DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

Sunset δεν είναι διαδικτυακός ιστότοπος... Εταιρεία είναι. Ας σβηστεί αν υπάρχει πρόβλημα! Πιάσατε το νόημα άλλωστε. ;)

tonytony είπε:
Πάντως το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ , πως το TV ΖΑΠΙΝΓΚ απέδειξε πως είναι το καλύτερο τηλεπεριοδικό μακράν! Ότι έχει ανακοινώσει το έχει δώσει χωρίς ΠΟΤΕ να το κόψει στη μέση και επίσης οι κασσετίνες του είναι σαφώς ανώτερες από τους άλλους! Μπράβο τους! Ελπίζω μετά το "Παρά πέντε" που τελειώνει σε λίγο να συνεχίσει με κάτι αξιόλογο...
Χαλαρά!! Να 'βαζε μονάχα τίποτε πιο κλασικό... :/ /emoticons/unsure@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αγαπητέ Mandrake εφόσον έχεις μια σειρά σε πολύ καλή ποιότητα δε σε υποχρεώνει κανείς να την αγοράσεις και από περιοδικό. Εννοείται θα προτιμούσαμε όλοι να είναι μια ωραία θήκη αλλά ας μην ξεχνάμε ότι στο Dvd Player βάζουμε το δισκάκι και όχι τη θήκη την οποία μπορείς και να αντικαταστήσεις με μια δική σου. Προσωπικά, ας είχα τα επεισόδια από το Εκμέκ Παγωτό και ας ήταν η θήκη χάρτινη και κακοφτιαγμένη. Δεν θα είχα το παραμικρό πρόβλημα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mandrake είπε:
Sunset δεν είναι διαδικτυακός ιστότοπος που κατεβάζει κανείς... Εταιρεία είναι. Ας σβηστεί αν υπάρχει πρόβλημα! Πιάσατε το νόημα άλλωστε. ;)
Σιγά το σημαντικό βρε, εξού και το " :p " που έβαλα παραπάνω. :)

maltezos_extreme είπε:
τα dvd του "Παρα Πεντε" ειναι τέσσερα ακόμα
Ωραία, ευχαριστώ για την απάντηση! Λογικά, το Tv zapping σειρά του Mega θα μοιράσει πάλι εάν είναι...
 
konkar είπε:
Αγαπητέ Mandrake εφόσον έχεις μια σειρά σε πολύ καλή ποιότητα δε σε υποχρεώνει κανείς να την αγοράσεις και από περιοδικό. Εννοείται θα προτιμούσαμε όλοι να είναι μια ωραία θήκη αλλά ας μην ξεχνάμε ότι στο Dvd Player βάζουμε το δισκάκι και όχι τη θήκη την οποία μπορείς και να αντικαταστήσεις με μια δική σου. Προσωπικά, ας είχα τα επεισόδια από το Εκμέκ Παγωτό και ας ήταν η θήκη χάρτινη και κακοφτιαγμένη. Δεν θα είχα το παραμικρό πρόβλημα.
Φίλε μου το "χρηματικό" μέρος, γιατί δεν το βάζεις ποτέ μέσα σ' αυτά που συζητάς; Προσπαθούμε να φτιάξουμε μια συλλογή όμως και παρότι την είχαμε ήδη ορισμένοι, θέλουμε να πληρώσουμε κάτι τις για να την αποκτήσουμε σε αυθεντική μορφή. Και σε ρωτάω τώρα εγώ. Έχεις 65 ευρώ στην τσέπη και άπειρες επιλογές στο τι σειρά να αγοράσεις μ' αυτά τα λεφτά. Άσε το τι γουστάρεις ως θέαμα απ' έξω και δες απλά σειρές που σ' αρέσουν γενικά και κυκλοφορούν στο εμπόριο, με τις όποιες συσκευασίες τους. Βλέπεις "πακέτα προσφορών" και ένα απ' αυτά είναι ο 1ος (το τονίζω!) κύκλος απ' την σειρά "Οι Τρεις Χάριτες" με την συσκευασία που έχει. Βλέπεις άλλες στα ίδια λεφτά όπως την Ιαπωνική έκδοση του "Alien Quatrilogy" που έχεις ένα μεγάλο κεφάλι alien το ανοίγεις και είναι μέσα τα DVDs. Βλέπεις την τριλογία του "Άρχοντα Των Δακτυλιδιών", στην extended έκδοση. Βλέπεις την μεταλλική θήκη με τα "Superman", άπειρα παραδείγματα... Σου ξαναλέω άσε το τι σου αρέσει περισσότερο να δεις. Μιλάμε τώρα για συλλογή αυθεντικών. Τι θα σου έκανε κλικ στο μάτι;

Και η όποια γκρίνια είναι λογικό να υπάρχει για την συσκευασία, όχι μόνο για τα δύο επεισόδια, για το ότι στην τελική μένεις με την χάρτινη promo θήκη, αλλά ακόμη κι επειδή σε μία απ' τις 11 χάρτινες promo θήκες σου, δεν προσέξαν στο πρακτορείο διανομής και η γωνίτσα έχει χτυπηθεί κι έχει ένα στραβωματάκι! Μα σοβαρά μιλάμε τώρα; Δεν στην χαρίζουν φίλε μου! ΣΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΧΟΝΤΡΑ! Προσωπικά το αγοράζω! Αλλά δεν έχω το δικαίωμα να εκτιμήσω πόσο θα έπρεπε να έχει κανονικά ως "πακέτο" και τι πληρώνω; Δε μπορώ να τα κάνω πιο λιανά. Λυπάμαι, αλλά διαφωνώ κάθετα στο ότι το μόνο που πρέπει να μ' ενδιαφέρει, ειδικά με τέτοια τιμή, είναι η ποιότητα του DVD και απλά το να αποκτήσω τα επεισόδια. Επίσης με στενοχωρεί που δεν το βλέπεις κι εσύ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχεις πολύ δίκιο Mandrake! Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Κανένας σεβασμός στον αγοραστή - καταναλωτή , μόνο πως θα μας τα αρπάξουνε ενδιαφέρονται...Δυστυχώς!
 
Καλησπέρα παιδιά,

Καταλαβαίνω την αγανάκτησή σας σχετικά με το θέμα των "προσφορών" (!) των τηλεοπτικών σειρών από τα τηλεοπτικά περιοδικά (κι εγώ εξίσου αγανακτισμένος και απηυδησμένος είμαι!), αλλά σας θερμοπαρακαλώ από εδώ και στο εξής να δίνετε μεγαλύτερη προσοχή σε αυτά που γράφετε -

Να θυμίσω σε όλους ότι το "κατέβασμα" / downloading οπτικο-ακουστικού υλικού από διάφορα sites διώκεται ποινικά διότι δεν αποδίδει τα πνευματικά δικαιώματα στους δημιουργούς της σειράς / ταινίας και φυσικά το forum μας είναι απολύτως αντίθετο και καταδικάζει τέτοιες ενέργειες.

Τα χθεσινά posts διαβάστηκαν προσεκτικά και διορθώθηκαν καταλλήλως όπου χρειαζόταν. Παρακαλώ πολύ να μην χρειαστεί να ξαναγίνει μαζικό editing σε posts. Ευχαριστώ.
 
Μια απορία: Πώς εξηγείται το γεγονός ότι η διανομή του ''Παρα 5'' θα τελειώσει σε 2-3 βδομάδες δεδομένου του ότι αποτελείται από δύο κύκλους και ξεκίνησε να διανέμεται μόλις 2 βδομάδες πριν το ''50-50'' που αποτελείται επίσης από δύο κύκλους; Δίνονταν περισσότερα επεισόδια στα δισκάκια κάθε βδομάδα ή γενικότερα η σειρά αποτελείται από λιγότερα επεισόδια από ότι το ''50-50'';
 
Mandrake είπε:
Φίλε μου το "χρηματικό" μέρος, γιατί δεν το βάζεις ποτέ μέσα σ' αυτά που συζητάς; Προσπαθούμε να φτιάξουμε μια συλλογή όμως και παρότι την είχαμε ήδη ορισμένοι, θέλουμε να πληρώσουμε κάτι τις για να την αποκτήσουμε σε αυθεντική μορφή. Και σε ρωτάω τώρα εγώ. Έχεις 65 ευρώ στην τσέπη και άπειρες επιλογές στο τι σειρά να αγοράσεις μ' αυτά τα λεφτά. Άσε το τι γουστάρεις ως θέαμα απ' έξω και δες απλά σειρές που σ' αρέσουν γενικά και κυκλοφορούν στο εμπόριο, με τις όποιες συσκευασίες τους. Βλέπεις "πακέτα προσφορών" και ένα απ' αυτά είναι ο 1ος (το τονίζω!) κύκλος απ' την σειρά "Οι Τρεις Χάριτες" με την συσκευασία που έχει. Βλέπεις άλλες στα ίδια λεφτά όπως την Ιαπωνική έκδοση του "Alien Quatrilogy" που έχεις ένα μεγάλο κεφάλι alien το ανοίγεις και είναι μέσα τα DVDs. Βλέπεις την τριλογία του "Άρχοντα Των Δακτυλιδιών", στην extended έκδοση. Βλέπεις την μεταλλική θήκη με τα "Superman", άπειρα παραδείγματα... Σου ξαναλέω άσε το τι σου αρέσει περισσότερο να δεις. Μιλάμε τώρα για συλλογή αυθεντικών. Τι θα σου έκανε κλικ στο μάτι;
Και η όποια γκρίνια είναι λογικό να υπάρχει για την συσκευασία, όχι μόνο για τα δύο επεισόδια, για το ότι στην τελική μένεις με την χάρτινη promo θήκη, αλλά ακόμη κι επειδή σε μία απ' τις 11 χάρτινες promo θήκες σου, δεν προσέξαν στο πρακτορείο διανομής και η γωνίτσα έχει χτυπηθεί κι έχει ένα στραβωματάκι! Μα σοβαρά μιλάμε τώρα; Δεν στην χαρίζουν φίλε μου! ΣΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΧΟΝΤΡΑ! Προσωπικά το αγοράζω! Αλλά δεν έχω το δικαίωμα να εκτιμήσω πόσο θα έπρεπε να έχει κανονικά ως "πακέτο" και τι πληρώνω; Δε μπορώ να τα κάνω πιο λιανά. Λυπάμαι, αλλά διαφωνώ κάθετα στο ότι το μόνο που πρέπει να μ' ενδιαφέρει, ειδικά με τέτοια τιμή, είναι η ποιότητα του DVD και απλά το να αποκτήσω τα επεισόδια. Επίσης με στενοχωρεί που δεν το βλέπεις κι εσύ...
Οι θήκες που αναφέρεις εννοείται ότι θα μου κέντριζαν την προσοχή και ίσως και να αγόραζα κάποια DVD από αυτά που είπες. Ότι μου τα παίρνουν χοντρά και εξαπατούν τον κόσμο δυστυχώς το ξέρω. Κι εγώ δυσαρεστούμαι όταν αγοράζω μία σειρά που δεν έχει σωστή και επιμελημένη θήκη, με την τιμή στο Θεό. Αλλά αφού τουλάχιστον την απέκτησα, χαλάλι τα λεφτά. Αυτό είπα όταν έπαιρνα τους Δέκα Μικρούς Μήτσους. 6,40 το επεισόδιο. Κανονική απάτη. Γι' αυτό άλλωστε προσέχω πολύ τί θα αγοράσω.
 
peter είπε:
Μια απορία: Πώς εξηγείται το γεγονός ότι η διανομή του ''Παρα 5'' θα τελειώσει σε 2-3 βδομάδες δεδομένου του ότι αποτελείται από δύο κύκλους και ξεκίνησε να διανέμεται μόλις 2 βδομάδες πριν το ''50-50'' που αποτελείται επίσης από δύο κύκλους; Δίνονταν περισσότερα επεισόδια στα δισκάκια κάθε βδομάδα ή γενικότερα η σειρά αποτελείται από λιγότερα επεισόδια από ότι το ''50-50'';
Πώς εξηγείται; Απλούστατα:

"Πενήντα πενήντα"

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Πενήντα_πενήντα

66 επεισόδια

"Στο παρά 5"

http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Στο_παρά_5_(2005)

49 επεισόδια

Να ανατρέχεις για τέτοιες πληροφορίες στη RetroDB φίλε peter - για αυτό υπάρχει.

Όσο για τον αριθμό των επεισοδίων ανά εβδομάδα / DVD, αυτός είναι 2 και στις δύο περιπτώσεις.
 
Παιδιά, κανένα νέο για διαμοιρασμό σειρών σε περιοδικά; Αντώνη εσύ σούπερ σταρ; Έφτασε τίποτα στα αυτιά σου; :p ;)

Και κάτι ακόμα: μοιράζεται το "Είσαι το ταίρι μου" με το Τηλέραμα; Τις προάλλες ξεφύλλιζα ένα τεύχος και είδα διαφήμιση της σειράς, αλλά δεν ήμουν σίγουρη και ξέχασα να το αναφέρω!
 
Παιδιά κανενα νέο για το ποια σειρά θα βάλει το ΤV Zapping μετα απο το τέλος του Παρα πέντε ; ισχύει οτι θα βάλει σε προσφορά τους 2 ξένους ;
 
Το Είσαι το ταίρι μου συνεχίζει κανονικά και θέλει άλλες 2 Πέμπτες να ολοκληρωθεί! Το Παρα πέντε ολοκληρώνεται αυτή τη Πέμπτη! Πήρα τηλέφωνο στο περιοδικό και μου είπαν πως δεν έχουν ακόμα καμία ενημέρωση...(σιγά που θα μου λέγανε από τώρα και να ξέρανε!). Αυτά τα νέα! Ευχαριστώ sunset για τα καλά σου λόγια! Μ έκανες και γέλασα!!!
 
Πήρα πάλι σήμερα τηλέφωνο και στα 2 περιοδικά (ΖΑΠΙΝΓΚ και ΤΗΛΕΡΑΜΑ) για να τους ρωτήσω τι και αν θα βάλουν κάτι τώρα που τελειώνουν οι σειρές τους. Τους εξήγησα πως είμαι συλλέκτης τηλεοπτικών σειρών και ενδιαφέρομαι για ότι τυχόν μπει , αλλά δυστυχώς κανένα από τα 2 δε μου απάντησε συγκεκριμένα...Θα ενημερωθείτε από το περιοδικό ήταν η απάντησή τους , δε γνωρίζουμε...
 
Για όλους τους συλλέκτες θα ήταν ενα απίστευτο δώρο να διανεμηθούν η Πρόβα νυφικού και οι φρουροί της Αχαίας σε dvd
 
Από τις πιο πρόσφατες σειρές, όπως έχω ξαναπεί θα ήθελα να δω το ''Άκρως οικογενειακόν''. Αρκετά υποτιμημένο όταν παιζόταν αλλά για μένα η καλύτερη στιγμή του Γιάννη Μπέζου...
 
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΣΕ DVD ΟΙ ΕΞΗΣ ΣΕΙΡΕΣ

1) ΠΡΟΒΑ ΝΥΦΙΚΟΥ

2) ΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ ΤΗΣ ΑΧΑΙΑΣ

3) ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΕΓΓΟΝΟΙ

4) ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΣΤΕΦΑΝΙ

5) ΑΘΗΝΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

6) ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ
 
Το "Παρά Πέντε" ολοκληρώθηκε στο ΖΑΠΙΝΓΚ και καμιά αναφορά για επόμενη σειρά για το επόμενο τεύχος...
 
Αντώνη, ευχαριστούμε πολύ!

Για οποιονδήποτε ψίθυρο, πληροφορία, ανακοίνωση, θα περιμένουμε μήνυμά σου!!! :)
 
tonytony είπε:
Το "Παρά Πέντε" ολοκληρώθηκε στο ΖΑΠΙΝΓΚ και καμιά αναφορά για επόμενη σειρά για το επόμενο τεύχος...
Μάλιστα... Για να δούμε τι θα γίνει και με το "Είσαι το ταίρι μου" (ΤΗΛΕΡΑΜΑ) που κι αυτό ολοκληρώνεται αυτή την εβδομάδα...

Έχω μια μικρή αγωνία και πολλές προσδοκίες ότι (είτε το ένα περιοδικό, είτε το άλλο) θα διαθέσουν κάποια ενδιαφέρουσα σειρά, αν και φοβάμαι ότι θα απογοητευτώ....

sunset89 είπε:
Αντώνη, ευχαριστούμε πολύ! Για οποιονδήποτε ψίθυρο, πληροφορία, ανακοίνωση, θα περιμένουμε μήνυμά σου!!! :)
Εννοείται!

ΥΓ Αναρωτιέμαι tonytony γιατί δεν σου λένε από τα περιοδικά... Φαντάζομαι πλέον ότι θα σε ξέρουν όταν τηλεφωνείς! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χα χα καλό bernard μ έκανες και γέλασα!!! Σιγά βρε μη θυμούνται φωνές!!! Αλλά πάλι δε ξέρεις... Απλά πιστεύω πως είναι η τακτική τους αυτή...
 
Πίσω
Μπλουζα