Bibi-bo Τζον-Τζον

ο τζον-τζον παιδια ειναι ο καλυτερος που θα μπορουσε να υπαρξει για την πολυαγαπημενη μας κουκλιτσα....γλυκος τρυφερος γοητευτικος πανω απο ολα κι ας φορουσε ρουχα φαντεζι και λαμεδιαρικα ολα αυτα ηταν μιας αλλης εποχης.....για να θυμηθουμε λιγο την εποχη που η αγαπημενη ολων εκανε την εμφανιση της με τον υπεροχο φιλο της.....ρουχα καθολου της εποχης μπορω να πω...εεεε;;;;δν εχω δικιο...σημασια εχει οτι γεμιζε την ψυχη μας με ρομαντζα αγνοτητα ροζ χρωμα παιχνιδι και αλλα πολλα τετοια καραμελωμενα γλυκα ονειρα και αναμνησεις....bibibo εισαι η πιο γλυκεια του κοσμου,κι ας εχει λιωσει το πλαστικο σου και τα λαστιχα σου....μπορει να καταστραφει σαν υλη ομως υπαρχει στην καρδια μας με τον υπεροχο κοσμο της και τον πασε τζον-τζον αλα φλωρινιωτη....την αγαπουσε ομως...θυσια γινοτανε ο κακομοιρης αφου ανεχτηκε να βαλει το οτιδηποτε λογω εταιρειας,παντα,για να σταθει διπλα της τελικα ολα αυτα τα χρονια .....αυτος ειναι αντρας κοριτσια.....χιχιχιχι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo

Καλή μου bibibo 28 έχεις απόλυτο δίκιο! Η bibi-bo δεν ήταν μόνο μια κούκλα αλλά η γλυκύτητα προσωποποιημένη. Δεν ξέρω αν την έκανε τόσο αγαπητή που φτιάχτηκε με βάση την Αλίκη Βουγιουκλάκη αλλά είναι τρομερό πόση θετική ενέργεια βγάζει ένα παιχνίδι. Καμία κούκλα δεν έβγαλε αυτή τη γλυκύτητα από τότε και μετά. Επειδή και ο Τζον Τζον βγάζει τόση γλυκύτητα μας φαίνεται παράξενο γιατί δεν έχουμε συνηθίσει τους άντρες να βγάζουν γλυκύτητα. Είναι μοναδικοί και κατάφεραν να μείνουν στην ιστορία!

Φωτογραφίες με τον Τζον Τζον και τις δύο bibi-bo του!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδια εχω μεινει απο την πληθωρα ρουχισμου και χτενισματος των κουκλων!!!

Η τσαχπινουλα η βασανισμενη ομορφια πλακα πλακα εχει φωτογραφηθει με το πιο αριστο μαλλι και με τις μεγαλυτερες προσωπικοτητες: τον Τζον Τζον σε ολες του τις ελ γκρεκικες εκφρασεις, ακομα και εκεινες τις πιο παλαβες!

Καλα τι καπνιζε αυτος που σκεφτηκε να του βαλει τετοιο μαλλι... :xm: Μηπως ηθελε να γινει μοδιστρος και εβγαζε το αχτι του στον Τζον Τζον?

Η' γυριζε απο το τομεα Πατατουφα και Χαπυ Χαπυ Σιστερ και οτι μαλλι τους περισσευε το κολλαγε σε αυτον?8)

Πραγματικα αυτο ειναι αληθινη αγαπη! Για την αγαπη της ΒΙΒΙΒΟ ο κακομοιρης κραταγε το Τριωδιο ανοιχτο ολο τον χρονο!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bibi-bo

Λατρεμένη μου Αναστασία η ανθισμένη βασανισμένη ομορφιά σε ευχαριστεί που την είπες τσαχπινούλα!

Πήρε έναν ακόμη Τζον Τζον και πήγε στο χορό.

Ιδού στις φωτογραφίες! Αυτός ο Τζον Τζον είναι από τους τελευταίους που κυκλοφόρησαν!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι όμορφο ζευγάρι ήταν η bibi bo και ο τζον τζον! Πραγματικά έμειναν στην ιστορία. Δεν θα ήθελα κανέναν άλλο σύντροφο για τη ξανθιά γαλανομάτα, ούτε πιο αρρενωπό, ούτε πιο τριχωτό, ούτε πιο μοδάτο! Αυτός είναι το ταίρι της!

Rapunjel μου, τι υπέροχοι και οι δύο! Και τα μαλλιά της ανθισμένης είναι φανταστικά. Μπράβο για τις κομμώσεις που καταφέρνουν τα άξια χεράκια σου.

Αναστασία, μην ξαναψωνίσεις από κινέζο! Μας έβγαλε την ψυχή! Κούκλες οι κουκλίτσες σου, όπως πάντα. Κάτι πρέπει να κάνουμε όμως για την γκαρνταρόμπα τους :xm:

Σήμερα θα σας βάλω φωτο από κοινή φωτογράφιση της Μίλυ με τον άντρα της τον τζον τζον με κοστούμι! Δεν θα τους βγάλω ονόματα, τρεις τους έχω!

Απολαύστε λοιπόν την bibi bo με αυθεντικό της φόρεμα από τα ροζ κουτιά και τον τζον τζον ντυμένο όπως ήταν στο κουτί του.

Προβολή συνημμένου 3079Προβολή συνημμένου 3080Προβολή συνημμένου 3081Προβολή συνημμένου 3082
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τζον Τζον

Μόνος πια χωρισμένος εντελώς από τη bibi-bo! Αλλού αυτή αλλού αυτός! Λέτε έτσι να ξεφύγει από τη σκιά της και να έχει καλύτερη τύχη;

Tzon Tzon for ever στις φωτογραφίες!!!
 
Επιτελους ενα θρεντ μονο για τον φιλο μας τον Τζον Τζον!!! :D Χανοτανε ο κακομοιρης μεσα στις ατελειωτες σελιδες της διασημης αγαπημενης του!!!! :( Αλλα μην φοβαστε, δεν χωρισανε εντελως!!! Ηθελε λιγο καιρο να σκεφτει και αυτος την καριερα του! Ηθελε τον χωρο του και αυτος σαν αντρας! :cool:

Οχι γιατι βγηκε πολυ κουτσουμπολιο για την παρτη του και δεν αντεχε!

Κοιτα τι ωραια ρουχα που του εχει βαλει η Rapunjel μας! :D

Τι Κεν Κεν και αγαρπους Action Men να λεμε τωρα... Γεια σου Τζον Τζον τσιφτη και καραμπουζουκλη!
 
Ολα αυτά περί μη γάμου είναι φήμες! Στις Σευχέλες λοιπόν, τελέστηκε το ιερό μυστήριο μεταξύ της bibi bo Σευχέλες Πωλίνας και του Τζον Τζον Σευχέλες! Τ'ακούς makisimos?

Προβολή συνημμένου 3236Προβολή συνημμένου 3237Προβολή συνημμένου 3238Προβολή συνημμένου 3239Προβολή συνημμένου 3240

Ευχαριστώ το Δημήτρη, τον παιχνιδά της γειτονιάς στο πατρικό μου, απ'όπου αγόραζα ως παιδί τα παιχνίδια μου, ο οποίος μου χάρισε αυτο το αυθεντικό bibi bo νυφικό και ο οποίος μου έχει υποσχεθεί ότι του χρόνου, που με το καλό θα κλείσει το μαγαζί και θα βγει στη σύνταξη, θα μου κρατήσει ότι βρει από bibi bo στην αποθήκη του! Το κοστούμι του τζον τζον βρέθηκε χωρίς το κουτί του, διασωθέν από μια πλημύρα σε υπόγειο παιχνιδάδικο στο κέντρο της Αθήνας.
 
bibi-bo

Αγαπημένη μου mytinyworld τέλειες οι φωτογραφίες σου! Κούκλα η bibi-bo σου και κούκλος ο Τζον Τζον σου! Πολύ ωραία τα ρούχα τους!

Ο Τζον Τζον έβαλε το ζιβάγκο του και πόζαρε μόνος του και με την αγαπημένη του...
 
Χμ, παιδιά πιστεύω ότι το ποστ του makisimos, παρόλο που έχει φωτο τα ρούχα του τζον τζον, δεν πάει εδώ.... Εχει το σχόλιό του μια ακολουθία με όσα λέγαμε στο θέμα bibi bo.... Εχω πάθει μια σύγχυση! 8)

Rapunjel μου ζηλεύω τόσο πολύ τον τζον τζον σου! Θέλω κι εγώ έναν της πρώτης εποχής! :cry: Να κάνει παρέα στην Νταιάνα μου.... :flower:

Προς το παρόν, σας παρουσιάζω την Βανίλυ, με τον άντρα της τον τζον τζον πίτσι και ντόλυ!

Προβολή συνημμένου 3261Προβολή συνημμένου 3262Προβολή συνημμένου 3263

Η βανίλυ φοράει ρούχα barbie. Πάνε μια βολτίτσα τα σκυλάκια τους και είναι έτοιμοι για τρελλό ξεφάντωμα στην ντισκοτέκ Μπαρμπαρέλα. Ανάλογα ντυμένοι φυσικά! :cool:
 
Μα ειναι υπεροχοι!!! :) :) Τι ομορφα ρουχα!!! Μπραβo Mytinyworld!!!! :D

Δυστυχως πρεπει παιδια να προσεχουμε λιγο τα ποστ μας, να μη ειναι off-topic (εκτος θεματος) γιατι οταν ενα καινουριο μελος μπαινει να διαβασει το θεμα μας μπλεκει τα μπουτια του. Κι εγω εγραψα μερικα ποστ οπου μιλαγα για 3 διαφορετικα θεματα, με αποτελεσμα να μην μπορουσε να γινει η αποκοπη τους και να μπουν στο θεμα Συντηρηση ΒΙΒΙΒΟ, ετσι χρειαστηκε να το ξαναγραψουμε απο την αρχη!

Θα ηθελα να ρωτησω τους ειδικους τωρα με αφορμη το ποστ της Mytinyworld μας, ποια ειναι η διαφορα μεταξυ Τζον Τζον πρωτης περιοδου και μετά; Υπαρχει διαφορα και στο υλικο κατασκευης π.χ;
 
Σ'ευχαριστώ Αναστασία μου! Για το υλικό του τζον τζον καλύτερα θα ξέρει η rapunjel που έχει και από τους δύο, νομίζω, σίγουρα πάντως έχει της πρώτης εποχής. Εγώ δυστυχώς έχω τρεις από τη δεύτερη. Συγκρίνοντάς τους με αυτόν της rapunjel παρατηρώ ότι ο παλιός είναι πιο άσπρος και τα μάτια του είναι πιο μεγάλα και με πρισσότερο άσπρο. Rapunjel αγαπημένη, τι διαφορές βλέπεις εσύ?

Παιδιά ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, πιστεύω ότι τα ποστ που έχουν μπει στο θρεντ τζον τζον πρέπει να επιστρέψουν στη θέση τους.... Αναστασία μου, ο makisimos τα είχε γράψει αυτά στο θέμα bibi bo γι'αυτό φαίνεται να μην κολάνε εδώ.... Πιστεύω ακράδαντα (καλό έ? :cool: ) ότι πρέπει να ενοποιηθούν και πάλι, και ας γίνει ένα ΕΝΤΕΛΩΣ νέο θρεντ για τον τζον τζον. Επιχείρησα να διαβάσω τα παλιά ποστ μας και υπάρχουν κενά από αυτά που φύγανε και πήγαν στο θρεντ τζον τζον. Δεν βγάζεις εύκολα άκρη και έχει χαθεί η μαγεία της απάντησης ανταπάντησης....

Kambia τι πιστεύεις κι εσύ?
 


Παιδιά!!!!!!!!!!!!! Μήπως ο τζον τζον μοιάζει στον Belmondo??????
 
Tzon tzon

Αγαπημένη μου φίλη mytinyworld αν βρω κάπου Τζον Τζον Α περιόδου θα τον πάρω και θα στον στείλω.

Λατρεμένη μου Αναστασία ο πρώτος Τζον Τζον είναι πιο άσπρος με βαθύ γαλάζιο στα μάτια ,μαύρα μαλλιά και φρύδια. Για μένα ήταν πιο όμορφος.

Ο Τζον Τζον της Β περιόδου είναι σκουρόχρωμος με ανοιχτό γαλάζιο στα μάτια , με καστανά μαλλιά και φρύδια. Όσο αφορά το υλικό κατασκευής είναι το ίδιο.

Λατρεμένη μου Αναστασίαυ σου τους ξαναβάζω φωτογραφία να συγκρίνεις και μονή σου!
 
Σ'ευχαριστώ καλη μου rapunjel για τη γλυκιά σου σκέψη! Πράγματι ο παλιός τζον τζον είναι πιο όμορφος. Και ο πιο καινούριος πιστεύω ότι μοιάζει περισσότερο στον Μπελμοντό. Ιδίως στα χείλη! Rapunjel μου, μπορείς να μου πεις πόσους τζον τζον έχεις συνολικά?
 
Τζον Τζον

Αγαπημένη μου mytinyworld έχω τρεις Τζον Τζον ένα από κάθε περίοδο. Έναν που βρήκα της Α περιόδου στο παλαιοπωλείο τον χάρισα στην ανηψία μου που της έχω χαρίσει και μία bibi-bo για να έχει. Εαν βρω άλλον θα στον στείλω!

Πράγματι οι τελευταίοι Τζον Τζον μοιάζουν στον Μπελμοντό! Έχεις δίκιο!
 
Νομίζω είναι η πιο ωραία και αντιπροσωπευτική φωτογραφία του ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ..!!!! Μπράβο ΡΑΠΟΥΝΖΕΛ έκανες εξαίσιο ντύσιμο..! Είναι αυθεντικά el greco ρούχα??
 
Το ξέρω ότι είμαι εκτός θέματος, αλλά αφού σας το είχα υποσχεθεί, σας επισυνάπτω τους αρρενωπούς -πλην όμως ευειδείς- action men παλαιότερης γενιάς:

Προβολή συνημμένου 3276 και μια κοντινή:Προβολή συνημμένου 3278

Προβολή συνημμένου 3277

Ομολογουμένως, είναι πολύ πιο αρρενωποί από τον Τζον-Τζον, χωρίς όμως να είναι και άγριοι!

Θέλω να ευχαριστήσω για μια ακόμη φορά τις καλές μου φίλες mytinyworld και Rapunjel για τις πολύτιμες συμβουλές τους! Πράγματι, τα χεράκια της Παταπούφας και των λοιπών ελγκρεκο-κουκλιών κόλλησαν μια χαρά! Σύντομα θα επισυνάψω και φωτογραφίες στα σχετικά θρεντ!
 
Πο ποοοοο τώρα το είδα αυτό..!!!! Νομίζω ότι καλά έκανες και τους πάντρεψες στις ΣΕυχέλλες, είναι πιο φτηνά εκεί..! Κκόμοιρε ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ πάλι ξεφραγκιάστηκες,,!!!! MITYNIWOLRD μπραβο και σε σενα που βρήκες τέτοιες φορεσιές..!!! Φανταστικές..!!!!! Το νυφικό δεν ξέρω αλλά μου κάνει πολύ Ελληνικό..!!!! Εξαιρετικές φωτογραφήσεις νομίζω..!!!!!! :)

Kι εγώ έχω μπερδευτεί με τα posts και που έχουν διασπαστεί έτσι..!!! :(

(αναφέρομαι στις ΓΑΜΗΛΙΕΣ φωτό τις ΒΙΒΙ ΒΟ ΚΑΙ ΤΖΟΝ ΤΖΟΝ της MITYNIWORLD )
 
Ο τζον τζον makisimos ήταν πoλύ large τύπος! Με γάμους χλιδάτους σε μέρη εξωτικά! Κι ας μην έκανε καριέρα σαν πρώτο όνομα... Πράγματι το νυφικό είναι πολύ my greek fat wedding! Candy4ever είναι πραγματικά οι πιο όμορφοι και εντυπωσιακοί κούκλοι που έχω δει! Ο τζον τζον όμως είναι ο πιο γλυκός του κόσμου και ταιριάζει απόλυτα στη πιο γλυκιά του κόσμου!
 
Πίσω
Μπλουζα