Bibi-bo: A' περίοδος (ρούχα + αξεσουάρ)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας rapunjel
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Θα συμφωνήσω και γω πως το ΜΕΛΟΝΤΥ είναι από τα ωραιότερα κομμάτια της Α περιόδου!!

makisimaki μου με γεια σου!!!!:dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble::dribble: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :clap: :clap: :clap: :clap: Δεν έ χω λόγια είναι απλά τέλειο!!!!!!!!! Σε ευχαριστούμε τόσο πολύ για αυτή την τόσο μοναδική φωτογράφηση!! Νομίζω πως είναι το ωραιότερο δωμάτιο της σειράς, ένα παραμυθένιο μπάνιο και η bibi bo σου που ποζάρει είναι πανέμορφη!! Η δε λεπτομέρεια με τη συσκευή τηλεφώνου όλα τα λεφτά!! :bow2: :bow2: Να το χαίρεσαι και πάλι!!!!

Για την κουκλίτσα που με ρώτησες είναι μία από τις παιδικές μου - η Τζένη- αλλά τη βρήκα σχετικά πρόσφατα μαζί με 2-3 ρουχαλάκια. Εδώ είχα περάσει τη φωτό της

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?14060-Bibi-bo-A-%F0%E5%F1%E9%EF%E4%EF%F2-%28%F1%EF%FD%F7%E1-%E1%EE%E5%F3%EF%F5%DC%F1%29&p=309273&viewfull=1#post309273
 
Μακίσιμε τι τέλειο το μπάνιο της μπιμπιμπό, σε ευχαριστούμε για τις υπέροχες όπως πάντα φωτογραφίες ! Αν είχα κι εγώ ένα τέτοιο μπάνιο θα είχα βγάλει λέπια, δε θα ξεκολλούσα από τη μπανιέρα. Κατερίνα μου αυτό το ροζ χαλάκι που λες πρέπει να το είχε το δωμάτιο, όλα τα δωμάτια είχαν τέτοια γούνινα χαλάκια, θυμάμαι το σαλόνι που είχα μικρή είχε κίτρινο χαλάκι.

Σουφλέ μου πανέμορφη η παιδική σου κούκλα Τζένη, τι ωραία να την ξαναβρείς :)
 
σ ευχαριστω πολυ Αμαλια μου για την πληροφορια :)

δεν το γνωριζα γιατι δεν ειδα ποτε απο κοντα κανενα απ τα δωματια(υπνοδωματιο,μπανιο,κουζινα κλπ) της μπιμπι μπο
 
Με γεια τις ανακαλύψεις. Χαίρομαι που το θρεντ ξαναζωντάνεψε με νέα ευρήματα. :happyjump: :clap: :hurrah:
 
Σας ευχαριστώ όλους όλους για τα τόσα καλά σας λόγια..!!

Η αλήθεια είναι ότι φωτογραφίες έμαθα να κάνω ψιλό-καλές χάρη σε δυο ρετροφιλαράκια..!! Την Αναστασία και την mytiny,απ τις οποίες σιγά σιγά με τον καιρό μελετούσα τις τεχνικές των φωτογραφιών τους....!!

Σ αυτες λοιπόν χαρίζω τις επόμενες δύο φωτογραφίες, που μεταλαμπαδεύσανε λίγο από το ταλέντο τους και επιτέλους βγάζω φωτογραφίες που βλέπονται..! :P

attachment.php


attachment.php
 
καταπληκτικες οι φωτογραφιες σου μακισιμε!!!!!! συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!!!!

σιγουρα θα χαρουν πολυ οταν τις δουν η Αναστασια και η mytinyworld :)

τα γοβακια που φοραει η ΛΑ ΒΗ ΑΝ ΡΟΖ δεν ειναι απ τη "χρυση οπτασια" ; μηπως τα μαυρα γοβακια κυκλοφορησαν και με αλλη φορεσια;
 
makisimo πολύ όμορφες οι φωτογραφίες που βγάζεις και πολύ όμορφη και η κούκλα σου.Να τη χαίρεσαι.

Φίλη katerinak τα μαύρα παπουτάκια με λουράκι ή οι κλασικές μαύρες γόβες υπήρχανε σε πολλά ρούχα. Σε ένα ασπρόμαυρο με χρυσό ταγιέρ,σε ένα σύνολο με βελούδινο πράσινο παντελόνι-γιλέκο αλλά και σε άλλα ρούχα.
 
σ ευχαριστω πολυ φιλε EL GRECO για τις πληροφοριες :)

νομιζα οτι τα μαυρα γοβακια με το λαστιχακι ηταν αποκλειστικο αξεσουαρ της bibi bo "χρυση οπτασια" ,αλλά απ οτι καταλαβα χρησιμοποιηθηκε και σε αλλες επισημες ενδυμασιες :flower:
 
Κατερίνα μου έτσι είναι όπως και οι μαύρες μπότες της μπιμπιμπό χρησιμοποιήθηκαν και στη στολή ιππασίας της αλλά και στη φορεσιά Έβερεστ. Μακίσιμε συγχαρητήρια οι φωτογραφίες σου είναι πραγματικά αριστουργήματα το ίδιο φυσικά και οι κούκλες σου :)
 
Σουφλεδάκι, πόσο χαίρομαι για τις καινούριες ανακαλύψεις σου! :cheers: Σ' ευχαριστούμε για τις πανέμορφες φωτογραφίες σου και που μοιράζεσαι τις ανακαλύψεις σου μαζί μας! Εύχομαι όλοι μας να βρούμε τα αξεσουάρ και όλα όσα μας λείπουν. Εχω πάντα στο νου μου όταν έχω κάτι διπλό να το δώσω σε κάποιον που ξέρω ότι του λείπει. Μακίσιμε, έχω μείνει άφωνη με τις καταπληκτικές, ολοζώντανες και πεντακάθαρες φωτογραφίες σου! :dribble:Και οι κούκλες σου όλο πόζα και φινέτσα! Σ'ευχαριστούμε πάρα πολύ για τη φωτογραφία στο μπάνιο, πρώτη φορά βλέπουμε το μπάνιο "ζωντανό"! Χάρη σε σένα, έχουμε δει πια από κοντά όλα τα δωμάτια της μπιμπι μπο! :thanx2: Να τα χαίρεστε και οι δύο και μακάρι να συμπληρώσετε και αυτά που σας λείπουν!!

Μακίσιμε, ευχαριστώ για την αφιέρωση! Οι φωτογραφίες σου είναι πολύ όμορφες! Ειδικά αυτές με τα δωμάτια, είναι σαν να πρόκειται για φωτογραφίες από ένα λεύκωμα για την εθνική μας κούκλα :flower:
 
Μytiny, Amalia5, E GRECO, katerinak, Spirtouli, σας ευχαριστω όλους πολύ , για μια ακομη φορά..!! :)

Κατερινακ, το χαλί ήταν στο δωματιο, δεν το εχω βαλει εγω.. Ολα τα δωματια ειχαν αυτα τα γουνινα χαλια..! Πολύ χλιδή όπως λέει και ο ΕΛ ΓΚΡΕΚΟ!!

Μυτινυ, χαιρομαι που σου αρεσαν οι φωτο..!! Εχεις κανει σχολή στον τρόπο φωτογράφησης των κουκλων..!!! Ειδικα τα χαρτινα φοντο δικη σου πατέντα , την οποία υιοθετησαμε ολοι μας με μεγαλη επιτυχία!

Αμαλία, όσο και να προσπαθησω, σιγουρα το δικό σου πηγαίο ταλέντο που τόσο ξαφνικα΄μας έδειξες απο την πρωτη σου κιολας φωτογραφηση, δεν νομιζω να το φτάσω ποτέ!

Με τόση ζέστη , ιδρώνει η καψερή και πού την χάνεις που την βρίσκεις, όλο μέσα στο μπάνιο της..!! Λέπια θα βγάλει πια..!!

Λοιπόν, η BIBI-BO σας έχει ένα μηνυμα στον καθρέφτη του μπάνιου της..!!! :D Κάτι θέλει να σας ευχηθεί..!! :gdance: :gdance:

attachment.php
 
makisimo ευχαριστούμε και σένα και τη bibi-bo για τις ευχές σας για καλό μήνα. Πολύ όμορφη και αυτή η φωτογραφία και η κούκλα φαίνεται πολύ ευτυχισμένη στο μπάνιο της.
 
η πιο ομορφη ευχη για καλο μηνα απ το μακισιμο και τη bibi bo :) :) :)

:thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:

χαρμα οφθαλμων για μας και απολαυση για την κουκλα μας να καθεται στο μπανιο με τις ωρες :flower:

καλο μηνα σε ολους!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Καλό μήνα σε όλους παιδιά και μακάρι όπως λέει και η φίλη μας mytinyworld όλοι μας να βρούμε κάτι που μας λείπει από την αγαπημένη μας κούκλα και που θα μας χαροποιήσει ιδιαίτερα!
 
Καλό μήνα σε όλους και από εμένα παιδιά!! Σε ευχαριστώ mytiny μου για τα καλά σου λόγια!! makisimako μου υπέροχες και αυτές οι φωτογραφίες!! Μέσα στη δροσιά και το φως!!!

katerinak μου σε ευχαριστώ πολύ για το γλυκό σου σχόλιο για τα διδυμάκια !!! Πρόκειται για την επόμενη φωτό που βλέπεται τα διδυμάκια της οικογένειας ΒΟ. Το σετάκι περιλαμβάνει το παρκάκι - κρεβατάκι, δύο σεντονάκια - sleeping bag και δύο μπιμπερό. Όπως πολύ σωστά παρατήρησε η katerinak το παρκάκι αυτό το διέθετε η el greco και για τα baby pony. Επίσης το κρεβατάκι-κούνια το διέθετε και για τα πόνυ και για τα διδυμάκια. Περνάω και τις φωτό που έχω από αυτά από τα παιδικά μου χρόνια για να κάνετε και τη σύγκριση.

attachment.php


attachment.php


attachment.php


Υ.Γ. Εκπληκτική ιδέα διαφήμισης η μινιατούρα αγκαλίτσας που συνόδευε τα πόνυ!!
 
Φίλη soufle γλυκά τα διδυμάκια,για την ιστορία έχουν κυκλοφορήσει και με γαλάζιο μαλλί, αλλά αυτό που είναι τέλειο είναι το μωρό πόνυ. Πολύ όμορφες φωτογραφίες,να τα χαίρεσαι.

Είναι τα μωρά της Betty bo και του Tom Tom και τα ανήψια της bibi-bo. Μόνο η bibi-bo Β΄περιόδου είχε παιδιά.

attachment.php


attachment.php
 
soufle ευχαριστουμε πολυ για τις φωτογραφιες!! τη μινιατουρα αγκαλιτσας δεν την ειχα ξαναδει,πολυ γλυκια φατσουλα :)

πανεμορφα και τα πονυ με τα αξεσουαρ του μωρου πονυ!!!
 
Καλό μήνα κι από μένα σε όλους ,καλές διακοπές σε όσους πάνε και καλά να περάσουμε κι εμείς που δεν θα πάμε.

Ο μήνας Αύγουστος είναι ο μήνας των διακοπών. Η bibi-bo και ο Τζον Τζον μας λένε να πάμε μαζί τους διακοπές:

attachment.php


attachment.php

 
Φίλε ελ γκρέκο πανέμορφο ζευγάρι όλο λάμψη και χλιδή με τα χρυσά τους μαγιώ!
 
φιλε EL GRECO θα συμφωνησω με τη φιλη Αμαλια : το ζευγος ειναι μεσα στη χλιδη με τα χρυσα μαγιω και φανταζομαι οτι οι διακοπες τους θα ειναι σε πενταστερο ξενοδοχειο με πισινα και ο,τι αλλο μπορουμε να φανταστουμε :flower: να χαιρεσαι το υπεροχο και μοναδικο αυτο ζευγος!!!!!!!!!!!

καλες διακοπες σε οσους/οσες μπορεσουν να πανε καπου!!!!!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα