DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

tonytony είπε:
Χα χα καλό bernard μ έκανες και γέλασα!!! Σιγά βρε μη θυμούνται φωνές!!! Αλλά πάλι δε ξέρεις... Απλά πιστεύω πως είναι η τακτική τους αυτή...
Ναι, το ξέρω - αστειεύομαι! Κι εγώ τόσες φορές τους έχω τηλεφωνήσει, αλλά δεν με έχουν μάθει ακόμα! :)
 
Έχω μείνει ΑΦΩΝΟΣ!!! Το ΖΑΠΙΝΓΚ ξεκινάει από την άλλη εβδομάδα σε dvd ποιο λέτε???? ΤΟ ΝΗΣΙ!!!! Και μάλιστα με 1 επεισόδιο σε κάθε dvd!!! Θα είναι συνολικά 26 επεισόδια άρα 26 dvds! 6,90 το κάθε ένα! Για 6 μήνες περίπου θα δίνει αυτό!!! Κρίμα πραγματικά κρίμα γιατί επενδύουνε στα πολύ πολύ πρόσφατα και τα παλιά τα ξεχνάνε εντελώς!


Όσο για το Τηλέραμα σήμερα τέλειωσε το Είσαι το ταίρι μου και καμιά ανακοίνωση δεν έχει στο περιοδικό για την επόμενη εβδομάδα...



ΘΕΛΩ ΤΟ ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



 
Μα, καλά, ''το νησί''; Αυτή ακόμα παίζεται στην ελληνική τηλεόραση και μάλιστα, αν θέλετε και την γνώμη μου, την θεωρώ υπερτιμημένη όσο δεν πάει...Το μόνο που κατάλαβα είναι ότι οι εκδότες αποσκοπούν στο εύκολο κέρδος προσφέροντας σειρές σχετικά καινούριες ή ακόμα και πρώτης προβολής (όπως ''το νησί'') με σκοπό να προσελκύσουν το αγοραστικό κοινό. Αντί να δώσουν καμιά ''Ντόλτσε Βίτα'' ή ''Δύο ξένους'' που συνεχώς προβάλλονται πετσοκομμένα και τα δύο σίριαλ, προτιμάνε όλες αυτές τις πρόσφατες σειρές. Και καλά το ''50-50'' και το ''Παρα 5'', που έχουν γράψει ιστορία και έχουν πλέον τα κοινά τους, αλλά ποιος θα πληρώσει 6,90 για μια σειρά που δεν έχει καν ολοκληρώσει τον κύκλο της; Έλεος..Τι να πω πια; Ας ελπίσουμε σε κανα θαύμα...
 
Ότι φάμε κι ό,τι πιούμε (το άλλο δεν το λέω) είναι τα περιοδικά !

Κι όμως, αυτή τους η κίνηση, σίγουρα θα τους φέρει κέρδη γιατί ... στη βράση κολλάει το σίδερο!

Το 7 MERES και ο Τηλεθεατής ακόμα τούρκικα μοιράζουν;;;
 
Ναι sunset το 7 ΜΕΡΕΣ TV μοιράζει το Κισμέτ και ο Τηλεθεατής τα Ασημένια φεγγάρια (ίσως και το αντίθετο θα σας γελάσω). Το μόνο που ξέρω είναι πως τα τούρκικα τελειώνουν γύρω στον Απρίλιο...Μεγάλη ξενέρα πάντως!!! Ποιος το περίμενε...Μα το Νησί???? Έλεος δηλαδή!!!
 
tonytony είπε:
Ναι sunset το 7 ΜΕΡΕΣ TV μοιράζει το Κισμέτ και ο Τηλεθεατής τα Ασημένια φεγγάρια (ίσως και το αντίθετο θα σας γελάσω). Το μόνο που ξέρω είναι πως τα τούρκικα τελειώνουν γύρω στον Απρίλιο...Μεγάλη ξενέρα πάντως!!! Ποιος το περίμενε...Μα το Νησί???? Έλεος δηλαδή!!!
Αντώνη, γιατί σου κάνει εντύπωση; Εγώ προσωπικά το περίμενα! Με τέτοια επιτυχία, θα θέλανε να το εκμεταλλευτούν τώρα, που οι θεατές είναι "Ζεστοί" και έχουν "πορωθεί". (Αλί σε εμάς τους πορωμένους επί δεκαπενταετίας με σειρά
43863.gif
). Εξού και η εξωφρενική τιμή για ένα (!!!!) επεισόδιο το DVD. Ντροπή! Πότε ολοκληρώνεται ο Αχμέτ και η Ουρζούν καλώς εχόντων των πραγμάτων;
290903.gif
 
Δε ξέρω γύρω στον Απρίλιο μια φίλη μου τα αγοράζει...Δηλαδή όπως πάει θα δούμε και την Πολυκατοικία σε dvd???? Εκεί είναι που θα πέσω από τον 4ο!!!!
 
Ειλικρινα αναρωτιεμαι ποιος νοημων ανθρωπος θα δωσει 180 ευρω, και μαλιστα εν μεσω οικονομικης κρισης, για να αγορασει το Νησι, το οποιο προβαλλεται τωρα, θα προβληθει σε επαναληψη το καλοκαιρι, υπαρχει για θεαση στο youtube, υπαρχει για παρανομο "κατεβασμα", αλλα και στο dvd recorder πολλων τηλεθεατων που πολυ ευκολα μπορουν να το γραφουν καθε εβδομαδα. Η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα...
 
ChristosM είπε:
Ειλικρινα αναρωτιεμαι ποιος νοημων ανθρωπος θα δωσει 180 ευρω, και μαλιστα εν μεσω οικονομικης κρισης, για να αγορασει το Νησι, το οποιο προβαλλεται τωρα, θα προβληθει σε επαναληψη το καλοκαιρι, υπαρχει για θεαση στο youtube, υπαρχει για παρανομο "κατεβασμα", αλλα και στο dvd recorder πολλων τηλεθεατων που πολυ ευκολα μπορουν να το γραφουν καθε εβδομαδα. Η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα...
Συμφωνώ μέχρι τελείας, αλλά το ξέρεις και το ξέρουμε όλοι ότι θα έχει επιτυχία στους "πορωμένους" της σειράς ,που κάνουν λες και δεν έχει ξαναγυριστεί σίριαλ εποχής τα τελευταία 30 χρόνια στην Ελλάδα!

Ε, τουλάχιστον να πάρουν λεφτά από αυτό, ώστε να μοιράσουν κι άλλες δουλειές ανάλογες στην πορεία!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
κανονικα πρεπει να βγαζουν σειρες που υπηρχαν παλια και οχι τωρινες η καποιες που τις βαζουν επαναληψη συνεχεια οπως

ακρως οικογενειακον,καφε της χαρας,κωνσταντινου κ ελενης

θα ηθελα να εβγαινε Το Ρετιρε,μαρεσε πολυ
 
Ε ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟ ΝΗΣΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ . ΑΝΤΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΤΗ ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ Ή ΤΗ ΠΡΟΒΑ ΝΥΦΙΚΟΥ Ή ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΞΕΝΟΥΣ ΒΑΖΟΥΝ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΠΡΟΒΑΛΛΕΤΑΙ , ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ
 
Μα έλεος!!! Εντάξει, δε λέω καλογυρισμένη σειρά και ακριβή παραγωγή αλλά απορώ! Δεν περίμενα το mega να τη δώσει τόσο γρήγορα, χωρίς ούτε καν να εκμεταλλευτεί τις επαναλήψεις. Κι εγώ που ήθελα Αίθουσα του Θρόνου.... :(
 
Κριμα που την εποχη που προβαλλοταν η Αιθουσα του θρονου δεν υπηρχε αυτη η δυνατοτητα των περιοδικων! Μπορει και να το εβγαζαν! Και να το ειχαμε τωρα.... Αλλα εΛπιζω σε λιγοτερη τιμη. Παει και το σοβαρο ΖΑΠ....
 
Προφανώς παλιές σειρές όπως ''η αίθουσα του θρόνου'' δεν έχουν πέραση στο ευρύ κοινό. Δυστυχώς..Το καλύτερο που μπορεί να γίνει είναι βάλουν σε προσφορά σειρές που και είναι ποιοτικές και που τις λατρεύει το ευρύ κοινό,όπως ''2 ξένους'' ή ''πρόβα νυφικού''..Από την άλλη, σκεφτείτε θετικά! Το ότι προσφέρουν καινούριες σειρές σε DVD θα τους αποφέρει κέρδη κι έτσι ίσως τολμήσουν κάποια στιγμή να διανείμουν και παλαιότερες αγαπημένες σειρές της ελληνικής τηλεόρασης. Απαράδεκτη η κίνηση του ''TV zapping''..Η σειρά δεν έχει καν σταματήσει να προβάλλεται!
 
Βασικά δεν φταίει το περιοδικό. Ανήκει στον ΔΟΛ, όπως και το mega. Τι να κάνει, να μην το εκμεταλλευτεί; Απλώς μου κάνει εντύπωση που τη δίνουν τόσο νωρίς, θα περίμενε κανείς ότι θα την κρατούσαν για να την εκμεταλλευτούν με επαναλήψεις και μετά να τη μοιράσει το περιοδικό...
 
Τελικά, φαίνεται άκρως επίκαιρο το σχόλιο ενός συμφορουμίτη μας, που όταν ανακοινώθηκε τον Οκτώβριο ότι θα διανεμηθούν τα σίριαλ ''50-50'' και ''Παρά 5'' είπε ότι οι εκδότες είναι ικανοί να διαμοιράσουν ακόμα και τις ''Κούκλες'' σε DVD... Καλά, αν δούμε και την ''Πολυκατοικία'' σε DVD θα είναι η απόλυτη ξεφτίλα!
 
Aκόμη δε τελείωσε και βγαίνει σε DVD??? Ήμαρτον Κύριε. Α, ρε Ελλάδα σ' όλα πρώτη είσαι. Ούτε στην Αμερική δε γίνονται αυτά.
 
Να μου το θυμηθείτε, ότι το Mega TV Zapping θα δώσει σε DVD την Ζωή της Άλλης και τα Μυστικά της Εδέμ. Shame on Them. Περιμέναμε τα παλιά σίριαλ και μας βάζουν σειρές που ακόμη δεν έχουν τελειώσει και προβάλλονται αυτή την περίοδο.
 
παντως οι συλλέκτες '' απαιτουν '' Οι φρουροί της Αχαιας και η Πρόβα Νυφικού σε dvd . Ας βάλουν τις συγκεκριμένες σειρές τα περιοδικα σε προσφορα και μετα ας βαλουν τις σειρες που προβαλονται ακομα .
 
Εαν συμβει αυτο τοτε δεν είναι να ξαναγοράσουμε κανενα απο τα περιοδικα . Οι συλλέκτες παλιων ελληνικων σειρών θα θελαμε να μπουν σε προσφορα ωστε να τις εχουμε οι εξης σειρες

1) Οι φρουροι της Αχαιας

2) Η προβα νυφικου

3) Το 3ο Στεφανι

4) Εμεις και Εμεις

5) 2 Ξενοι

6 ) Dolce Vita

το επαναλαμβανω μπας και εισακουστω και βαλουν σε προσφορα καμια απο τις παραπανω σειρες
 
Πίσω
Μπλουζα