Bibi-bo Τζον-Τζον

Ευχαριστουμε πολυ την Rapunjel μας για τις φωτο!!! Επιτελους τους ειδα διπλα διπλα και καταλαβα τις διαφορες τους!!!

Ανακεφαλαιωνουμε:

-Ο πρωτος ειναι πιο λευκος, εχει πιο κοκκινα χειλη (εκλεβε το λιπ γκλος της αγαπημενης του), εχει μαυρα μαλλια, καστανα φρυδια και μπλε ματια με μαυρες ιριδες.

-Ο δευτερος ειναι πιο μαυρισμενος, εχει πορτοκαλια χειλη (εκλεβε το κραγιον αυτην την φορα), καστανα μαλλια και φρυδια, γαλαζια ματια με μαυρες ιριδες, και μοιαζει του Ζαν Πολ Μπελμοντό.

Να υποθεσω οτι αυτος της Γ περιοδου ειναι ιδιος με αυτον της δευτερης ετσι Ραπουνζελ μου;

Οι action men της Candy4ever ειναι ολα τα λεφτα!!!

Μακισιμος μετα απο το ξεφραγκιασμα του ο Τζον Τζον δεν ειχε βρακι να φορεσει και φοραγε το καπελο για βρακι και την φουστα για καπελο!!!
 
Ναι όντως μην το ξεχνάμε κι αυτό..!!!!!! Ευτυχώς να λες που έχουμε την MYTINYWORLD στην παρέα μας και έφερε μια πραγματικά πρωτοποριακή ιδέα για το ντύσιμο του ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ..!!!χεχεχεεχ ....!!! :)
 
Και μην ξεχνάμε πως όπως μας έχει πει και η rapunjel μας δανειζόταν και κανα δαντελωτό εσώρουχο της καλής του γιατί ένα καπέλο μόνο τι να σου κάνει!

Αμοιρε τζον τζον, τι σου'μελε να πάθεις, από εκείνη την κακιά στιγμή που ο μαγαζάτορας θεώρησε ότι σου έφυγε το καπέλο και στο έχωσε καλά στο κεφάλι μην ξαναφύγει! :D :D:D:D
 
Τι Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Α γέλια είχαμε κάνει τότε..!! Πο ποοοο..!!! Το τρομερό ήταν μετά το σχόλιο της MYTINYWORLD που ποσταρε τις δύο φωτό μία με φορόντας την φουστα καπέλο και δίπλα την αντιστοιχη στο κεφάλι.. γράφωντας την τρομερη ατ'άκα.."ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΜΑΚΙΣΙΜΟΣ καποιο λάθος έχεις κάνει.."....!!!!!

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
 
Τζον Τζον

Λατρεμένη μου Αναστασία δεν υπάρχει Τζον Τζον Γ περιόδου. Ο μόνος που υπάρχει ακόμη είναι ο Τζον Τζον rocker. Αυτός βγήκε μετά το 1985 παράλληλα με το σκουρόχρωμο Τζον Τζον. Ο Τζον Τζον προσαρμοζόταν με το χρώμα και το στυλ της bibi-bo. Μια φορά πήγε να φύγει στη Μύκονο αλλά πιστεύω η καλή του θα πήγε και θα τον πήρε από το αυτί!

Στην φωτογραφία ο Τζον Τζον rocker!!!

Makisime που να δεις που όταν πήρα τον Τζον Τζον από το παλαιοπωλείο φορούσε από μέσα βρακάκι με δαντέλα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πωπω!!!! Γλυκεια μου Rapunjel το θυμαμαι το σκανδαλο με το οτι φοραγε δαντελωτο εσωρουχο!!! :D :D

Μαλλον ο καημενος ειχε βαλει ολα τα ρουχα του στα απλυτα, και δεν ειχε κατι προχειρο να φορεσει!

Σου λεει, εβαψα που εβαψα το μαλλι μπλε, εβαλα που εβαλα καπελο την φουστα, δεν βαζω και κανενα δαντελωτο βρακι? Ποιος θα το προσεξει μεσα σε αυτο το ντελιριο της Ελ Γκρεκο?8)8)8)8)
 
Τζον Τζον

Λατρεμένη Αναστασία μου νομίζω ότι ο Τζον Τζον ψάχνει να βρει ταυτότητα! Σου λέει αν βάλω δαντελωτό βρακί και φούστα όλοι θα με προσέξουν και δε θα ζω στη σκιά της Σταρ bibi-bo! Ατύχησε όμως γιατί η Σταρ γίνεται και άγρια και δε χαρίζει...ούτε στον Τζον Τζον!
 
Εγώ έχω μεγαλύτεριο σκάνδαλο..!! Με τούτα και με κείνα μου κινήσατε πάλι την περιέργεια να δω τι φοράει ο ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ από μέσα..!!!! Ε λοιπόν εξεπλάγειν για μία ακόμη φορά..!!! Η el greco, όπως πάντα πρωτοπόρα είχε ιδέες πολύ μπροστά από την εποχή της..!!!! Ανακάλυψα ότι και οι 2 ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ που έχω δεν φοράνε καθόλου εσώρουχα..!! Ειναι πολύ KINKY..!!! ;)
 
Το ατελειωτο κορμι του Τζον Τζον, αναλογιες για ρουχα και παπουτσια

ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ Μακισιμος και MytinyWorld!!!!!!! :D :D:D:D:D:D

Rapunjel μου οντως εχεις δικιο!!! Απο τοτε που ο Τζον Τζον εκανε εκεινη την επανασταση στο εσωρουχο αποχτησε και δικο του θρεντ αποκλειστικο!!! Πριν ηταν ενας κοινος θνητος!!!

Δυο ερωτησεις τωρα περι ρουχισμου,

1. Μηπως εχετε την καλοσυνη να βγαλετε καμια φωτο το παπουτσι του Τζον Τζον, και το παπουτσι του Κεν Κεν να κανουμε την συγκριση; Γιατι μεταξυ τακουνιου ΒΙΒΙΒΟ και Βarbie, ουτε συζητηση!!! Να ναι καλα η vintage Σιντυ Pedigree να βαλει κανα παπουτσι!

2.Τα ρουχα της Βarbie π.χ μπαινουν στην ΒΙΒΙΒΟ μας, συμβαινει το ιδιο και με τα ρουχα του Κεν Κεν; Μπαινουν στον Τζον Τζον;;;;

Ευχαριστω!!! :flower:
 
Tzon Tzon

Λατρεμένη μου Αναστασία ταιριάζουν απόλυτα τα ρούχα και τα παπούτσια του Κεν στον Τζον Τζον ,όπως και των άλλων κούκλων π.χ. του άντρα της bibi. Από αυτούς βρίσκω ρούχα και παπούτσια για τον Τζον Τζον.

Τα ρούχα τους μάλιστα είναι πιο καλόγουστα από τα αυθεντικά του Τζον Τζον! Όσο για τα παπούτσια του Τζον Τζον τι να πω; Τα κακόγουστα!

Για του λόγου το αληθές ο Τζον Τζον πρίγκιπας με τα ρούχα και τις μπότες του Κεν!
 
Γλυκεια μου Rapunjel, μου ελυσες μεγαλη απορια τωρα!!!! Ειναι πανεμορφος ο Τζον Τζον με τα ρουχα του Κεν Κεν!!! Και του μπαινουν και τα παπουτσια!!!

Οποτε λυσαμε και το προβλημα του γιατι η ΒΙΒΙΒΟ και ο Τζον Τζον δεν επισημοποιησαν την σχεση τους αμεσως. Σου λεει η ΒΙΒΙΒΟ: Aυτος ο βουτυρομπεμπες ο Τζον Τζον εβαψε το μαλλι μπλε, το δεχτηκα. Moυ κλεβε το κραγιον, το δεχτηκα, μου κλεβε το λιπγκλος, το δεχτηκα, εβαζε δαντελωτο εσωρουχο το δεχτηκα. Στο κατω κατω ειναι καλο παιδι και το αγαπω. Αλλα ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΚΟΓΟΥΣΤΟ ΠΑΠΟΥΤΣΙ αν δεν το αλλαξει δεν θα τον παντρευτω ποτε!!!!!!

Πρεπει να ομολογησω οτι ο Τζον Τζον πριγκηπας ειναι σουπερ!
 
Τζον Τζον

Λατρεμένη μου Αναστασία συμφωνώ απόλυτα. Πως να ερωτευτεί έναν άντρα με μοκασίνι πλατύ σαν να είχε πλατυποδία;Δεν το άλλαξε ποτέ και έτσι η Ντίβα μας έμεινε ανύπαντρη.
 
Ντοκουμεντο: H κρυφη ζωη του Τζον Τζον

Και αφου ειπαμε και ειπαμε για τον δολιο τον Τζον Τζον, ζητησε κι αυτος απο μια Καλη Νεραιδα να τον στειλει σε εμενα να μου αφηγηθει απο κοντα την πολυταραχη ζωη του. :D :D:D:DΜου εφερε και μια σειρα απο φωτογραφιες που αποκαλυπτουν οτι ειχε κανει πολλες σχεσεις με μοιραιες γυναικες πριν ζητησει το χερι της ΒΙΒΙΒΟ μας.

Θελω να πω επισης οτι ετσι οπως εμφανιστηκε στις κουκλες μου αυτες αφηνιασαν γιατι δεν ειχανε ξαναδει αρσενικο κουκλο, ουτε κι εγω ειχα ξαναδει Τζον Τζον απο κοντα!!! Μειναμε λοιπον ολες ξερες γιατι στο τελος ειναι πολυ παιδι. #) #) #) #) #) #) #) #)

Στις φωτογραφιες αποδεικνυεται οτι αλλαξε πολλες συνοδους, οι Barbie ηταν οι χειροτερες.... ξεμαλλιαστηκαν για αυτον!!! Μια ιδιως που ηταν εξ ολης και προ ολης πηγε να τον παρασυρει στην ακολασια, αλλα την προλαβα και τωρα ετοιμαζει τα μπογαλακια της και δρομο!!!! Θα καταλαβετε για ποιαν απο ολες λεω! Χωριο που φαινεται κολαουζο δεν θελει!!!! Και την ειχα και στην συλλογη μου!!! Φτου σου μωρη λυσσαρα!!! :xm: :xm:

Αφου παντρευτηκε, χωρισε και τουμπαλιν στο τελος αγαπησε σφο9δρα την Χρυσομαλλουσα ΒΙΒΙΒΟ Αλικη στην Χωρα των Θαυματων και ζησανε αυτοι καλα και εμεις καλυτερα. :sweet_kiss:
 
Τι όμορφη ιστορία! Βρέθηκε λοιπόν αυτή η μία, η γυναίκα κόλαφος, που τον έβαλε στο σωστό δρόμο. Οχι, γιατί είχε αρχίσει να κλονίζεται και η καλή του φήμη.... Να ενημερωθεί πάραυτα ο παπαράτσι makisimos γιατί φοβάμαι ότι θα συνεχίσει να τον διασύρει... άδικα!
 
Τζον Τζον: απαραιτητος ή οχι;

Θα ηθελα να σας ρωτησω πως πετυχε στον δρομο σας ο πρωτος Τζον Τζον, και αν θυμαστε ποιος ητανε!

Θα ηθελα επισης να σας εξιστορησω το δραμα μου με τον Τζον Τζον που ποτε δεν ειχα!!! :eek:

Αφου με χιλια ζορια σε προχωρημενη ηλικια, προς το τελος του δημοτικου, αποχτησα την πρωτη μου ΒΙΒΙΒΟ, βρεθηκα να εχουμε, με την αδερφουλα μου: 2 ΒΙΒΙΒΟ, 1 Σιντυ Pedigree και 1 Barbie, ολες κι ολες. (Οι Happy Happy Sisters δεν πιανονται για γυναικες).

Εγω λοιπον επαιζα θεατρο με τις κουκλες αυτες και αναγκαζα την μικρη μου αδερφη να ειναι ο μοναδικος θεατης. Εκεινη βαριοτανε και κοιμοτανε στα μισα οποτε καθε εργο ξαναξεκιναγε απο την αρχη. :p

Επειδη δεν ειχαμε Τζον Τζον, θεωρησα λογικο να εφευρω εναν γιατι μου ελειπε ηθοποιος στο εργο.

Ειχαμε λοιπον μια κουκλα λιγο πιο μεγαλη, που την κουρδιζες και γυριζαν τα μπρατσα της σβουρα: ηταν μια κολυμβητρια, αγνωστης εταιριας.

Δεν ειχε μαλλια γιατι φοραγε σκουφακι μπανιου οποτε της ειχα βαλει το πανω μερος της ρομπας της ΒΙΒΙΒΟ ρολερ, απο μεσα φοραγε το ολοσωμο μαγιο της, και την ειχα βγαλει Απολλωνα!!!

Ηταν το υποκαταστατο του Τζον Τζον!!!!

Η αδερφη μου δεν ηταν πολυ συμφωνη με τους ηθοποιους αυτους των κουκλοεργων μου, γιατι αντι για Απολλωνα συνεχιζε να την λεει γκει κολυμβητρια. Τελος παντων...ποτε δεν μπηκε στο πετσι του ρολου!!!!

Μεγαλη πλεον καταλαβα οτι ο Τζον Τζον μου ηταν απαραιτητος! :D :D:D
 
Χα χα χα!! Πολύ γέλιο με τον Απόλλωνα και το θέατρο της Δευτέρας! Αυτό μου αρέσει στα παιδιά Αναστασία μου, ότι η ανάγκη τα κάνει εφευρετικά! Εγώ ας πούμε μικρούλα, επειδή δεν είχα δωμάτιο για τις δυο κουκλίτσες μου (το μπάνιο δεν πιάνει...) έφτιαχνα μόνη μου. Πώς? Επαιρνα ένα κουτί στο μέγεθος του δωματίου της bibi bo και έφτιαχνα ένα αυτοσχέδιο δωμάτιο χρησιμοποιώντας ότι εύρισκα στο σπίτι, από μπιζουτιέρες για καναπέδες έως τα πατάκια του παρκέ (αυτά τα μάλλινα, τα θυμάστε?) για κουβέρτα ή χαλί, αναλόγως! Είχα βουτήξει και μια τηλεόραση από το σαλόνι της ξαδέρφης, γινόταν η κατάσταση. ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΖΟΥΣΑΝ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ!!

Τώρα για τον Τζον τζον.... Ηταν θέμα ταμπού για τη μαμά μου! Ντροπή τους που φτιάξανε κούκλο άντρα! Μάλιστα, αυτή ήταν η άποψη της οικογενείας.... Οπότε καταλαβαίνετε, δεν έπαιζε να μου πάρουν. Το δέχτηκα και οι κουκλίτσες μου είχαν άλλα ενδιαφέροντα, ας πούμε μπαλέτο, μπαλέτο, μπαλέτο και μπαλέτο! Η μία μάλιστα ξεβιδώθηκε στο χορό!! :D

Ο πρώτος μου τζον τζον ήταν οι τρεις που μου έφερε η κουμπάρα μου! Τρεις ηλιοκαμένοι νεαροί, που είναι πολύ καλά παιδιά, δεν τσιλιμπουρδήσανε ποτέ και έχουν βρει και τις γυναίκες τις ζωής τους: τη Μίλυ, τη Βανίλυ και την Πωλίνα μου! Η Νταιάνα μου δεν έχει βρει ακόμη τον άντρα της ζωής της και Η ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ είναι υπεράνω, έχει ανοίξει ανωτέρα σχολή χορού και δεν έχει χρόνο για τέτοια πράγματα. :cool:

Πάντως είχα δει τζον τζον, αυτόν της φίλης μου που ερχόταν τα σαββατοκύριακα και φυσικά είχα σπεύσει να δω όλες τις.... ανατομικές του διαφορές με την bibi bo! Μήπως είχε δίκιο η μαμά μου???? :xm: :xm:
 
Λοιπον τι να πω Mytinyworld μου!!!! Να αφησεις στο ραφι και στην καριερα την Νταιάνα και να ξαποστειλεις εναν Τζον Τζον που ηθελε να γινει πασας στα ιταλικα Γιαννενα?????

Περιττο να πω οτι η ιδεα με την κουτα και τις μπιζουτιερες ηταν πολυ πρωτοποριακη! Εγω δεν εφτανα μεχρι εκει στην φαντασια!!!

Επειδη ειχα μαλιστα 4 κουκλες κοριτσια και ο/η γκει κολυμβητρια ηταν ενας/μια/ενα και επειδη ημουν υπερ της μονογαμικης σχεσης φροντιζα να εξολοθρευω απο την θεατρικη σκηνη ολες μεχρι να φτασω στην Μπαρμπι.

Η μια πηγαινε απο καρδιακο, η αλλη εφευγε μονη της με διαζυγιο, η τριτη απο ατυχημα και στο τελος νικουσε η Μπαρμπι.

Ομως στο εντωμεταξυ η αδερφουλα μου ειχε αποκοιμηθει και ποτε δεν εφτανα στο τελος του εργου.

Πιστευω οτι αυτο με την περιεργεια των παιδιων που λογικο ειναι να θελουν να ανακαλυψουν το κοσμο με ειχε φαει και μενα πολλα χρονια με τον Τζον Τζον και τον Κεν Κεν!!!

Και τωρα δηλαδη μετα απο τοσα χρονια που ειχα μεν ανακαλυψει τον κοσμο, δεν ειχα λυσει ακομα το προβλημα της ανατομικης καταστασης του Τζον Τζον, (ουτε του Κεν)!!!

Ασε που ειχα σκασει να δω αν φοραγε οντως εκεινο το δαντελενιο εσωρουχο που λεγαμε με την Rapunjel μας!!

Ετσι οταν τον εβγαλα απο το κουτι του, αμεσως εψαξα για ντοκουμεντα!!!

και.......

Δεν το φοραγε!!!! :cry:

Υ.Γ. θα ηταν φοβερο καποιος να το ποσταρει ρε παιδια εκεινο το εσωρουχο που ειχε βαλει η Ελ Γκρεκο στον Τζον Τζον!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είχε κακό παρελθόν Αναστασία μου.... Στα διηγήθηκε εξάλλου και ο ίδιος! Η Νταϊάνα μου είναι μεγαλωμένη στα σαλόνια, ηθικό κορίτσι, από τζάκι, αναζητά έναν άντρα πιο συμμαζεμένο, χωρίς έντονο παρελθόν, με στρωμένη καριέρα, ας πούμε ένα μεγαλογιατρό, με χόμπι την ιππασία. Καταλαβαίνεις....
 
ΣΟΚ ΣΤΗΝ ΕL GRΕCΟ............!!!! Λοιπον ετοιμαστειτε για την πιο πικαντικη παπαρατσι φωτο της ΕΙΚΟΣΑΕΤΙΑΣ.. Η ΒΙΒΙ ΒΟ κ ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ κατω στα πατωματα του σαλονιου τους σε τρυφερες στιγμες.. Ερχεται συντομα... Μεινετε συντονισμενοι..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
makisimos είπε:
ΣΟΚ ΣΤΗΝ ΕL GRΕCΟ............!!!! Λοιπον ετοιμαστειτε για την πιο πικαντικη παπαρατσι φωτο της ΕΙΚΟΣΑΕΤΙΑΣ.. Η ΒΙΒΙ ΒΟ κ ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ κατω στα πατωματα του σαλονιου τους σε τρυφερες στιγμες.. Ερχεται συντομα... Μεινετε συντονισμενοι..
Κοιτα να βρεις το καλωδιο για την φωτογραφικη μηχανη που εχασες και να μεταφερεις τις φωτογραφιες στο κομπιουτερ γιατι με εφαγε η αγωνια!!!!!!!!! :eek: o_Oo_Oo_Oo_O
 
Πίσω
Μπλουζα