DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

Το καλύτερο πάντως θα ήταν να αρχίσει να διατίθεται καμιά σειρά του MEGA απο τις αρχές του '90. Ποιος δεν θα ήθελε να δει ξανά τους Αιθαίρετους, το Εκμέκ Παγωτό (για σένα το λέω Άλκη), Το ρετιρέ, τους μικρομεσαίους κ.α
 
nick είπε:
Το καλύτερο πάντως θα ήταν να αρχίσει να διατίθεται καμιά σειρά του MEGA απο τις αρχές του '90. Ποιος δεν θα ήθελε να δει ξανά τους Αιθαίρετους, το Εκμέκ Παγωτό (για σένα το λέω Άλκη), Το ρετιρέ, τους μικρομεσαίους κ.α[/QUOT

Ναι δεν θα ήταν και άσχημα να τις έβγαζαν σε dvd, όχι βέβαια ότι μου λείπουν. (καταλαβαίνεις τι εννοώ)
 
Εκείνες κι εγώ (1996)

Εγώ χάρηκα όταν είδα ότι βγάζουν σε DVD το "Εκείνες κι εγώ", είχα χρόνια να το δω.

Εγώ θα προτιμούσα η επόμενη να είναι η "Πρόβα νυφικού" (αυτό κι αν έχουν χρόνια να το προβάλουν!).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rapide είπε:
Εγώ χάρηκα όταν είδα ότι βγάζουν σε DVD το "Εκείνες κι εγώ", είχα χρόνια να το δω.Εγώ θα προτιμούσα η επόμενη να είναι η "Πρόβα νυφικού" (αυτό κι αν έχουν χρόνια να το προβάλουν!).
Κι εγώ θα το ήθελα πάρα πολύ σε ποιότητα DVD αλλά αμφιβάλλω για το αν θα διαμοιραστεί ποτέ. Και είναι κάπως δύσκολο να δοθεί για πολλούς λόγους που δε μπορούν να αναλυθούν στο παρόν thread.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Κι εγώ θα το ήθελα πάρα πολύ σε ποιότητα DVD αλλά αμφιβάλλω για το αν θα διαμοιραστεί ποτέ. Και είναι κάπως δύσκολο να δοθεί για πολλούς λόγους που δε μπορούν να αναλυθούν στο παρόν thread.
Έχει να κάνει με τα δικαιώματα της σειράς; (αν δε θέλεις/μπορείς, φυσικά δεν απαντάς sunset89)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ (1996)

nick είπε:
Μπορεί να μην είναι κάτι πρωτότυπο αλλά σίγουρα είναι κάτι που θα ήθελαν πολύ να ξαναδούν. Μπέζος είναι αυτός!... Ελπίζω πάντως να το βάλουν προς πώληση στο περιοδικό! Θα έχουν απίστευτες πωλήσεις.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι οι πωλήσεις πιθανών DVDs της σειράς "Της Ελλάδος τα παιδιά" θα ήταν ανάλογες των πωλήσεων της σειράς "Εκείνες κι εγώ". Ξέρει κανείς αν πουλάει το 7 Μέρες TV;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ (1996)

bernard.c είπε:
Το μόνο σίγουρο είναι ότι οι πωλήσεις πιθανών DVDs της σειράς "Της Ελλάδος τα παιδιά" θα ήταν ανάλογες των πωλήσεων της σειράς "Εκείνες κι εγώ". Ξέρει κανείς αν πουλάει το 7 Μέρες TV;
Aπό 2-3 σημεία πώλησης (στην Βέροια) μαθαίνω ότι η έκδοση με το εκείνες και εγώ πουλάει. Δεν ξέρω αν ισχύει και γενικά αυτό.

Πάντως εκτός από 1 φορά που δυσκολεύτηκα να το βρω τις άλλες το παραγγέλω και μου το κρατάνε. Και έτσι για ενημέρωση χτες κυκλοφόρησε το 6ο dvd με τα επεισόδια 16 ως 18.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εκείνες κι εγώ (1996)

Έχεις δίκιο Άλκη. Και εδώ στην Ιεράπετρα που είμαι εγώ (και που τα περιοδικά τα έχουμε Πέμπτη) πηγαίνεις το Σάββατο και δεν έχει μείνει κανένα. Εμένα ευτυχώς μου τα κρατάει ο περιπτεράς και έτσι δεν δυσκολεύομαι.....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

Τελικά πιο αναξιόπιστο περιοδικό από το Τηλέραμα δεν υπάρχει! Οι άνθρωποι εκεί είναι εντελώς απαράδεκτοι! Οι Χάριτες σταματάνε ακριβώς στη μέση και ΔΕΝ ολοκληρώνονται!!! Ευτυχώς που δεν είχα μπει στη διαδικασία να τα πάρω δηλαδή...Όπως ακριβώς έκαναν στα Εγκλήματα το ίδιο και τώρα. Το αφήνουν μισό!!!...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

Κρίμα για αυτούς που είχαν ξεκινήσει να τα παίρνουν... Δηλαδή ολοκληρώθηκε ο α'κύκλος και το σταματούν; Βλακεία τους... Αφού δε μπορούν να τα δίνουν όλα, ας μην αναλαμβάνουν σειρές με δύο και πάνω κύκλους επεισοδίων.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

tonytony είπε:
Τελικά πιο αναξιόπιστο περιοδικό από το Τηλέραμα δεν υπάρχει! Οι άνθρωποι εκεί είναι εντελώς απαράδεκτοι! Οι Χάριτες σταματάνε ακριβώς στη μέση και ΔΕΝ ολοκληρώνονται!!! Ευτυχώς που δεν είχα μπει στη διαδικασία να τα πάρω δηλαδή...Όπως ακριβώς έκαναν στα Εγκλήματα το ίδιο και τώρα. Το αφήνουν μισό!!!...
Πότε σταματάνε?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

Αν είναι δυνατόν! Υφίσταται τέτοιο ενδεχόμενο; Και ύστερα λέμε για την κρατική τηλεόραση. Και τα περιοδικά μου φαίνεται ακολουθούν, στο δρόμο που χάραξε η ΕΡΤ. Ελπίζω να μην επιβεβαιωθεί αυτό το ενδεχόμενο, γιατί θα είναι κρίμα να έχει κάποιος το μισό!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

Δυστυχώς επιβεβαιώθηκε ήδη! Τηλεφώνησε κάποιος φίλος μου που το αγόραζε να παραπονεθεί και του είπανε αγενέστατα..."Από την αρχή τόσα είπαμε πως θα βγάζαμε"!!! Κοροιδία κατάμουτρα δηλαδή!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

Ποιο τηλέφωνο παίρνω για να βρίσω?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μιας και θα σαι νευριασμένος, πάτα βρισιές και σε κανέναν σταθμό που μας έχουν τρελάνει στις ανοησίες! Με ένα σμπάρο δυο τριγόνια! :)

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=15325
 
Οι τρεις Χάριτες

Μπαααα... δε λέει. Τα κανάλια δε βάζουν μυαλό. Μια ελπίδα είχαμε απο τα περιοδικά αλλά πάει κι αυτή. Αλλά το τρελό είναι ότι είχαν πωλήσεις οι Χάριτες. Αυτό με εκνευρίζει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες / Εγκλήματα

tonytony είπε:
Τελικά πιο αναξιόπιστο περιοδικό από το Τηλέραμα δεν υπάρχει! Οι άνθρωποι εκεί είναι εντελώς απαράδεκτοι! Οι Χάριτες σταματάνε ακριβώς στη μέση και ΔΕΝ ολοκληρώνονται!!! Ευτυχώς που δεν είχα μπει στη διαδικασία να τα πάρω δηλαδή...Όπως ακριβώς έκαναν στα Εγκλήματα το ίδιο και τώρα. Το αφήνουν μισό!!!...
Δεν το πιστεύω!!! :cry:

Μα καλά, είναι τελείως βαρεμένοι οι άνθρωποι στο περιοδικό;

Γιατί τις ξεκινούν τις σειρές αν δεν σκοπεύουν να τις ολοκληρώσουν;

Είναι η δεύτερη φορά που το κάνουν!! Αν είναι δυνατόν!! Σταματούν τη σειρά στο 44ο επεισόδιο, στο μέσον του 2ου κύκλου. Για ποιο λόγο; Αφού, από ότι φαίνεται πουλάει το περιοδικό!

Και κάτι ακόμα: με το να αναλαμβάνουν να βγάλουν μια σειρά και να τη σταματούν πριν το τέλος της, την "καίνε" την σειρά για οποιοδήποτε άλλο περιοδικό σκεφτόταν να τη διαθέσει. "'Εκαψαν" ήδη τα "Εγκλήματα" και τώρα "καίνε" και τις "Τρεις Χάριτες"... Είναι απαράδεκτοι!

Αν δεν συνεχίσουν με τα επόμενα επεισόδια είτε της μιας είτε της άλλης σειράς (τις οποίες άφησαν ημιτελείς), εγώ δεν ξανα-αγοράζω καμία άλλη σειρά από το Τηλέραμα και δεν υποστηρίζω καμία επόμενη προσπάθειά τους!

Τι γράφουν; Σκοπεύουν να αντικαταστήσουν τη σειρά με κάποια άλλη ή απλά σταματούν; :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι πληροφορίες μου λένε ότι θα μπει μάλλον το Τρίτο Στεφάνι χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά! Το μόνο σίγουρο είναι πως σειρές με πάνω από έναν κύκλο είναι επίφοβες πως μπορεί να μην ολοκληρωθούν ποτέ ενώ σειρά με έναν και μοναδικό κύκλο δε μπορεί να την κόψουν στη μέση στο άσχετο έχοντας δώσει και την αρχική κασετίνα!!!...Αν και για όλα τους έχω ικανούς πια...
 
tonytony είπε:
Οι πληροφορίες μου λένε ότι θα μπει μάλλον το Τρίτο Στεφάνι χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά! Το μόνο σίγουρο είναι πως σειρές με πάνω από έναν κύκλο είναι επίφοβες πως μπορεί να μην ολοκληρωθούν ποτέ ενώ σειρά με έναν και μοναδικό κύκλο δε μπορεί να την κόψουν στη μέση στο άσχετο έχοντας δώσει και την αρχική κασετίνα!!!...Αν και για όλα τους έχω ικανούς πια...
Χμμμμ! Πολύ ενδιαφέρουσα πληροφορία! :)
 
Υπάρχει και η περίπτωση Sunset να μην δώσουν την κασσετίνα στην αρχή και έτσι να κατορθώσουν να κόψουν και τον Α' κύκλο. Τραγικό αλλά για όλα τους έχω ικανούς!
 
Πίσω
Μπλουζα