DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

Δέκα Μικροί Μήτσοι

mhmerotategiatipino είπε:
Bernard C ως προς τους Μήτσους του Λαζόπουλου είναι απαράδεκτο ο Τηλεθεατής να πετσοκόβει τα επεισόδια. Στον πρώτο κύκλο 1 επεισόδιο ήταν σε 3 ντιβιντί με αποσπάσματα από άλλο. 2-3 επεισόδια ήταν ανακατεμένα με άλλα. Τώρα στον 2ο κύκλο βάζει κάθε ντιβιντί και επεισόδιο. Πάλι καλά γιατί εγώ που καταγράφω αναλυτικά τους ηθοποιούς και τα γκεστς των σειρών μαντεύω τις εμφανίσεις (μα ο Νινιός σοτν πρώτο κυκλο-παρωδία Ταχτσή; θα πεθάνω).
Σοβαρα ειναι πετσοκομενα τα επεισοδια? Δεν το ειχα καταλαβει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

ChristosM είπε:
Σοβαρα ειναι πετσοκομενα τα επεισοδια? Δεν το ειχα καταλαβει.
Ούτε κι εγώ το είχα παρατηρήσει. Μήπως μπορείς να μας εξηγήσεις με περισσότερες λεπτομέρειες mhmerotategiatipino σε ποια DVDs/επεισόδια της σειράς αναφέρεσαι?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Αν έχετε πάρει τη σειρά από τον Τηλεθεατή κοιτάξτε στην πίσω πλευρά της κασετίνας τις ημερομηνίες προβολής των επεισοδίων. Γιατί έχουμε 2 ημερομηνίες ή ακόμη και 3 σε διαφορετικά επεισόδια-dvd;Από Δευτέρα θα δω το αρχείο μου και θα σας το αναφέρω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

mhmerotategiatipino είπε:
Αν έχετε πάρει τη σειρά από τον Τηλεθεατή κοιτάξτε στην πίσω πλευρά της κασετίνας τις ημερομηνίες προβολής των επεισοδίων. Γιατί έχουμε 2 ημερομηνίες ή ακόμη και 3 σε διαφορετικά επεισόδια-dvd;Από Δευτέρα θα δω το αρχείο μου και θα σας το αναφέρω.
Μηπως οι δευτερες ημερομηνιες αφορουν την επαναληψη του επεισοδιου? Πολυ συχνα το mega επαναλαμβανε τα επεισοδια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Λοιπόν επειδή παίρνω και εγώ τα dvd του τηλεθεατή, νομίζω πώς όντως κάποιες σκηνές είναι μονταρισμένες, καθώς σε κάποια σημεία είναι απότομη η μεταβίβαση από τη μιά σκηνή στην άλλη - ιδίως στα πρώτα dvd του πρώτου κύκλου -. Επίσης είμαι σχεδόν βέβαιος πώς μια σκηνή - ο οικογενειάρχης Μήτσος μιλάει με τη γυνάικα του (Ελένη Γερασιμίδου), την είχα δει ατόφια σε μια εκπομπή του Άλ τσαντίρι νιούζ στα τέλη Μαίου. Εκεί παρουσιάστηκε ολόκληρη(όπως προφανώς έπαιξε και τότε), ενώ στο 1ο dvd του 1ου κύκλου παρεμβάλλονταν διάφορες άλλες σκηνές. Επομένως πράγματι κάποια πράγματα μάλλον πρέπει να έχουν υποστεί μοντάζ. Ωστόσο νομίζω πώς η περίπτωση 1 επεισόδιο να πετσοκόβεται σε 3 dvd δεν ισχύει...Δεν έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο τουλάχιστον. Οι διαφορετικές ημερομηνίες που δείχνει στο πίσω μέρος ίσως αναφέρονται στο γεγονός πώς η εκπομπή έπαιζε τη μια εβδομάδα και την επόμενη έδειχνε επανάληψη του ίδιου επεισοδίου, ώστε να παίζεται κάτι καινούργιο κάθε 2 εβδομάδες...Είναι και αυτό μια εξήγηση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

ChristosM είπε:
Σοβαρα ειναι πετσοκομενα τα επεισοδια? Δεν το ειχα καταλαβει.
Λοιπόν είδα τα εξής: τα 2 πρώτα ντιβιντί έχουν από 2 επεισόδια της σειράς. Το ντιβιντί 3 έχει τα επεισόδια 12/5 και 19/5, το 4 τα επεισόδια 19/5 & 26/5, το 5 τα επεισόδια 19/5 & 2/6. Τα τελευταία έχουν από 1 επεισόδιο. Αν δεν είναι πετσόκομμα αυτό δεν ξέρω κι εγώ τι είναι. 1 επεισόδιο σε 3 ντιβιντί;Γκουχ γκουχ. Ευτυχώς ο β΄ κύκλος το έσωσε (προς το παρόν έστω).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

mhmerotategiatipino είπε:
Λοιπόν είδα τα εξής: τα 2 πρώτα ντιβιντί έχουν από 2 επεισόδια της σειράς. Το ντιβιντί 3 έχει τα επεισόδια 12/5 και 19/5, το 4 τα επεισόδια 19/5 & 26/5, το 5 τα επεισόδια 19/5 & 2/6. Τα τελευταία έχουν από 1 επεισόδιο. Αν δεν είναι πετσόκομμα αυτό δεν ξέρω κι εγώ τι είναι. 1 επεισόδιο σε 3 ντιβιντί;Γκουχ γκουχ. Ευτυχώς ο β΄ κύκλος το έσωσε (προς το παρόν έστω).
Ποιο ειναι αυτο το επεισοδιο που ειναι χωρισμενο σε 3 dvd, γιατι δεν το καταλαβα καλα?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

ChristosM είπε:
Ποιο ειναι αυτο το επεισοδιο που ειναι χωρισμενο σε 3 dvd, γιατι δεν το καταλαβα καλα?
Αν κατάλαβα καλά από τα γραφόμενα του mhmerotategiatipino, το επεισόδιο το οποίο είχε προβληθεί σε Α' προβολή στις 19/5/92, το οποίο "έσπασε" στο 3ο, 4ο και 5ο DVD.

Εγώ τις ημερομηνίες που έχει στο πίσω μέρος του κάθε κουτιού της εκλαμβάνω διαφορετικά mhmerotategiatipino: Η ημερομηνία δηλώνει ποιες ημερομηνίες προβλήθηκε από το MEGA αυτούσιο το κάθε επεισόδιο. Στην περίπτωση που βλέπουμε πάνω από μία ημερομηνία στο κουτί για κάποια επεισόδια, αυτό συμβαίνει επειδή ο Λ. Λαζόπουλος δεν προλάβαινε να ετοιμάσει ένα νέο επεισόδιο κάθε εβδομάδα, με αποτέλεσμα αρκετά από αυτά (τα περισότερα θα έλεγα) να προβάλλονται 2 συνεχόμενες εβδομάδες σε επανάληψη. Αυτό το θυμάμαι να συμβαίνει άλλωστε το 1992, διότι θυμάμαι και την απογοήτευσή μου όταν είχε επανάληψη επεισοδίου κάθε φορά.

Τώρα το αν έχει πέσει "ψαλίδι" στα επεισόδια και στις σκηνές τους, αυτό μόνο κάποιος που έχει γράψει τα επεισόδια από την Α' προβολή τους μπορεί να το πιστοποιήσει...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

bernard.c είπε:
Εγώ τις ημερομηνίες που έχει στο πίσω μέρος του κάθε κουτιού της εκλαμβάνω διαφορετικά mhmerotategiatipino: Η ημερομηνία δηλώνει ποιες ημερομηνίες προβλήθηκε από το MEGA αυτούσιο το κάθε επεισόδιο. Στην περίπτωση που βλέπουμε πάνω από μία ημερομηνία στο κουτί για κάποια επεισόδια, αυτό συμβαίνει επειδή ο Λ. Λαζόπουλος δεν προλάβαινε να ετοιμάσει ένα νέο επεισόδιο κάθε εββομάδα, με αποτέλεσμα αρκετά από αυτά (τα περισότερα θα έλεγα) να προβάλλονται 2 συνεχόμενες εβδομάδες σε επανάληψη. Αυτό το θυμάμαι να συμβαίνει άλλωστε το 1992, διότι θυμάμαι και την απογοήτευσή μου όταν είχε επανάληψη επεισοδίου κάθε φορά.
Θα συμφωνησω με τον Bernard, ετσι τα ειχα σκεφτει κι εγω. Εξαλλου γιατι να δωσει τις ημερομηνιες ο Λαζοπουλος και να "καρφωθει" απο μονος του αν ίσχυε αυτο το περιεργο μονταζ? Μια δευτερη εκδοχη ειναι να ειναι λαθος οι ημερομηνιες, κατι που το βρισκω πολυ πιθανο μια και το εχουμε δει να συμβαινει συχνα και στο βιβλιο του Βαλουκου για τα σηριαλ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Γι΄αυτό και τα dvd είναι συνολικά 50 περίπου ενώ τα επεισόδια είναι γύρω στα 45!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Δηλαδή στις 19/5 προβλήθηκαν αυτούσια τρία επεισόδια;Χμ...Καλά τέσπα μην ξεφεύγουμε από το αρχικό θέμα μας. Δεν την σκέφτηκα αυτήν την οπτική. Για να δούμε στη συνέχεια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι Απαράδεκτοι

Και ένα ΣΟΥΠΕΡ ΝΕΟ!!! Να γιατί αναβλήθηκαν τελευταία στιγμή ΟΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ από τις επαναλήψεις του MEGA!... Έρχονται σύντομα σε DVD από το περιοδικό TV ΖΑΠΙΝΓΚ όλα τα επεισόδια!!! Το πόσο σύντομα δε ξέρω αλλά...φαντάζομαι πολύ σύντομα! Αυτά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

Αφήνω ασχολίαστο το γεγονός να βγουν οι Απαράδεκτοι σε ντιβιντί. Είναι too good to be true!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

Αφήνω ασχολίαστο το γεγονός να βγουν οι Απαράδεκτοι σε ντιβιντί. Είναι too good to be true!!!!!!!!

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά με αμφισβητείς??? :( :cry: Όχι φίλε μου μιλάω αλήθεια πάρε το περιοδικό και θα το δεις! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

Για τα ντιβιντί των απαράδεκτων , έδωσε η Παπαδοπούλου τη συγκατάθεση της?? Πολύ δύσκολο μου κάνει. Τι να πώ?? Μακάρι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

Είναι ν΄απορείς κανείς με κάποιους εδώ μέσα!!!! Αναγγέλει το ίδιο το περιοδικό την κυκλοφορία των ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΩΝ σε dvd, το μεταφέρει ως είδηση κάποιος άλλος και το αμφισβητούν!!! Το διάβασα κι εγώ! Τι να πει κανείς!...Εντάξει παιδιά! Συνεχίστε να ...ονειρεύεστε ότι θέλετε! Εμείς , πάντως, όταν θα ξεκινήσει η διανομή θα το αγοράζουμε. Εσείς συνεχίστε να προβληματιζεστε αν έχει δώσει άδεια η Δήμητρα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

Πολυ καλη κινηση να βγουν οι Απαραδεκτοι σε dvd. Μακαρι να "ζηλεψουν" κι αλλοι και να δουμε πολλες απο τις επιτυχημενες σειρες του mega σε dvd. Ετσι δεν θα αγχωνομαστε πια αν θα τις δειχνει ολοκληρες στις επαναληψεις, χωρις κολληματα, διακοπες, κλπ, κλπ. Και σε καποιες περιπτωσεις οπως στο Μανα ειναι μονο μια, να δουμε επιτελους ολοκληρους τους τιτλους τελους στους οποιους σε καθε επεισοδιο εδειχναν σκηνες απο τα γυρισματα, τα λαθη, κλπ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

aeraki είπε:
Είναι ν΄απορείς κανείς με κάποιους εδώ μέσα!!!! Αναγγέλει το ίδιο το περιοδικό την κυκλοφορία των ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΩΝ σε dvd, το μεταφέρει ως είδηση κάποιος άλλος και το αμφισβητούν!!! Το διάβασα κι εγώ! Τι να πει κανείς!...Εντάξει παιδιά! Συνεχίστε να ...ονειρεύεστε ότι θέλετε! Εμείς , πάντως, όταν θα ξεκινήσει η διανομή θα το αγοράζουμε. Εσείς συνεχίστε να προβληματιζεστε αν έχει δώσει άδεια η Δήμητρα...
Δεν διευκρινίστηκε από τον φίλο μας, ότι γράφτηκε στο ίδιο το περιοδικό, τουλάχιστον εγώ δεν το κατάλαβα. Έκανα απλά μια ερώτηση. Δεν προβληματίζομαι καθόλου και ανυπομονώ για την κυκλοφορία των DVD όπως και κάθε άλλος φάν της σειράς.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

@tonytoyny: ποτέ δε θα αμφισβητούσα κάποιον εδώ μέσα κι ειδικά ανοιχτά στο φορουμ. Αλίμονο. Είμαστε μια μεγάλη και δεμένη παρέα κι ονειρευόμαστε τα ίδια πράγματα. Αμφιβήτησα την καλή μας τύχη όχι εσένα προσωπικά. Και ναι είδα όντως το περιοδικό και το ανήγγελλε εν είδει ρεπορτάζ. Θα το κάνει κι απορώ πώς έμεινε τόσον καιρό εκτός σαν περιοδικό. Σου ζητω ενα μεγάλο ΣΥΓΝΩΜΗ αν παρεξηγήθηκαν τα λόγια μου δεν ήθελα να φανεί έτσι η απάντησή μου αυτή. Άλλωστε ο γραπτός λόγος είναι πάντα τόσο παρεξηγήσιμος. :) Παιδιά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ και σε ντιβιντί!!!!!!!Ορμάτε. Όχι τίποτα άλλο τι θα κάνουν αυτοί που παίρνουν και τους Μήτσους!!!Φράγκο δε θα μείνει!!!Κάπου είχα διαβάσει για τηλεθεατο-δάνειο. Πού να κάνω αίτηση;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

mhmerotategiatipino είπε:
@tonytoyny: ποτέ δε θα αμφισβητούσα κάποιον εδώ μέσα κι ειδικά ανοιχτά στο φορουμ. Αλίμονο. Είμαστε μια μεγάλη και δεμένη παρέα κι ονειρευόμαστε τα ίδια πράγματα. Αμφιβήτησα την καλή μας τύχη όχι εσένα προσωπικά. Και ναι είδα όντως το περιοδικό και το ανήγγελλε εν είδει ρεπορτάζ. Θα το κάνει κι απορώ πώς έμεινε τόσον καιρό εκτός σαν περιοδικό. Σου ζητω ενα μεγάλο ΣΥΓΝΩΜΗ αν παρεξηγήθηκαν τα λόγια μου δεν ήθελα να φανεί έτσι η απάντησή μου αυτή. Άλλωστε ο γραπτός λόγος είναι πάντα τόσο παρεξηγήσιμος. :) Παιδιά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ και σε ντιβιντί!!!!!!!Ορμάτε. Όχι τίποτα άλλο τι θα κάνουν αυτοί που παίρνουν και τους Μήτσους!!!Φράγκο δε θα μείνει!!!Κάπου είχα διαβάσει για τηλεθεατο-δάνειο. Πού να κάνω αίτηση;
Όχι βρε και συ τι συγνώμη ζητάς όλα καλά!!! :) Όντως το TV ΖΑΠΙΝΓΚ (που για μένα είναι το κύριο περιοδικό που αγοράζω πάντα) τόσο καιρό είχε μείνει απ'έξω όπως λες και το' χα "παράπονο"! Πήρα και τηλ χτες μόλις είδα το δημοσίευμα αλλά δεν ήξερε η κοπέλα να μου πει ποια βδομάδα ακριβώς...Φαντάζομαι σε 2-3 το πολύ...Και κάτι που μόλις διαπίστωσα...Το MEGA είναι η 3η σειρά που δίνει σε περιοδικό (αν δε κάνω λάθος...Κλείσε Τα μάτια , Μήτσοι ,Απαράδεκτοι). Ο ΑΝΤ1 τόσο...αλλού???8)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα