Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Αχ Αναστασάκι μου τι ομορφιές είναι αυτές!!!!! :dribble:Αυτή η ελαφρώς κοκκινομάλλα bibi bo είναι η ομορφότερη του κόσμου!!!! Αυτή η απόχρωση λες και έχει δημιουργηθεί ειδικά για αυτήν!!! Είχαμε παρακολουθήσει βήμα βήμα την μεταμόρφωση και ήταν απίστευτο πως κατάφερες αυτό το αποτέλεσμα!!!! Με γεια σου και το υπέροχο νυφικό!!!!

Καλή μου mytiny μην απογοητεύεσαι!! Είσαι ήδη στα μισά του δρόμου!! Δοκίμασες την τεχνική με το πιστολάκι που είχε αναφερθεί παλιότερα για τα μάτια??? Δοκίμασε και αυτό πριν χρησιμοποιήσεις πιο δραστικά μέτρα.
 
Αναστασία μου, θαυμάζω το θάρρος σου! :eek:

Δε θα τολμούσα ποτέ να βάλλω χάλκινα μαλλιά σε μια bibi-bo! Το αποτέλεσμα σε δικαίωσε βέβαια, γιατί αυτό το χρώμα μαλλιών έδωσε στην κούκλα μια ξεχωριστή γοητεία!

Mytinyworld, σίγουρα θα τα καταφέρεις περίφημα! Οι θαυμαστές σου αναμένουμε νέες φωτογραφίες τύπου bodyline (πριν και μετά)! :D
 
Οι κούκλες της Αναστασίας είναι από τις πιο όμορφες που έχω δει. Ισχύει ότι και για τη soufle: ο άξιος άνθρωπος φαίνεται και ότι πιάνει λάμπει.

mytinyworld θα τα καταφέρεις και θα κάνεις πολύ όμορφη και αυτή την Bibi-bo.
 
Να στε καλα παιδια μου! :flower: Οπως παντα υπερβαλετε, αλλα δεν πειραζει το κανετε απο αγαπη! #)

Μytinyworld μου, μην το συζητας, η bibi-bo σου εχει ερθει στο καλυτερο νοσοκομειο. Εχεις επιστημονικη υποστηριξη απο ολους μας!!!
 
παιδια θυμηθηκα ενα αλμπουμ της bibi bo που εμοιαζε με μεγαλη αφισα διπλωμενη στα 4 και στο κεντρο ειχε φωτογραφια με μια bibi bo που φορουσε ή κοκκινο κοντο φορεμα (εμοιαζε με τη χολιντέις) Bibi-bo Κατάλογος  Μαλλον σ αυτο το αλμπουμ κολλουσαμε τα αυτοκολλητα που βρισκαμε στις γκοφρετες bibi bo 

Bibi Bo Αυτοκολλητα makisimos-katerinak.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επιτέλους, μετά από 30 χρόνια καρτερικής υπομονής :p , είμαι περήφανος κάτοχος της στολής ιππασίας της ΒΙΒΙ-ΒΟ!

37962.jpg

Η φωτογραφία δεν είναι και η καλύτερη δυνατή, αλλά είχα... τεχνικές δυσκολίες :xm: (βλ. τη μικρή να ουρλιάζει και να με τραβάει γιατί ήθελε να τους βάλει να κάνουν ιππασία!! Στο τέλος, για να ησυχάσουμε, επειδή ο τζον τζον αδυνατούσε να... ανοίξει τα πόδια και να καθήσει στο άλογο ::) , είπαμε μια ιστορία ότι το άλογο έβγαλε φτερά, έγινε πήγασος και έφυγε τσαντισμένο από το σπίτι! :D )

Ερώτηση προς όποιον έχει το ρούχο: υπάρχει καπέλο που κάνει στην κεφάλα της ΒΙΒΙ ΒΟ, ή υπάρχει μόνο αυτό του τζον τζον που δεν της κάνει με τίποτα? :xm: Το δικό μου σετ, εκτός από μικρό καπέλο, είχε τα μποτάκια του τζον τζον, που φυσικά κολυμπούσαν στο πόδι της.. Α ρε ελ γκρέκο... :angry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μytiny μεγειά το νέο σου απόκτημα..!!! Πολύ όμορφη φωτό, κι ας πέρασες ζόρια μέχρι να την βγάλεις..!! :flower: Επιτέλους έσμιξαν ύστερα από τόσο καιρό και είναι έτοιμοι να καλπάσουν..!!! :cool: Τουλάχιστον η μικρή σου φροντίζει γι αυτό, κι εσύ τους βάζεις εμπόδια, τάχα ότι το άλογο αποφάσισε να γίνει φτερωτό χωρίς αναβάτες..!! χαχαχαχαχα :p

Εχω μια φωτογραφία που φαίνεται αρκετά καλά τι φοράει, από ενα πληστηριασμό στο ebay, δεν ξερω αν αυτη θα σε βοηθήσει, διότι εγω δεν την έχω βγάλει απο το κουτί της..!! :p

bi 16.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
EL GRECO σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!! #) #)

ΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!! Τι εκπληκτική ανακάλυψη είναι αυτή!!!! :dribble:Ντροπή στην τύχη που άφησε αυτό το ευτυχισμένο ζεύγος χώρια 30 χρόνια!!!!! Με γεια σου γλυκιά μου mytiny!!!!!! Είναι πανέμορφοι και οι δύο!!!!!!!! Τι γέλιο έριξα με το άλογο που τους άφησε σύξυλους και την κοπάνησε!!!!! Μα τι δημιουργική φαντασία!!! Εμένα πάλι μόνο τύψεις μου δημιουργούσαν σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις... ότι το άλογο το καημένο το πονάει η πλάτη του να κουβαλάει 2 μαντράχαλους και κάτι τέτοια... :( :xm: μου είχαν πάρει και σε βίντεο τη Μαύρη καλλονή και είχα ρίξει το κλάμα της ζωής μου!!! Η αλήθεια είναι ότι προτιμώ τη βερσιόν με το άλογο που πετάει τσαντισμένο!!!!!!!! ;)

Για τα αξεσουάρ δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί έχω μόνο τη στολή του Τζον Τζον αγορασμένη στην παιδική μου ηλικία, βλέπω όμως ότι φρόντισε ο makisimakos!! Αυτό όμως που μπορώ να πώ είναι ότι όντως η el greco τα έκανε τα κουφά της!! Στη δική μου αντρική στολή είχε τις μπότες της bibi bo!! Από τις οποίες βέβαια έχει μείνει μόνο μία αλλά αυτό είναι μια άλλη πικρή ιστορία :precry: !!! Με γειά σου και πάλι κοριτσάκι μου να τους χαίρεσαι!!!! :happyjump: :happyjump:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mytinyworld με γεια τη στολή αμαζόνας της μπιμπιμπό είναι η αγαπημένη μου ενδυμασία. Την απέκτησα κι εγώ πριν λίγους μήνες και ναι έχεις απόλυτο δίκιο κι εγώ τις μπότες του Τζον Τζον έχω και φυσικά δεν της κάνουν, το ίδιο και το καπέλο. Ίσως αν είχε λαστιχάκι το καπέλο θα μπορούσε να το κρατήσει στο κεφάλι της. Τώρα που πλησιάζουν τα χριστούγεννα δε θα ταν ωραία και μια στολή Αϊ Βασίλη στην μπιμπιμπό μας? Το λέω για τη χρυσοχέρα φίλη μας τη sufle που ίσως κάτι να της ετοιμάζει εν όψει εορτών ...
 
Mytinyworld μου, με γεια σου!!! :)

Μηπως ρε συ το αλογο το χε παρει δανεικο ο Tzon Tzon απο την Barbie? Μηπως ητανε εκεινο απο την Fairylandia με τα φτερα? Οχι γιατι του εχει βαλει μικροτσιπ η Μπαρμπι και επιστρεφει μονο του σε αυτην!:animeek:

Αμαν αυτες οι πατεντες της Ελ Γκρεκο! Τωρα θα μου πειτε εδω εχουμε δει τον Tzon Tzon να του εχουν βαλει δαντελωτο εσωρουχο δανεικο απο την Bibi-bo (το θυμαστε? Ετσι τον ειχαν βαλει στο κουτι, δεν θυμαμαι ποιος μας το ειχε ποσταρει)

στην μποτα με το λαθος νουμερο θα κολλαγανε?

Ομως βρε παιδια μου, συγνωμη, ανθρωπινα λαθη ειναι αυτα, ενταξει, παραπεσε μια λαθος μποτα, ενα λαθος καπελο.

Ομως η Ελ Γκρεκο αυτα τα ρουχα, και τις κουκλες, τα πουλουσε σε υψηλες τιμες (οχιιιιι δεν τα ξεχασα τα ψυχολογικα μου τραυματα και τα ξεροσταλιασματα στις βιτρινες:precry2:), αυτα τα λαθη αν γινονταν συχνα δεν ηταν και πολυ ευγενικο! :xm:

Σκεφτειτε τον δολιο πατερα να αγοραζει απο το υστερημα του την στολη ιππασιας για να την κανει δωρο στο κοριτσακι του, που χε μια μπιμπιμπο μοναχα και αυτη απο τριτο χερι και αβρακωτη, και ειναι η μποτα 5 νουμερα μεγαλυτερη! Ειναι αυτο ωραιο πραγμα?:burn:
 
Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια! Παιδιά μου, το άλογο ήταν της sindy και τους το δάνεισε η κοπέλα, αλλά έπρεπε να βρεθεί ένας ανώδυνος τρόπος να "μας αδειάσει τη γωνιά" γιατί είχε γίνει ολόκληρο θέμα που δεν μπορούσαν να ανεβούν πάνω του! Αφήστε που κινδύνευαν τα πόδια της έρμης της Στέλλας, δεν είναι και για πολλά πολλά.... :xm:

Ευχαριστώ για τη φωτογραφία makisime μου και όλους για τις πληροφορίες. Συνεπώς, σίγουρα έχω λάθος μπότες (αυτές που φοράει στη φωτογραφία είναι από το σύνολο ΕΒΕΡΕΣΤ). Για το καπέλο, μάλλον τα πράγματα δείχνουν ότι υπήρχε μόνο ένα....

Αναστασία μου, καθόλου ωραίο πράγμα δεν είναι... Και σκέψου και τον καημό του παιδιού! :( Το καημένο το σουφλεδάκι που είχε τον τζον τζον με γυναικείες μπότες... :angry:
 
...Και έρχομαι να επαληθεύσω την υπογραφή μου!! Διότι όταν κάτι το θέλεις πολύ όλο το σύμπαν συνομωτεί υπέρ σου!! Αν συνομωτίσει λίγο ακόμη και βρω και το κίτρινο, που το είχα παλιά αλλά έχει κάνει φτερά, ολοκληρώνω τη σειρά :cool: ! Μία πανέμορφη bibi bo που βαφτίστηκε Μαργαρίτα σας παρουσιάζει το γλυκούλι αυτό γαλάζιο φορέμα από τη σειρά Φωτεινό όνειρο.

attachment.php
 
Αυτό το φόρεμα είναι η αδυναμία μου. Συγχαρητήρια για την ανακάλυψη Soufle. Τα παπούτσια είναι τα αυθεντικά?
 
soufle πολύ ωραίο φόρεμα! Σε ευχαριστώ που μας το έδειξες και μακάρι να βρεις και τα υπόλοιπα της σειράς γιατί το αξίζεις και να μας τα δείξεις.

mytinyworld να χαίρεσαι τη στολή ιππασίας. Αυτό με το καπέλο της συγκεκριμένης στολής το έχω ξαναδεί. Πάντως με ή χωρίς μικρό καπέλο είναι μια ωραία στολή.
 
Τρομερή ανακάλυψη Σουγλέ μου..!!! Από τα πιο σπάνια ρουχαλάκια ξετρύπωσες..!! Μπράβο σου...!! ;)

Πως γίνεται να το δούμε να λάμπει και στο σκοτάδι???

Πέντε κουκλίτσες να εχεις ντυμένες με τετοιο ρουχαλάκι και θα γλιτώνεις και ρευμα το βράδυ... :p
 
Soufle μου υπέροχο φόρεμα!! :cheers: Με γεια σου και να το χαίρεσαι και αυτό και όλα τα άλλα της σειράς! Μακάρι να ολοκληρώσεις τη σειρά! Οταν έχεις χρόνο και όρεξη, μας δείχνεις μια φωτο με όλα τα φορέματα από τη σειρά φωτεινό όνειρο μαζεμένα? Θα είναι εντυπωσιακή φωτογραφία!!

EL GRECO, σ'ευχαριστώ.
 
Η Βίκυ σας παρουσιάζει το φόρεμα "Πριγκίπισσα του Ειρηνικού"

Makisime, ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το φόρεμα αυτό!! :thanx2: :thanx2:

attachment.php


Η Βίκυ ήταν κάπως έτσι...

DSC_0006.jpg
 
Φίλη μου Mytiny, τι στο καλό κάνεις στις φωτοραφήσεις σου και λαμπαοκοπάνε?? :bash: Γιατί οι δικές μου βγαίνουν μουντες πια?? :shake:

Το συνέφερες αρκετά το ρουχαλάκι, έπεσε μου φαίνεται κλωστη και βελόνα, γιατι αν θυμάμαι καλά ήταν λίγο ξεχυλομένο ..!! :xm:

Πολύ ωραίο το έκανες...ΕΥΓΕ..!!! :flower:

Η κούκλα αυτη ειναι αυτη που σου χάρισε η φίλη της ξαδερφης σου σωστά?? Μια χαρά ειναι...αν εξαιρέσεις το μαλλί....το πρόσωπο μου φαίνεται ανέγγιχτο και ιδιαίτερη εντύπωση μου κανουν οι βλεφαρίδες της που είναι λες και βγηκαν απ το κουτί κατευθείαν..!! Συνήθως...σχεδόν πάντα δηλαδή, οι βλεφαρίδες στις χρησιμοποιημένερς κούκλες είτε ΔΕΝ υπάρχουν...είτε είναι οι μισές...είτε είναι καταστραβωμένες..!! Αυτες όμως έμειναν όπως θα βγήκαν και απο το εργοστάσιο της Ελ Γκρεκο..!! Αυτο σημαίνει ότι η προκάτοχος της (αν εξαιρέσεις βέβαια την στιγμή τρέλλας που πέρασε να την κουρέψει) της συμπεριφέρθηκε άψογα..!! ;)

Κι εσυ την τελειοποίησες..!! :)
 
mytinyworld είσαι αστέρι. Εσύ, η Αναστασία και η soufle είστε οι καλές νεράιδες της bibi-bo. Η κούκλα είναι πανέμορφη και τα μαλλιά της καταπληκτικά. Υπέροχη δουλειά έκανες και στο φόρεμα και πολύ καλά δεν το σούρωσες πολύ γύρω από τους ώμους γιατί δεν θα ήτανε ωραίο. Χίλια μπράβο γιατί απλά τα αξίζεις!!!
 
Χα, χα, το φλας της Nikon είναι makisime μου και η λάμψη της bibi-bo! ;) Χμ, καλοδιατηρημένη δεν θα την έλεγα την κούκλα... Τα μάτια της ήταν βαμένα με μπλε μαρκαδόρο, τα μαλλιά της κομμένα, δεν είχε χεράκια και τα αυτιά της είναι χιλιοτρυπημένα... Ομως πραγματικά, και αυτό μου έχει κάνει κι εμένα μεγάλη εντύπωση, οι βλεφαρίδες της είναι καταπληκτικές! Πολύ σταθερές και καλοβαλμένες!

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! EL GRECO, σ'ευχαριστώ πολύ, είναι σημαντικό για μένα να ακούω αυτά τα λόγια από εσένα! :)
 
Πίσω
Μπλουζα