CAMEO εμφανίσεις ηθοποιών

στην ταινια "Τζενη Τζενη" ο περιφημος "Γκορτσος" μηπως ειναι ο Νικητας Πλατης; του μοιαζει παρα πολυ η φωτογραφια

attachment.php


tzen.JPG
 
Ναι, katerinak. Θα ελεγα πως ειναι ο Νικητας Πλατης και μπραβο που το εντοπισες!
 
katerinak είπε:
:thanx2: tsourekaki83!! ετοιμο το στιγμιοτυπο
attachment.php
Σύμφωνα με όσα είπε ο Γιώργος Παπαζήσης στα Καρντάσιανς ο Βασίλης Αυλωνίτης είχε πάει για να παίξει στον ιππόδρομο. Εκεί έτυχε να γυρίζεται η ταινία "Τρίτη και 13" και τον έβαλαν σε ένα πλάνο. Μάλιστα ο Γιώργος Παπαζήσης είπε ότι ο Βασίλης Αυλωνίτης ήταν "αλογομούρης "και "βαλές". Εδώ το απόσπασμα μετά το 4:46

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bambinella 100 είπε:
Ναι, katerinak. Θα ελεγα πως ειναι ο Νικητας Πλατης και μπραβο που το εντοπισες!
ευχαριστω ΒΒ :) οποτε ειναι ΚΑΜΕΟ η εμφανιση του Νικητα Πλατη στην ταινια "Τζενη Τζενη",παντως ειναι περιεργο που δεν εμφανιστηκε κανονικα στη συγκεκριμενη ταινια.Ολο "Γκορτσο" και "Γκορτσο" ακουγαμε και πουθενα ο "Γκορτσος"

tzias57 είπε:
Σύμφωνα με όσα είπε ο Γιώργος Παπαζήσης στα Καρντάσιανς ο Βασίλης Αυλωνίτης είχε πάει για να παίξει στον ιππόδρομο. Εκεί έτυχε να γυρίζεται η ταινία "Τρίτη και 13" και τον έβαλαν σε ένα πλάνο. Μάλιστα ο Γιώργος Παπαζήσης είπε ότι ο Βασίλης Αυλωνίτης ήταν "αλογομούρης "και "βαλές". Εδώ το απόσπασμα μετά το 4:46

ενδιαφερον tzias,τον επιασαν στα πρασα τον Αυλωνιτη και υπαρχει και ντοκουμεντο στην ταινια "Τριτη και 13"!
 
στην ταινια "5 γυναικες για εναν αντρα" υπαρχει περιπτωση να ειναι ο Βαγγελης Σειληνος αυτος που βλεπουμε στα παρακατω στιγμιοτυπα;

gin2.JPG

gin.JPG

gin1.JPG
 
Χμμμ...του φερνει του Βαγγελη, ειδικα στην τριτη φωτογραφια. Προσωπικα δεν το αποκλειω, αλλα μαλλον οχι θα ελεγα.
 
bambinella 100 είπε:
Χμμμ...του φερνει του Βαγγελη, ειδικα στην τριτη φωτογραφια. Προσωπικα δεν το αποκλειω, αλλα μαλλον οχι θα ελεγα.
ΒΒ να σου πω γιατι εγραψα το παραπανω ποστ:

1ον: ειναι ο σκηνοθετης της ταινιας,οποτε λεω "μπορει να του ρθε να κανει μια ΚΑΜΕΟ εμφανιση"

2ον: τον βλεπουμε στην αρχη της ταινιας να χορευει για 1-2δευτερολεπτα,ξερουμε οτι εκτος απο ηθοποιος ειναι και χορευτης

3ον: οπως λες κι εσυ του μοιαζει η 3η φωτογραφια
 
Αν ειναι ετσι, τοτε ειναι παρα πολυ πιθανο πλεον να προκειται για τον Βαγγελη Σειληνο.
 
hannele είπε:
Katerinak τα ρουχα που φοραει η Μαρω Κοντου και το χτενισμα που εχει ειναι απο την ταινία "Η κρεββατομουρμούρα" με τον Γιαννη Γκιωνάκη, χρονιάς 1971, ιδιας χρονιας με το "Αγαπησα μια Πολυθρονα".Προβολή συνημμένου 95839

;)

Ο Σταυρος Ξενίδης στο "Αγαπησα μια πολυθρόνα" εκτος απο την cameo εμφανιση, ειχε και κανονικο ρόλο. Εκανε τον ψυχιάτρο του Κώστα Βουτσα!

Προβολή συνημμένου 95841

Παντως εχω την εντυπωση οτι τον εχω δει και ντυμενο με τη στολη που φοραει ως cameo.

Μολις βρω και για το Σταυρο Ξενίδη θα σου πω... ;)
Στολή με καπέλο φοράει κ στην αρχή στον άνθρωπο για όλες τις δουλειές ο Στ. Ξενίδης!

Είναι το πρώτο μου μήνυμα!! :) Μπράβο σε όλους, εξαιρετικοί!!
 
Στους Μακρυκωσταίους και Κοντογιώργηδες, εκείνος με τον οποίο συγκρούεται ο Ηλιόπουλος όταν βγαίνει από το μαγαζί του, αφότου μόλις έχει πληροφορηθεί από το Διανέλο την έλευση του Μακρυκώστα, είναι ο Σακελλάριος;
 
5Rqosw7.gif


yFd4C1.gif


Στα αριστερα ο Γιωργος Σισκος ειναι ??? (42.40 -43.00 της ταινιας "Η Χαρτοπαικτρα (1964)")

(Η φωνη στην ταινια μου δημιουργει καποια λιγα ερωτηματικα).

Με δεδομενο οτι

-Στα retrodb &&& 90lepta ως πρωτη του κινηματογραφικη παρουσια αναφερεται το "Στη μάχη της Κρήτης 1970"

- ενω στο Greekactor πριν απο την "Στη μάχη της Κρήτης (1970)" αναφερεται μονο η παρουσια σε ενα πλανο απο την ταινια "Δεσποινίς διευθυντής" επισης του 1964 (χωρις να μιλα).

Αν οντως ειναι ο Γιωργος Σισκος , τοτε ειναι η πρωτη του "ομιλουσα"κινηματογραφικη" παρουσια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο Σισκος ειναι. Μπραβο παρατηρητικοτητα!
 
Τυχαια το προσεξα στην διαρκεια του zapping (επαιζε η ταινια χτες στο Star)
 
O Σωτήρης Τζεβελέκος στον "Πανικό" του 1969 Στιγμιότυπο 13 (23-12-2015 11-11 πμ).jpg

Την ιδια χρονιά επαιξε ενα μικρό ρόλο(του Λαχειοπώλη) στο " Ξυπνα Βασίλη"

Στιγμιότυπο 11 (23-12-2015 11-07 πμ).jpg

Στιγμιότυπο 12 (23-12-2015 11-08 πμ).jpg
 
hannele είπε:
Τι λες τωρα!!!! Μπράβο παρατηρητικότητα!!!
:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:
Τόσες φορές που ειδα την σκηνή για να καταλαβω που ήταν το Φαρμάκειο στον Πανικό ....και τον αστυφύλακα αμα συναντήσω σττον δρόμο θα τον γνωρίσω.:biglaugh::biglaugh:
 






Στην ταινία "ραντεβού στον αέρα" νομίζω οτι εμφανίζεται ο Αλκης Παναγιωτίδης.Παρόλο που το Βιογραφικό του δεν μου ταιριάζει είμαι κατα 99,9% σίγουρος οτι είναι αυτός . Στους τίτλους δεν υπάρχει το ονομά του και στην ταινία λέει μία μικρή "ατάκα".

Είναι στην σκηνή που ο Βουτσας με τον Βογιατζή προσπαθούν να βάλουν μεσα στο θάλαμο την Καραγιάννη με την Προκοπίου.

Ελπιζω καποια στιγμη να καταφέρω να τις ανεβάσω μεγάλες τις φωτό.

RANTEBOY STON AERA PANAGIOTIDHS 5.jpg

RANTEBOY STON AERA PANAGIOTIDHS 4.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στην ταινία "ραντεβού στον αέρα" νομίζω οτι εμφανίζεται ο Αλκης Παναγιωτίδης.Παρόλο που το βιογραφικό του δεν μου ταιριάζει, το περπατημα ,οι κινήσεις , η φυσιογνωμία και προπαντός η μύτη με κανουν να είμαι κατα 99,9% σίγουρος οτι είναι αυτός . Στους τίτλους δεν υπάρχει το ονομά του και στην ταινία λέει μία μικρή "ατάκα".

Είναι στην σκηνή που ο Βουτσας με τον Βογιατζή προσπαθούν να βάλουν μεσα στο θάλαμο την Καραγιάννη με την Προκοπίου.

W 4.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
antonovar είπε:
Στην ταινία "ραντεβού στον αέρα" νομίζω οτι εμφανίζεται ο Αλκης Παναγιωτίδης.Παρόλο που το βιογραφικό του δεν μου ταιριάζει, το περπατημα ,οι κινήσεις , η φυσιογνωμία και προπαντός η μύτη με κανουν να είμαι κατα 99,9% σίγουρος οτι είναι αυτός . Στους τίτλους δεν υπάρχει το ονομά του και στην ταινία λέει μία μικρή "ατάκα".Είναι στην σκηνή που ο Βουτσας με τον Βογιατζή προσπαθούν να βάλουν μεσα στο θάλαμο την Καραγιάννη με την Προκοπίου.
στη συγκεκριμενη φωτογραφια κι εμενα μου τον θυμιζει αλλα δεν ταιριαζει ηλικιακα,μηπως ειναι κανενας συγγενης του;
 
katerinak είπε:
στη συγκεκριμενη φωτογραφια κι εμενα μου τον θυμιζει αλλα δεν ταιριαζει ηλικιακα,μηπως ειναι κανενας συγγενης του;
Και εμένα η ηλικία δεν μου ταιριαζει... γιατι αν υποθέσουμε οι είναι 18-20 στην ταινία θα πρεπει να είναι 68-70 σήμερα που μάλλον δεν μπορεί να ισχύει.Αλλα απο την αλλη......αν μπορείς δες στην ταινία το αποσπαμα...θα δεις οτι οι κινήσεις και το περπατημα είναι "Παναγιωτίδης".
 
Πίσω
Μπλουζα