Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

makisimos είπε:
attachment.php


(Πρόκειται για τις εγκαταστάσεις της εταιρείας ΞΥΦΙΤΑΣ, εκεί που κάποτε στεγαζόταν το εργοστάσιο της ΕL GRECO, στην περιοχή αεροδρομίου της Ζακύνθου!!)
Θα περιμένουμε thread Αφιέρωμα στην El Greco με φωτογραφίες!
 
makisime καλα λεει η Kambia,αφου εκανες την αρχη και εβαλες τη φωτο με τις εγκαταστασεις που καποτε στεγαζοταν το εργοστασιο της El Greco,καλο θα ηταν να γινει νεο θρεντ με περισσοτερες πληροφοριες και φωτο μιας που εισαι και γνωστης του θεματος :)
 
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για τα καλά σας λόγια!!! Γενικά πάντως δεν το είχα πολύ με το ράψιμο...ό,τι φτιάχνω μου παίρνει πολλές ώρες και έχω επιστρατεύσει απίστευτες πατέντες για να καταλήξω σε ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα. Το γραφείο μου κάθε φορά μοιάζει περισσότερο με σχεδιαστήριο αρχιτέκτονα παρά με πάγκο μοδιστρικής... Επιστρατεύονται χάρακες, μοιρογνωμόνια, διαβήτες, ρυζόχαρτα και ένα σωρό άλλα!!! Έχει τρελό γέλιο κάθε φορά!! Το αγαπάω όμως και πάντα εκεί που λέω ''τα παρατάω'' βρίσκω τελικά μια λύση!! Αν έχω το αυθεντικό κάτι γίνεται αν όχι οκ στο περίπου και εμείς να είμαστε καλά!! ;) :D

Αχ makisimako μου τι αναμνήσεις μου ξύπνησες!!!!!!!!!! Εεεεε, δηλαδή, εεεε, ούτε που το έχω ξαναδεί στη ζωή μου!! Όχι, όχι δεν μου θυμίζει κάτι... όχι ΣΙΓΟΥΡΑ δεν μου θυμίζει κάτι... (καλέ κρύβε λόγια!! Δεν είπαμε είμαι ''ινκόγνιτο'' εδώ πέρα?? Αφού σου είπα ξέρω ότι η δημοσιότητα θα με κουράσει... :boss: :tongue:)

Να σαι καλά τι γέλιο έριξα!!! Που τη βρήκες βρε άτιμο τη φωτό!! Ειλικρινά συγκινήθηκα πολύ... έστω και έτσι είναι φοβερό να παίρνουμε μια γεύση του... ''μαιευτηρίου'' των αγαπημένων μας παιδικών αναμνήσεων. Σε ευχαριστούμε πολύ πολύ γι' αυτό!!! Και εννοείται ότι περιμένουμε νέο θρεντ!!! :please: :flower:
 
zouzou είπε:
Σας παρουσιάζω και τη δική μου, ακόμα στο κουτί της. Εννοείται ότι έχω και τη γνωστή, σούπερ διαλυμένη με την ντουλάπα της, αλλά αυτή την κράτησα στο κουτί!Προβολή συνημμένου 36537Προβολή συνημμένου 36538
Zouzoy την διατήρησες σε πολύ καλή κατάσταση..!! Και το κουτι τέλειο..!! Μπράβο σου...!! Πρόσεχε την πως και πως γιατι τετοια παιχνιδια δεν ξαναβγαίνουν..!!
 
Θα συμφωνήσω με τον makisimo. Μπράβο,zouzou, που τη διατήρησες...Από τις φωτό σου φαίνεται ότι τα πρόσεχες τα παιχνίδια σου! ;)
 
Thanks :D

Και σας ευχαριστώ για την καλή ρετρό παρέα εδώ μέσα!

Χρόνια παρακολουθώ το forum και αποφάσισα επιτέλους να βάλω και δικές μου φωτογραφίες!
 
makisimo με συγκίνησες με τη φωτογραφία του εργοστασίου. Σε ευχαριστώ.

zouzou πολύ όμορφη η bibi-bo σου. Να τη χαίρεσαι. Το avatar σου είναι πολύ γλυκό. Η Μάγια η μέλισσα.
 
Ναι, η Μάγια είναι πολύ γλυκιά!

Αφού δυστυχώς δεν έχω πια την αυθεντική κούκλα των '80s (απ' τα λίγα παιχνίδια που ...μετακόμισαν σε άλλα παιδικά χέρια)

πήρα πριν λίγο καιρό αυτό το κουκλάκι από ένα κατάστημα στο Mall!
 
Η κούκλα είναι αυτη που ειχα βρει παλιότερα , αλλά το κουτι ειναι νεοαποκτηθέν οπότε και το ποστάρω :)

attachment.php
 
makisimos είπε:
Η κούκλα είναι αυτη που ειχα βρει παλιότερα , αλλά το κουτι ειναι νεοαποκτηθέν οπότε και το ποστάρω :)
attachment.php
makisime,ειναι πανεμορφη η bibi bo μεσα στο νεοαποκτηθεν κουτι :) Αυτο δηλαδη ηταν το κουτι που ειχε αρχικα η κουκλα οταν πουλιοταν στα μαγαζια παιχνιδιων;
 
Σωστά..!! Αυτό το κουτί που παρέθεσα καθώς και το ακριβώς από κάτω ήταν τα πρώτα κουτιά που κυκλοφόρησαν..!!!

attachment.php


Η κούκλα που είναι στο συγκεκριμένο κουτί φοράει ρούχο καταλόγου με το όνομα "Τίφανυ"..!!
 
makisimos είπε:
Σωστά..!! Αυτό το κουτί που παρέθεσα καθώς και το ακριβώς από κάτω ήταν τα πρώτα κουτιά που κυκλοφόρησαν..!!!
attachment.php


Η κούκλα που είναι στο συγκεκριμένο κουτί φοράει ρούχο καταλόγου με το όνομα "Τίφανυ"..!!

πανεμορφη και η " Τιφανυ" με γεια !!!!
 
makisimo πολύ ωραία τα κουτιά και οι κούκλες. Το σύνολο Τίφανυ πολύ κομψό.
 
Σας ευχαριστω παίδες..!! El Greco θα συμφωνήσω για το Τιφανυ..!! ;)
 
makisime η μπιμπιμπό τίφανυ είναι πανέμορφηηηηηηηηηη...να τη χαίρεσαι :)
 
Με γεια σου makisimako μου!!! Αχ δε χορταίνω να τις βλέπω!!!!!:dribble::dribble:Κάθε φορά που μπαίνει μια καινούρια bibi-bo νιώθω πως ανοίγει ένα μικρό παράθυρο στην παιδική μου ηλικία!!!! Να τις χαίρεσαι και πάλι!!!!!!! Ειδικά το Τίφανυ είναι ένα ρούχο που το βλέπουμε μόλις για δεύτερη φορά!!

Να ζητήσω μια τρομερή χάρη????? :flower: Θα μπορούσες να μας περάσεις μια φωτό χωρίς το σακάκι να δούμε πως είναι το μπλουζάκι από μέσα???? Pleeeeeeeaseeeeeee......... #)

Amalia34 τι καλά που σε βλέπουμε πάλι!!!!!! Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μακισιμακο χαρα στο κουραγιο σου...μονο ενας αληθινος συλλεκτης κανει τοση χαρα για ενα κουτι! :D

Κι αντε να βρεις και χωρο για το κουτι!!!

Η κουκλα και το ρουχο αψογη. Το ιδιο και για την πανεμορφη κουκλα της zouzou! :)

Κατω δεξια στο κουτι βλεπω την αληθινη της τιμη σε δραχμες;! Ποσο εγραφε βρε παιδια; Ποσα λεφτα μας λειπανε και δεν μπορουσανε οι δολιοι οι γονεις να την παρουμε την ατιμη; :D
 
Αμαλλία σ ευχαριστω πολύ για τα καλα σου λόγια..!!!

Αναστασία μου....η τιμη της ηταν 4,990 δρχ και μάλιστα δεν πουλιόταν και αγανάκτησε ο παιχνιοδοπωλης και την κατέβασε στις 2,990..! Απιστευτο ε?? Που να ηξερε βεβαια..!! :p

Σουγλέ, το πουκαμισακι δνε ειναι το αυθεντικο του..!! Το αυθεντικο ειναι διαφορετικό..!! Αυτο μπηκε προς αναπληρωση, για να μην μου την πειτε ελευθέρων ηθών..! :p
 
Έχει δίκιο ο Μακίσιμος τόσο πουλιόταν, κι εγώ αυτή που πήρα έγραφε πάνω 5000 δρχ, και τώρα πουλιούνται στο ιντερνετ ασε να μην ξερεις καλύτερα πόσο...

sufle σε ευχαριστω για τα καλά σου λόγια :)
 
Πίσω
Μπλουζα