Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Σκετο ονειρο οι μπαλαρινες....Και ο κοτσος τελειος!!!! :)

Φραουλιτσα μου μηπως εκανες τιποτα μαθηματα με την Rapunjel μας που ειναι απιαστη σε αυτα τα θεματα? :flower:

Υπεροχες και οι φωτο και τα χτενισματα! Γελασα πολυ με το αλογοατυχημα του ζευγαριου τζον τζον/ μπιμπι μπο!!! :D :D
 
Να 'σαι καλά Αναστασία μου! Μακάρι να έκανα κανένα μάθημα κομμωτικής με τη Rapunjel μας, είναι άπιαστη στα χτενίσματα! Εγώ για να κάνω τον κότσο παιδευόμουν πόσες ώρες... :( Ωστόσο, εάν θέλετε, μπορώ να περάσω έναν οδηγό με φωτογραφίες στο θέμα της Συντήρησης για το πώς γίνεται ο κότσος...
 
Εξαιρετικά είναι όλα fraoulitsa μου! Μπράβο και να τα χαίρεσαι! :) Και οι φωτογραφίες σου μοναδικές!

Φυσικά και να μας πεις πως γίνεται ο κότσος, εγώ έχω μαύρα μεσάνυχτα από κομμωτική! :(

Makisime, μπορείς να μας πεις που βρήκες την ονομασία του ρούχου ΑΡΜΟΝΙΑ? Επειδή δεν είναι στους καταλόγους που έχουμε ήδη δει και με ενδιαφέρει αν υπάρχει και άλλος τρόπος να τα βρούμε, γιατί έχω μερικά ρούχα που δεν μπορώ να βρω την ονομασία τους! :confused:
 
Σε ένα καταλογάκι με τα ρουχα της ΒΙΒΙ ΒΟ, αλλά από αυτα που έχουν ήδη ανέβει στο φόρουμ...!!! Αλλά δνε μπορω να το σκανάρω είναι πολύ μικρό..!! Και φωτογραφία αν βγάλω δεν φαίνεται καλά..!! Θα βρω τρόπο, έστω και με φωτογραφία αν είναι..!! Πάντως όλα τα άλλα ρουχαλάκια ήταν τα γνωστά που έχουμε δει..! Μονο η ΑΡΜΟΝΙΑ μας είχε ξεφύγει..!!! :) Νομίζω και μια ΣΚΑΡΛΕΤ, δεν θυμαμαι να την έχω ξαναακούσει εδώ μέσα, εκτός κι αν έτυχε να μην διαβάσω εγώ γι αυτό το ρούχο..! :D
 
Μytinyworld μου, σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! :) Με την πρώτη ευκαιρία θα περάσω κι έναν οδηγό για τον κότσο. :)

Makisime, για τη φορεσιά "Σκάρλετ" μας έχει μιλήσει η soufle εδώ: http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=231548&postcount=218

Επίσης, μάθαμε από το καταλογάκι σου πως η στολή του πατινάζ λέγεται "Holidays". ;) Πάντως, έχω ακούσει πως υπάρχουν κι άλλα ρούχα στους καταλόγους, εκτός από αυτά που έχουμε ήδη δει... Έχω κανα-δυο κατά νου, αλλά επειδή κατάλογο από κοντά εγώ δεν έχω δει ποτέ, το μεταφέρω με πάσα επιφύλαξη... :xm:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ για την απάντηση παιδιά! :)

Fraoulitsa, η στολή πατινάζ holidays, είναι σε αυτόν τον ίδιο κατάλογο του μακίσιμου με το αρμονία? :confused: Γιατί κανένα από αυτά τα δύο δεν είναι στους άλλους καταλόγους, απ'όσο θυμάμαι... :xm:Makisime, κάνε τα αδύνατα δυνατά να τον δούμε και αυτόν τον κατάλογο!! :eek:
 
Froulitsa μου υπέροχα!! Και το αρμονία σκέτη μαγεία!! Υπέροχες και οι μπαλαρίνες και το χτένισμα!!!!!!!!!!! Πως τα κάνετε βρε παιδιά???Εγώ έχω μασάνυχτα από κομμωτική............ :( :(Μπράβο και πάλι!!!!

Kαλέ μου makisimo λυπήσουμε την καψερή!! Είπα να πιω μια γουλιά καφέ την ώρα που διάβαζα και ξυνός μου βγήκε!!! Χαλάλι όμως είχα καιρό να γελάσω έτσι!!

Γλυκιά μου mytiny το σύνολο αρμονία είναι μέσα στο κλασσικό κίτρινο κατάλογάκι της el greco. Θα σας τα περάσω μόλις καταφέρει η fraoulitsa μας να φωτογραφήσει και το Τίφανυ. Για να μη σε κρατώ όμως σε αγωνία ως τότε ιδού το αρμονία

picture.php


Κανονικά είναι ένα μοντέλο σε κάθε σελίδα αλλά για ευκολία τα πέρασα 3-3 και 4-4 μαζί.
 
Σουγλέ μου, να΄σαι καλά με έβγαλες από τον κόπο να το φωτογραφίσω...!!!

Απ ότι κοίταξα και στο άλμπουμ σου τις έχεις ανεβάσει όλες τις φωτογραφίες, οπότε έχουμε το ίδιο καταλογάκι μιας και είναι ακριβώς τα ίδια ρουχα και αξεσουάρ..!!!

Οπότε ΜΥΤΙΝΥ μπορείς να τα δεις και από το άλμπουμ της Σουγλέ..!! :D

Σουγλέ μου, τις σκάναρες και τις μεγένθυνες??? ή με κάποιον άλλον τρόπο? Γιατι εμένα μου φαίνεται αδιανόητο τόσο υπερ-μίνι χαρτάκια να σκαναριστούν και να φανούν..!! LOL
 
Ευχαριστώ soufle μου! :) Στο άλμπουμ σου είδα και τη στολή πατινάζ! Μου είχαν ξεφύγει αυτά τα δύο..

Βρε makisime, σουγλέ την ανεβάζεις, σουγλέ την κατεβάζεις την κοπέλα! Κοίτα το πληκτρολόγιό σου: δίπλα στο γ είναι το φ!! :p
 
Τελικά τα Χριστούγεννα για εμένα ήρθαν νωρίτερα και ο Άγιος Βασίλης μου έφερε διάφορα καλούδια από την bibi-bo συμπεριλαμβανομένου μιας ολοκαίνουργιας bibi-bo φεστιβαλ την οποία και έχω στο avatar μου.Την συγκεκριμένη κούκλα,ο καταστηματάρχης την είχε κατα λάθος τοποθετήσει στο κουτί με τα επιπλα εξοχής ΜΙΑΜΙ και καθόταν στην κούνια.Μυρίζει el greco!!!
 
Με γεια aeris, να την χαίρεσαι!! :) Οταν μπορέσεις, βάλε μια φωτογραφία της εδώ να την απολαύσουμε, το ρούχο φεστιβάλ, αν δεν κάνω λάθος, το έχουμε δει μόνο μια φορά!
 
Soufle μου, να 'σαι καλά! Κι εγω μαύρα μεσάνυχτα έχω από κομμωτική, ένα σωρό οδηγούς διάβασα για να κάνω το χτένισμα και πάλι παιδεύτηκα πολλή ώρα... Θα περάσω το πώς γίνεται στη συντήρηση το συντομότερο (μόλις βρω δηλαδή τσιμπιδακια μικρά..). Χίλια συγγνώμη που έχω καθυστερήσει τόσο το "Τίφανυ", αλλά δεν έχω πάει ακόμα στη φίλη μου που το έχει.. :(

Aeris, είσαι πολύ τυχερή που βρήκες μια τόσο όμορφη κούκλα! Και η φορεσιά "Φεστιβάλ" είναι πανέμορφη, απ'όσο έχουμε δει στον κατάλογο! Να τη χαίρεσαι και να την προσέχεις! Θα συμφωνήσω με τη mytinyworld μας, όταν μπορέσεις δείξε μας μια φωτογραφία γενικότερη, απ' όσο μπορώ να διακρίνω από τη φωτογραφία που εχεις για avatar, πρέπει να έχεις βρει τη φορεσιά σε κόκκινο? Υπάρχει νομίζω η συγκεκριμένη εκδοχή και στις διαφημίσεις στο Μίκυ Μάους και θα είχε ενδιαφέρον να τη δούμε κι εδώ! :)
 
Aeris Μπράβο σου που έσωσες μια ακόμη ΒΙΒΙ ΒΟ, ξεχασμένη από το χρόνο..!!!

Περιμένουμε να δούμε φωτό της γιατί εγώ προσωπικά δεν έχω ξαναδεί την Φεστιβάλ....!! :D

Φραουλίτσα η συλλογή σου είναι πραγματικά μια μεγάλη προσφορά στο ρετρομάνιαξ, όπως και της ΜΥΤΙΝΥ, του ΕlGrecoFanatic και τόοοσων άλλων παιδιών εδώ μέσα, και χαιρόμαστε όλοι που μοιράζεσαι τις φωτογραφίες σου μαζί μας, για να θυμούνται οι παλιότεροι και να μαθαίνουν οι νεότεροι..!

Αυτή είναι εξάλλου και η φιολοσοφία του site..! :D

Σήμερα λοιπόν έβγαλα φωτογραφία από ρουχαλάκια σε κουτι Α περιόδου που ειχα βρει πριν καιρό..!!

Είναι και τα μόνα που έχω σε κίτρινο κουτί, οπότε αποτελούν δείγμα για το συγκεκριμένο είδος που είχε βγάλει η El Greco και τα προσέχω πως και πως..!! :p

picture.php


picture.php


picture.php


Και επισυνάπτω και τα ρούχα όπως ήταν στα κουτιά τους..!! :)
 
mytinyworld είπε:
:dribble::dribble::dribble::dribble::dribble:
Συμφωνώ με την προλαλήσασα! Από την πρώτη στιγμή που το είδα κάπως έτσι έμεινα! Δεν παίζει να μας το δείξεις φορεμένο, ε καλέ μας makisime? :cry: Τέλειο ρουχαλάκι, τέλειο! :)

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και χαίρομαι που τα ακούω από εσένα ειδικά, μιας κι εσύ με έμπασες για τα καλά στο θέμα της συλλογής! ;)

Kαι μετά το Σανέλ του makisimou, από εμένα οι Bibi-bo και Τζον Τζον με τις φόρμες γυμναστικής, στις αποχρώσεις που βλέπουμε πίσω από τη διπλή ντουλάπα και τα κουτιά των ρούχων του Τζον Τζον...

picture.php
 
Έτοιμοι για τρέξιμο ε'ιναι Φραουλίτσα το ζευγάρι..!!! Μόνο να την βάζεις την ΒΙΒΙ ΒΟ να κανει και κανενα διάλειμμα, γιατί τα τελευταία χρόνια έχει πρόβλημα στην μέση-λαστιχάκι χεχε-μην σου μείνει στα χέρια..! :p

Όσο για το σανέλ, δεν πρόκειται να το βγάλω από την καρτέλα του, είναι ιστορικό κομμάτι..! :p

Όντως ΜΥΤΙΝΥ έχει τον κατάλογο μέσα το κουτί με το σανέλ, γεγονός που με εξέπληξε κι εμένα όταν το είδα..!! :)

Πριν κοντά δύο μήνες είχα φτιάξει 4 βιντεακια στο toytube, με την προσωπική μου συλλογή, στην προσπάθεια που κάνουμε όλοι να μείνουν όλα αυτά τα παιχνίδια στις μνήμες μας..! Το συγκεκριμένο ειναι για την ΒΙΒΙ ΒΟ...!! Εννοείται ότι έχει γίνει και αναφορά σε πολλούς από εσάς καθώς και στο retromaniax που αποτελει πηγή έμπνευσης για όλους μας..!! Ελπίζω να σας αρέσει..!!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μα καλα βρε κοριτσια να ζητατε απο τον Μακισιμο να βγαλει το ρουχο Σανελ απο το κουτι του? :eek: Και να το φορεσει και στην κουκλα? :eek: o_O

Μηπως να της κανει και ενα κοτσο? :eek: o_Oo_O:D

Παντως δεν ειναι θλιβερο να μενει το ρουχο στο κουτι? Αχ μονο μια γυναικα μπορει να καταλαβει, μην περιμενετε απο τους ανδρες....

Πολυ ομορφο το βιντεακι! Βλεπω Μακισιμο μου συνεργαστηκες και με τον Σπανουδακη!!! :D :D:D:p
 
Αναστασία μου, πρόσφατα έκανα έναν κότσο..!!! Ν' ανησυχήσω? :( :(
 
Αναστασία μου, μήπως έχεις καμιά κρυφή κάμερα στο σπίτι του makisimou? Αχαχαχαχαχαχα! Γιατί όλα αυτά τα έκανε και πρόσφατα, μάλιστα! :p :p :p :p Θέλουμε κότσο a la makisimos!!!!!!
 
ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι............. Σπιουνα Φραουλίτσα θα στο χρωστάω κι αυτό..!!! :frypan: :bash: :rant: χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Μα Αναστασία μου ούτε να το ήξερες τι είχα κανει πριν μια βδομάδα..!!! Μα τι, γυμνή να την αφήσω μια πόυ βρήκα, και να μην της πιάσω το μαλλί κότσο που ήταν μπερδεμένο..!!??????? #) #) #) #) :sealed: :sealed: :sealed: :xm: :xm:
 
Πίσω
Μπλουζα