Bibi-bo: η επανακυκλοφορία της;

EL GRECO είπε:
H bibi-βο Σεντενιάλ από τα όμορφα Χανιά της Κρήτης σας ευχαριστεί που υπογράφετε για την επανακυκλοφορία της και σας παρακαλεί να συνεχίσετε.https://www.change.org/petitions/hasbro-hellas-hasbro-inc-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CF%82-bibi-bo-reproduction-of-bibi-bo-doll-2#share

attachment.php
Είναι τόσο όμορφη αυτή η φωτογραφία, που διαπιστώνω ότι εμείς οι κατοικοι της πόλης, πλέον δεν μπορούμε να ξεχωρίσουμε τί ειναι στην φυση και τί ειναι σκηνογραφία..!! Προφανώς φαντάζει τόσο μακρινό και "τόσο καλό για να είναι αληθινό" όλο αυτό το τοπίο, που μπήκα και στην διαδικασία να ρωτήσω το Γιαννη αν είναι αληθινό το τοπίο πίσω... Απίστευτο έτσι?? Το ματι μου πια δεν μπορεί να ξεχωρίσει το φυσικό τοπίο με τόσο τσιμέντο που εχει φάει... :( Με έβαλε σε σκέψεις αυτη η φωτογραφία..!! Αχχχχχ πόσο τυχεροί ειστε τελικά εσεις που μένετε επαρχία... Μα πόσο..!! Πόσο μεγάλη η διαφορά στην ποιότητα ζωής μας..!! Πφφφφφφφφφφφφφ ολόκληρη ανάλυση μέσα απο την φωτογραφία αυτή..

Αλλά μην ξεχνιόμαστε... Το θέμα μας είναι ότι συνεχίζουμε να προωθούμε αυτό:

https://www.change.org/petitions/has...o-doll-2#share
 
Φίλε Γεράσιμε, η φωτογραφία η συγκεκριμένη είναι παρμένη πίσω από ένα τζάμι σε ένα παράθυρο που βλέπει στο ενετικό λιμάνι στο φάρο και μάλιστα την τράβηξα το Φεβρουάριο για αυτό έχει και τόση συννεφιά ενώ ήταν πρωί. Θα συμφωνήσω για την ποιότητα ζωής και για την επαφή με τη φύση που για μένα είναι ζωή.

Ευχαριστώ πάρα πολύ όλα τα παιδια που προσπαθούν πάρα πολύ για τη συλλογή υπογραφών: το Γεράσιμο, που έδωσε ώθηση να ξεκινήσει όλο αυτό,την Αμαλία,την Κατερίνα,την Ιωάννα,την Αναστασία, που μας είπε για το petition,τη Ναταλί που μας μίλησε για τη Hasbro Hellas,τη Μυρτώ,που μαζί κάναμε τις επαφές με τη Hasbro και το petition, τον Παναγιώτη, τη Μαριάννα, που έγραψε το τόσο όμορφο κείμενο,τη Βασιλική, την Αγγελική, τα παιδια που φτιάξανε τα υπέροχα βίντεο και ,συγχωρέστε με, αν ξεχνώ κάποιον. Ο καθένας με τον τρόπο του δείχνει πόσο αγαπά τη συγκεκριμένη κούκλα. Μακάρι να έχουμε ένα καλό αποτέλεσμα και να πάρουν σειρά και άλλα παιχνίδια. Η αρχή είναι δύσκολη...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αλλες 59 υπογραφες λειπουν για να φτασουμε τις 200
 
Καλησπερα σε ολους,

συγχαρητηρια για την προσπαθεια σας!!!

θα προσπαθησω να βοηθησω και εγω οσο μπορω στη συλλογη υπογραφων.
 
Νομιζω χρειαζεται καποια δημοσιοποιηση το θεμα.

Προσωπικα εκανα κοινοποιηση στο προφιλ μου στο φεις. Ενημερωσα και φιλους και προτεινα να κανουν το ιδιο, αλλα νομιζω οτι χρησιμη θα ηταν και καποια αναρτηση, σε ενημερωτικα σαιτ πχ (μια ιδεα)
 
6 υπογραφες εμειναν ακομη για να φτασουμε τις 200

ψηφιστε και τα υπολοιπα αγορια,σιγουρα θα εχετε κοπελες/συζυγους που μεγαλωσαν με τη bibi bo:flower:
 
Δηλαδή, πόσες υπογραφές πρέπει να μαζευτούν για την επίτευξη του στόχου??? από πού καθορίζεται????
 
Spylla δεν καθοριζεται από κάπου..! Προσπαθούμε για το καλύτερο..!! Όσο περισσότερες γίνεται!

Αν φτάσουμε τις 1000 ή 2000 υπογραφες, είναι ένα καλό νουμερο! ;)
 
spylla έχει δίκιο ο φίλος makisimos. Όσες περισσότερες υπογραφές τόσο καλύτερα. Για αυτό όπως μπορούμε βάζουμε γνωστούς και φίλους και υπογράφουν για να μη χαθεί η bibi-bo μας.

attachment.php
 
φιλε EL GRECO πανεμορφο το "φωτεινο ονειρο"!!

αν δεν κανω λαθος ειναι η πρωτη φορα που το βλεπουμε σε ροζ

ευχαριστουμε για τη φωτογραφια
 
Φίλη katerinak σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Βάζω φωτογραφίες για να συγκινήσω πιο πολύ κόσμο και να υπογράψει για να επανακυκλοφορήσει η αγαπημένη μας κούκλα!
 
Μόλις υπέγραψα για δύο λόγους: 1) Μου θυμίζει τη μεγαλύτερή μου ξαδέλφη, με πόση αγάπη φρόντιζε την κούκλα της, το χειροποίητο κουκλόσπιτο που της είχε φτιάξει, την ημέρα που την πάντρεψε με τον Τζον-Τζον σε "δημόσια τελετή" (με συγγενείς και φίλους στο σαλόνι του σπιτιού) παρακαλώ!!! και το παιχνίδι που κάναμε μαζί (εγώ βέβαια ως εξάχρονο αγοράκι πιο πολύ της τα χάλαγα :cool: )

2) Θέλω η κόρη μου στο μέλλον να παίζει με ποιοτικά παιχνίδια της δικής μου εποχής.

Εύχομαι καλή επιτυχία!
 
Φίλε Σώτο σε ευχαριστούμε πολύ. Θα συμφωνήσω μαζί σου κι εγω θελω οι κορες μου να μεγαλώσουν παίζοντας με παιχνίδια ποιοτικά σαν αυτά με τα οποια εμεις μεγαλώσαμε κι ενα απο αυτα ήταν και η λατρεμένη αυτή κουκλα η μπιμπιμπό.
 
Σας ευχαριστώ για ότι κάνετε για αυτή την κούκλα. Μακάρι να κυκλοφορήσει ξανά για να έχουν ένα απο τα πιο αγαπημένα μας παιχνίδια και τα παιδιά μας.

attachment.php
 
Απλά υπέροχες οι μπαλαρίνες....
 
Φίλη Amalia σε ευχαριστώ. Μακάρι να βοηθήσουμε όλοι για να κυκλοφορήσει ξανά η αγαπημένη μας κούκλα. Σε ευχαριστώ ακόμη μία φορά για ότι έχεις κάνει.
 
Πίσω
Μπλουζα