Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

το λοιπον αν κ το ειδα στις φωτο σας θα ανεβασω κ το δικο μου νυφικο της bibi bo!! ειναι σε κιτρινο κουτι οποτε λογικα το ανεβαζω σωστα σ αυτο το θρεντ. εχω προσεξει οτι δινετε σημασια στο κλεισιμο του ρουχο, κ το νυφικο κλεινει με σκρατς. αυτο το κανει λιγοτερο παλιο? δε με νοιαζει αυτο, ισα ισα το θεωρω πανεμορφο σε συγκριση με αλλα νυφικα, ειναι πολυ παραδοσιακο
attachment.php


attachment.php


attachment.php


υ.γ. στη φωτο του κουτιου φαινεται οτι κραταει ανθοδεσμη με μια κορδελα.μεσα στη συσκευασια ειχε μονο την κορδελα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτο ειναι το δευτερο νυφικό, το οποίο ειναι ένα τικ λιγότερο λεπτομερές απο το πρώτο..!! Παρ όλα αηυτα, δεν παει να ειναι ενα συλλεκτικο κομμάτι και μάλιστα το πιο διαφημισμενο ρουχο Α περιόδου..!! Να το χαιρεσαι, πολύ καλή ανακάλυψη..!! ;)
 
Lne το νυφικό είναι της Β' περιόδου. Υπάρχουν τρία. Το πρώτο με το κεντητό πέπλο, το δεύτερο το δικό σου που μας δείχνεις και το τρίτο με το φουσκωτό-φουρό φόρεμα. Το δικό σου το βλέπουμε πρώτη φορά φορεμένο σε κούκλα και είναι το πρώτο της Β' περιόδου. Να το χαίρεσαι είναι υπέροχο.

Υ.Γ. Η κορδέλα δένει στη μέση του νυφικού.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
makisime κ el greco σας ευχαριστω κ τους 2!!μπερδευτηκα λιγο....τελικα ποιας περιοδου ειναι. ειναι οντως λιγο περιπλοκο λογο του κουμπωματος αλλα αν ειναι σε κιτρινο κουτι δεν ειναι 1ης? το υπολογιζουμε διαφορετικα για να βρουμε την περιοδο επειδη δεν εχει κ ημερομηνια το κουτι...

el greco ευχαριστω για την παρατηρηση της κορδελας!
 
Lne τα άσπρα κουτιά υπήρχαν και στη Β' περίοδο. Λόγω του ότι είχαν περίσσεμα κουτιών έβαζαν ρούχα Β' περιόδου σε κουτιά Α' περιόδου. Όποιο ρούχο έχει σκρατς είναι Β' περιόδου. Το ίδιο νυφικό το έχω δει σε φούξια κουτί. Πάντως είναι υπέροχο και μοναδικό κομμάτι.

Τα παθαίνω κι εγώ αυτά με τις κορδέλες και τα κορδελάκια.Βλέπεις στα ρούχα της bibi-bo βάζουν πολλές.
 
Είναι σαν να λέμε στο μετέχμιο της Α και της Β περιόδου...!!

Επειδη ειναι με σκρατς, θεωρειται Β περιόδου...!!! Παλιότερα ειχαμε καταληξεθ οτι προφανως στην προσπάθεια ξεστοκαρισματος έβγαλαν Β περιόδου ρούχα και σε κιτρινα κουτια..!!

Το συγκεκριμενο νυφικό, έχει το σχέδιο του πρωτου νυφικου με παραλλαγές στο πέπλο, στο κουμπωμα καθως και αν παρατηρησεις δεν εχει δύο στρωσεις δαντελας το κατω μερος του νυφικού, αλλά μια..!! Επισης όπως μας ειπες δεν ειχε τα αγεσουάρ, ανθοδεσμη, μπομπονιερες και λαμπαδες..!!Αυτα τα τέσσερα σημεια το διαφοροποιούν..!! Γι αυτο λέμε ότι ειναι ουσιαστικά το πρωτο νυφικό, απλά παραλαγμενο και λίγο λιγότερο πλούσιο απο το πρωτο.!!

Και χρονικα βγηκε εκει στο μεταιχμιο της Α και της Β περιόδου..!! Είναι λίγο μπέρδεμα η κατασταση τοτε με τα κουτια και τα συναφη..!!

Δεν ξερω αν σε μπέρδεψα περισσ'οτερο, μπορει ο El GRECO να σε κατατοπησει περισσότερο..!! :D
 
οχι δε μπερδευτηκα ισα ισα παιδια σας ευχαριστω πολυ!!παρολο που ειχα διαβασει καλα (τα προηγουμενα ποστ) ειχα καποια κενα!τωρα ειμαι κατατοπισμενη!οποτε τωρα που θα ανεβασω τα αλλα ρουχαλακια στο θρεντ β περιοδου θα ξαναεναβασω το νυφικο με διευκρινηση για να ειναι ολα μαζεμενα κ να μη μπερδευτει οποιος διαβαζει.
 
μετα απο καποιες ωρες καταφερα να μαζεψω σ ενα φακελο ολες τις φωτο αυτου του θρεντ για τα φορεματα της bibi bo α περιοδου, κρατωντας φυσικα σε καθε φωτο ξεχωριστα το ονομα αυτου που την ανεβασε. μηπως θα θελατε να ανοιξω ενα νεο θρεντ κ να βαλω ολες τις φωτο εκει? κατι σαν οδηγος? ή θα υπηρχε καποιος αλλος τροπος να μπουν στο φορουμ καθως ειναι 185 φωτογραφιες?
 
Lne ωραία ιδέα αλλά έχουμε ακόμη κι άλλες φωτογραφίες με ρούχα της bibi-bo. Μπορείς να εμπλουτίζεις το θρεντ όμως με τις καινούργιες φωτογραφίες. Συννενοήσου την kambia και από μένα τουλάχιστον ευχαρίστως να το κάνεις και να προσθέσω κι ότι φωτογραφία θες.
 
soufle μου, καταπληκτική η στολή γκάλαξυ, γεια στα χέρια σου για ακόμη μια φορά! Ολοκληρώθηκε τέλεια το σύνολο! :D

zouzou, υπέροχη η κούκλα σου και μπράβο σου που την διατήρησες σε τέτοια κατάσταση! :thumbup:

makisime, με γεια τα κουτιά και το τίφαννυ! Αυτό το σύνολο είναι από τα πιο κομψά της bibi-bo:dribble:

Lne, με γεια το νυφικό και όλα τα καινούρια σου ρουχαλάκια! :)

Εγώ θέλω να ευχαριστήσω ακόμη μία φορά την αγαπημένη μου ξαδέρφη, που μετά τα πολλά παρακάλια μου και τις ατέλειωτες κλάψες μου, μου χάρισε το χρυσό φόρεμα της σταρ. Και την ευχαριστώ πολύ και για έναν ακόμη λόγο: γιατί μου το χάρισε μια πολύ δύσκολη για μένα ημέρα και πραγματικά μου απάλυνε το πόνο που ένιωθα εκείνη τη στιγμή με αυτή την κίνηση! :flower:

Το χρυσό ρούχο της σταρ, το έχουμε δει και από τον donkix2000 στο κουτί του. Στην μία παραλλαγή είχε κίτρινο μπόα και στην άλλη χρυσά γάντια. Πάντως δεν μπορούμε καθόλου να θυμηθούμε με την ξαδέρφη μου με τι συνοδευόταν, αν και είχαμε παίξει με αυτό ώρες ατελείωτες! Επίσης, αν και το είδαμε και στις δύο εκδοχές του με το χρυσό πλεκτό τσαντάκι, είμαστε σχεδόν σίγουρες και οι δύο (η ξαδέρφη μου κι εγώ) ότι το τσαντάκι του ήταν το χρυσό λαμέ ορθογώνιο και όχι το πλεκτό :xm: Το βάζω όμως με το πλεκτό, μιας και έχουμε ντοκουμέντα ότι έτσι πουλιόταν σίγουρα

Η Αγγλιδούλα Αννα, λοιπόν, με το χρυσό φόρεμα της bibi-bo star! Η φωτογραφία αφιερωμένη στην ξαδέρφη μου Μαρία :thanx2:

attachment.php
 
Mytinyyyyyyyyyyyy πόσο μας έλειψες...!! Αλλά ήταν για καλό..!!!!!!! :flower:

Με γεια σου το νεο σου απόκτημα, η ξενιτεμένη Ελληνοπούλα στην Αγγλία γυρισε κι έβαλε και τα καλά της..!! ::) όπως την στόλισες ειναι όντως μια ΣΤΑΡ..!! :cool:

Μπράβο και στην ξαδερφη σου την Μαρία, γιατι όχι μονο σου απάλυνε τον πόνο και σου έφτιαξε την διάθεση, αλλά έκανε πιο ενδιαφέρον το οπτικό μας πεδίο..!! :)

Όπως πάντα οι φωτογραφίες σου αγγίζουν την τελειότητα..!

ΥΓ. Δεν υπαρχει περίπτωση η Ελ Γκρεκο να την έβγαλε και με τις δυο τσάντες..!!???? Μηπως δεν μας εχει συνηθησει η εταιρεία αυτη στις...αλχημείες..??? :p :eek:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mytinyworld σωστη σταρ η κουκλα σου,ειναι ετοιμη να περπατησει στο κοκκινο χαλι οπως οι αστερες του Χολιγουντ :)

με γεια σου!!
 
Πολύ εντυπωσιακή η bibi-bo σου, mytinyworld, με το επίσημο ένδυμά της! Με γεια!

Είναι εκθαμβωτική! :eek:
 
mytinyworld πολύ όμορφη η bibi-bo σου με την χρυσή τουαλέτα της Σταρ. Να τη χαίρεσαι. Κι εγώ το θυμάμαι με το ορθογώνιο χρυσό τσαντάκι και το μπόα.
 
mytinyworld σ ευχαριστω! με γεια σου το υπεροχο φορεμα, ειναι πανεμορφο!να χαιρεσαι κ τη ξαδερφη σου που ηταν διπλα σου κ γλυκαινει τις δυσκολες στιγμες σου...!
 
Σας ευχαριστώ όλους πολύ και καλώς σας (ξανα)βρήκα! :)

Σχετικά με το φόρεμα της σταρ που σας έδειξα, ξέχασα να σας πω ότι το μπόα δεν είναι το δικό του φυσικά, άλλωστε δεν μπορώ να θυμηθώ από τι συνοδευτόταν! :)
 
mytinyworld είπε:
Σας ευχαριστώ όλους πολύ και καλώς σας (ξανα)βρήκα! :) Σχετικά με το φόρεμα της σταρ που σας έδειξα, ξέχασα να σας πω ότι το μπόα δεν είναι το δικό του φυσικά, άλλωστε δεν μπορώ να θυμηθώ από τι συνοδευτόταν! :)
Κοριτσάκι μου γλυκό με γεια σου!!! Είναι ένα πραγματικά εκπληκτικό και πού εντυπωσιακό κομμάτι το χρυσό σταρ φόρεμα!!! Ευχαριστούμε πολύ και την ξαδέλφη για αυτή τη μοναδική προσφορά στο site!!! Είναι ένα από τα ελάχιστα κομμάτια που έχουν απομείνει από την παιδική συλλογή της κολλητής μου οπότε το έχω θαυμάσει και από κοντά!!!

Παρακάτω σας περνάω ένα ρουχαλάκι που δεν έχουμε ξαναδεί. Πρόκειται για ένα ρουχαλάκι Α περιόδου το οποίο είναι ρούχο ντουλάπας. Δε θυμάμαι να το έχω δει σε κουτί...

Σας περνάω και μία φωτό από το πίσω μέρος διότι με ξετρελαίνει η σιθρού πλάτη!!!:dribble:

attachment.php


attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ εντυπωσιακό και ενδεικτικό κόψιμo της δεκαετίας του 80 έχει αυτό το φόρεμα soufle. 'Εχεις και άλλα ρούχα ντουλάπας?
 
soufle πολυ ομορφο το φορεμα,με αστερακια για το αστερι τη bibi bo!!με γεια :)

οταν λες οτι ειναι "ρουχο ντουλαπας" τι σημαινει; οτι υπηρχε στη ντουλαπα της bibi bo;
 
soufle πολύ ωραίο το φόρεμα. Να το χαίρεσαι. Ούτε εγώ το είχα δει ποτέ πριν. Πράγματι δεν το θυμάμαι σε κουτί.
 
Πίσω
Μπλουζα