Bud Spencer και Terence Hill

Απολαυστικη all-time classic σκηνη φαπας και γροθιας απο το ασυναγωνιστο ντουετο.


Δεν ξερω γιατι, αλλα τους εχω συνδεσει με τα Χριστουγεννα (γιατρε μου ειμαι καλα?)
 
Και μια αφισα ετσι για να γουσταρουμε... :cool:

attachment.php
 
Potboilers, έτσι λέγονται οι ταινίες του είδους με το αχτύπητο δίδυμο, όπως και αυτές που πρωταγωνιστούν μόνοι τους. Εχω περάσει ατέλειωτες ώρες πιτσιρικάς στο σινεμά της γειτονιάς μου με αυτές τις ταινίες.

Με χαρά σας λέω πως μιά εταιρεία παραγωγής blu ray η γερμανική 3L KinoVideo έχει αγοράσει τα δικαιώματα και έχει κάνει ψηφιακή επεξεργασία στο αυθεντικό αναμορφικό κάδρο 1:78:1 σε όλες από αυτές με ήχο DTS HD 2.0 ή LPCM 2.0 με την ιταλική γλώσσα και το αγγλικό ντουμπλάζ. Προς το παρόν έχω τις εξής και είναι απίθανες...Who finds a friend finds a treasure (Kάντε το σταυρό σας ερχόμαστε), Νot two but four (Οι γροθιές χορεύουν σάμπα), Odds and Evens (Μονά Ζυγά) και το Banana Joe. Περιμένω να βγάλουν και τις υπόλοιπες !!
 
Μου ειχε διαφυγει!
 
Συνεντευξη 1983 στα Αγγλικα


Nα ναι καλα και οι δυο τους!
 
http://www.dailymotion.com/video/x3a82hk_schiaffi-fagioli-un-beat-em-up-spaghetti-avec-bud-spencer-et-terence-hill_videogames

Mια ομαδα τα ταλαντουχων game developer (Gerardo Verna, Marco Agricola, Leonard Menchiari & Fabrizio Zagaglia) αλλα και προφανως φαν στα πλαισια της συμμετοχης τους στο Spaghetti Western Jam εχει ξεκινησει να φτιαχνει ενα παιχνιδι και συγκεκριμμενα ενα 2.5D brawler με πρωταγωνιστες το κινηματογραφικο διδυμο .

Μπορειτε μαλιστα ηδη να παρετε μια γευση της δουλειας ,που γινεται στο υπο αναπτυξη game ,

δοκιμαζοντας το demo που ειναι διαθεσιμο

εδω >>>http://lochiamavanotriniteam.itch.io/schiaffifagioli

για Win/Mac.

UEKEM1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παρα τα 16bit τυπου γραφικα, το animation του Bud Spencer ειναι φοβερα πιστο!!!

Να σαι καλα Nemo για την πληροφορια. Και για να χρησιμοποιησω και ΜπαντΣπενσερικη διαλεκτο: "Ενας φιλος, ενας θησαυρος" :)
 
Με μεγαλη λυπη εμαθα οτι πεθανε στα 86 του ο αγαπητος σε ολους Bud Spencer...ο κινηματογραφικος ηρωας των πιτσιρικων της γενιας μου.

Πληρης ημερων με δυνατες ταινιες πισω του.

Καλο ταξιδι Banana Joe!
 
Δυστυχως ειναι αληθεια. Ηταν η πρωτη ταινια που ειδα στη ζωη μου σε σινεμα στο ΧΑΙ ΛΑΙΦ τοτε στον Πειραια. Καλο ταξιδι γιγαντα.
 
RIP γίγαντα Bud

Θρυλική μορφή των παιδικών μου χρόνων
 
Το βραδυ ετοιμαζω μερακλιδικη, επετειακη, οικογενειακη προβολη με το Μπουλντοζας σαρωνει το Τεξας και αυριο Μπουλντοζας σαρωνει τα παντα
 
Wally είπε:
Το βραδυ ετοιμαζω μερακλιδικη, επετειακη, οικογενειακη προβολη με το Μπουλντοζας σαρωνει το Τεξας και αυριο Μπουλντοζας σαρωνει τα παντα
Και 'γω για Buddy Goes West είμαι σήμερα...
 
καλο του ταξιδι!!

Πολυ καλος ηθοποιος!!

Παντα θα βλεπω τις ταινιες του!!
 
Καλό ταξίδι Bud..

Θα τον θυμόμαστε πάντα.
 
Κλεμμενα απο το FB

Ο φιλος-θησαυρος Terence Hill (ο οποιος ειναι αγεραστος) στην κηδεια



οπου υπηρξε τεραστια λαικη συμμετοχη



13510791_1010290089091297_6759257773310856000_n.jpg

13516395_1010290155757957_1824849675486228038_n.jpg
 
Ο επικηδειος του Terence για τον Bud (για Ιταλομαθεις και Γερμανομαθεις)


Οποιος μπορει να μας κανει ενα ρεζουμε...καλοδεχουμενο
 
Πίσω
Μπλουζα