά στην κατσαρόλα! Εγώ πάντως τον λατρεύω ως κούκλο, τον θεωρώ καλύτερο από όλους τους κούκλους. Μήπως να του βγάλω από δίπλα του τις bibi-bo; Λέτε να τον επηριάζουν αρνητικά;

Τελικά θέλει τον κούκλο της Αναστασίας μας η bibi-bo που είναι και νταβραντισμένος!

Ανθισμένη ομορφιά τέως βασανισμένη σε φωτογραφίες....πριγκίπισσας!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
rapunjel είπε:
Καλέ μου φίλε makisime και εσύ και η λατρεμένη Αναστασία κάνατε ένα μεγάλο καλό! Συγκεντρώσατε και καταγράψατε τα παιχνίδια μιας εποχής και θα μείνουν ακόμα κι όταν δεν υπάρχουν ή δεν υπάρχουμε εμείς σε φωτογραφίες με πληροφορίες να θυμίζουν σε νεότερες γενεές ότι κάποτε αυτή η χώρα είχε τα πιο γλυκά παιχνίδια του κόσμου τα οποία ήταν ελληνικά! Για μένα αυτό είναι το σημαντικότερο.
Ax, καλή μου rapunjel, έχεις απόλυτο δίκιο! Νομίζω ότι θα έπρεπε να δημιουργηθεί μουσείο παιχνιδιών, όπου θα μπορούν τα παιδιά όλων των γενεών να γνωρίσουν αυτά τα μοναδικά παιχνίδια! Έχω επισκευτεί τρία τέτοια μουσεία μέχρι τώρα: στο Freiburg (Γερμανία), στο Baden (Αυστρία, 1 ώρα έξω από τη Βιέννη) και στη Βασιλεία (Ελβετία). Το πιο συγκλονιστικό ήταν της Βασιλείας (είχε πολλούς ορόφους με όλων των ειδών τα παιχνίδια), όμως το πιο συγκινητικό ήταν του Baden: το μουσείο διηύθυνε μια μάνα με την κόρη της και τα διάφορα παιχνίδια-εκθέματα του μουσείου τα είχε μαζέψει η μάνα από τις διάφορες αγορές τύπου γιουσουρούμ και επιπλέον τα είχε επισκευάσει με πολλή αγάπη και μεράκι! Μακάρι να γινόταν κάτι ανάλογο και στην Ελλάδα!

ΕΠΙΣΗΣ: θερμά συγχαρητήρια σε όλες (και όλους) σας για τις καταπληκτικές κούκλες σας και την άριστη συντήρηση-επισκευή τους!

Και ένα συγκλονιστικό νέο: βρήκα τον ιδανικό άντρα για την Bibi-Bo!!! Ο άντρας μου έχει στο πατρικό του 2 Action men του '70 (τέλη)-'80 (αρχές) από Αγγλία. Οι συγκεκριμένοι δεν έχουν απολύτως καμία σχέση με τα τέρατα που κυκλοφόρησαν αργότερα: είναι μεν αρρενωποί, αλλά πάρα πολύ όμορφοι (το τονίζω αυτό)!! Έχουν αληθινά μαλλιά και ο ένας έχει και αληθινό μούσι!! Ο πρώτος είναι του british army (μαλλί μαύρο και σγουρό!), ο δεύτερος του royal navy (μαλλί ξανθό, με κοντό ξανθό μούσι). Διατηρούνται σε άψογη κατάσταση. Είναι ΚΟΥΚΛΟΙ, αλλά και ΑΝΤΡΕΣ!! Πώς να το κάνουμε, ο Τζον-Τζον είναι φλώρος!! Μόλις πάμε στο πατρικό του άντρα μου, θα ποστάρω φωτογραφίες για να το διαπιστώσετε ιδίοις όμμασι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωχ Candy4ever :D :D:D:D:D:Dφλωρος ο καημενος ο Τζον τζον!!! :D

Ας πουμε οτι ειναι λιγο εεε γλυκουλης παραπανω του κανονικου, πως να το πω. Ειναι ομως αγαπημενος ε μην τον ξεχναμε δεν φταιει αυτος, η Ελ Γκρεκο του βαζε ολο κλαρωτα και φλωρινιωτικα. :D :D

Εισαι πολυ πολυ τυχερη Candy4ever που εχεις δει αυτα τα μουσεια!!!! Και εδω στην Ιταλια εχουμε ενα αλλα ειναι παρα παρα πολυ μακρυα απο εδω...10 ωρες με το τρενο, στην Κατω Ιταλια... :(

Οι Action men λες εεεε; Πολυ καλη ιδεα.. Ποιος ξερει τι παιζει στο ebay.

Να το εχουμε υποψην μας για κανενα προξενειο!!!

Yπαρχει αραγε θεμα εδω στο φορουμ για τους Action men;;; Αν δεν υπαρχει μπορεις να το ανοιξεις εσυ και να τους δουμε!! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo

Καλή μου Candy4ever σε4 ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια! Το όνειρο μου είναι να γίνει ή να φτιάξω μαζί με άλλους ονειροπόλους ένα μουσείο παιχνιδιών στην Ελλάδα.

Ο Τζον Τζον ότι κι αν είναι είναι ο αγαπημένος μου... Για μένα κανείς καλύτερος του. Όπως και η bibi-bo είναι για μένα η καλύτερη κούκλα από όλες.

Καλή μου Candy4ever περιμένουμε να δούμε τους 2 Action men.

Φωτογραφίες bibi-bo for ever....και tzon tzon !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rapunjel, Makisimos και Αναστασία, οι ιστοσελίδες σας είναι ΑΠΙΘΑΝΕΣ!!! Μακάρι να γίνει το μουσείο παιχνιδιών κάποτε πραγματικότητα!! Έχω κι εγώ κάμποσα παλιά παιχνίδια (κυρίως el greco και playmobil της lyra), αλλά δυστυχώς τα περισσότερα δεν είναι σε ιδιαίτερα καλή κατάσταση. Πολλά από αυτά βέβαια, τα παίζει τώρα η τρίχρονη κόρη μου (φυσικά πάντα υπό την επίβλεψή μου!)!

Όσο για τον Τζον-Τζον, μπορεί να είναι λιγάααακι φλώρος, αλλά κι εγώ τον αγαπώ πολύ: έχω 3 Τζον-Τζον, ενώ μόνο μια Bibi-Bo!! Αυτό νομίζω τα λέει όλα!!! Φωτογραφίες τους έχω ήδη ποστάρει στο θρεντ.
 
bibi-bo

Καλή μου Candy4ever σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.

Ο γλυκός Makisimos και η λατρεμένη Αναστασία έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά! Είναι αξιέπαινοι!

Καλή μου Candy4ever έχω δει τις φωτογραφίες σου με τους Τζον Τζον. Είναι καταπληκτικοί και οι τρεις! Συγχαρτήρια!

Για σήμερα φωτογραφίες η ανθισμένη βασανισμένη ομορφιά με νέα κουπ και μερικές τούφες προσθετική ακόμη στο μαλλί και χωρίς καμμία πια τρίχα κατεστραμένη. Στην τελευταία φωτογραφία μαζί κι ο αγαπημένος της Τζον Τζον!
 
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ! Τί να πω για τα χρυσά σου χεράκια rapunjel μου? κάθε μέρα που περνάει γίνεται και πιο όμορφη! Η τελευταία φωτογραφία είναι φανταστική!

Ούτε εγώ συμφωνώ για το φλώρος.... Νομίζω ότι η μόδα των late 80s απαιτούσε ρούχα πιο φαντεζί και εκεί έχασε λίγο στο... styling. Ο τζον τζον όμως σαν αυτόν της rapunjel, της πρώτης εποχής, όταν ήταν γιατρός ας πούμε, ήταν πολύ κομψός! Μη ξεχνάμε ότι είναι κούκλος και πρέπει να έχει και μια υπερβολή!

Σήμερα σας παραθέτω φωτογραφίες από την σειχέλες,την οποία ονόμασα Πωλίνα από την τραγουδίστρια του ομώνυμου τραγουδιού!

Προβολή συνημμένου 3008Προβολή συνημμένου 3009Προβολή συνημμένου 3010Προβολή συνημμένου 3011
 
bibi-bo

Αγαπημένη μου φίλη mytinyworld σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Η Πωλίνα σου είναι μετά την πολυαγαπημένη μας bibi-bo που είχες από μικρή η πιο όμορφη!

Η ανθισμένη βασανισμένη ομορφιά σας παρουσιάζει το δεύτερο Τζον Τζον που έχει μαλλί σουργελοποίηση αλλά είναι μοναδικός! Ο Τζον Τζον ρόκερ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα