Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

EL GRECO είπε:
katerinak σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για την ευγένεια σου. Δεν είναι το ίδιο ύφασμα με το ύφασμα του φορέματος στη φωτογραφία που με παραπέμπεις. Το ύφασμα της bibi-bo star είναι πιο χοντρό και καλύτερης ποιότητας πιστεύω.
σ ευχαριστω πολυ για την πληροφορια EL GRECO!!! εγω ειχα αυτο που φαινεται στη φωτογραφια του/της rapunjel αλλα το πηρα μαζι με την κουκλα Barbie,αυτη το φορουσε
 
Αυτό το ύφασμα που λέει η Κατερίνα το είχαν μάλλον αρκετά ρουχαλάκια της β περιόδου νομίζω, το έχω κι εγώ στη στολή λαμπάμπα και στη φορεσιά πάρτυ, μοιάζει σαν σκληρό χαρτί γυαλιστερό.

Φίλε ελ γκρέκο πανέμορφη και η σταρ :thanx2: :thanx2: :thanx2: για τις υπέροχες φωτογραφίες.
 
Eίχα κι εγω αρκετό καιρό να ποστάρω κάτι εδώ, αλλά ευτυχώς που έχουμε τον EL GRECO και γεμίζει αυτο το θρεντ με τις καταπληκτικές του φωτογραφίες..!!!

:bow: :thanx2:

Εδώ λοιπόν η Βibi-Bo, το σκέφτεται πολύ τί να φορέσει..!!!!!!

attachment.php


Αλλά τελικά επιλέγει να ντυθεί απ το πρωί μέχρι και το βράδυ στα κόκκινα..!!! :D

attachment.php


Eπίσης, αν βλέπετε κάπως απορημενη την bibi-bo στην δευτερη φωτό, είναι γιατι αναρωτιέται που είναι οι κουκλομάνες.......

Εκτός λοιπόν απο τις 4 φράσεις που ξέρει και ρωτάει η Lili-Lei, έμαθε και η Bibi-bo κάποιες...

-"Που είσαι Αναστασία ??" :what:

-"Που είσαι Σουγλέ ??" :what:

-"Που είσαι Mytiny ??" :what:
 
πολυ ωραιες οι φωτογραφιες σου μακισιμε!!!! ευχαριστουμε πολυ που τις μοιραστηκες μαζι μας :)

το φορεμα που διαλεγει(μετα το απολαυστικοτατο μπανιο της και κατοπιν ωριμου σκεψεως ) η bibi-bo, εχει καποια ονομασια;
 
makisimo σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για την ευγένεια σου. Οι φωτογραφίες με τη bibi-bo σου είναι μοναδικές. Πολύ όμορφη κούκλα, πολύ όμορφη ντουλάπα και πολύ όμορφα ρούχα. Να τα χαίρεσαι.
 
κοιταξα στον bibi-bo καταλογο που ετοιμασε η soufle ,αν δεν κανω λαθος το φορεμα λεγεται "λα βη αν ροζ"
 
Τι ωραίο φόρεμα :dribble::dribble: makisime, να το χαίρεσαι. Το κόκκινο ταιριάζει με το Πάσχα που 'ερχεται.
 
Πρώτα από όλα συγχαρητήρια για τις νέες ανακαλύψεις!! Το φρουφρού το Γουίμπλετον τα νυφικά και το Λα βη αν ροζ!!! Να τα χαίρεστε παιδιά!!! Εξαιρετικές οι φωτό!!! Και πάλι με γεια σε όλους σας!! makisvertis καλως όρισες στην παρέα μας και απ΄πο εμένα!!!

Έχω πάθει ρετροστέρηση!!!! :cry: :frypan: :help: Δεν την παλεύω με τίποτα!!!!

makisimako την κόκκινη ρόμπα με το σκουφάκι δε θυμάμαι να την έχουμε ξαναδεί... έχω ένα παρόμοιο σκουφάκι με ένα ροζ και άσπρο μπουρνούζι που φαινόταν και στη διαφήμιση bibi bo που μας είχες περάσει πριν λίγο καιρό. Είναι το ίδιο σε άλλο χρώμα??? (Απροπο τι απέγινε η διαφήμιση??? οέο???)

Το μπουρνούζι είναι αυτό

attachment.php
 
Μακίσιμε πανέμορφη η κούκλα σου με το φόρεμα λα βη αν ροζ, αυτό το φόρεμα το θυμάμαι καλά γιατί το είχα κι εγώ μικρή μόνο που νομίζω πως διέφερε λίγο η ζώνη, ήταν σαν δερμάτινη άσπρη με κουμπάκι που κουμπώνει πίσω. Το κόκκινο νομίζω πως είναι το χρώμα της μπιμπιμπό. Της πάει τρέλα...
 
soufle πολυ ομορφη η bibi bo με το μπουρνουζι!!!να τη χαιρεσαι :)

Οσον αφορα στις τηλεοπτικες διαφημισεις με τη bibi bo,εχω ανοιξει θρεντ εδω
 
Katerina,EL GRECO σας ευχαριστω για τα καλά σας λόγια..!! Ο EL GRECO σε διαφωτησε περί ονομασίας,όπως πάντα..!! :)

Σπιρτούλη..ΦΩΤΙΑ ΣΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ..!! χεχεχε Και όπως πολύ σωστά είπες είναι και Πασχαλινό χρώμα..!! Έπρεπε να την βάλω να κραταει λαμπάδα..!! :eek: :p

Σουβλε μου(λόγω Πάσχα) ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, άκουσες που σε κάλεσε η bibi-bo και εφανίστηκες, εε???..!! :)

H διαφημιση βρισκεται σε αυτο το λινκ

Μηπως εννοουσες που ειναι η διαφημιση στο ρετρομανιαξ ή γενικά?? :eek:

Όσον αφορά για το κοκκινο μπουρνουζι, καλά ειδες ότι μοιαζει με του καταλόγου αλλά ΔΕΝ είναι..!! Ως γνωστον στα τελευταια κιτρινα κουτια (στο τελος της Α περιοδου) έβγαζαν πολλά πρόμοια ρουχα με τα πρωταρχικα των καταλόγων, αλλά ελαφρως διαφοροποιημένα και εμφανώς χαμηλότερης ποιότητας..!! Όπως την παραλλαγή του "Φρου Φρου" που ειχαμε δει απο την Mytiny-που είσαι εσύ ξαναλέγω??- :frypan: , ή την παραλλαγή του "Αρμονια" που ειχαμε δει από μένα και τον EL GRECO..!!

Έτσι κι αυτο το μπουρνούζι π.χ δεν έχει κουκούλα, δεν έχει ίδια ζώνη,δεν έχει ρίγες..!!

Αυτο ειναι και ενα πολύ ωραίο θεματακι που κάποια στιγμή θα πιάσουμε να αναλύσουμε γιατι τελικά βλέπουμε πολλές τέτοιες παραλλαγές στην εκπνοή της Ά περιόδου και στην απαρχή της ΄Β...!!!!

Χαίρομαι πολύ που σου άρεσαν οι φωτογραφίες..!!!! :) Και χαίρομαι που τα ξαναλέμε γιατί ψιλοχαθήκαμε μου φαίνεται όλοι μας..!!! :eek: (φτού μας..)

Φίλη Αμαλία11, σ ευχαριστω πολύ κι εσένα ..!! :) Καλά πήρε το μάτι σου, η ζωνη ειναι επινοηση δική μου, φαίνεται εξάλλου απο τις κλωστες που κρέμονται :biglaugh:

Τί να κανουμε, ότι μπορούμε κάνουμε..!! :cry: Δεν έχουμε όλοι τα ταλέντα της Ραπουνζελ και του Σουγλεαδακίου μας..!!

Από αυτο το ρουχαλάκι, συμφωνα με τον κατάλογο λείπει και μια άσπρη τσάντα, που όπως είπες ειναι κι αυτη κανονικά απο το ίδιο ύφασμα που ειναι και η ζώνη (τύπου δερματίνη υποθέτω κι εγώ..!!)!!

100_1704.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
το νιόπαντρο ζεύγος

Παρόλο που περνάμε δύσκολες μέρες η μπιμπιμπό δεν το βάζει κάτω και αποφασίζει να παντρευτεί τον καλό της Τζον Τζον, ας είναι καλά ο προξενητής- κουμπάρος Μακίσιμος που μου τον έστειλε πριν από μερικές μέρες και μάλιστα δε με βάζει και σε έξοδα μιας και μου τον έστειλε γαμπρό έτοιμο. Ενα πολύ μεγάλο ευχαριστώ μακίσιμε άντε και στα δικά σας οι ελεύθεροι!

Προβολή συνημμένου 49305

IMG_1062.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ένα μεγάλο ευχαριστώ μακίσιμε :)
 
"Να ζήσουν σαν τα ψηλά βουνά!!!"

Ρετρό ευχή για ένα τόσο όμορφο ρετρό ζευγάρι :flower:
 
Αμαλία13, να μας ζήσουν τα παιδιά..!! ΒΙΟΝ ΑΝΘΟΣΠΑΡΤΟΝ !! :flower:

Πολύ όμορφη η φωτογραφία που τους έβγαλες..!! Ο έρωτας στα μάτια τους..!! #) Άντε, και στα δικά μας οι λεύτεροι.. χεχεχε!!!! :p

Σαν κουμπάρος, τουλάχιστον φρόντισε η El Greco να με γλιτώσει από τα έξοδα, διότι δεν της έδωσε παιδιά..! Κι έτσι γλίτωσα τα βαφτίσια..!! :p Πάλι καλά που δεν ήμουν κουμπάρος στην Oικογένεια Βο..!! :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φίλη Amalia τώρα είδα τη φωτογραφία! Πανέμορφη φωτογραφία. Να τους χαίρεσαι!

Να ναι καλα ο makisimos που έστειλε το γαμπρό και βρήκε μια τόσο ταιριαστή νύφη.
 
να ζησει το πιο ομορφο,γλυκο και ταιριαστο ζευγαρι :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

Αμαλια ευχαριστουμε πολυ για τη φωτογραφια του ζευγους καθως και το Μακισιμο που επαιξε σημαντικο ρολο στην ενωση του παραμυθενιου ζευγαριου :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: να το χαιρεσαι :)
 
Μα ειναι τρελα το ζευγαρακι αυτο!!!! :flower: :flower: :flower:

Και παιδια μου μην νομιζετε, η τελετη του γαμου στην πραγματικοτητα μια νυφη και εναν γαμπρο χρειαζεται,

ολα τα αλλα τα εχει φορτωσει το καταναλωτικο συστημα και ειναι περιττες φιγουρες!

Οποτε πολυ καλα εκανε η μπιμπιμπο μας και παντρευτηκε τον καλο της!!!

Η αγαπη δεν εχει κριση γιατι ειναι ο μονος χρυσος που κανεις δεν μπορει να μας κλεψει, ουτε να μας φορολογησει!!!
 
Πίσω
Μπλουζα