Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Soufle μου, το ύφασμα βαμβακερό πρέπει να είναι, απλά το φλας το κάνει να φαίνεται έτσι... Εδώ μπορείς να το δεις καλύτερα...

picture.php


Της κοπέλας είναι ακόμη πιο σκούρα από τη δική σου, μόλις μπορέσω να τη φωτογραφίσω θα σας τη δείξω κιόλας... Πάντως, δεν περίμενα οτι σε ένα ρούχο σαν αυτό θα υπήρχαν παραλλαγές...

Ερώτηση: Αν και το έχουμε ξανασυζητήσει... Η Bibi-bo Ρόλερ, θυμάστε πότε είχε βγει; Είμαι περίεργη γιατί ενώ ήμουν βέβαιη πως είχε βγει σχετικά νωρίς, διαφημίσεις της βρήκα γύρω στο 1986, όχι νωρίτερα...
 
Σόρι fraoulitsa μου από ημερομηνίες δεν έχω ιδέα!!! Είδες τελικά? Ακόμη και εδώ παραλλαγή!!

Είχα αφήσει προς το τέλος αυτή τη στολή με την ελπίδα ότι ίσως έβρισκα και τα υπόλοιπα αλλά δυστυχώς τίποτα δεν άλλαξε!! Το φουστανάκι είναι δανεισμένο από τη νοσοκόμα μια και το ορίτζιναλ της στολής ήταν ακριβώς το ίδιο σε κίτρινο με άσπρο. Επίσης λείπει και το μαντιλάκι για τα μαλλιά και το φτερό που θα σας το φτιάξω σε tutorial αυτές τις μέρες.

Ότι απέμεινε από τη στολή μου ΣΟΥΦΛΕ λοιπόν!! Ποδιά, ξεσκονόπανο και παντοφλάκια 50% επιτυχία δεν είναι κακό...

picture.php
 
Soufle μου, η φορεσιά "Σουφλέ" είναι κ από τις δικές μου αγαπημένες! Την έχω με κόκκινο φόρεμα... Την παραθετω κιόλας...

picture.php


Για το κίτρινο φόρεμα που σου λείπει για να την ολοκληρώσεις.. κάτι γίνεται! ;) Το έχω εγώ σκέτο και μπορώ να σου το δώσω εάν θέλεις! :)
 
Σε ευχαριστούμε πολύ froulitsa!! Υπέροχη και αυτή η παραλλαγή με το κόκκινο!!

Με συγκινείς πάρα πολύ!! Αλήθεια το έχεις και θέλεις να μου το δώσεις?? Αν δε σου το στερώ θα το ήθελα πάρα πολύ και σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!! :thanx2: Θα σου στείλω pm...
 
Ναι, soufle μου, είναι ακριβώς το ίδιο με το κόκκινο με λευκό στο λαιμό. Φυσικά και θα σου το δώσω, εσύ έχεις τα υπόλοιπα του σετ του, είναι κρίμα να μην το έχεις ολόκληρο! :)
 
Ναι ναι έτσι ήταν!! Δεν έχω λόγια!! Ευχαριστώ θερμά και πάλι!!!! :thanx2: :thanx2:
 
Erotisi

[Edit] Tα Greeklish δεν επιτρέπονται [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δωμάτια Ά περιόδου

Από τα πιο εντυπωσιακά κομμάτια που έβγαλε η Ελ Γκρεκο για την συλλογή της ΒΙΒΙ ΒΟ, ήταν τα δωμάτια της, αυτά που κυκλοφόρησαν στις αρχές του 1980...!!!!

Και δηλώνω πραγματικα εντυπωσιασμένος γιατί μιλάμε για δωμάτια υπερπαραγωγή..!

Απ ότι έχω καταλήξει, η Ελ Γκρεκο είχε βγάλει τα εξής: Kρεβατοκάμαρα, μπάνιο, κουζίνα, σαλόνι, πισίνα, κομμωτήριο! Αν κάποιος άλλος γνωρίζει ή έχει κάτι άλλο επιπλέον που μου διαφεύγει να το αναφέρει..!

Σήμερα θα σας βάλω φωτογραφία από το πιο όμορφο κατ' εμέ, την πισίνα...!!

picture.php
 
Πραγματικά εντυπωσιακή η πισίνα, μπράβο Μακίσιμε! :) Θα μας δείξεις και τα υπόλοιπα δωμάτια της συλλογής σου, ε?????? :) :) :)

Δε νομίζω ότι είχαν βγει άλλα δωμάτια πέραν των όσων αναφέρεις...

Να βάλω κι εγώ μία διαφημιζόμενη εμφάνιση της bibi-bo? Στις έντυπες διαφημίσεις της Ρόλερ, η βασική εμφάνιση της κούκλας είναι αυτή με το νυχτικό.. Βρήκα πρόσφατα το νυχτικό, το φόρεσα στη δική μου Ρόλερ και.. ίδου! Φωτογραφισα μαζί και τα παρελκόμενά της...

picture.php
 
H οπόια Ρολερ με το συγκεκριμένο ρουχαλάκι, ήταν στο διαφημιστικό με το δωμάτιο-κρεβατοκαμαρα, ετσι δεν ειναι? Δεν θυμαμαι λαθος ε?

Την συγκεκριμένη ρόλερ την βρήκα πρόσφατα κι εγώ στο κουτί της και σύντομα θα την εμφανίσω μέσα στο δωμάτιο-κρεβατοκάμαρα, σαν αναπαράσταση της τότε διαφήμισης...!! Φυσικά στη διαφήμιση το παιδάκι που κρατούσε το ρόλερ στα μαλλιά της κούκλας ήταν ενός μικρού κοριτσιού, ενώ τώρα θα φαίνεται η τριχωτή χερούκλα μου...!! ;)

Μονο αυτή θα είναι η διαφορα....!!! :p :D

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα...!!!!!

Φραουλίτσα η συλλογή σου είναι εξαιρετική..!! Η γκαρνταρόμπα της bibi-bo κοντεύει να ξεπεράσει τη δική σου..!!! :)
 
Ναι, ναι, σε αυτό το διαφημιστικό ήταν! Περιμένουμε την αναπαράσταση της διαφήμισης λοιπόν!!! Όσο για το χεράκι, τι να γίνει.... θα έχουμε τη σύγχρονη εκδοχή του, χαχαχαχαχαχα! :p

Η γκαρνταρόμπα της Bibi-bo δεν κοντεύει να ξεπεράσει τη δική μου.. την έχει ξεπεράσει προ πολλού... :p :p :p :p :p
 
Μέχρι λοιπόν να κάνω όλη τη μανούρα για την αναπαράσταση του διαφημιστικού, αφιερωμένο ειδικά για σένα Φραουλίτσα, η κρεβατοκάμαρα της ΒΙΒΙ ΒΟ.,....!!!!

Μιας και ξέρω ότι σου αρέσει και σε περιτριγυρίζει ένας ιός που λέγεται "θέλω όλα τα δωμάτια" .... χαχαχαχαχαχαχαχχααχχα :D :p

picture.php
 
Όοοοοοοοοχι, δεν είναι αυτός ο ιος που με περιτριγυρίζει! Είναι ο ιός "θέλω-όλα-τα-δωμάτια-και-δεν-έχω-χώρο-ούτε-για-μισό"! χαχαχαχαχαχα :p :p :p Oπότε, αρκούμαι να τα βλέπω σε φωτογραφίες....

Ωραία η κρεβατοκάμαρα και πολύ πολύ πολύ... ροζ!!!! Ευχαριστώ για την αφιέρωση...

Μαζί με την κρεβατοκάμαρα, πάνε και τα νυχτικά και τα σχετικά... Χθες έβαλα το διαφημιζόμενο νυχτικό της Ρόλερ... Για σήμερα, το νυχτικό "Σηθρού" που είδαμε στο ημερολόγιο του 1982... Είναι κι αυτό ροζ, οπότε ταιριάζει με την κρεβατοκάμαρα γάντι! ;)

picture.php
 
Πω Πω!! Νυχτικά βλέπω, νεγκλιζέ βλέπω, σιθρού διαβάζω, σέξι εμφανίσεις στην πισίνα και φρουφρουδένια μπουντουάρ!! Να σκανδαλιστώ ή ακόμη??? :animeek:

Καλωσόρισες makisimοs!! Δυναμική επανεμφάνιση και υπέροχες φωτό!! :flower: :flower:

Fraoulitsa μου υπέροχα τα νυχτικά!! Να τα χαίρεστε παιδιά για να τα χαιρόμαστε και εμείς μαζί σας από τις φωτό!!

Περιμένω με αγωνία το πολλά υποσχόμενο repro του διαφημιστικού...
 
Sοufle μου, η bibi-bo μας είναι αθώο κορίτσι, δεν μπλέκεται σε σκάνδαλα... :p

Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! :) Ένα ακόμα νυχτικό, σκέτο αυτή τη φορά, μιας και τη ρομπίτσα του δεν έχω καταφέρει να την εντοπίσω... :(

picture.php


To έχουμε δει και ολοκληρωμένο από τη soufle εδώ: http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=231652&postcount=222
 
Εχω πάθει πλάκα με όλα αυτά που βλέπουν τα ματάκια μου!!! :augenrollen:Μπράβο παιδιά, ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες και για όλες τις πληροφορορίες από τους καταλόγους και το ημερολόγιο! :thumbup:

Soufle, η Λίζα σου είναι η πιο γλυκιά από όλες τις bibi-bo που έχω δει! Να την χαίρεσαι! :)

Makisime, περιμένω να δω και το μπάααανιο!!:dribble:
 
Το μπάνιο καταρχάς αν τύχει και το βρώ, έχει προτεραιότητα να πάει αλλού πρώτα....!!! :)

Αλλά δεν το έχω προς το παρόν.

Μην νομιζεις, αυτά τυχαία ήρθαν στα χέρια μου, μεταχειρισμένα είναι, αλλά η κάτοχος του τα διατήρησε σε πολύ καλή κατάσταση, στα κουτιά τους..! Και να σκεφτεις ότι κρεβατοκάμαρα,πισίνα, ντουσιερα και σκηνή ΒΙΒΙ ΒΟ τα πήρα .... 10 ευρώ..! Αλλά πραγματικα ήταν η μόνη φορά που τα πήρα σε χαμηλές τιμές..!! Συνήθως ξεφραγκιάζομαι...!

Επισυνάπτω τη φωτογραφία της ΒΙΒΙ ΒΟ σκηνής, για την οποία πρέπει να βρω πιο κατάλληλο σκηνικό γιατί με αυτό το χαρτόνι χάνει πολύ...!!!

picture.php


ΥΓ. Σουφλέ σε ευχαριστώ για το καλωσόρισμα...!!! Υπόσχομαι το συντομότερο να κάνω την αναπαράσταση του διαφημιστικού, αρκεί να βρώ κανένα μικρό κοριτσάκι να κρατάει το ρόλερ, ε μην φαίνεται η χερούκλα μου..!! Εκτός κι αν φανταστούμε όλοι ότι είναι το χέρι του κοριτσιού ύστερα από 25 χρόνια, με έντονη τριχοφυία..!! :D :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
fraoulitsa μου είναι τσαχπίνικο το κορίτσι μας πως να το κάνουμε! Πανέμορφη η ΒΙΒΙ ΒΟ σου και με το αέρινο νυχτικό της που νομίζω ότι είναι ένα από τα ομορφότερα κομμάτια! Χμ... είχα υποσχεθεί να τις φωτογραφήσω και με σβηστό φως ε?? Οκ θα το προσπαθήσω... :xm:

Σε ευχαριστώ πολύ mytinyworld για τα καλά σου λόγια!! #) Χαίρομαι πολύ που σου αρέσει, ήταν η πρώτη μου κούκλα και η πιο αγαπημένη αφού σώθηκε έστω και έτσι (είχε καταντήσει η ουρά μου έτσι που την έσερνα εδώ και κει) νιώθω πολύ τυχερή!!

Μakisimos ΟΥ-Α-ΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!.............................

Ο γδούπος δεν ακούγεται.....

Ευχαριστούμε πολύ για τις υπέροχες φωτό!! Επίσης βοηθάς ανέλπιστα στο έργο μου. :p Εξηγώ:

Η fraoulitsa μας, έκανε υπέροχη δουλειά με το ημερολόγιο της ΒΙΒΙ ΒΟ δημιουργώντας αυτό το καταπληκτικό συγκεντρωτικό ποστ :thanx2: και πάλιιιιι!!!! Είπα που λέτε να ξεκουνηθώ και γω λίγο και μια που τις έχω περάσει που τις έχω περάσει , να κάνω το ίδιο με τον κατάλογο.

Παίδες ζητώ τη βοήθειά σας!!!! :help: :help: Επειδή έχει ΒΙΒΙ ΒΟδιάσει το μάτι μου 4 μέρες έφτιαξα μεν έναν πρόχειρο κατάλογο αλλά άνθρωπος είμαι και όλο και κάτι θα μου ξέφυγε... Τα επικρατέστερα που δεν έχουμε δει ως τώρα είναι:

ΚΑΡΝΑΜΠΥ ΣΤΡΗΤ (παίζει να είναι αυτό;http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=176678&postcount=109)

ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

ΤΙΦΑΝΙ

ΣΕΛΗΝΟΦΩΣ

ΛΑ ΒΗ ΑΝ ΡΟΖ

ΣΛΑΛΟΜ

ΚΟΝΤΕΣΙΝΑ

ΑΛΟΓΟ

ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΟΜΟΡΦΙΑΣ

ΝΤΟΥΣ

ΣΕΤ ΕΞΟΧΗΣ

ΚΟΥΖΙΝΑ

Αν έχετε κάτι από τα παραπάνω και δεν το έχετε περάσει ή το μάτι μου το τσακίρικο δεν το έπιασε σφυρίχτε κλέφτικα....

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το άλογο ούτε εγώ το έχω δει ποτέ μου...!!!

Την κουζίνα θα σας την βάλω τις επόμενες μέρες μια και μου έρχεται, είναι καθ οδόν..!! Την αγόρασα από το ΕΒΑΥ πριν 4 μέρες..!!!

Αυτό που μπορώ να ποστάρω γιατί το έχω είναι η ντουσιέρα..!!!!

Αφιερωμένη σε εσένα λοιπόν..!! :D

picture.php


YΓ. Η ΒΙΒΙ ΒΟ είναι μέσα στους αφρούς για να μην τη φάει η λογοκρισία..!! :D

Και για να σε βοηθήσω λίγο ακόμη, έχω βρει φωτό από το μπάνιο, από πληστηριασμό στο ΕΒΑΥ..!! Ηταν η μοναδική φορά πριν 2 χρόνια που το είδα να πουλιέται, κι εκτοτε δεν το ξαναείδα..!!! Αλλά βέβαια που θα παει θα βρεθεί κάποια στιγμή, όπως βρέθηκε και η κουζίνα..!

Οριστε λοιπόν και το ΜΠΑΝΙΟ στο οποίο δεν έχω καταλάβει κάτι..!!! Στην φωτό που επισυνάπτω είναι μέσα στο κουτί?>? Διότι αν αυτό είναι το κουτί του, τότε είναι το μόνο δωμάτιο που θα έχει τέτοιο κουτί..! Διότι ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ είχαν χαρτόκουτα , τα κλασικά..!!

Mytiny εσυ που το είχες μικρή, μήπως θυμάσαι σε τι κουτί στο είχαν φέρει??

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μακίσιμε, οι φωτογραφίες είναι απίστευτες! Μπράβο!!! Εννοείται πως περιμένουμε να δούμε και τα υπόλοιπα που έχεις μαζέψει! :) :) :)

Soufle μου, τέλεια η ιδέα να μαζέψεις και τα ρούχα και τα αξεσσουάρ από τους καταλόγους!! :) To Κάρναμπυ Στρητ δεν είναι αυτό στη φωτογραφία, δυστυχώς... Στη φωτογραφία η Bibi-bo φοράει ένα ρούχο του... Τζον Τζον, μιας και κάποιος είχε τη φαεινή ιδέα να της αφαιρέσει τα δικά της ρούχα και να την βάλει στο κουτί με αύτο (ουδέν σχόλιον)... :mad: :mad:

Επίσης.. έχεις λάβει υπόψην και τα διαφημιστικά που μας έχει δείξει η mytinyworld εδώ: http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=223509&postcount=24 ; Από αυτά δεν έχουμε δει: Μπαχάμες, Κάπρι, Μαγιόρκα, Εσμεράλντα.

Αυτά που έχω και δεν έχω παραθέσει ακόμα εγώ, είναι τα "Ακαπούλκο" και "Φιφθ Άβενιου" όπως είναι ακριβώς στους καταλόγους...

picture.php


picture.php


Για το "Τίφανυ" επιφυλάσσομαι, πρέπει να το έχει (αν είδα καλά δηλαδή) η κοπέλα που μου έδωσε το καλσόν της νοσοκόμας και θα προσπαθήσω να το φωτογραφίσω με την πρώτη ευκαιρία..
 
Πίσω
Μπλουζα