DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

Σημείωση σημαντική: Με το Καφέ της Χαράς ,το "Τηλεκοντρόλ" ήρθε (τουλάχιστον για αυτή τη βδομάδα) τελευταίο σε πωλήσεις από όλα τα τηλεοπτικά εβδομαδιαία έντυπα! Ας πρόσεχαν!
 
Εγώ πάλι συνεχίζω να είμαι περίεργος να δω τι θα γίνει με το ''50-50'' στο ''7 μερες''..Λέτε να διακόψουν πάλι την προσφορά τους; Ας μην ξεχνάμε ότι δώσανε μόνο τον πρώτο κύκλό του ''Εκείνες κι εγώ'' χωρίς να συνεχίσουν με τον δεύτερο οπότε μπορεί να κάνουν πάλι κάποια παρόμοια κίνηση..
 
σημερα πεμπτη που κυκλοφορουν τα περιοδικα εκτος αττικης μηπως ειδε κανεις αν με το "7 Μερες TV" ξεκινησε και ο 2ος κυκλος του 50-50?

εχει ξανασυμβει παντως να κυκλοφορουν επομενοι κυκλοι χωρις να εχει γινει προηγουμενως διαφημιση. ο 3ος κυκλος απο το "Και οι παντρεμενοι εχουν ψυχη" ειχε ξεκινησει 3 εβδομαδες μετα το τελος του 2ου και χωρις σχετικη ενημερωση/διαφημιση...
 
Αν ξέρει κανείς οτιδήποτε για το ''50-50'' να μας ενημερώσει γιατί αγωνιούμε..Αγαπητέ maltezo_extreme, νομίζω πως πρέπει να είμαστε μάλλον αισιόδοξοι ως προς την διανομή της προσφοράς αφού όλα δείχνουν ότι το 7 μέρες tv είναι το πρώτο σε κυκλοφορία τηλεοπτικό περιοδικό αυτή την στιγμή οπότε θα ήταν μάλλον άδικο να σταματούσε η προσφορά στον πρώτο κύκλο.
 
Από την επόμενη εβδομάδα ξεκινάει σε DVD άλλη μία τούρκικη σειρά με τον Τηλεθεατή. Πότε επιτέλους θα τελειώσουν μ' αυτές τις τούρκικες σειρές; Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν βγάζουν παλιές ελληνικές; Πότε θα καταλάβουν ότι ο κόσμος τέτοιες θέλει; Δεν μπορώ να σκεφτώ ότι οι Έλληνες τηλεθεατές προτιμούν τις τούρκικες παρά τις ελληνικές σειρές. Μου φαίνεται αδιανόητο. Αφού κανένας δεν τις αγοράζει γιατί συνεχίζουν να κυκλοφορούν τούρκικες σειρές; Δεν είναι περίεργο;
 
Rapide είπε:
Από την επόμενη εβδομάδα ξεκινάει σε DVD άλλη μία τούρκικη σειρά με τον Τηλεθεατή. Πότε επιτέλους θα τελειώσουν μ' αυτές τις τούρκικες σειρές; Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν βγάζουν παλιές ελληνικές; Πότε θα καταλάβουν ότι ο κόσμος τέτοιες θέλει; Δεν μπορώ να σκεφτώ ότι οι Έλληνες τηλεθεατές προτιμούν τις τούρκικες παρά τις ελληνικές σειρές. Μου φαίνεται αδιανόητο. Αφού κανένας δεν τις αγοράζει γιατί συνεχίζουν να κυκλοφορούν τούρκικες σειρές; Δεν είναι περίεργο;
ισως να μην ειναι και τοσο λιγοι αυτοι που βλεπουν τουρκικες σειρες, κατα συνεπεια τις αγοραζουν κιολας σε dvd..τα περιοδικα προσπαθουν να χτυπησουν πανω στη μοδα, δεν τους ενδιαφερει να "προσφερουν" αλλα να κερδισουν. Πάντως κι εγώ εκπλήσσομαι με τον αριθμο των τουρκικων σειρων που κυκλοφορουν..χωρια του οτι τις δινουν ολοκληρες βεβαια χωρις καμια περιπτωση να τις κοψουν..εδω κανουν και συνδυασμους, δινουν πχ τα επεισοδια 3-4 και μαζι τα 37-38 γιατι τα τελευταια δεν εχουν παιχτει ακομα στην τηλεοραση και θελουν να προλαβουν ... και για τις ελληνικες σειρες δεν δινουν δεκαρα..

παντως ειναι παρα πολλοι αυτοι που βλεπουν τουρκικες σειρες..ειναι το ιδιο σοκ με αυτο που επαθα οταν διαπιστωσα οτι παρα πολλοι γνωστοι μου βλεπουν "οικογενειακες ιστοριες"... (που εχουν και τηλεθεαση 20% ενω οι "κούκλες" 16%) !!!!! πού πάμε;;

Σήμερα με το "7 Μέρες TV" διανέμεται κανονικά το 50-50 και μάλιστα γράφει (DVD 18 - Επεισόδια 35-36)

οπότε μάλλον δεν κάνουνε διαχωρισμό σε κύκλους και το έχουνε ενοποιήσει. Πάντως η προσφορά συνεχίζεται κανονικά :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παράξενο, γιατί ο δικός μου περιπτεράς είπε πως δεν την είχε σήμερα την προσφορά το περιοδικό... Τέσπα, σήμερα δόθηκε και καινούρια κασετίνα με το 7 μέρες;
 
Σύμφωνα με την "Ραδιοτηλεόραση" πριν μερικά τεύχη που διάβασα, αντίθετα έγραφε πως τα ριάλιτι έχουν φάει γερή "σφαλιάρα", όχι μόνο από "Το Νησί" (που η τηλεθέαση αγγίζει το 60%) αλλά κι από άλλες σειρές Ελληνικής μυθοπλασίας και δίνει έναυσμα στα ιδιωτικά κανάλια να ποντάρουν σ' αυτήν από τη νέα σαιζόν! Μακάρι!
 
οχι το 7 ΜΕΡΕΣ TV δεν ειχε θηκη. Είχε μόνο το 18ο DVD του 50-50. (που στην ουσια θα ηταν το 1ο της 2ης σεζον)
 
Εντάξει, το βρήκα κι εγώ το DVD του ''50-50''..Την επόμενη βδομάδα καινούρια κασετίνα για την σειρά μαζί με το ''7 μέρες''...
 
Θα ηθελα αναφερω οτι το 4o DVD του Καφε της Χαράς, που κυκλοφόρησε 4/1,είχε βελτιωθεί σε θέμα ποιότητας εικόνας...οχι οτι ειναι το οτι καλυτερο,αλλα σε σχεση με τα προηγούμενα DVD φένεται ξεκαθαρα η διαφορα.
 
Προχειροδουλειές του 7 μερες ΤV

maltezos_extreme είπε:
οχι το 7 ΜΕΡΕΣ TV δεν ειχε θηκη. Είχε μόνο το 18ο DVD του 50-50. (που στην ουσια θα ηταν το 1ο της 2ης σεζον)
Η θήκη για το δεύτερο κύκλο ξεκινάει από την αρίθμηση του 37ου επεισοδίου- αντί του 35ου επεισοδίου που ξεκινάει κανονικά- και γράφει ότι θα περιέχει 15 dvd!!!

Το dvd που έδωσε αυτήν την Παρασκευή αποφασίστε εσείς σε ποιά θήκη θα το βάλετε γιατί κατά το 7 μέρες TV περισσεύει!

Προχειροδουλειές για μια προσφορά που χρυσοπληρώνουμε.

Απλά ντροπή τους.
 
Σίγουρα μιλάμε για προχειροδουλειές αλλά τουλάχιστον μας δίνεται η ευκαιρία να αποκτήσουμε στην συλλογή μας-έστω και χωρίς πρόσθετες παροχές- τα επεισόδια των αγαπημένων μας σειρών.. Εγώ το dvd του ''50-50'' που δόθηκε την Παρασκευή το έβαλα στην δεύτερη θήκη (αν προσέξατε, όταν δόθηκε το τελευταίο δισκάκι του πρώτου κύκλου έμενε άλλη μια θέση που θα χωρούσε μάλλον το δισκάκι αυτης της εβδομαδας). Παρ'όλα αυτά είναι απαράδεκτοι.. Μα, καλά, στο κουτί του πρώτου κύκλου το δισκάκι με τα δύο πρώτα επεισόδια του δεύτερου κύκλου; Αυτό κι αν είναι ο ορισμός της προχειροδουλειάς και ένδειξη ότι ενδιαφέρονται μόνο για τα χρήματά μας..
 
Σημασία έχει να δίνονται όλα τα επεισόδια και σε καλή ποιότητα. Τώρα αν η θήκη είναι κακοφτιαγμένη τι σας νοιάζει? Εγώ τα DVDs από τις Χάριτες τα έχω σε κάτι ωραίες πλαστικές θήκες που πήρα. Μην κολλάτε στα ασήμαντα.
 
Δηλαδή αν η θήκη που προσφέρουν δημιουργεί φθορά και γρατσουνιές στα δισκάκια, δεν πρέπει να με νοιάζει; Ή το να πληρώνω 65 ευρώ για αγοράσω έναν κύκλο και καλά ως "box set", ΧΩΡΙΣ στην πανάκριβη αυτή τιμή να υπάρχει το "box" παρά μόνο το "set" (για τον λόγο που ανέφερα παραπάνω), πάλι δεν πρέπει να με νοιάζει; Και τι πρέπει να με νοιάζει δηλαδή; Τα επεισόδια τα 'χω ήδη (ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ), χωρίς θήκη πάλι σε αρκετά καλή ποιότητα. Η διαφορά των 64 ευρώ, είναι στο ότι γλυτώνω το σήμα του καναλιού κι έχω ελαφρώς καλύτερη ποιότητα; Τι θα πρέπει λοιπόν να κοιτάξω στην τιμή που τα αγοράζω αν όχι και την συσκευασία; Πριν λέμε οτιδήποτε, καλό θα ήταν να σκεφτόμαστε λιγάκι πρακτικά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δίκιο έχεις konkar. Και εμένα με νοιάζει μόνο να αποκτήσω όλα τα επεισόδια του ''50-50'' αλλά θα ήμουν περισσότερο ευχαριστημένος αν είχε γίνει πιο προσεκτική δουλειά. Τα συγκεκριμένα DVD είχαν σχεδόν πάντα καλή ανάλυση εικόνας και ήχου.. Αυτό που είναι απαράδεκτο είναι η ιστορία με το ''Καφέ της Χαράς''. Εμ το τρώμε στην μάπα όλο το χρόνο με τις επαναλήψεις, εμ όποιος θέλει να μαζέψει τα DVD θα τα έχει σε κακή ποιότητα στην συλλογή του (από ότι λένε τα άλλα μέλη του φόρουμ). Και να πεις πως ήταν καμιά παλιά σειρά, πες πάει στο καλό. Αυτή η σειρά όμως είναι σχετικά πρόσφατη οπότε δεν δικαιολογείται τέτοια ποιότητα ήχου και εικόνας..Όσοι αγοράζετε την συγκεκριμένη προσφορά σας προτείνω να τους πάρετε τηλέφωνο και να τους βρίσετε. Μιλάμε για τα λεφτά σας. Δεν μπορούμε εμείς, ως καταναλωτές, να ξοδεύουμε κάθε βδομάδα 7 ευρώ και να μην μας σέβονται ούτε στο ελάχιστο. Αίσχος πια...
 
Να αξιολογούμε σωστά τις αγορές μας. Η τιμή είναι για όλο το "πακέτο". Δε μπορεί λοιπόν να είναι κατά πολύ αυξημένη και να μην απαιτούμε καλύτερη συσκευασία. Στην "Ραδιοτηλεόραση" προσφέρουν παλαιότερες και πιο δυσεύρετες σειρές με λιγότερο απ' το μισό κόστος. Εκεί δεν έχει θήκη καθόλου βέβαια αλλά ας έπεφταν στην ίδια τιμή και τα υπόλοιπα τηλεπεριοδικά κι ας μην περιείχαν αυτή την χάρτινη σαχλαμάρα, δήθεν για θήκη. Συνεχίζω να αγοράζω βέβαια, ανεξαρτήτου θήκης εφόσον μ' ενδιαφέρει κάποια σειρά, αλλά δε μπορώ να παραβλέψω το γεγονός ότι με κλέβουν.
 
Πάντως το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ , πως το TV ΖΑΠΙΝΓΚ απέδειξε πως είναι το καλύτερο τηλεπεριοδικό μακράν! Ότι έχει ανακοινώσει το έχει δώσει χωρίς ΠΟΤΕ να το κόψει στη μέση και επίσης οι κασσετίνες του είναι σαφώς ανώτερες από τους άλλους! Μπράβο τους! Ελπίζω μετά το "Παρά πέντε" που τελειώνει σε λίγο να συνεχίσει με κάτι αξιόλογο...
 
Mandrake είπε:
Δηλαδή αν η θήκη που προσφέρουν δημιουργεί φθορά και γρατσουνιές στα δισκάκια, δεν πρέπει να με νοιάζει; Ή το να πληρώνω 65 ευρώ για αγοράσω έναν κύκλο και καλά ως "box set", ΧΩΡΙΣ στην πανάκριβη αυτή τιμή να υπάρχει το "box" παρά μόνο το "set" (για τον λόγο που ανέφερα παραπάνω), πάλι δεν πρέπει να με νοιάζει; Και τι πρέπει να με νοιάζει δηλαδή; Τα επεισόδια τα 'χω ήδη (ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ) και σε αρκετά καλή ποιότητα. Η διαφορά των 64 ευρώ, είναι στο ότι γλυτώνω το σήμα του καναλιού κι έχω ελαφρώς καλύτερη ποιότητα; Τι θα πρέπει λοιπόν να κοιτάξω στην τιμή που τα αγοράζω αν όχι και την συσκευασία; Πριν λέμε οτιδήποτε, καλό θα ήταν να σκεφτόμαστε λιγάκι πρακτικά.
πιπερι στο στομα! :p ;)

tonytony είπε:
Πάντως το έχω ξαναπεί και θα το ξαναπώ , πως το TV ΖΑΠΙΝΓΚ απέδειξε πως είναι το καλύτερο τηλεπεριοδικό μακράν! Ότι έχει ανακοινώσει το έχει δώσει χωρίς ΠΟΤΕ να το κόψει στη μέση και επίσης οι κασσετίνες του είναι σαφώς ανώτερες από τους άλλους! Μπράβο τους! Ελπίζω μετά το "Παρά πέντε" που τελειώνει σε λίγο να συνεχίσει με κάτι αξιόλογο...
Αλήθεια πότε ακριβώς τελειώνει, ώστε να περιμένουμε νέες ανακοινώσεις;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τα dvd του "Παρα Πεντε" ειναι τέσσερα ακόμα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα