Bibi-bo: η επανακυκλοφορία της;

Αν και φανατικη της Sindy (που επίσης θα ήθελα πολύ να την ξαναδω στα ράφια), με έπιασε μια νοσταλγία και για τη Βibi... Γι΄αυτό προσπάθησα να φτιάξω τη μοναδικη Bibi- bo που έχω, της αγόρασα και καινούρια ρούχα (Barbie) και παράλληλα έκανα μία διαπίστωση.... Η Barbie μάλλον έκλεψε το σώμα της Βibi bo.

Λέτε να πάει χαμένη η προσπάθεια???b.jpg

Φωτογραφία0396.jpg
 
Η bibi-bo θέλει να γυρίσει κοντά σας! Υπογράψετε για να κυκλοφορήσει ξανά:

https://www.change.org/petitions/hasbro-hellas-hasbro-inc-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CF%82-bibi-bo-reproduction-of-bibi-bo-doll-2#share

attachment.php


spylla πολύ όμορφη η bibi-bo σου! Η mattel δεν αντίγραψε πάντως τη bibi-bo. Η bibi-bo αντέγραψε τη Sindy Pedigree. Αυτά για την ιστορία.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχω ακούσει τις Lalaloopsy που μοιάζουν με την bibi-bo
 
Φίλε El Greco συντηρείς ολόκληρο θρεντ με αγαστή σύμπνοια!

Μήπως να σε πάμε μια βολτούλα και στο f/b group? :flower: #)
 
Φίλη D@redevil έχω λιώσει να κάνω ότι μπορώ να μαζέψω υπογραφές για τη bibi-bo. Δυστυχώς δε βλέπω μεγάλη προθυμία. Η φίλη Αμαλία και δυο,τρεις ακόμη προσπαθούν πολύ. Βοηθήστε μας όμως πιο πολύ.

Ακόμη φίλη D@redevil σε λίγο έτσι όπως βάζω φωτογραφίες θα φτάσω το όριο που ανεβάζω και δε θα μπορώ να βάλω άλλες. Για αυτό σας παρακαλώ για να βάζω και να μη σβήνω τις παλιές αν είναι δυνατόν να πάρω κι άλλο χώρο. Αν δε γίνεται ή δεν επιτρέπεται σεβαστό και κατανοητό.

Όσο αφορά το γκρουπ στο facebook άμα βάλω για το πετιτιόν κάτι επειδή δεν είναι καρφιτσωμένο ψηλά στην αρχή της σελίδας χάνεται από νεώτερες αναρτήσεις.

Η bibi-bo ήταν και είναι η εθνική μας κούκλα. Τη θέλουμε πίσω. Υπογράψετε για να πιέσουμε να κυκλοφορήσει ξανά!

https://www.change.org/petitions/hasbro-hellas-hasbro-inc-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CF%82-bibi-bo-reproduction-of-bibi-bo-doll-2#share

attachment.php

 
πες τα φιλε EL GRECO! περιμενουμε μεγαλυτερη συμμετοχη απ το φορουμ γιατι αν δε στηριξει πρωτα το φορουμ την προσπαθεια αυτη τοτε ποιος θα το κανει;

η συμμετοχη στο petition γινεται πια με ρυθμους χειροτερους κι απ αυτους της χελωνας,καντε κατι και βαλτε ολοι ενα χερακι :flower:
 
Παιδιά είναι στην πρώτη σελίδα του φόρουμ και το βλέπει όποιος μπαίνει. Το θέμα έχει κινητικότητα. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο απο τη μεριά μας :(

EL GRECO για να μην έχεις πρόβλημα χώρου βάζε τις φωτογραφίες ως συνημμένες. http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?25655-%CF%E4%E7%E3%DF%E1-(Howto)-%D0%FE%F2-%ED%E1-%F0%F1%EF%F3%E8%DD%F3%E5%F4%E5-%F3%F5%ED%E7%EC%EC%DD%ED%E5%F2-%E5%E9%EA%FC%ED%E5%F2-%F3%E5-%F0%F1%E1%E3%EC%E1%F4%E9%EA%FC-%EC%DD%E3%E5%E8%EF%F2
 
υπογραφες ολοι μπορουμε να βαλουμε,τοσα μελη εχει το φορουμ

σιγουρα δεν πηραν ολοι μερος στο petition:flower:
 
El Greco, πέρα από αυτό που είπε η Kambia για τα συνημμένα, ενημερωτικά σου αύξησα το χώρο αποθήκευσης των φωτογραφιών και τον αριθμό των άλμπουμς.

Αν χρειαστείς κάτι, pls pm me....! :)
 
katerinak είπε:
υπογραφες ολοι μπορουμε να βαλουμε,τοσα μελη εχει το φορουμσιγουρα δεν πηραν ολοι μερος στο petition:flower:
Τα μέλη είναι πάρα πολλά, αλλά πρέπει να υπολογίζεις πόσα από αυτά είναι ενεργά, πόσα από αυτά παρακολουθούν το υποφόρουμ με τα παιχνίδια και ειδικότερα με τις κούκλες και πόσα από αυτά θέλουν να υπογράψουν.
 
Φίλες D@redevil, Kambia σας ευχαριστώ πολύ.

Φίλη katerinak σε ευχαριστώ που προσπαθείς και έχεις δίκιο. Εμείς θα κάνουμε ότι μπορούμε όπως κάνουν και οι D@redevil, Kambia και κάποια άλλα παιδιά. Ο επιμένων νικά!

Σας ευχαριστώ όλους που προσπαθείτε.Να είστε καλά.
 
παιδιά συγχαρητήρια για το petition και την προσπάθεια. Εγώ υπέγραψα και κοινοποίησα σε κοινωνικά δίκτυα. Άντε, καλή επιτυχία να έχει το εγχείρημα. :)
 
Οι υπογραφές είναι λίγες ακόμη.Πρέπει να υπογράψουμε πιο πολλοί.

Υπογράφω για την αγαπημένη μου κούκλα για να τη δω να κυκλοφορεί ξανά:

Subscribe to our beloved doll! We want to see her to released again:

https://www.change.org/petitions/hasbro-hellas-hasbro-inc-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CF%82-bibi-bo-reproduction-of-bibi-bo-doll-2#share

attachment.php


 
φιλε EL GRECO η bibi bo ειναι η πιο ομορφη νυφουλα :) ευχαριστουμε και παλι για ολες τις φωτογραφιες!!

οι υπογραφες ειναι πολυ λιγες,δε βλεπω "κινηση"...
 
Φίλη katerinak να σαι καλά! Πράγματι οι υπογραφές είναι λίγες. Θα επιμένουμε προσπαθώντας για το καλύτερο δυνατόν!
 
Καλώς σας βρήκα!!! Είμαι ενθουσιασμένη που βρήκα ένα forum με ανθρώπους που μοιράζονται το ίδιο πάθος με εμένα, τα παλαιά παιχνίδια!!! Υπέγραψα ήδη για την bibi bo και θα το προωθήσω άμεσα και μέσω του facebook. Ανυπομονώ να τη δω ξανά στα ράφια των παιχνιδάδικων (και δεν εννοώ το Jumbo) και να τη αγοράσω στην κόρη μου που είναι σήμερα 23 μηνών!
 
καλως ηρθες EftychiaK!ευχαριστουμε για την υπογραφη :)

αυτο που εχει σημασια ειναι να ξανακυκλοφορησει η αγαπημενη μας bibi bo,ελπιζω να αυξηθει ο αριθμος των υπογραφων
 
Πίσω
Μπλουζα