Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

Το ζεύγος σας ευχαριστεί θερμά όλους για τις υπέροχες ευχές σας. Μακίσιμε έκανες πάλι το θαύμα σου, με το που έβαλες την απορημένη μπιμπιμπό να φωνάξει τα κορίτσια που είχαν ψιλοχαθεί τσουπ εμφανίστηκε η Αναστασία μας, που μας είχε λείψει η αλήθεια είναι πολύ :)
 
Amalia πολύ καλή η φωτογραφία με το περιζήτητο ζευγάρι :thumbup:

Άντε έτσι να παντρεύονται για να μην νιώθουμε και εμείς η πιασμένοι μειονότητα :p
 
Τι γάμους και πανηγύρια...έχουμε λιτότητα..!!! :p

Λοιπόν, βρήκα μια φωτό που ειχα ξεχάσει εντελώς ότι υπήρχε..!! Πρέπει να την ειχα βγαλει και 2 χρονια πριν, την ειχα και σε άλμπουμ μου στο ρετρό αλλα τη ειδα τωρα και μου φανηκε σαν να μην την ειχα ξαναδει και μιας και αρχισαμε τα περι γάμων, ταιριάζει με την ατμόσφαιρα..!!

Το περίεργο ξέρετε ποιο είναι? Οτι ειναι χαμηλής ανάλυσης γιατι τοτε δεν ειχα φωτογραφική και εβγαζα απο το κινητό..!

Κι όμως...είναι κλάσσης ανώτερες από αυτές που βγάζω τώρα πια..!! :shake:

Γιατι Αναστασία μου είναι ομορφότερες οι παλιές με την χαμηλή ανάλυση??? Γιατί ?? Εεεε?? :wait2: :wait2:(κάνω παράπονα γιατι με είχε φάει να παρω φωτογραφική για να βγάζω καλύτερες και τελικά πιο ωραίες μου φαίνονται οι παλιές....) :shake:

attachment.php


Να και μία ακόμη παλιά αλλά όμορφη φωτό..!!! Μήπως να ξαναρχίσω να φωτογραφίζω με χαμηλή ανάλυση?? Πολύ καλύτερες μου φαίνονται βρε παιδιά..!! :eek:

attachment.php


Και μία ακόμη με την bibi-bo και την Lili-Lei..!!! Aυτό ήταν, απ αύριο αρχίζω να φωτογραφίζω με το κινητό..!! :eek:

attachment.php
 
Makisime τι ωραίες φωτογραφίες. Η Lili-lei σου μιλάει?
 
Εχει χαλάσει το κορδονάκι κια τα λεει όλα μπουρδουκλωμένα και με βαριά φωνή, σαν νταλικέρης..!!

4 φράσεις ξέρει όλες κι όλες, κι αυτες πλέον είναι ανίκανη να τις πει..!! :xm:
 
τελειες οι φωτογραφιες σου μακισιμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και μετα μας λες οτι δε βγαζεις ωραιες φωτογραφιες..

:thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
makisimo πάρα πολύ ωραίες και εκφραστικές οι φωτογραφίες. Μοιάζουν σαν να είναι από επαγγελματική φωτογραφία.

Η παρακάτω φωτογραφία είναι αφιερωμένη στη φίλη Αμαλία για τα γενέθλιά της:

attachment.php
 
εχεις τα γεννεθλια σου Αμαλια; χρονια σου πολλα και να τα εκατοστησεις!!!!!!!!!!!!!

πολυ ωραιο το δωρο του EL GRECO:)
 
Makisime μήπως το έριξε στο κάπνισμα η LiLi lei και στο κρύβει? Πάντως θα έχει πλάκα η Lili που είναι ντυμένη σα πριγκήπισσα να χει τη φωνή της Σαπφώ Νοταρά.
 
Amalia3? έμαθε η Bibi-Bo ότι έχεις γεννέθλια, κι έσπευσε να σου πει τα ΧΡΟΝΙΑ της ΠΟΛΛΑ..!!!!!!

Σου φέρνει και τουρτούλα σπέσιαλ αφιερωμένη όπως βλέπεις..!!!

:flower:

ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΣΕΙΣ...!!!! :cheers: :cheers:

 


attachment.php


 

 


ΥΓ. Παιδιά αυτη η τέλεια τουρτούλα, είναι φτιαγμένη και χαρισμένη , από τα χεράκια της
Σουγλέ μας..!!! Μα τι ταλαντούχα παιδιά έχει αυτό το φόρουμ..!!! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φίλε μου ελ γκρέκο σε ευχαριστω για την υπέροχη αφιέρωση, το ίδιο κι εσένα μακίσιμε τι τέλεια φωτογραφία είναι αυτή με την τούρτα, αλλά και οι άλλες φοβερές, κατά τα άλλα δεν ξέρεις να βγάζεις φωτογραφίες, αυτές είναι τέλειες, να βάζεις πιο συχνά σε παρακαλώ να τις θαυμάζουμε. Τι όμορφες και οι κούκλες σου τρέλα είναι. Κατερίνα σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ για τις ευχές σου. Η αλήθεια είναι ότι αν και σιχαίνομαι τα ψέματα γεννήθηκα πρωταπριλιά, ο πατέρας μου νόμιζε ότι του κάνανε πλάκα...

Αφιερώνω με πολλή αγάπη σε όλους σας την παρακάτω φωτογραφία, η μπιμπιμπό στο σταθμό του τρένου περιμένοντας τον αγαπημένο της...

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τελεια η φωτογραφια σου Αμαλια και πολυ ωραιο και ταιριαστο το φοντο του σιδηροδρομικου σταθμου

οσο για το συνολο της μπιμπι μπο: πολυ πολυ ομορφο :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

ευχαριστουμε πολυ και να τα εκατοστησεις!!!!!!!!!!

ΥΓ:ωραια η δωρο-φωτογραφια σου μακισιμε!! εβαλες και το γαντι κουζινας στο χερι της μπιμπι μπο που σαν καλη νοικοκυρα ετοιμασε την τουρτα για την Αμαλια :)
 
Φίλη Amalia έπαθα με τη φωτογραφία. Είναι από τις καλύτερες φωτογραφίες που έχω δει. Εκφραστική και η bibi-bo Αμαλία υπέροχα ντυμένη. Σε ευχαριστώ που ομόρφυνες το θρεντ και το απόγευμά μου.
 
Κατερίνα μου και φίλε μου ελ γκρέκο εγώ σας ευχαριστώ πολύ γιατί έχετε πάντα έναν καλό λόγο να πείτε και ξέρω πως τα εννοείτε. Η μπιμπιμπό Αμαλία στο σταθμό φοράει ένα συνολάκι που φορούσε μια πολύ παλιά πορσελάνινη κουκλίτσα μου που δυστυχώς είχε σπάσει σε πολλά κομμάτια και δεν κατάφερα να την ξαναφτιάξω. Σκέφτηκα όμως να το μεταποιήσω λίγο γιατί ήταν λίγο φαρδύ στη μπιμπιμπό ακόμη και το καπέλο και το στένεψα και το φόρεμα και το καπελάκι και τελικά της πηγαίνει γάντι.
 
Makisime, οι φωτογραφίες σου είναι πολύ ωραίες και οι παλιές και οι πιο καινούριες! :) Αν σου αρέσουν περισσότερο αυτές με το κινητό, δοκίμασε να βγάζεις τις φωτογραφίες σου με φως ημέρας, νομίζω θα σου αρέσει καλύτερα το αποτέλεσμα! ;)

Αμαλία μου, καταρχήν σου εύχομαι χρόνια πολλά και καλά για τα γενέθλιά σου! :wub: Αυτή η φωτογραφία με το ναυτικό συνολάκι είναι ίσως η πιο όμορφη φωτογραφία της bibi-bo από όλες όσες έχουμε βγάλει και έχουμε δει, κατά τη γνώμη μου! :thanx2: Σ'ευχαριστούμε πολύ για την υπέροχη φωτογραφία, όπως και τις άλλες. Μου έφτιαξες τη διάθεση! :flower:
 
Πω πω βρε παιδια τι ομορφες φωτογραφιες που εχετε ποσταρει!!! Εχω εδω και σας χαζευω αντι να παω να κανω καμια δουλεια!!! Το ρουχαλακι της υπεροχης φωτο της Αμαλιας μας, μοιαζει φτιαγμενο για την μπιμπιμπο μας!!! Το λατρεψα!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και για την φωτογραφιση αλλα και για την μεταποιηση Αμαλια34 μου! Εισαι χρυσοχερα!!! :flower:

Μακισιμακο μου, αυτες τις φωτο που μας ποσταρες και ειναι πραγματικα τελειες, σου βγηκανε ομορφες γιατι ειχες εμπνευση!!! :p Δεν εχει να κανει με το κινητο και την χαμηλη ευκρινεια, εχει να κανει με το φως και το φοντο!!! Οταν βγαζεις φωτο την μπιμπιμπο εχω παρατηρησει οτι βγαζεις ολο σου το ταλεντο!!!!

Μηπως να βγαλω τωρα στην φορα κατι φωτο με το κινητο, με τα κουκλια σου και απο πισω την μαλλιαρη κουβερτα? Η' το ζαβολί φωτογραφισμενο στο σκοταδι! :eek:
 
Amalia34 είπε:
Amalia13 το τραγούδι που λέει "όταν παίρνω φορα, φόρα κατηφόρα, κι ο Θεός ο ίδιος δεν με σταματά.." το ξέρεις???

Ταιριάζει γάντι στην περίπτωσή σου, διότι έτσι κι εσύ, τις τελευταίες μέρες βγάζεις διαδοχικά φωτογραφίες η ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗΝ..!!!!! Μα που κρυβόσουν τόσο καιρό?????????????

Μετά από την "Άνοιξη" και την "Πασχαλιά". ήρθε και ο "Συρμός" να μας ισοπεδώσει.. :bow: :bow: :thanx2: !!!

Αναστασία μου, έχεις φυλαγμένα ακόμη τέτοια ντοκουμέντα?? χαχα Οχι, οχι μην την βγάλεις την μάλλινη κουβέρτα στην φόρα..ημουν νέος κι άπειρος..!!:animeek: :frypan: :frypan: :frypan:

Πάντως, γι αυτο που λες με τις φωτογραφήσεις, έχεις δίκιο ότι προφανως και έπαιξε ρόλο το φως διότι με το που μου το είπες θυμήθηκα ότι είχα έναν ισχυρό προβολέα και τις φωτογραφησεις εκεινες τις ειχα κανει με αυτόν..!! Γι αυτο δημιουργούνται και σκιές, που δίνουν άλλον αέρα στις φωτογραφίες..!!

Οπότε βρήκαμε το κόλπο..!! Προβολέας..!!:dribble::dribble:

Μytiny, το φως της μέρας προυποθέτει να βγάλω τα παιχνιδια για φωτογραφηση στην αυλή..!! Καταλαβαίνεις, για ευνόητους λόγους ότι αυτό ΔΕΝ γίνεται..!! :) :p :eek:
 
attachment.php


Η καλή μας μπιμπιμπό έβγαλε το σκυλάκι της τον Τζον Τζον τζούνιορ (του έδωσε το όνομα του Τζον Τζον ίσως γιατί τον σέρνει από τη μύτη :eek: ...) βόλτα στην εξοχή να πάρει καθαρό αέρα.
 
Φίλη Amalia βγάζεις τις πιο γλυκές φωτογραφίες. Πολύ χαριτωμένη και ανοιξιάτικη και αυτή η φωτογραφία. Το ότι η bibi-bo σέρνει τον Τζον Τζον από τη μύτη το αφήνω ασχολίαστο.
 
Πίσω
Μπλουζα