Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Η Artemis διαφωνεί σε προσωπικό μήνυμα ότι έχω βάλει σε αυτό το θρεντ και φωτογραφίες πέρα από τα ρούχα της Α΄περιόδου.Πάνω στις συζητήσεις μας έγινε αυτό και όχι με σκοπό.Αυτή η διευκρίνιση για αποκατάσταση.Ευχαριστώ.
 
Κορίτσια θυμάστε ένα χειμωνιάτικο σετ που είχα ρωτήσει αν υπάρχει (νομίζω είχα ρωτήσει την rapunjel)? Βρήκα μια φωτογραφία με άλλο ένα χειμωνιάτικο σετ το οποίο είχα και αυτό παλιά στην ντουλάπα της. Είναι από τα αγαπημένα μου αλλά από τότε δεν το έχω ξαναδεί πουθενά :( .

picture.php
 
Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου Amalia34! Η ΒΙΒΙ ΒΟ είναι μια πανέμορφη κουκλίτσα και της αξίζει! Το ίδιο τυχερή είμαι και εγώ που την έχω.

abbey μου την κόκκινη φορμίτσα δεν την έχω ξαναδεί ποτέ εκτός από τη φωτογραφία της ντουλάπας. νένα Σε αντίθεση με τη μπλε του Τζον Τζον που την είχαν πολλές φίλες μου. Δεν καταλαβαίνω γιατί από κάποια ρούχα δεν κυκλοφορούσαν πολλά κομμάτια, εκτός αΝ Η EL GRECO είχε προβλέψει ότι θα ήταν συλλεκτικά... ;) Τι κρίμα που δεν την έχεις πια καλή μου! Σαν πατρόν δεν είναι τραγικά δύσκολο, αν βρω κανένα παρόμοιο ύφασμα θα προσπαθήσω να το φτιάξω και αν βγει της προκοπής σου υπόσχομαι να σου το στείλω , έτσι για να θυμηθείς τα παλιά!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε ευχαριστώ πολύ καλή μου Amalia34! Η ΒΙΒΙ ΒΟ είναι μια πανέμορφη κουκλίτσα και της αξίζει! Το ίδιο τυχερή είμαι και εγώ που την έχω. Όσο για τις μπουκλίτσες πέρασα τα πάνδεινα για να τις ξεμπερδέψω! Χαίρομαι που σου αρέσουν!

abbey μου την κόκκινη φορμίτσα δεν την έχω ξαναδεί ποτέ εκτός από τη φωτογραφία της ντουλάπας. Σε αντίθεση με τη μπλε του Τζον Τζον που την είχαν πολλές φίλες μου. Δεν καταλαβαίνω γιατί από κάποια ρούχα δεν κυκλοφορούσαν πολλά κομμάτια, εκτός αν η EL GRECO είχε προβλέψει ότι θα ήταν συλλεκτικά... ;) Τι κρίμα που δεν την έχεις πια καλή μου! Αν καταφέρω να βρω κανένα παρόμοιο ύφασμα και να την αντιγράψω σου υπόσχομαι να σου τη στείλω έτσι για να θυμηθείς τα παλιά! :)
 
Καλή μου Αmalia34 και Rapunjel μου σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!! Και ανταποδίδω για τις υπέροχες κουκλίτσες σας που είναι τόσο τυχερές που τις βρήκατε εσείς!! Η αλήθεια είναι ότι οι μπουκλίτσες της με παίδεψαν πολύ για να τις ξεμπερδέψω αλλά χαλάλι!

Καλή μου abbey εγώ τη στολή αυτή την έχω δει μόνο από φωτογραφία στην ντουλάπα και στον κατάλογο της el greco. Μάλιστα, έτσι που τα παρατηρούσα στον κατάλογο το παραπάνω συνολάκι που ονόμαζε Σλάλομ αντί για κουμπάκια είχε φερμουάρ. Αλλά δεν ξέρω τελικά πως κυκλοφόρησε. Ίσως και με τα δύο. Κρίμα που δεν το έχεις πια... Μήπως θυμάσαι πως ήταν η δική σου;

Αντίθετα την αντίστοιχη του Τζον Τζον την είχαν και πολλές φίλες μου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτή που είχα εγώ ήταν όπως στην φωτογραφία ακριβώς με κουμπάκια. Την θυμάμαι καλά γιατί την είχα μέχρι το γυμνάσιο. Για μένα είναι από τις καλύτερες φορεσιές!!!!
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

abbey μου δεν το έχω αυτό το ρούχο αν και το θυμάμαι που οι παιδικές μου φίλες το φορούσαν στη bibi-bo τους.Εύχομαι κάποια στιγμή να το βρεις! :D

Καλή μου soufle είναι αλήθεια ότι την έχεις πολύ προσεγμένη τη bibi-bo σου και μπράβο σου.Νομίζω ότι βγαίνει πάνω στην κούκλα η αγάπη που της έχουμε! ;)
 
Καλή μου Rapunjel σε ευχαριστώ πολύ! Είναι η πρώτη μου κουκλίτσα η Λίζα και την αγαπώ πολύ!!

Νέα ανασκαφή και ανεύρεση από το σετάκι δυστυχώς μόνο τη φουφουλίτσα :( η δικιά μου σε μπλε με κίτρινο. Το μπλουζάκι είναι Barbie για να μην τη βγάλω γυμνόστηθη και παρεξηγηθούμε... #)

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Καλή μου soufle πολύ όμορφη η φουφουλίτσα και πολύ ωραία τη συνδύασες.Σταρ η Λίζα μας με τόσα ωραία ρουχαλάκια.Τη δικιά μου φουφουλίτσα την έχω ποστάρει παλιότερα.Πια δεν ξαναβάζω εδώ κάτι.Αρκετά έχω ακούσει. :(
 
τι είναι αυτά που γράφεις Rapunjel8)??????????

Απαιτούμε να βάζεις τις κούκλες σου με τις όμορφες δημιουργίες σου όσο πιο συχνά μπορείς!!!!! Είναι καταπληκτικές, τα δικά σου φορέματα θα μπορούσαν άνετα να άνηκαν στην α περιόδου κολεξιόν!!!! Κάνεις επαγγελματική δουλειά :) :) :) :)!!!
 
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

abbey μου τα ρούχα που ράβω θα τα βάζω στο θρεντ bibi-bo.Μην ανησυχείς.Μερικά ρούχα bibi-bo που μου χάρισαν και μου είπαν ότι είναι Α΄περιόδου επειδή κάποιοι το αμφισβητούν αποφεύγω να τα βάζω.Εγώ προσωπικά δεν ξέρω όλα τα ρούχα της bibi-bo που κυκλοφορούσαν τότε.Δεν είχαμε λεφτά να τα πάρουμε.Εδώ κούκλα bibi-bo δεν μπορούσαν να μας αγοράσουν.Αργότερα πήραμε από δικά μας λεφτά που δουλεύαμε.Έτσι τα πολλά ρούχα τα θεωρούσαμε τότε πολυτέλεια.

Αυτή η φουφούλα είναι ένα τέτοιο παράδειγμα.Μου τη χάρισε με άλλα ρούχα της bibi-bo μία κοπέλα ως ρούχο της bibi-bo Α΄περιόδου.

picture.php
 
rapunjel είπε:
Καλή μου soufle πολύ όμορφη η φουφουλίτσα και πολύ ωραία τη συνδύασες.Σταρ η Λίζα μας με τόσα ωραία ρουχαλάκια.Τη δικιά μου φουφουλίτσα την έχω ποστάρει παλιότερα.Πια δεν ξαναβάζω εδώ κάτι.Αρκετά έχω ακούσει. :(
Rapunjel μου αγαπημενη, οσες φορες εβαλες ρουχαλακι που δεν ειναι της Α περιοδου παντα μας εγραψες οτι δεν ανηκει σε αυτην. Αρκει καποιος να διαβασει προσεχτικα τα σχολια σου σε αυτα που ποσταρεις και θα βγαλει ακρη. Αν βλεπει μονο βιαστικα τις φωτο μπορει να μπερδευτει ισως γιατι θα δει και καμια δικια μου κατσαρη μπιμπιμπο με ρερουτ και κινεζικο φουστανι και αλλα!!! :D :D:D

Τωρα αν μας ξεφυγε και κατι, ανθρωποι ειμαστε, ολοι μας εχουμε γραψει κατα λαθος και καμια πατατα εδω μεσα! :D Μη βαρατε βρε παιδια!!! Σιγουρα δεν ειμαστε ανθρωποι που προσπαθουμε να αποπροσανατολησουμε σκοπιμα τον κοσμο με τα ρουχα της μπιμπιμπο για 2 λογους βασικους: δεν εχουμε καποιο συμφερον να μπερδευουμε τον κοσμο, ουτε η μπιμπιμπο ειναι ο πρωταρχικος μας λογος στην ζωη. Εχουμε και την Μπαρμπι και την Σιντυ και δουλειες και σπιτι να φροντισουμε καθοτι και πολυ προκομενες κουκλομανες :D :D:Dκτλ.

Σουφλε μου και γυμνοστηθη να την εβγαζες δεν πειραζει το πολυ πολυ να ανεβαζαμε το οντιενς! :D
 
Συμφωνώ και επαυξάνω καλή μου Αναστασια!! Έτσι είναι Rapunjelaki μας και να μη νιώθεις καθόλου άσχημα να ποστάρεις φωτογραφίες! Σε τελική ανάλυση δεν είμαστε και η el greco!! Ότι γράφουμε είναι μέσα από την καρδιά μας και τις αναμνήσεις μας από τα ομορφότερα και αθωότερα χρόνια και είναι κρίμα να κηλιδώνεται!! Κανείς μας δεν το παίζει ειδικός, και αν κάνουμε λάθος σε κάτι ή το παραλείψουμε είναι χαρά μας να μάθουμε το σωστό αφού αυτό θα μας φέρει πιο κοντά στη συμπλήρωση του παζλ της αγαπημένης μας κουκλίτσας!! Μόνο που αυτό πρέπει να γίνεται σύμφωνα με τους κανόνες του site που είναι και οι κανόνες που διέπουν τις υγιείς διαπροσωπικές σχέσεις. Κοιτάζοντας τα αμφιλεγόμενα ποστ ισχύει απόλυτα το σχόλιο της Αναστασιας: όποιος δεν σταθεί να διαβάσει τα σχόλια είναι δυνατόν να μπερδευτεί αρχικά. Αλλά γι΄αυτό υπάρχουν τα σχόλια...

Για τη φουφουλίτσα δεν έχω καν ανάμνηση της αγοράς της και ελπίζω ότι το Altzheimer δεν χτυπά από την τρίτη δεκαετία της ζωής!! Το πρώτο πραγμα που θυμάμαι είναι να τη σέρνω σε ένα σακουλάκι μαζί με τη ΒΙΒΙΒΟ και 2-3 ακόμη ρουχαλάκια, οπότε ψηφίζω α περιόδου!! Χαίρομαι που σου άρεσε ο συνδυασμός! Το μπλουζάκι είναι ανοιχτό κίτρινο κανονικά αλλά το βγάζει σα λευκό.. Yπέροχη και η δική σου σε μοβάκι Rapunjel μου!!

Αναστασία μου γλυκιά και πονηρούλα αν δω το παρακακό θα σκεφτώ σοβαρά την πρότασή σου!!! Προς το παρόν μέχρι μπικίνι ή και κανένα σέξι εσωρουχάκι στο τσακίρ κέφι!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Bibi-bo: A περιοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Λατρεμένη Αναστασία και καλή μου soufle συμφωνώ μαζί σας απόλυτα.Ένα πράγμα μόνο δεν καταλαβαίνω.Πως γίνεται μια κούκλα που είναι η πιο γλυκιά του κόσμου να δημιουργεί τόσες έριδες και άλλα αρνητικά συναισθήματα. :eek:

Υ.Γ. Καλή μου soufle σε ευχαριστώ για το σχόλιο σου για τη φουφουλίτσα!
 
Fraoulitsa μου μου έδωσαν αυτό το ρουχαλάκι που το βρήκα στη συλλογή σου.

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=227350&postcount=124

Ήταν σκισμένο και κομμένο με ψαλίδι. Προσπάθησα να το σουλουπώσω όσο μπορούσα αλλά δεν ξέρω τι να κάνω με το πίσω μέρος. Δεν ξέρω αν είχε κουμπάκι και πως έδενε. Αυτά που βλέπω είναι τιραντάκια ή δένει στο λαιμό; Αν μπορείς βοήθησε με. Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!

picture.php
 
Soufle μου, δυστυχώς έχει χαλάσει η ψηφιακή μου και έχω ένα θέμα με τις φωτογραφίες... Μέσα στις επόμενες 2-3 μέρες θα σου βάλω καλύτερες φωτογραφίες του φορέματος, το υπόσχομαι! ;) Προς το παρόν, να σου πω ότι έχει τιράντες και πίσω κλείνει με ένα κουμπάκι.

Σου επισυνάπτω τη φωτογραφία σε πιο κοντινή, μήπως και έτσι σε βοηθήσω κάπως προς το παρόν.. #)

Artemis είπε:
rapunjel καταπληκτικη η νυφη σου στη σελιδα 9 λες και ειναι ετοιμη να σου μιλησει :)
fraoulitsa ο πιεροτος σου και η bibi bo με το πατιναζ ειναι η ιδια κουκλα που απλως τους εχεις αλλαξει ρουχα η ειναι οι αυθεντικες κουκλες με τα ρουχα τους?
Συγγνώμη για την τόσο μεγάλη καθυστέρηση στην απάντησή μου... Άρτεμίς μου, δεν είναι η ίδια κούκλα. Και οι δύο όμως είναι από κουτί, απλά δεν είχαν τα σωστά τους ρούχα όταν τις πήρα. Και τα δύο σύνολα τα βρήκα μέσα σε ντουλάπες. Ελπίζω να σε βοήθησα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Fraoulitsa μου σε χιλιοευχαριστώ!!! Η περιγραφή ήταν ήδη κατατοπιστικότατη!! Και σόρι για τη μανούρα!! Δεν πρόλαβες να επιστρέψεις και σε έστρωσα στη δουλειά!! Όποτε μπορέσεις καλή μου!! Σόρι και πάλι!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα διδυμακια.

2010091459054.jpg


2010091459088.jpg


Απο ημερολογιο και poster της

2010042564845.jpg


η τσαντα της. Θυμαμαι οτι μικρη ειχα μια. Ομως δυστυχως δεν την εχω κρατησει. Δεν ξερω γιατι αλλα δεν την εχω ξαναβρει-δει πουθενα. Ενω με τον καιρο βρηκα πολλα πραγματα bibi bo και πηρα αυτη η τσαντα ειναι αφαντη.

2010042564899.jpg


ηθελα να ξερα πως καναν τα backrounds με τα τρολευ και τα διαφορα εκεινη την εποχη. Πλακα εχουν, αρκετα επιτυχυμενα.

2010042564953.jpg


2010042566216.jpg


2010042566463.jpg


σε αυτη τη φωτο δεν σαν φερνει σε κατι αλλα Βουγιουκλακη στο "Η αρχοντισσα και ο αλητης" ? :D

2010042566520.jpg


το στουντιο ομορφιας

2010042568042.jpg


2010042566943.jpg


2010042566934.jpg


2010042567093.jpg


2010091459088.jpg Προβολή συνημμένου 54951 Προβολή συνημμένου 54952 Προβολή συνημμένου 54953 Προβολή συνημμένου 54954

2010091459054.jpg

2010042564845.jpg

2010042564899.jpg

2010042564953.jpg

2010042566216.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Artemis αν θέλεις ανέβασε τις εικόνες σε άλμπουμ στο προφίλ σου γιατι σε λίγο καιρό θα χαθούν από το imageshack και τα ποστ σου δεν θα έχουν κανένα απολύτως νόημα χωρίς αυτές!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα