DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

Πήρε κανείς σήμερα το πρώτο dvd του ''Eυτυχισμένοι μαζί'' να μας πει τι ''παίζει'';
 
Λοιπόν, η κασετίνα θα περιέχει τον 1ο κύκλο (30 επεισόδια σε 10 DVD), δλδ 3 επεισόδια ανά DVD. Η τιμή του, 6,40?.

Η εικόνα και ο ήχος είναι αρκετά καλοί, ακριβώς όπως και οι προηγούμενες σειρές του MEGA από το ίδιο περιοδικό (ΖΑΠΙΝΓΚ), "Στο παρά πέντε", "Είσαι το ταίρι μου" κλπ.
 
Το θέμα είναι αν αξίζει να τα πάρει κανείς τώρα ή να περιμένει να τα ξαναβάλει το περιοδικό (γιατί θα τα ξαναβάλει) και να γλιτώσει τουλάχιστον τα μισά χρήματα (όπως έγινε και με τους "απαράδεκτους").
 
Serafeim είπε:
Το θέμα είναι αν αξίζει να τα πάρει κανείς τώρα ή να περιμένει να τα ξαναβάλει το περιοδικό (γιατί θα τα ξαναβάλει) και να γλιτώσει τουλάχιστον τα μισά χρήματα (όπως έγινε και με τους "απαράδεκτους").
Ακριβώς αυτό σκεφτόμουν κι εγώ φίλτατε Serafeim. Εφόσον θα δώσει και τους δυο κύκλους, που σημαίνει περίπου 20 DVD, θα χρειαστούμε γύρω στα 130 ευρώ. Εγώ προσωπικά θα περιμένω να γίνει αυτό για να τα πάρω.
 
Καλά στα περιοδικά όλο βλακείες κάνουν. Αν δίνανε από την αρχή τρία-τρία ή τέσσερα τέσσερα τα dvd και ο κόσμος θα έτρεχε αμέσως να αγοράσει την προσφορά και τα κέρδη τους θα αυξάνονταν. Πάλι καλά που βάζουν τρία επεισόδια ανά dvd στο ''Ευτυχισμένοι μαζί''
 
Το καλύτερο θα ήταν να έχει το κάθε ένα δισκάκι 4 επεισόδια (όσα χωράει δηλαδή) και να πωλείται στην λογική τιμή των 5,90 ευρώ το τεύχος. Έτσι νομίζω θα ήμασταν όλοι ευχαριστημένοι.
 
6,40 ευρώ είναι η τιμή του τεύχους μαζί με τα dvd ή είναι + 1,50 ευρώ;
 
Τουλάχιστον έριξαν κάπως την τιμή (αν και πάλι τη θεωρώ υψηλή αναλογιζόμενος και τη δύσκολη οικονομική συγκυρία). 5 ευρώ θα ήταν μια σωστή τιμή.
 
Εντάξει η τιμή είναι λογική αν και θα ήταν πιο...βολική στα 5 ευρώ. Το πήρα κι εγώ το πρώτο dvd. Ανάλυση ήχου και εικόνας πολύ καλή, θα συνεχίσω να αγοράζω την προσφορά.
 
αν και η σειρα ειναι αρκετα προσφατη η τιμη ειναι μια χαρα..και γενικα πιστευω οτι το ζαπινγκ δινει ωραιες σειρες σε καλη τιμη και με ωραια κασετινα.{πχ παρα πεντε.απαραδεκτοι}, σχετικα με το τηλεραμα που τις δινει μισες και σε χαρτινη.ακομα περιμενουμε τις τρεις χαριτες,τα εγκληματα και απο το 7 μερες τα υπολοιπα επεισοδεια απο το εκεινες και εγω!
 
jimbcn είπε:
αν και η σειρα ειναι αρκετα προσφατη η τιμη ειναι μια χαρα..και γενικα πιστευω οτι το ζαπινγκ δινει ωραιες σειρες σε καλη τιμη και με ωραια κασετινα.{πχ παρα πεντε.απαραδεκτοι}, σχετικα με το τηλεραμα που τις δινει μισες και σε χαρτινη.ακομα περιμενουμε τις τρεις χαριτες,τα εγκληματα και απο το 7 μερες τα υπολοιπα επεισοδεια απο το εκεινες και εγω!
Οι κασετίνες των ''Απαράδεκτων'' και του ''Παρά πέντε'' ήταν πολύ καλές. Η κασετίνα του ''Ευτυχισμένοι μαζί'' μπορεί να διαθέτει σκληρό εξώφυλλο αλλά δυστυχώς μέσα, εκεί που τοποθετεί κανείς τα δισκάκια έχει χάρτινες εγκοπές οπότε ο κίνδυνος να δημιουργηθούν γρατσουνιές στα dvd είναι μεγάλος. Καλά αυτό με τις ''Χάριτες'', που δεν ολοκληρώθηκε κασετίνα είναι απαράδεκτο. Όσο για τα ''Εγκλήματα'' και το ''Εκείνες κι εγώ'', πάλι καλά που διανεμήθηκε ολόκληρος και ο πρώτος κύκλος. Γενικά υπάρχει ένα θέμα όσον αφορά την ολοκλήρωση σειρών του Αντένα. Το Μέγκα και δίνει το δικαίωμα να διαμοιράζονται οι σειρές του και οι προσφορές ολοκληρώνονται κανονικά.
 
peter είπε:
Οι κασετίνες των ''Απαράδεκτων'' και του ''Παρά πέντε'' ήταν πολύ καλές. Η κασετίνα του ''Ευτυχισμένοι μαζί'' μπορεί να διαθέτει σκληρό εξώφυλλο αλλά δυστυχώς μέσα, εκεί που τοποθετεί κανείς τα δισκάκια έχει χάρτινες εγκοπές οπότε ο κίνδυνος να δημιουργηθούν γρατσουνιές στα dvd είναι μεγάλος. Καλά αυτό με τις ''Χάριτες'', που δεν ολοκληρώθηκε κασετίνα είναι απαράδεκτο. Όσο για τα ''Εγκλήματα'' και το ''Εκείνες κι εγώ'', πάλι καλά που διανεμήθηκε ολόκληρος και ο πρώτος κύκλος. Γενικά υπάρχει ένα θέμα όσον αφορά την ολοκλήρωση σειρών του Αντένα. Το Μέγκα και δίνει το δικαίωμα να διαμοιράζονται οι σειρές του και οι προσφορές ολοκληρώνονται κανονικά.
ναι συμφωνω σε αυτο που λες.κατι γινεται με τον αντεννα και τα περιοδικα του..τηλεραμα.7 μερες.η απλα μας δουλευουν.
 
peter είπε:
Γενικά υπάρχει ένα θέμα όσον αφορά την ολοκλήρωση σειρών του Αντένα. Το Μέγκα και δίνει το δικαίωμα να διαμοιράζονται οι σειρές του και οι προσφορές ολοκληρώνονται κανονικά.
Οι "Τρεις Χάριτες" όμως, που δεν ολοκληρώθηκαν, είναι του Mega.
 
Αν και δεν είναι ελληνική σειρά, το TV ΖΑΠΙΝΓΚ θα δίνει σε dvd το "GREY'S ANATOMY" από την επόμενη εβδομάδα. Διαφημίζει τον πρώτο κύκλο σε 2 dvd. Φαντάζομαι πως θα συνεχίσει και με τους υπόλοιπους. Το κάθε δισκάκι 4,40 + 1,50. Ότι να'ναι δηλαδή.
 
gpolit ευχαριστούμε για την ενημέρωση αλλά και δεν είναι ελληνική σειρά όπως και συ είπες και επιπλέον είναι σειρά του 2005, δλδ εκτός του χρονικού ορίου του φόρουμ !

Τα οff topic θα διαγραφούν σε λίγη ώρα :)
 
Γιατί να το πάρω???? Πρώτον η σειρά δεν έχει ολοκληρωθεί και 2) Γιατί να μην το αγοράσω από το amazon όταν ολοκληρωθεί σε ωραιότατο πακέτο όλα μαζί και σε ωραιότατη τιμή!!
 
Θα είναι συμπιεσμένα!!!!!
 
Σε ευχαριστώ Kambia. Για ενημέρωση το ανέφερα όπως λες κι εσύ και επειδή το δίνει το tv ζαπινγκ. Απορώ πάντως με τα περιοδικά και τα κανάλια για τις σειρές που δίνουν. Έχουν τεράστιο πλούτο και τον κρατάνε στα συρτάρια.
 
Διαγράφηκαν τα οff topic περί GREY'S ANATOMY :)
 
Πίσω
Μπλουζα