DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

ChristosM είπε:
Πάντως πέρισυ που είχα πάρει 2 τεύχη,τα είχα πάρει Πέμπτη που μόλις είχαν έρθει!Αθήνα πάντως Πέμπτη βγαίνει,μάλλον Παρασκευή είναι για την υπόλοιπη Ελλάδα
 
Η Ραδιοτηλεοραση βγαινει Πεμπτη και ολα τα υπολοιπα τηλεπεριοδικα Παρασκευη.
 
thebest20 είπε:
Αθήνα πάντως Πέμπτη βγαίνει,μάλλον Παρασκευή είναι για την υπόλοιπη Ελλάδα
Ακριβως το αντιθετο! Πεμπτη κυκλοφορουν στην περιφερεια, Παρασκευη νομιζω στην Αθηνα.
 
Oι Απαράδεκτοι

Οι Αθηναίοι, μπορείτε να ζηλεύετε! (Έστω για μια μέρα)...

picture.php


:tease:

Μου τη δίνουν οι ιδιότροπες θήκες που έχουν 2 DVD το ένα πάνω στο άλλο!!! :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

παιδια στο συνολο ποσο θα κοστισει ολη η φαση ? ;p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

mideia83 είπε:
παιδια στο συνολο ποσο θα κοστισει ολη η φαση ? ;p
Αναφέρθηκε ότι το περιοδικό κοστίζει ?6.90.

Αν υποθέσουμε ότι θα δημισιεύσουν όλα τα επεισόδια μέχρι το τέλος της σεζόν, που έχει αναφερθεί ότι είναι 60+, τότε θα κυκλοφορήσουν 30-κάτι τέυχη.

Δηλαδή στο περίπου 30 x 6.90 = ...

Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

Πράγματι, είναι πολλά τα λεφτά, αλλά αν τα δίνεις λίγα-λίγα, δεν το καταλαβαίνεις... :biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

46 είναι τα επεισόδια + 1 εορταστικό που διαρκεί 2 ώρες και δεν πρόκειται να το βάλουν.Η σειρά κόπηκε Ιανουάριο 93,δηλαδή 1,5 σεζόν ήταν
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγκλήματα

mix24p είπε:
Θέλω να πω ένα πολύ μεγάλο μπράβο στο "Τηλέραμα" που δεν... "ξεφραγκίζει" τους αναγνώστες του αλλά και τους φανατικούς αυτής της σειράς - σταθμό για τα Ελληνικά τηλεοπτικά δεδομένα, και δίνει 3 επεισόδια σε κάθε dvd, σε τιμή κάτω των 5ευρώ. Αυτά προς γνώση και συμμόρφωση ανταγωνιστών.
Good job, guys!

Καλά δίνει απάντηση ο ΑΝΤ1 στους Απαράδεκτους που δίνει άλλο περιοδικό, άντε και της ελλάδος τα παιδιά, μεν και δεν και ΑΜΑΝ σε dvd ζητάμε και ανατομία επίσης :) ))))
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγκλήματα

mix24p είπε:
Θέλω να πω ένα πολύ μεγάλο μπράβο στο "Τηλέραμα" που δεν... "ξεφραγκίζει" τους αναγνώστες του αλλά και τους φανατικούς αυτής της σειράς - σταθμό για τα Ελληνικά τηλεοπτικά δεδομένα, και δίνει 3 επεισόδια σε κάθε dvd, σε τιμή κάτω των 5ευρώ. Αυτά προς γνώση και συμμόρφωση ανταγωνιστών.
Good job, guys!
Συνολικά είναι 65 επεισόδια.Οπότε λογικά 22 τεύχη θα βγουν,επομένως γύρω στα 110 e θα κοστίσουν
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγκλήματα

DianaTheSuperstar91 είπε:
Καλά δίνει απάντηση ο ΑΝΤ1 στους Απαράδεκτους που δίνει άλλο περιοδικό[...]
Καλά δεν συγκρίνονται αυτές οι δύο σειρές...Τα ''εγκλήματα'' είναι μια από τις 5 καλύτερες κωμωδίες της ελληνικής τηλεόρασης και η καλυτερότερη σειρά που ο ΑΝΤ1 έβγαλε ποτέ. Οι ''απαράδεκτοι'' είναι Η καλύτερη σειρά της ελληνικής τηλεόρασης (κατά την προσωπική μου γνώμη). Από πολλές απόψεις η προσφορά των Απαράδεκτων σε dvd είναι πολυτιμότερη. Χωρίς να θέλω να υποβαθμίσω βεβαίως, σε καμία περίπτωση, τα Εγκλήματα. Και τα δύο περιοδικά θα τρέξω/καλπάσω να τα πάρω αύριο το πρωί. Απλώς σε μια φανταστική κλίμακα σημαντικότητας της προσφοράς(ουάου..) τα Εγκλήματα πιάνουν 98/100 ενώ οι Απαράδεκτοι 100/100.

Μήπως κανένας φίλος από την επαρχία, που πήρε το περιοδικό με τα Eγκλήματα , μπορεί να μας πεί λεπτομέρειες της κασετίνας ή κάποια τεχνικά χαρακτηριστικά των dvd?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

Όποιος πάρει το περιοδικό ας μας πει πόσο καλή είναι η ποιότητα της εικόνας, και αν έχει τους τίτλους αρχής - τέλους!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

theoritikos είπε:
Όποιος πάρει το περιοδικό ας μας πει πόσο καλή είναι η ποιότητα της εικόνας, και αν έχει τους τίτλους αρχής - τέλους!
Η ποιότητα είναι αρκετά καλή , το μενού φτωχό , μην περιμένετε υπότιτλους και extras...Οι τίτλοι της αρχής υπάρχουν , του τέλους όχι...Είχε άραγε???Δε θυμάμαι...Τελειώνει με το "Τέλος επεισοδίου".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

tonytony είπε:
Η ποιότητα είναι αρκετά καλή , το μενού φτωχό , μην περιμένετε υπότιτλους και extras...Οι τίτλοι της αρχής υπάρχουν , του τέλους όχι...Είχε άραγε???Δε θυμάμαι...Τελειώνει με το "Τέλος επεισοδίου".
Έτσι τελείωνε κανονικά. Δεν έχουν κόψει τίποτα, από ότι μας περιγράφεις. Όλοι οι συντελεστές αναγράφονταν στους τίτλους αρχής (εξού και η μεγάλη διάρκεια τους...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

Ειμαι περιεργος να δω την ποιοτητα της εικονας που εχουν....αν ειναι τιποτα του στυλ TVrip τοτε θα παρω μονο τα 5-6 επεισοδια που εχω σε ποιοτητα VHS rip απο τις αρχες του 90..αυτα που κυκλοφορουν στο ιντερνετ δηλαδη...αν και ειμαι τοσο καμμενος που μαλλον θα τα παρω ολα για να τα εχω σε καλη ποιοτητα και ηχο...για να μπορω να βαζω τερμα τον κρυσταλλινο ηχο του << OK YES ,OK YES!! σ'ειδα στο Συνταγμα προχθες!!!>> και τα υπολοιπα επη της σειρας!!!

υ.γ.=ειπατε και εσεις...λειπει ο Μαρτης απο την Σαρακοστη..??οπου απαραδεκτοι και ο Μπιρλας-Κορκος μεσα!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η γνωμη μου ειναι να υποστηριζουμε οσο μπορουμε αυτες τις κινησεις αγοραζοντας και οχι κατεβαζοντας/κλεβοντας τα dvd αν θελουμε να συνεχισουμε να βλεπουμε τις αγαπημενες μας σειρες να βγαινουν σε dvd.
 
Oι Απαράδεκτοι

:dribble: το αγορασα επιτελους!! αντε να δουμε .θα μπορουσαν να κανουν μια πιο ομορφη θηκη :p :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

Χμμ.. 7 ευρώ τα δύο επεισόδια.. Μπααα, δεν νομίζω..

Μιχάλης
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα