DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

εγω εχω λιωσει τους Απαραδεκτους και ευτυχως δεν εχουν χαλασει.

Μπαινουν καλα στην θηκη και ενω παλια δεν τα παραταγα ολα μου τα cd/dvd ,τωρα τα προσεχω.
 
Οι ''Απαράδεκτοι'' ήταν συμπαθητική δουλειά και ως προς την κασετίνα και ως προς την ποιότητα ήχου/εικόνας. Με τίποτα όμως 6,90 με τέτοιες οικονομικές συγκυρίες για χάρτινη κασετίνα όπου τα dvd γεμίζουν γρατσουνιές και τα επεισόδια της συγκεκριμένης σειράς (ναι ας το πω για αλλη μια φορα) διαθέτουν πετσοκομμένους τίτλους αρχής..Έλεος
 
το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να βγαλουν λεφτα, δεν εχουν κανενα ενδιαφερον ουτε για το προϊόν ουτε για τους αγοραστες. γι αυτο και ο αριθμός των επεισοδίων ανά dvd (πχ. 1 επεισόδιο στο "ΝΗΣΙ"!, 2 επεισόδια στους "ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΥΣ" ελεος 20 λεπτα το επεισοδιο ειναι) και η ποιοτητα της εικονας (πχ. το απαραδεκτο "καφε της χαρας", τα "και οι παντρεμενοι εχουν ψυχη", "εγκληματα" και ασφαλως η ποιοτητα -εγω το θεωρησα προσβολη σε μας τους αγοραστες- στα 3 πρωτα dvd απο τις "τρεις χαριτες" οπου ητανε σαφως χαλασμενη η εικονα και ηταν αδυνατο να το παρακολουθησεις και οχι μονο δεν διορθωθηκε απο το 1ο dvd και το φτιαξανε στο 4ο, αλλα ουτε λογος για αντικατασταση των 3ων πρωτων. μας κοροϊδευουνε μεσα στα μουτρα μας, εγω εχω πλεον σταματησει να ασχολουμαι. Μονη εξαιρεση ηταν η "λουφα και παραλλαγη" και αυτο επειδη ηταν της ODEON.
 
τους δυο ξενους ποτε θα τους διανημει καποιο περιοδικο.το ζητανε παρα πολυ.στις επαναληψεις πολλα εχουν κοψει.ποτε?
 
Θα δοθεί μόνο ο 1ος κύκλος, ήτοι 40 επεισόδια. 10 dvd επί 6.90ε = 69ε

Έπρεπε να δίνουνε 8 επεισόδια / DVD καθώς αυτά είναι ~23λεπτα και να έδιναν και τους 3 κύκλους

Μακριάααααα
 
Αυτοί είναι οι κίνδυνοι που εγκυμονεί ο συνδυασμός τηλεράματος με σειρά άνω του ενός κύκλου. Νομίζω πως πρέπει να βάλουν μυαλό επιτέλους.
 
1986 είπε:
Θα δοθεί μόνο ο 1ος κύκλος, ήτοι 40 επεισόδια. 10 dvd επί 6.90ε = 69εΈπρεπε να δίνουνε 8 επεισόδια / DVD καθώς αυτά είναι ~23λεπτα και να έδιναν και τους 3 κύκλους

Μακριάααααα
πως το ξερεις οτι θα δωσουνε μονο τον 1ο κυκλο?ρωτησες
 
Εμπειρικά το λέω... Διαφημίζουν μία κασετίνα με 10 DVD (χ4 επεισόδια = 40 δηλαδή ο 1ος κύκλος)

σε αντίθεση με π.χ. 50-50 ή Στο Παρά Πέντε που διαφήμιζαν "η 1η κασετίνα, η 2η κτλ)

Επίσης η πλειοψηφία των σειρών που έχουνε δοθεί με DVD δόθηκαν μισές (ένας κύκλος)
 
και το τηλεραμα εχει αυτη την συνηθεια να τα δινει μισα οπως εγκληματα και 3 χαριτες.οπως και το εκεινες και εγω απο το 7μερεςτν.ειχα στειλει πολλες φορες εμαιλ αλλα ποτε κανεις δεν μου απαντησε.
 
Ίσως, λέω, ίσως επειδή οι σειρές του Ρώμα έχουν ακόμα επιτυχία στις τηλεθεάσεις να αναγκαστούν να την δώσουν ολόκληρη. Βέβαια, αφού δεν υπάρχει κανένας σεβασμός πλέον στους αναγνώστες, το πιθανότερο είναι να δώσουν μόνο τον πρώτο κύκλο. 109 επεισόδια είναι αυτά, που σημαίνει 27 εβδομάδες, που σημαίνει 6 μήνες. Χλωμό να μοιράζουν επί 6 μήνες το ίδιο σήριαλ.
 
Αρκετα καλη ποιοτητα, μη φανταστειτε μπλου-ραιυ!!!! :)
 
παιδια αυτη την εβδομαδα τρια τουρκικα σιριαλ απο τα περιοδικα...και για ελληνικα σιριαλ ουτε λογος.ουφφ
 
το ζαπινγκ θα βγαλει το ευτυχισμενοι μαζι μαλλον την αλλη βδομαδα, ειχε προ-διαφημιση σε αυτο το τευχος! με τρομαζει η σπανιοτητα αυτης της σειρας! :ρ
 
mhmerotategiatipino είπε:
το ζαπινγκ θα βγαλει το ευτυχισμενοι μαζι μαλλον την αλλη βδομαδα, ειχε προ-διαφημιση σε αυτο το τευχος! με τρομαζει η σπανιοτητα αυτης της σειρας! :ρ
Το είδα και γω...Τι ξεφτίλα...Χάθηκε ένα "Ντόλτσε Βίτα"???
 
Ξέρουμε πόσα επεισόδια των ''Ευτυχισμένων μαζί'' θα βάζει ανά dvd το tv zapping?
 
τελικα απο αυτην την εβδομαδα θα κυκλοφορισει το ευτιχισμενοι μαζι?
 
peter είπε:
Ξέρουμε πόσα επεισόδια των ''Ευτυχισμένων μαζί'' θα βάζει ανά dvd το tv zapping?
3 επεισόδια κάθε εβδομάδα!Συνολικά είναι 58 επεισόδια (45λεπτα το καθένα) + 2 εορταστικά (περίπου 60 λεπτά το κάθε επεισόδιο) + μια τηλεταινία (τελευταίο επεισόδιο,περίπου 70 λεπτά ).Τώρα ακριβώς δεν ξέρω αν θα βάλει τα εορταστικά και την τηλεταινία!

Και είδα ότι κοστίζει 4,90?+το περιοδικό δηλαδή 6,40? συνολικά!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν νομίζω ότι αξίζει να σχολιάσει κανείς την νέα προσφορά του Zapping.

Aλλη μιά απογοήτευση, μαθημένοι είμαστε όμως!!!!!!!
 
tsalk είπε:
Δεν νομίζω ότι αξίζει να σχολιάσει κανείς την νέα προσφορά του Zapping.
Aλλη μιά απογοήτευση, μαθημένοι είμαστε όμως!!!!!!!
Καλύτερα το ''Ευτυχισμένοι μαζί'' με τον Μπέζο και όλους τους ηθοποιούς να δίνουν τα ρέστα τους παρά να βάζανε καμιά ''Πολυκατοικία''. Μακάρι να έβγαζαν παλιότερες σειρές που επιθυμούμε όπως την ''Ντόλτσε Βίτα'' αλλά όπως φαίνεται χρήματα αποφέρουν μόνο οι σχετικά πρόσφατες επιτυχίες.
 
Τι υπερσπανια σειρα το Ευτυχισμενοι μαζι. Σχεδον συγκινουμαι.

Ψαχνουν για κοροιδα σε εποχες κρισης μου φαινεται.
 
Πίσω
Μπλουζα