Desktop Μελών

noxrider

RetroMaNiaC
Joined
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
814
Αντιδράσεις
69
Τι θα λέγατε να δείχνουμε στο συγκεκριμένο thread τα desktop μας?Ανεξαρτήτου OS και χωρίς να μπούμε στη διαδικασία του flaming για το ποιό είναι το καλύτερο μπλα-μπλα κτλ.Καλό θα είναι να αναφέρουμε OS και έκδοση.Ας κάνω την άρχη:Snow Leopard 10.6.2

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυστυχώς δεν μπαίνει φωτό από το δικό μου. Δεν έχει νόημα το screenshot από πολλαπλές οθόνες....... Και για φωτό, άστο καλύτερα.... Θα ποστάρω μόλις επανέλθει το Wii μου στο θρόνο του.....

Nox σκέφτομαι πολύ σοβαρά να σε ακολουθήσω......... Ειδικά τώρα που με τη νέα διάρθρωση του computer room έχω άπλετο χώρο και για 27άρη iMac.......
 
pooky(1) είπε:
Δυστυχώς δεν μπαίνει φωτό από το δικό μου. Δεν έχει νόημα το screenshot από πολλαπλές οθόνες....... Και για φωτό, άστο καλύτερα.... Θα ποστάρω μόλις επανέλθει το Wii μου στο θρόνο του.....
Nox σκέφτομαι πολύ σοβαρά να σε ακολουθήσω......... Ειδικά τώρα που με τη νέα διάρθρωση του computer room έχω άπλετο χώρο και για 27άρη iMac.......
Ο 27αρης φανταστική οθόνη!Αν αντέχει η τσέπη σου πάρε τον quad core.Με τις ευλογίες μου φίλε Pooky,δεν θα το μετανιώσεις.
 
εγώ νομίζω δεν έχει νόημα να ποστάρω, κλασσικά vista και windows7 έχω στα μηχανήματά μου...
 
Ποτε δεν καταλαβα την υπαρξη εικονων στο desktop.
 
noxrider είπε:
Ο 27αρης φανταστική οθόνη!Αν αντέχει η τσέπη σου πάρε τον quad core.Με τις ευλογίες μου φίλε Pooky,δεν θα το μετανιώσεις.
Τον είδα και τον ερωτεύτηκα. Κλασσικά i5 σκέφτομαι. Αλλά όλο λέω και όλο κάτι με κρατάει.... Μέχρι πότε όμως;;;;; :cool:
 
Οριστε τα δικα μου.

Windows 7 Pro

Debian 5.0 (Lenny)

attachment.php


attachment.php


windows.jpg

debian.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και το δικό μου (η toolbar είναι pop-up και συνεπώς όχι διαρκώς ορατή):

picture.php
 
Μμμμ! Δεν ανεβάζεις πουθενά το wallpaper?
 
Ας πούμε άλλη μια φορά πόσο edgy ήταν το design του Spectrum!

P.S.Ωραίο desktop Alki.
 
Εγω ειχα κρατησει εικονες απο το παλιο μου PC που χρησιμοποιουσα μονο για internet.

To hardware ηταν Pentium 3 500 slot 1,384mb, Geforce FX 5200, win XP SP3, αν και "φορτωμενο" δουλευε 3 μερες χωρις restart και δεν του εκαιγε καρφι. :)

picture.php


picture.php


picture.php
 
Wally είπε:
Ποτε δεν καταλαβα την υπαρξη εικονων στο desktop.
Εγώ, ανάλογα με τη διάθεσή μου, αλλάζω εικόνες!!! :D

picture.php


Συνήθως, έχω το γιό μου, αλλά μέρα ντέρμπυ η σημερινή...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
grab1.jpg


Pegasos 2 / MorphOS - Μετά το PC που έχει τα κλασικά Win7, Vista, Ubuntu αυτό είναι το μηχανάκι που δουλεύω περισσότερο από όλα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
picture.php


P.S.Επειδή η πρώτη φωτογραφία βγήκε μινιατούρα ξαναποστάρω το desktop.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DINO είπε:
Εγώ, ανάλογα με τη διάθεσή μου, αλλάζω εικόνες!!! :D
picture.php


Συνήθως, έχω το γιό μου, αλλά μέρα ντέρμπυ η σημερινή...
Αυτό είναι desktop !!!! :D :D :D
 
@noxrider. Τι εφαρμογές έχεις βάλει στο Dock?
 
Shock είπε:
@noxrider. Τι εφαρμογές έχεις βάλει στο Dock?
Από αριστερά προς τα δεξιά:Finder,Safari,Firefox,TorrentDam,iTunes,Get Tube,Max,Switch,LiquidCD,GreekRadio,AppCleaner, jIRCii,Msn,YahooMessenger,Skype,Transmission,SystemPreferences,Onyx,Gimp,NeoOffice,MacMame,Mame OS X,Documents,Downloads,Trash.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στη Βαβέλ μου έχω την παρακάτω φωτό για Desktop. :cool:

picture.php


Στο Νάβυ, μιά της Χίου αλλά τις αλλάζω διαρκώς...

@Dino, τέλεια η φωτό σου!!! :D
 
Πίσω
Μπλουζα