Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Καλή μου fraoulitsa θα συμφωνήσω με τη mytiny, είναι μια υπέροχη κούκλα και έχεις και το αυθεντικό κουτί!! Καταλαβαίνω όμως απόλυτα πως η στεναχώρια σου οφείλεται στη εξαπάτηση και όχι στη μη αυθεντικότητα του ρούχου και βγαίνω έξω από τα...ρούχα και γω!!! Δυστυχώς το αποκλείω και εγώ να είχε σκρατς... Έχουμε δει ρουχαλάκια Β περιόδου με κουμπιά αλλά ποτέ το αντίθετο και είναι λογικό. Δεν το έχω ξαναδεί και το ρουχαλάκι αυτό για να μπορώ να σε βοηθήσω. Σκέφτηκα αν θέλεις να το κόψεις με ψαλιδάκι και να βάλεις μετά σκρατς. Όπως και να 'χει πάντως είναι πανέμορφο και να τα χαίρεσαι!!
 
Σ'ευχαριστώ για τη συμβουλή Soufle μου! Αυτό ακριβώς έκανα, ξήλωσα λιγάκι τη ραφή πάνω στην κορδέλα και της έβγαλα το ρούχο. Θα του βάλω σκρατς επάνω, όπως ακριβώς προτείνεις. :) Φόρεσε και καινούργιο ρουχαλάκι σταλμένο από την Candy4ever μας και ποζάρει εντός και εκτός κουτιού...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ CANDY4EVER!!!!!!!!!!!

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απλα μαγευτικη!!!! :) Και το φοντο ταιριαζει τελεια με το υπεροχο αυτο ρουχο!!!
 
Σαν "κουκλα" ειναι Φραουλίτσα..!! :D
 
Σας ευχαριστώ και τους δύο για τα καλά σας λόγια! Νομίζω κι εγώ πως ρούχο και κούκλα "έδεσαν" πολύ καλά... :)

Ένα λατρεμένο ρούχο όταν ήμουν μικρή ήταν το νυφικό... Δυστυχώς, το έδωσα σε μια φίλη μου το '91 και ακόμα το μετανιώνω... Ευτυχώς, το ξαναβρήκα και ακόμα ευτυχέστερα μια καλή μου φίλη δέχτηκε να μου δώσει το δικό της παιδικό σχεδόν άθικτο πέπλο και να πάρει το δικό μου που ήταν επιδιορθωμένο.. Ακόμα μου λείπουν το καλσόν και τα αξεσουάρ του, αλλά ελπίζω πως κάποια στιγμή θα έρθουν κι αυτά στο δρόμο μου.. Οπότε, σας δείχνω το ζεύγος νύφη και γαμπρός για σήμερα....

picture.php


(Οι καρτούλες είναι από το Party House της Bibi-bo)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φραουλίτσα όσον αφορά το ζεύγος τελικα αυτη η Ελ Γκρεκο μας τα εχει μπερδεψει??? Παντρευτηκαν τελικά ή όχι??? Από τη μια ο "καλος της φίλος" και από την άλλη με τα νυφικά..!!! Τι να πει κανεις..!!!

Πάντως για μια ακόμη φορά η φωτογραφία είναι πολύ καλή..!!!!! Και απ ότι βλέπω έχουν κάτω και τα προσκλητήρια του γαμου ε?? χεχε :p

Λοιπόν, κάτι που δεν είχα προσέξει εγώ μέχρι τωρα είναι, ότι κοιτόντας τις φωτογραφίες της Αρτεμις, που την έχει τη νυφη στο κουτί της, είδα ότι στην μέση έχει άσπρη κορδέλα..!!! Δεν το είχα ξαναπροσέξει και είπα να το πώ..!!

Εμ πως να το κανουμε , όντως ήταν το πιο εντυπωσιακό κομμάτι της σειράς..!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κουζίνα-Δωμάτιο Α΄ Περιόδου

Και αφού είδαμε Κρεβατοκάμαρα , σαλόνι, κομμωτήριο και πισίνα, ήρθε η ώρα να δούμε που μαγείρευε η ΒΙΒΙ ΒΟ...!!

Για δειτε την...!!!!! :p

picture.php


Eυχαριστώ πολύ την Φραουλίτσα για το όμορφο ρουχαλάκι που μου χάρισε και νομίζω πάει πολύ σε αυτην την φωτογράφηση..!!

hjg.jpg

hndfd.jpg

yhj.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ όμορφη makisime, ευχαριστούμε για τη φωτογραφία! :) Σπάνια εικόνα η κουζίνα, εγώ προσωπικά δεν ήξερα ότι υπήρχε και κουζίνα! Και το ρουχαλάκι πανέμορφο!

Αχ, αυτή η el greco, πάλι πρωτοτύπησε με τις ιδέες της! 8) Εκτός του ότι η καημένη η bibi-bo πρέπει να κοψομεσιαζότανε σε αυτό το νεροχύτη, δεν θέλω να διανοηθώ τι θα τραβούσε ο καημένος ο τζον τζον της rapunjel μας, αν κατα λάθος της χυνόταν, ας πούμε, το.. λάδι στα χαλιά!! :p
 
Χαχαχα γέλασα με το σχόλιο της mytinyworld πολύ! Μakisime καλώς τη δέχτηκες (μετά από τις περιπέτειες) την κουζίνα! :) Όμορφη είναι, αλλά... μήπως είναι λίγο σε μέγεθος.. Happy Happy? :p Άβυσσος η ψυχή των σχεδιαστών της El greco...

Kι από εμένα η τελευταία απόχρωση της στολής της μπαλαρίνας... Είδαμε από τη rapunjel μας την άσπρη, είδαμε και τη ροζ, καιρός να δούμε και τη γαλάζια! Πολλά πολλά ευχαριστώ, για μία ακόμη φορά, στην Candy4ever! :flower:

picture.php


(κότσο δεν μπορώ να κάνω με τίποτα για να ταιριάζει καλύτερα... άαααν τα καταφέρω κάποια στιγμή θα την ξαναποστάρω)
 
Βρε παιδιά τι ομορφιές είναι αυτές!!!!! Να τα χαίρεστε!!!

fraoulitsa μου δεν ξέρω τι να πρωτοθαυμάσω!! Με γεια η καινούρια στολή Σαλούν και η πανέμορφη γαλάζια μπαλαρίνα που δεν την έχω ξαναδεί ποτέ!!!! Candy4ever:bow:δεν έχω λόγια!! Απλά δεν υπάρχεις!! ;)

Εύχομαι κοριτσάκι μου να τα βρεις και τα υπόλοιπα του νυφικού! Εγώ έπαψα πλέον να ελπίζω για το πέπλο... Έχω μόνο το φόρεμα και το λαστιχάκι από το πέπλο... το είχα ξηλώσει όταν ήμουν μικρή για να το φοράω και να παριστάνω τη νύφη.............. άβυσσος η ψυχή των παιδιών. Δεν θυμόμουν καθόλου ότι είχε και καλσόν το νυφικό! Αλήθεια πως ήταν??

makisimo ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ η κουζίνα!!!!!!! Να τη χαίρεσαι!! Και με γεια και το φουστανάκι!!! Και έλεγα να κάνω σήμερα το ποστ με τον κατάλογο αλλά βλέπω έναν οίστρο φωτογράφησης αυτές τις μέρες οπότε θα το παρατείνω λίγο ακόμη μήπως περαστεί και το Τίφανυ.

Πραγματικά έξοχα όλα!!!!!
 
Να 'σαι καλά soufle μου! Για την Candy4ever, πραγματικά, δεν έχω λόγια... Η γενναιοδωρία της είναι το κάτι άλλο, πραγματικά! Προσωπικά, όσα ευχαριστώ και να της πω είναι λίγα! :) :) :) :)

Όσον αφορά το καλσόν, είναι παρόμοιο σαν σχέδιο με τις στολές της μπαλαρίνας, λευκό. Το έχουμε δει σε αρκετές φωτογραφίες της Rapunjel μας, όπως εδώ: http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=223941&postcount=46

Για το πέπλο σου.. εύχομαι παρά τη χειροτεχνία ( :p ) να μπορεσεις να το βρεις! :)

Για το "Τίφανυ", ελπίζω να καταφέρω να το φωτογραφίσω σύντομα... Προς το παρόν, ακόμη ένα ρούχο του καταλόγου, που χάρη στο makisimo (ευχαριστώ!!) έμαθα την ονομασία του: Το σύνολο "Αρμονία", σταλμένο κι αυτό από την Candy4ever μας! :)

picture.php
 
Υπεροχα υπεροχα ολα!!!! Και η κουζινα, και η γαλαζια μπαλαρινα και το σετακι Αρμονία!!! :) Και χιλια μπραβο στην Candy4ever που τα προστατεψε χαριζοντας τα σε παιδια που θα τα φυλαξουν ως κορη οφθαλμου!!! :flower:

Επισης θελω να πω οτι και οι φωτογραφησεις ειναι πολυ προσεγμενες! Μπραβο!
 
Πραγματικά υπέροχα fraoulitsa μου και ευχαριστούμε για τις όμορφες φωτογραφίες! :flower: Να τα χαίρεσαι όλα!! :)
 
Να 'στε καλά, κορίτσια! :) :) :)

Συνεχίζω με τα ζευγάρια Bibi-bo και Τζον Τζον.. Όπως το ζευγάρι νύφης και γαμπρού, πίσω από τη διπλή ντουλάπα και τα κουτιά των ρούχων του Τζον Τζον, βλέπουμε και τη Bibi-bo "Αμαζόνα" και τον Τζον Τζον με τη στολή της ιππασίας.

picture.php


Τα ρούχα του Τζον Τζον είναι αρκετά ταλαιπωρημένα, δυστυχώς...
 
Ωχ ο καημένος ο Τζον Τζον, πρέπει να τσακίστηκε από το άλογο..!!!!

Η ΒΙΒΙ ΒΟ φυσικά είναι στην τρίχα, λες και πήγε σε δεξίωση..!! :p

χεχεχε τώρα που την βλέπω καλύτερα , πρέπει να έπεσε κι αυτή απ τ άλογο, γιατί ο καρπός του αριστερού χεριού είναι σπασμένος..!! :p
 
Εμ ιππασία έκαναν, τι περίμενες; :p Ο Τζον Τζον ο κακομοίρης κατατσακίστηκε, οι λεκέδες στα ρούχα του δε βγαίνουν με τίποτα.. Σκέψου τι νίλα έπαθε! :p Για τον δεξί καρπό της Bibi-bo τι να σου πω... μάλλον πήγε να τον βοηθήσει να σηκωθεί και το στραμπούληξε... :p :p :p
 
Καλές μου fraoulitsa, Αναστασία και soufle σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια, αν και τα βρίσκω κάπως υπερβολικά... Τα μπράβο αξίζουν σε εσάς για την μεγάλη σας αγάπη και το μεράκι σας για την Bibi-Bo!! Οι φωτογραφίες σας είναι το κάτι άλλο!! Χίλια μπράβο! Άντε, να δούμε πότε θα ασχοληθώ κι εγώ σοβαρά με τις δικές μου Bibi-Bo..!
 
Καθόλου υπερβολικά Candy4ever μου! Το ξαναείπα και θα το ξαναπώ: η γενναιοδωρία σου είναι το κάτι άλλο! :flower:

fraoulitsa είπε:
(κότσο δεν μπορώ να κάνω με τίποτα για να ταιριάζει καλύτερα... άαααν τα καταφέρω κάποια στιγμή θα την ξαναποστάρω)
Kαι μετά από 2 ώρες σχεδόν προσπαθειών... κατάφερα να τον κάνω αυτόν τον κότσο της μπαλαρίνας. Παραδόξως, νομίζω βγήκε καλός.. :xm:

picture.php
 
Kαλά δεν παίζεσαι μιλάμε..!!! Αν ήταν το ροζ ρουχαλάκι, θα ορκιζόμουν, ότι από πίσω είναι ο καθρέφτης και αντικατοπτρίζεται..!!!! Νομίζω η καλύτερη φωτό που έχεις ανεβασει ever..!!!
 
Το 'χουμε και σε ροζ... Μόνο που τα μαλλιά της κούκλας που έντυσα ροζ μπαλαρίνα είναι λίγο φουντωτά..

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα