Crysis [Official Thread]

Φοβερό το παιχνιδάκι. Πάω χαλαρά για την pc έκδοση. Και να μην τρέχει τέλεια στο σύστημα μου, με την επόμενη αναβάθμιση θα πηγαίνει σφαίρα. Γενικά για το ps3 μου παίρνω κυρίως exclusives, ή ότι βρω σε καλή τιμή!!
 
Το είδατε το βιντεάκι του Crysis 3 ; Δείχνει ενδιαφέρον ... :)

 
Χμ. Το τόξο είναι +5; :p
 
Κάααατσε βρέ, +5 κίολας; Σίγα μη το κάναμε και holy avenger με +10 VS evil :p :D χοχοχο
 
Ε, δεν μπορώ να πω ότι μου κόπηκε και η ανάσα με τη βελτίωση που φέρνει το "νέο" Crysis.
 
Ε, δεν μπορώ να πω ότι μου κόπηκε και η ανάσα με τη βελτίωση που φέρνει το "νέο" Crysis.

Εδω και πολλα χρονια μπορουσες στο crysis να εχεις ανωτερα γραφικα στα τοπια απο αυτο που βγαζουν τωρα στο ps4 κλπ.Εγω ειχα παρει το crysis το 2012 και ενα χρονο αργοτερα το 2013 ειχε βγαλει καποιος ενα προγραμμα για να βελτιωνει τα γραφικα στο παιχνιδι.Το εβαλα στο παιχνιδι και ολα κομπλε.

Εβλεπα μεγαλυτερη αληθοφανεια και καλυτερα textures σε ολο το παιχνιδι.Μεχρι και τα γραφικα των βουνων στο βαθος ηταν βελτιωμενα.Γενικα παντως με τα καλυτερα γραφικα εγω τουλαχιστον ειχα ευχαριστηθει καλυτερα το παιχνιδι.

Και αυτα τα γραφικα τα ειχα σε ενα μετριο 4πυρινο υπολογιστη της εποχης και με μια καρτα γραφικων hd 7770 2gb που ειχα παρει τοτε γυρω στα 120-130 ευρω.

Μερικες εικονες με τα γραφικα που εχω στο παιχνιδι απο το 2013


crysis.jpg

crysis2.jpg

crysis3.jpg
 
Crysis Remastered - Nintendo Switch Tech Trailer

 
Tι απιστευτη παιχνιδαρα ειναι αυτο το crysis ειδικα με καλο mod.Ποιος το περιμενε οτι τα γραφικα θα εφταναν σε τετοιο επιπεδο.

Απιστευτο και ομως αληθινο το παιχνιδι.
 
Εδω και οι διαφορεs των γραφικων για τουs φιλουs του crysis 2 με την ποιο συγχρονη εκδοση και ο πηχηs των απαιτησεων στο hardware ανεβαινει παρα πολυ ωστε να τρεξουν τα νεα του γραφικα.

Oποτε οι προτεινομενεs (οχι οι minimum) απαιτησειs του αυθεντικου crisis 2 απο:

  • OS: Windows 7 32-bit
  • Processor: Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz / AMD Athlon II X2 245e
  • Graphics: AMD Radeon HD 4870 or NVIDIA GeForce GTX 280
  • Video ram (καρτα με 512mb η 1 gb vram??) ισωs 1gb vram
  • RAM: 4 GB
  • HDD: 9 GB
  • DirectX 11 Compatible Graphics Card

Ανεβαινουν παρα πολυ με τα νεα του γραφικα στο crysis 2 remastered σε:

  • CPU: Intel Core i5-7600k or higher / AMD Ryzen 5 or higher
  • RAM: 12 GB
  • VIDEO CARD: Nvidia GeForce GTX 1660 Ti / AMD Radeon Vega 56
  • VIDEO RAM: 6 gb
  • PIXEL SHADER: 5.1
  • VERTEX SHADER: 5.1
  • OS: Windows 10 64-bit
  • FREE DISK SPACE: 20 GB
Tο αποτελεσμα στα γραφικα ομωs ειναι απιστευτο και ομωs ΑΛΗΘΙΝΟ.
Οι διαφορεs στο παρακατω βιντεο.

 
Πίσω
Μπλουζα