Blackstar (1981)

Ποοοο ,τι μου θύμισες . Δεν είχα ποτέ την ευκαιρία να αποκτήσω μια φιγούρα. Ήταν ακριβές για εμένα, όπως και οι thundercats. Θυμάμαι καλά, απο πίσω είχαν σαν αναπτυρες τσακμακοπετρα και έβγαζαν σπίθες στο στήθος τους;
 
Απο τα καλύτερα δωρα που μου πηρε η νονά μου... μου ειχε φέρει τον Tongo και συνοδευόταν απο μερικά όπλα και ένα μαύρο διαβολακι... το μόνο που έχει απομεινει ειναι το ακέφαλο σωμα του... θα το βγάλω μια φωτογραφια να σας το δειξω μεσα στις επόμενες μέρες...
 
και φιλε theophile μεχρι να σου ερθει το trobbit wind machine ας ποσταρω εγω το δικο μου!!

DSC01072.jpg
 
Κι άλλα θέλουμε κι άλλα!!! Θελουμε όλη τη συλλογή, χα,χα!!! Ξέρουμε ότι κρύβεις κι άλλα καλούδια εκεί μέσα από blackstar χα,χα!!
 
αμε δωσμου λιγο χρονο!!! hahahah γιατι τωρα περιμενω klone moc!!
 
Εικαζεται πως θα υπαρξει πολυ συντομα, ενα μικρο αφιερωμα γιατο πως συνδεεται γενικοτερα ο Blackstar με τον He-Man και καποιες αλλες πληροφοριες στην επισημη σελιδα στο youtube. Εν αναμονη!
 
το βιντεο εγινε διαθεσιμο πριν λιγες ωρες, καποια πραγματα τα γνωριζαμε ηδη, καποια ομως γινανε για πρωτη φορα γνωστα!

Απολαυστε το βιντεο εδω!

 
Ακρως ενδιαφερον το βιντεακι!!! :thumbup:

Με λιγα λογια...και αν καταλαβα καλα....

μαλλον οι σχεδιαστες/παραγωγοι κλπ...καταλαβαν τι πατατα εκαναν με το να κοψουν την σειρα

του Blackstar και την προσαρμοσαν με τον τροπο τους μεσα στο MOTU.
 
Οντως stayros καπως ετσι εχει. Η σειρα δεν θα κοβοταν υπο λιγο διαφορετικες συνθηκες, κατι οπου εχουν δηλωσει αλλα δεν δειξει με διαφορους τροπους τοσα χρονια τωρα.

Ευελπιστω με τις μελλοντικες αναβιωσεις του He-Man να σκεφτουν πολυ σοβαρα να υπαρξει καποια μορφης συνεχεια η και νεα προσπαθεια πανω στο κοσμο του Blackstar. Τριαντα τοσα χρονια μετα δεν τον εχουμε ξεχασει αλλωστε!
 
Getta Robo είπε:
Ευελπιστω με τις μελλοντικες αναβιωσεις του He-Man να σκεφτουν πολυ σοβαρα να υπαρξει καποια μορφης συνεχεια η και νεα προσπαθεια πανω στο κοσμο του Blackstar. Τριαντα τοσα χρονια μετα δεν τον εχουμε ξεχασει αλλωστε!
Μακαρι....απο το στομα σου και στου Θεου/στης Filmation/ καπου παντως το αυτι!!!! ;)

Και παμε για ενα καλο οφθαλμολουτρο!!! :D

Βρηκα μερικα ενδιαφεροντα καλουδια στο ebay - οι πιο ψαγμενοι ισως να τα γνωριζετε.... ;) - και ηταν κριμα να εμεναν εκει!!! :D

Ξεκιναμε με τα πιο απλα....

1) T-Shirt

....το οποιο απεικονιζει τον Blackstar με την καπα και με κοινο σπαθι...οπως ειδαμε κι εδω.

attachment.php


2) VHS volume 3

....και οπως χαρακτηριστικα ανεφερε ο πωλητης "....BIG BOX VHS...." και δεν ειχε αδικο!

attachment.php


attachment.php


attachment.php


3) Blackstar CED Disk

....Αυτο ομολογω οτι πρωτη φορα το βλεπω!

Με ενα ψαξιματακι ομως...Capacitance Electronic Disk το οποιο για να παιξει

χρειαζεται και το αναλογο μηχανημα...

ced-player.jpg

attachment.php


attachment.php


attachment.php


4) Blackstar original pencil sketches...

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


5) Blackstar Animation Cels...

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
υπηρξαν σκεψεις για δευτερη σεζον blackstar αλλα με την επιτυχια που ειχε ο he-man τις ξεχασανε!

σταυρο αυτα τα καλουδια κυκλοφορουν παρα πολυ καιρο στο διαδικτυο.

οσο για αναβιωση getta δεν θα υπαρξει. διοτι ο χη-μαν ηταν δημιουργημα της ματελ που εχει κ τα δικαιωματα του. ενω o blackstar ηταν δημιουργημα της filmation που οπως ολοι ξερουμε εχει κλεισει. τωρα αν καποιοσ το δει κ του κοψει κ το κανει το θαναι θεος!! αλλα πολυ χλωμο!
 
Έτσι είναι,όπως τα λέει ο wheeled warrior.

To studio της filmation το αγόρασε η L'Oreal (ναι πολύ καλά διαβάζετε). Ρε λέτε να δούμε ποτέ καμία εικόνα του blackstar πάνω σε... κρέμες προσώπου;

Χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρονιά!!!
 
Τα δικαιώματα του οπτικοακουστικού υλικού της filmation απο το 2009 είναι ιδιοκτησία της Classic Media η οποία απο το 2012 έχει αγοραστεί απο την DreamWORKS!!Αρα τίποτα δεν είναι απίθανο για το μέλλον,σχετικά πρόσφατα έγιναν αναβίωσεις αντίστοιχων παλιών ανιμέ πχ Κάπτεν Χάρλοκ,Astroy Boy (Μάρς το ρομπότ σαν ελληνικός τίτλος)
 
η filmation εχει περασει απο πολλα χερια! η dreamworks αγορασε την classic media που εχει και του καταλογους της filmation. αγορασε καταλογους οχι licensing rights που σημαινει απλα αντε να δουμε καμια καινουρια κυκλοφορια dvd η κανα blu ray blackstar αλλα αν κρινεις απο τις κυκλοφοριες της bci που δεν ειχαν μεγαλη απηχηση και γιαυτο δεν κυκλοφορησαν τιτλοι οπως waldo kitty και αλλοι που ηταν προγραμματισμενοι λιγο χλωμο! τωρα οσο αφορα που λες τις προσφατες αναβιωσεις απο παλια ανιμε(αληθεια οντως φερνεις παραδειγμα την ταινια astro boy kai harlock?) εδω δεν εγινε αναβιωση υπερτατων τιτλων απο 80's οταν εγινε το μεγαλο μπαμ στις αρχες 2000 που ολες οι εταιρειες κομικ βγαζανε κ απο ενα property βλεπε thundercats - gijoe- transformers - voltron - micronauts -tmnt - battle of the planets - ultraman κ.α ..θα γινει τωρα? και ειδικα οταν οι καινουριες σειρες cartoon thundercats - motu- g.i.joe renegades κοπηκαν αδοξα g.i.joe sigma six ηταν για τα μπαζα.τα μονα που εγιναν επιτυχιες ειναι transformers prime k tmtn tou nickelodeon...και περιμενουμε να δουμε κ το popples που βγαινει τωρα. χαχαχαχαχ
 
Μακάρι να δούμε bluray blackstar φίλε wheeled warrior! Δε θα με χαλάσει καθόλου!

Λοιπόν, η συλλογή μου ελαφρώς ανανεωμένη

20150220_122536.jpg20150220_122536.jpg

20150220_122528.jpg

20150220_122546.jpg

20150225_193524.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα