DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

Εκείνες κι εγώ (1996)

ChristosM είπε:
Δεν μπορω να δω τον Γιαννη Μπεζο στον ρολο του Λαμπρου Κωστανταρα με τιποτα. .

Το ότι ευτυχώς ή μάλλον δυστυχώς δεν έχω δει τον Λάμπρο Κωσταντάρα στον ρόλο αυτό οπότε δεν μπορώ να κάνω την σύγκριση άμεσα (ποιά σύγκριση - δεν τίθεται σε καμία περίπτωση θέμα σύγκρισης) με έκανε φανατικό με αυτή την σειρά την οποία είδα, βλέπω και θα βλέπω μανιωδώς.

Καλή η ποιότητα των dvd θα έλεγα γενικά. Καλή η εικόνα και θα περίμενα και καλύτερο τον ήχο (όχι ότι είναι άσχημος)

Βέβαια το θετικό είναι ότι συνεχίζονται οι προσφορές αυτού του είδους από τα τηλεπεριοδικά και μακάρι να έχει καλή ανταπόκριση και από τον κόσμο έτσι ώστε να συνεχισουν και με άλλες σειρές
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ (1996)

bambinella 100 είπε:
Βεβαιως και η Αννα Παιταζη, η οποια δεν εκανε απλως γκεστ, αλλα υποδυοταν τη θεια του Μπεζου στον εναν απο τους δυο κυκλους της σειρας.
Σ' ευχαριστώ για την πληροφορία. Δεν το ήξερα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ (1996)

Δε με ενθουσιάζει η προσφορά, αλλά είναι καλό ότι υπάρχει μια ροή στο διαμοιρασμό σειρών διότι πιστέψαμε ότι σταμάτησε οριστικά!

ChristosM είπε:
Σ' ευχαριστώ για την πληροφορία. Δεν το ήξερα.
Χρήστο αλήθεια δεν την έχεις πετύχει ποτέ τη σειρά; Ανήκει στα προγράμματα-"μαιντανούς" του ΑΝΤ1 και έρχεται καπάκι μετά το Ρώμα στις επαναλήψεις. Κάθε σεζόν και τσουυυπ ένας Δόγγανος. Ορίστε:

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/%CE%95%CE%BA%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CF%82_%CE%BA%CE%B9_%CE%B5%CE%B3%CF%8E_%281996%29
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ (1996)

Χωρίς να τίθεται θέμα σύγκρισης ανάμεσα στον Μπέζο και τον Κωνσταντάρα, παρόλα αυτά θα στηρίξω το περιοδικό και την προσφορά του μιας και η σειρά ήταν μια απο τις αγαπημένες μου, την οποία δεν έχω βαρεθεί να βλέπω ούτε εγώ, εως σήμερα. Πάντως κατα τη γνώμη μου ο Γιάννης Μπέζος είναι ο μόνος που πλησιάζει κάπως - και θα μπορούσε να μιμηθεί τον Κωνσταντάρα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ (1996) / Κωνσταντίνου και Ελένης / Εγκλήματα

Πρέπει να καταλάβουν τα περιοδικά ότι με χιλιοπαιγμένες σειρές είναι αρκετά δύσκολο να έχουν πωλήσεις. Δε θέλω να υποτιμήσω σειρές όπως Εκείνες κι εγώ, Κων/νου κι Ελένης, Εγκλήματα κλπ. αλλά νομίζω ότι εν μέσω οικονομικής κρίσης ο κόσμος πιο εύκολα θα δώσει τα λεφτά του για τη Γιολάντα Ραγιά παρά για την Ελένη Βλαχάκη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κωνσταντίνου και Ελένης

konkar είπε:
Πρέπει να καταλάβουν τα περιοδικά ότι με χιλιοπαιγμένες σειρές είναι αρκετά δύσκολο να έχουν πωλήσεις. Δε θέλω να υποτιμήσω σειρές όπως Εκείνες κι εγώ, Κων/νου κι Ελένης, Εγκλήματα κλπ. αλλά νομίζω ότι εν μέσω οικονομικής κρίσης ο κόσμος πιο εύκολα θα δώσει τα λεφτά του για τη Γιολάντα Ραγιά παρά για την Ελένη Βλαχάκη.
Α, ναι; Κι εγώ το ίδιο θα ήθελα πολύ να το πιστέψω αλλά σκέψου μόνο το εξής: 10 χρόνια συνεχόμενες επαναλήψεις, χωρίς διάλειμμα, τα ίδια αστεία, οι ίδιες ατάκες, γνώριμες σκηνές και κάνει ακόμα νούμερα ο Ρώμας! Δηλαδή άβυσσος η ψυχή του τηλεθεατή. Εγώ προσωπικά το έχω σιχαθεί, αλλά είμαι σίγουρη ότι άμα έπρεπε να διαλέξουν οι τηλεθεατές ανάμεσα σε DVD του "Κων/νου και Ελένης" και του "Δις Εξαμαρτείν" θα διάλεγαν δαγκωτό το πρώτο. Και τότε βέβαια κάγκελο ο εκδότης. Τι να πει κανείς.....8)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ (1996)

Και η τιμή του "7 Μέρες TV" με το "Εκείνες κι εγώ" ποια είναι τελικά?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ (1996)

Είναι 5,90 ευρώ Bernard. Κατα 1 ευρώ λιγότερο απο τις Χάριτες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά / Άγγιγμα Ψυχής / Κωνσταντίνου και Ελένης

nick είπε:
Είναι 5,90 ευρώ Bernard. Κατα 1 ευρώ λιγότερο απο τις Χάριτες.
Thanks!

Έχω την εντύπωση ότι 5,90 ευρώ κόστιζαν και τα "Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά" / το "Άγγιγμα Ψυχής" μαζί με το "Κωνσταντίνου και Ελένης", σωστά?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ (1996)

Aκριβώς. Νομίζω ότι είναι μια προσιτή τιμή αυτή (ειδικά για τους φαν όπως εγώ της συγκεκριμένης σειράς)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ (1996) / Κωνσταντίνου και Ελένης

sunset89 είπε:
Χρήστο αλήθεια δεν την έχεις πετύχει ποτέ τη σειρά; Ανήκει στα προγράμματα-"μαιντανούς" του ΑΝΤ1 και έρχεται καπάκι μετά το Ρώμα στις επαναλήψεις.
Ζήτημα αν έχω δεί 5 λεπτά από την σειρά. Γενικά ο ΑΝΤ1 δεν υπάρχει στο τηλεκοντρόλ μου εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Σχετικά πρόσφατα έφυγε και το MEGA, το οποίο δε με αφορά πια. (Για το star και το alter δεν το συζητω καν). Και τότε θα αναρωτηθεις (και δικαιολογημένα) ποιά κανάλια βγαίνουν στις πρώτες θεσεις του τηλεκεντρόλ σου? Πολύ απλά: ΕΤ1, ΝΕΤ, ΕΤ3, ΣΚΑΙ, ΒΟΥΛΗ, CINE+, MAD και μετά αρκετά αγγλικά δορυφορικά κανάλια που είναι απόλαυση να παρακολουθείς ακόμα και τις διαφημίσεις τους!

sunset89 είπε:
...10 χρόνια συνεχόμενες επαναλήψεις, χωρίς διάλειμμα, τα ίδια αστεία, οι ίδιες ατάκες, γνώριμες σκηνές και κάνει ακόμα νούμερα ο Ρώμας! Δηλαδή άβυσσος η ψυχή του τηλεθεατή.
Αυτό δεν το πίστεψα και δεν θα το πιστέψω ποτέ που να χτυπιέται η agb.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κωνσταντίνου και Ελένης / Δέκα Μικροί Μήτσοι / Οι τρεις Χάριτες

sunset89 είπε:
Α, ναι; Κι εγώ το ίδιο θα ήθελα πολύ να το πιστέψω αλλά σκέψου μόνο το εξής: 10 χρόνια συνεχόμενες επαναλήψεις, χωρίς διάλειμμα, τα ίδια αστεία, οι ίδιες ατάκες, γνώριμες σκηνές και κάνει ακόμα νούμερα ο Ρώμας! Δηλαδή άβυσσος η ψυχή του τηλεθεατή. Εγώ προσωπικά το έχω σιχαθεί, αλλά είμαι σίγουρη ότι άμα έπρεπε να διαλέξουν οι τηλεθεατές ανάμεσα σε DVD του "Κων/νου και Ελένης" και του "Δις Εξαμαρτείν" θα διάλεγαν δαγκωτό το πρώτο. Και τότε βέβαια κάγκελο ο εκδότης. Τι να πει κανείς.....8)
Παίζει ρόλο βέβαια και ποιες ηλικίες αγοράζουν τα DVD. Νομίζω το Κων/νου και Ελένης το προτίμησαν οι μικρότεροι. Όσον αφορά αυτό που λες σχετικά με το αν έπρεπε να διαλέξουν οι τηλεθεατές, διαφωνώ. Ούτε οι Δέκα Μικροί Μήτσοι ήταν χιλιοπαιγμένη σειρά κι ομως απ' ότι άκουσα οι πωλήσεις ήταν αρκετά καλές.
Υ.Γ. Ξέρει κάποιος πώς πανε οι Χάριτες από πωλήσεις???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

konkar είπε:
Υ.Γ. Ξέρει κάποιος πώς πανε οι Χάριτες από πωλήσεις???
Έμαθα ότι "πάει" πολύ καλά και το χάρηκα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

ChristosM είπε:
Έμαθα ότι "πάει" πολύ καλά και το χάρηκα.
Ωραία. Έτσι, θα κυκλοφορήσουν όλα τα επεισόδια. Κι αφού πάνε καλά οι Χάριτες ας ελπίσουμε ότι θα δούμε κι άλλες αγαπημένες κωμωδίες του '90.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες / Εκείνες κι εγώ (1996)

Αρκεί αυτή την φορά να βάλουν σωστούς τους κύκλους με τα επεισόδιά τους και να μην έχουμε χαλασμένη εικόνα σε DVDs, όπως είχαν τα πρώτα... Μισές δουλειές. Πάντως το "Εκείνες Κι Εγώ" το ξεκίνησα να το παίρνω κι εγώ χαλαρά! Χρήστο, κάνεις έγκλημα που δεν έχεις δει την σειρά. Ούτε κι εγώ έχω δει την πρώτη με τον Λάμπρο Κωνσταντάρα αλλά ο Γιάννης Μπέζος θεωρώ πως είναι απ'τους καλύτερους σύγχρονους Έλληνες ηθοποιούς και στέκεται άνετα σ'αυτόν τον ρόλο! Επίσης το σενάριο εξακολουθεί να είναι του Κώστα Πρετεντέρη και δε νομίζω να έχει κάποια τραγική διαφορά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ (1996)

Mandrake είπε:
Χρήστο, κάνεις έγκλημα που δεν έχεις δει την σειρά. Ούτε κι εγώ έχω δει την πρώτη με τον Λάμπρο Κωνσταντάρα αλλά ο Γιάννης Μπέζος θεωρώ πως είναι απ'τους καλύτερους σύγχρονους Έλληνες ηθοποιούς και στέκεται άνετα σ'αυτόν τον ρόλο! Επίσης το σενάριο εξακολουθεί να είναι του Κώστα Πρετεντέρη και δε νομίζω να έχει κάποια τραγική διαφορά!
Τελικά χάζεψα λίγο το πρώτο και το τρίτο επεισόδιο, μια και αγόρασα το dvd. Αναγνώρισα αμέσως τον Πρετεντέρη στο κείμενο και χάρηκα, όμως το τελικό αποτέλεσμα δεν μου άρεσε και πιστεύω πως φταίει το καστ, το οποίο προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου.

Βέβαια χίλιες φορές καλύτερη μια τέτοια σειρά από τα τερατουργήματα των τελευταιων χρόνων όπως ο γλυκούλης (ανατριχιάζω και μόνο που γράφω την λέξη), η άσχημη Μαρία, οι γείτονες και αρκετά ακόμα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ (1996)

Νομιζω πως μεσα στο καστ του Εκεινες κι Εγω, υπαρχουν καποιοι ηθοποιοι λιγακι " κρυοι ", αλλα κατα την προσωπικη μου αποψη, ο Μπεζος σιγουρα δεν ειναι ενας απο αυτους.

Τον θεωρω καταπληκτικο ηθοποιο, ακομα και για ρολους δραματικους, αφου τον ειδα και σε αυτο το ειδος. Φυσικα ειναι κατ' εξοχην κωμικος, κι ενας απο τους λιγους καλους που εχουμε σημερα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες / Εκείνες κι εγώ (1996) / Εγκλήματα

Είμαι πολύ φαιδρός που πιστεύω οτι αφού πηγαίνουν καλά οι "Χάριτες" (τις οποίες παίρνω φανατικά!!) μπορεί μετά να βάλουν το "Δις Εξαμαρτείν"?

Όσο για το "Εκεινες κι εγώ" δεν με αφορά, θα προτιμούσα τον 2ο κύκλο απο τα "Εγκλήματα"(αν και δεν νομίζω να τον πάρουμε ποτέ!!) ή έστω τους χιλιοπαιγμένους "Δύο Ξένους"(γιατι το Mega πετσοκόβει επεισόδια και το έχει κάνει μαντάρα και γιατί αργότερα θα θέλω να το ξαναδώ!!)

Επίσης ευελπιστώ οτι η διανομή σειρών μάλλον θα συνεχιστεί γιατι τα τηλεοπτικά περιοδικά εχουν πεθάνει!Πόσοι τα παίρνουν για να δουν το πρόγραμμα όταν υπάρχει internet και teletext, και βλέπουν όλα τα κουτσομπολιά και τα νέα στο star!Οπότε μόνο με προσφορές μπορουν να επιζήσουν (Ας ελπίσουμε βέβαια αυτές οι προσφορές να είναι dvd σειρών!!)

We will see!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες / Εγκλήματα / Εκείνες κι εγώ (1996)

errikos20 είπε:
Είμαι πολύ φαιδρός που πιστεύω οτι αφού πηγαίνουν καλά οι "Χάριτες" (τις οποίες παίρνω φανατικά!!) μπορεί μετά να βάλουν το "Δις Εξαμαρτείν"?
Χαχα, καθόλου "φαιδρός" δεν είσαι! Κι εγώ την ίδια ελπίδα έχω! :)

errikos20 είπε:
Όσο για το "Εκεινες κι εγώ" δεν με αφορά, θα προτιμούσα τον 2ο κύκλο απο τα "Εγκλήματα"(αν και δεν νομίζω να τον πάρουμε ποτέ!!) ή έστω τους χιλιοπαιγμένους "Δύο Ξένους"(γιατι το Mega πετσοκόβει επεισόδια και το έχει κάνει μαντάρα και γιατί αργότερα θα θέλω να το ξαναδώ!!)
Κι εγώ φοβάμαι ότι δεν θα τον δούμε τον 2ο κύκλο από τα "Εγκλήματα"... :(

Όσο για το "Εκείνες κι εγώ", είναι για πολλούς αγαπημένο και χαίρομαι γενικά που συνεχίζουν τα περιοδικά να διαθέτουν σειρές.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και το Ντόλτσε Βίτα θα έπρεπε να βγει γιατί είναι κι αυτό πετσοκομμένο σαν το Δυο Ξένοι.
 
Πίσω
Μπλουζα