Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για τα γλυκά σας λόγια!! Η σειρά φωτεινό όνειρο είναι η αγαπημένη μου!!! Και προφανώς ήταν και η αγαπημένη πολλών παιδιών γι' αυτό και είναι τόσο σπάνια σήμερα!!

EL GRECO μου σε ευχαριστούμε πάρα πολύ!! Δυστυχώς για τα παπουτσάκια δεν μπορώ να σου απαντήσω διότι ήταν μόνο του το φουστανάκι. makisimako μου δεν έχω δοκιμάσει να την φωτογραφίσω σε ημίφως θα προσπαθήσω όμως για να δω πως βγαίνει και φυσικά μόλις βρω λίγο χρόνο θα περάσω και μία φωτό με όσα ρούχα της σειράς έχω για τη mytiny μας!!!

Καλή μου mytiny να το χαίρεσαι το πανέμορφο καινούριο σου φουστανάκι!!! :dribble: Και μπράβο στο makisimo μας για την ανακάλυψή του και φυσικά για την ακόμη μία από τις εκατοντάδες δωρεές του!!! Όσο για την Βίκυ δεν έχω λόγια!!!!!!! Είναι απίστευτη η δουλειά που έκανες!!!!!! Έφτασε στα χέρια σου μία σακατεμένη κούκλα και άνθισε σα λουλούδι ειλικρινά συγχαρητήρια!!!!
 
Άντε Σουγλέ μου, για να δούμε αυτην την φωτογραφηση -Υπερπαραγωγή, με τις bibi-bo να φωσφορίζουν στο σκοτάδι..!!! ;)

Νομίζω ότι θα ειναι ότι πρέπει και για το ημερολόγιο της Κambia..!! :flower:

Λοιπόν, χθες καθησα κανα μισάωρο και κοιταζα τα άλπουμ μου εδω στο ρετρό,μπας και τα οργανώσω καθόλου, και είδα λοιπόν ότι κάποτε , πολύ αρχές που ειχα μπει...ειχε περάσει απο τα χερια μου μια ντουλάπα με κατι ρουχαλάκια bibi-bo τα οποία και στην συνεχεια χάρισα..ούτε θυμάμαι σε ποιον..!! Το θεμα ειναι, οτι πρόσεξα ενα ρουχαλάκι, το οποιο δεν νομιζω να το έχουμε ξαναδει εδω μεσα και δνε μου θυμιζει καποιο απ αυτα του καταλόγου..!!

Οπότε ξαναπερνάω αυτην την φωτογραφία που ειχα βγάλει τότε. μήπως και οι κουκλομάνες μετά τα τόσα κουκλομεταταπτυχιακά και τις ατέλειωτες ώρες κουκλοδιατριβής, μπορουν να καταλάβουν περι τινος πρόκειται..!! Να αναφερω οτι θυμαμαι καλα, απο την πισω όψη του φορέματος έιχε τα γνωστα στρογγυλά κουμπάκια που χρησιμοποιούσε η El Greco...!!

attachment.php
 
makisimo πολύ ωραίο το φουστανάκι της κούκλας. Κάποτε είχα ρωτήσει και εγώ για ένα παρόμοιο, αυτό της παρακάτω φωτογραφίας, αλλά κανείς δεν ήξερε να μου πει.

3.jpg

Η επόμενη φωτογραφία είναι αφιερωμένη για το φίλο makisimo που του αρέσει.

Προβολή συνημμένου 41571

PB190784.jpg
 
El Greco, αυτή η BiBi-Bo πρώτη περιόδου στην φωτογραφία, έτσι την αγόρασες ή μετά από δική σου παρέμβαση φαίνεται τόσο καλοδιατηρημένη?
 
ΕL GRECO σε ευχαριστω πάρα πάρα πολύ..!! Η φωτογραφία σου αυτη ειναι απιθανη..!! Απο τις πιο όμορφες οπου εχεις βγάλει και που εχεουν αναρτηθεί στο σάιτ..!!!! :)
 
spirtouli η κούκλα ήταν σε καλή κατάσταση και απλά φρεσκαρίστηκε.

makisimo σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Θεωρώ ότι έχεις βγάλει και βάλει εδώ μέσα υπέροχες φωτογραφίες και σπάνιες, όπως και οι τρεις νεράιδες της bibi-bo αλλά και τα υπόλοιπα παιδιά. Όλοι που αγαπάμε την κούκλα κάνουμε το καλύτερο και εσύ της έχεις προσφέρει πάρα πολλά. Εγώ σε ευχαριστώ λοιπόν.
 
Καλές γιορτές

attachment.php

Καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο το 2012!

 
EL GRECO πανεμορφη η κοντεσινα με το φορεμα της που ειναι και γιορτινο :) :)

πολλες ευχες σε ολους σας!!!!!!!
 
El greco πανέμορφη η κούκλα σου και το χτένισμά της άψογο όσο για το φόρεμα τι να πει κανείς παραμυθένιο. Καλές γιορτές σε όλους με υγεία και με την αθωότητα των μικρών παιδιών στις καρδιές μας...
 
Μακισιμακο μου αν και είναι πανέμορφο αυτό το ρουχαλάκι δυστυχώς δεν το έχω ξαναδεί... το ίδιο ισχύει και για τον El greco. Η αλήθεια είναι ότι μοιάζουν πάρα πολύ σα να ήταν από την ίδια σειρά αλλά δεν θυμάμαι να υπάρχει καμιά πληροφορία για κάτι τέτοιο. όπως και να χει να τα χαίρεστε παιδιά!!

El greco μου τι πανέμορφη η γιορτινή κοντεσίνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:dribble::dribble: Δεν είχα ιδέα ότι είχε κυκλοφορήσει σε αυτό το υπέροχο χρώμα!!! Να χαίρεσαι τη νέα σου ανακάλυψη και σε ευχαριστούμε τόσο πολύ που μας αφιέρωσες αυτή την υπέροχη φωτογραφία!!!!!!!! Χαίρομαι τόσο πολύ που έφτασε στα δικά σου χέρια αυτός ο μικρός θησαυρός γιατί σου αξίζει πραγματικά!! Να τη χαίρεσαι και πάλι!!!! Χρόνια πολλά σε όλους παιδιά!!!!
 
katerinak,Amalia34,soufle σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια και για την ευγένεια σας. Εύχομαι η νέα χρονιά να σας φέρει ό,τι αγαπάτε από την αγαπημένη μας κούκλα. Καλή χρονιά σε όλους!
 
EL GRECO η κοντεσίνα σε αυτο το χρωμα ειναι κατι που δνε ειχαμε ξαναδει και ειναι φανταστική..!! Μεγειά σου..!! Σ ευχαριστουμε πολύ για τις υπέροχες φωτογραφησεις σου..!!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους, με ΥΓΕΙΑ πάνω απ όλα !!!!!!!! ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ να έχουμε..!! :flower:
 
makisimo σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και για την ευγένεια σου. Εγώ σας ευχαριστώ που είστε η συντροφιά μου στις παιχνιδοαναμνήσεις μου.
 
Ελ Γκρέκο πολύ όμορφη η κοντεσίνα. Το σύνολο αυτό είχε και μάσκα?Καλά χριστούγεννα παιδιά.
 
spirtouli σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Ναι η Κοντεσίνα έχει και μάσκα και φούξια φτερά που τα κρατά στο χέρι. Εγώ δεν έχω τη μάσκα. Να έχεις πολύ όμορφες και γλυκές γιορτές σαν την αγαπημένη κούκλα μας!
 
bibi-bo Σλάλομ

Καλή χρονιά από τη bibi-bo με τη στολή του σκι,Σλάλομ!

attachment.php


 
EL GRECO πολυ ομορφη και η bibi-bo σλαλομ!!!!!μαλλον πηγε για σκι την πρωτοχρονια :)

ειναι νεο αποκτημα;

αν ναι,με γεια :) :)

καλη χρονια σε ολους!!!!!!!
 
katerinak σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για την ευγένεια σου. Όχι δεν είναι νέο απόκτημα αλλά ταιριάζει με την εποχή.
 
Να τη χαίρεσαι φίλε μου el greco είναι σε πολύ καλά χέρια για αυτό και λάμπει ολόκληρη... Καλή Χρονιά!
 
El Greco μεγειά το σλάλομ..!! Το έχουμε ξαναδει εδώ μέσα άραγε?? Νομίζω πως όχι..!!! Σ ευχαριστούμε για την φωτοηγράφηση..!!!

Εγώ πάλι μόλις χθες υποδέχτηκα τον Άγιο Βασίλη-ταχυδρόμο, που μου έφερε ενα πακετάκι-έκπληξη, από την Αγιο Βασίλενα Σουγλέ..!!!

Είναι και το πρώτο παιχνίδι για το 2012 που έφτασε στα χέρια μου, οπότε και μονο λόγω του ατόμου που μου το έστειλε θα μου πάει γούρι όλη η χρονιά..!! :flower:

Είναι συλλεκτικότατο...χρώματος μπλε...φωσφορίζει στο σκοτάδι...και ειναι το ΦΩΤΕΙΝΟ ΟΝΕΙΡΟ...!!!:animeek:

Soufle μου σε χιλιοευχαριστω γι αυτο το μοναδικο πρωτοχρονιάτικο δώρο....Πρώτη μούρη στην συλλογή μου θα έχει..!!! :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:

Και εδώ η φωτογραφία αφιερωμένη ειδικά στην φίλη μου Σουβλέ..!! :p

attachment.php
 
Πίσω
Μπλουζα