DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

bernard.c είπε:
Με μια μικρή εξαίρεση, τα ίδια χρήματα ξοδεύω κι εγώ....
:D Άστα να πάνε απ τη μια μας έχουν "καταστρέψει" αλλά απ την άλλη πλουτίζουν το αρχείο μας!


Μαντεύω την εξαίρεση και έχω μετανιώσει που το αγοράζω γιατί λυπάμαι τώρα να το αφήσω στη μέση...Μιλάω για τους Μήτσους!Μας "έγδυσε" κανονικά ο Λαζόπουλος (είναι και πατριώτης μου...) με 7.90 και ένα επεισόδιο!!!Ξεφτίλα!



 
:D Άστα να πάνε απ τη μια μας έχουν "καταστρέψει" αλλά απ την άλλη πλουτίζουν το αρχείο μας!


Μαντεύω την εξαίρεση και έχω μετανιώσει που το αγοράζω γιατί λυπάμαι τώρα να το αφήσω στη μέση...Μιλάω για τους Μήτσους!Μας "έγδυσε" κανονικά ο Λαζόπουλος (είναι και πατριώτης μου...) με 7.90 και ένα επεισόδιο!!!Ξεφτίλα!
 
Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά

παντως σημερα που ειδα το πρωτο επεισοδιο παρατηρησα οτι δεν εχει και πολυ καλο ηχο(δυνατη ενταση).η εικονα ομως ειναι πολυ καλη...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tonytony είπε:
Θες να σου πω πόσα δίνω την εβδομάδα???
5.90 7 Μέρες TV



6.90 TV Ζάπινγκ



5.90 Τηλέραμα



7.90 Τηλεθεατής Φίνος



7.90 Τηλεθεατής Μήτσοι



2.50 Ραδιοτηλεόραση



Σύνολο 37 ευρώ τη βδομάδα , 148 ευρώ το μήνα!!!!
Ο Χριστός κι η Παναγία!!!!!!!!! 37 ευρώ την εβδομάδα. Μα τι μισθό παίρνεις? Εγώ μόνο Απαράδεκτους και Μήτσους. Θα 'θελα πολύ βέβαια τα Βαμμένα και τα Εγκλήματα αλλά το χαρτζιλίκι μου δε μου το επιτρέπει. Σε θαυμάζω πάντως.
 
Τον βασικό παίρνω...απλά όταν είσαι συλλέκτης δεν τα υπολογίζεις για κάτι που αγαπάς...
 
tonytony είπε:
Τον βασικό παίρνω...απλά όταν είσαι συλλέκτης δεν τα υπολογίζεις για κάτι που αγαπάς...
Σωστό κι αυτό. Και τα περιοδικά όμως μας εκμεταλλευονται πάρα πολύ. Ειδικά ο Τηλεθεατής. Μας βρίσκουν στην ανάγκη βλέπεις
 
tonytony είπε:
Τον βασικό παίρνω...απλά όταν είσαι συλλέκτης δεν τα υπολογίζεις για κάτι που αγαπάς...

konkar είπε:
Σωστό κι αυτό. Και τα περιοδικά όμως μας εκμεταλλευονται πάρα πολύ. Ειδικά ο Τηλεθεατής. Μας βρίσκουν στην ανάγκη βλέπεις
Θα συμφωνήσω και με τους δυο σας. Δεν είναι θέμα μισθολογικό - όταν αγαπάς κάτι τόσο πολύ, τα χρήματα τα βρίσκεις ("κόβεις" και από κάπου αλλού αν χρειαστεί). Όσο για τα περιοδικά, αυτά όντως εκμεταλλεύονται αυτή μας την αγάπη - ειδικά οι πανάκριβοι "Μήτσοι" του Τηλεθεατή...
 
Εγκλήματα

Νομίζω ότι τα επεισόδια είναι ολοκληρωμένα στα DVDs. Μάλιστα στις επαναλήψεις το επεισόδιο με το πάρτυ της Κορίννας προβαλλόταν κομμένο, γιατί στο πάρτυ συμμετείχε και ένας παπάς. Στο DVD υπάρχει ολόκληρο! Ευτυχώς.

Αυτό που φοβάμαι ότι δεν θα βάλουν είναι το εορταστικό της Παραμονής Πρωτοχρονιάς (του Μιλέννιουμ) στο οποίο συμμετείχαν η Σπείρα Σπείρα και ο Κραουνάκης, και ο Ζαχαράτος σε μια αξεπέραστη μίμηση της Ντενίση-Λασκαρίνας (συνεπικουρούμενος από την Καβογιάννη). Το είχα γραμμένο αυτό και το έχασα :( :( :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγκλήματα

Μήπως μπορεί κάποιος να ενημερώσει πόσα επεισόδια έχουν δοθεί με το περιοδικό και πόσα απομένουν ακόμη;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγκλήματα

sunset89 είπε:
Μήπως με την ευκαιρία, μπορεί κάποιος να ενημερώσει πόσα επεισόδια έχουν δοθεί με το περιοδικό και πόσα απομένουν ακόμη;;;
Μέχρι στιγμής έχουν δοθεί 9 DVDs με τα πρώτα 27 επεισόδια και το Τηλέραμα έχει ανακοινώσει ότι συνολικά θα δοθούν 23 DVDs με 66 επεισόδια (όλα δηλαδή αν δεν κάνω λάθος).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

Δυσάρεστα νέα!Στις 27/11 και 3/12 το TV Zapping προσφέρει τις επιτυχίες της Πέγκυς Ζήνα και με κασετίνες τραγουδιστών θα συνεχίσει ως τέλος Δεκέμβρη 2009!Και από ότι μου είπε ένας γνωστός μου,δεν είναι όπως ο Τηλεθεατής που βγαίνει σε 2-3 εκδόσεις με διαφορετικές προσφορές,αλλά το tv zapping έχει μόνο την απλή έκδοση με 1,50 euro και την έκδοση με προσφορά!Γιατί κάνω αυτό τον πρόλογο,επειδή προφανώς δεν θα κυκλοφορήσουν Απαράδεκτοι,τουλάχιστον ως τέλος 2009!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

Αυτό που λες νομίζω ότι είναι τελείως άκυρο! Δε νομίζω να ισχύει με τίποτα! Κυκλοφορεί και αυτό με διάφορες εκδόσεις! Πριν 2-3 βδομάδες κυκλοφόρησε με Απαράδεκτους , με παιδικά παραμύθια , με cd του Πάριου και το απλό. Δηλ 4 διαφορετικές! Οι Απαράδεκτοι δε κόβονται με τίποτα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

thebest20 είπε:
Δυσάρεστα νέα!Στις 27/11 και 3/12 το TV Zapping προσφέρει τις επιτυχίες της Πέγκυς Ζήνα και με κασετίνες τραγουδιστών θα συνεχίσει ως τέλος Δεκέμβρη 2009!Και από ότι μου είπε ένας γνωστός μου,δεν είναι όπως ο Τηλεθεατής που βγαίνει σε 2-3 εκδόσεις με διαφορετικές προσφορές,αλλά το tv zapping έχει μόνο την απλή έκδοση με 1,50 euro και την έκδοση με προσφορά!Γιατί κάνω αυτό τον πρόλογο,επειδή προφανώς δεν θα κυκλοφορήσουν Απαράδεκτοι,τουλάχιστον ως τέλος 2009!
Φίλε thebest20, είναι δυνατόν να σταματήσει το TV ΖΑΠΙΝΓΚ να διαθέτει τους Απαράδεκτους στη μέση μιας σεζόν, για την οποία έχει μάλιστα προαναγγείλει ότι θα διαθέσει 8 DVDs? Ακόμα και αν ξεκινήσει να διαθέτει μουσικά CDs, το TV ΖΑΠΙΝΓΚ θα τα διαθέτει παράλληλα με τους Απαράδεκτους. Αν κάτι πουλάει αυτή την περίοδο στα τηλεοπτικά περιοδικά, αυτά είναι τα DVDs με τις τηλεοπτικές σειρές - ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ Χριστουγεννιάτικα το TV ΖΑΠΙΝΓΚ να διακινδυνέψει κατά αυτό τον τρόπο τις πωλήσεις του και να εξαγριώσει τους αναγνώστες τους, διακόπτοντας έτσι ξαφνικά (έστω και προσωρινά) τη σειρά που διαθέτει... Οι πηγές σου δεν πρέπει να έχουν ολοκληρωμένες πληροφορίες...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oι Απαράδεκτοι

Δεν ισχυει αυτο που εγραψε το μελος thebest20. (Τελεία)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγκλήματα

Σήμερα ολοκληρώθηκε από το Τηλέραμα ο 1ος κύκλος από τη σειρά. Στο περιοδικό δεν αναφέρει τίποτα για το επόμενο τεύχος! Πήρα τηλέφωνο στο περιοδικό και μου είπαν πως ο 2ος κύκλος θα βγει μάλλον σε 2 εβδομάδες..."με επιφύλαξη"!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sunset89 είπε:
Και στα περιοδικά επίσης να προσθέσουμε το Τηλέραμα, τον Τηλεθεατή, και το 7 μέρες TV. Ελάτε να μας σώσετε!
Δεν τα πρόσθεσα αυτά τα περιοδικά, διότι είναι συνήθως περισσότερο "ΑΝΤ1νικά" - ειδικά το "7 Μέρες TV" (Εκδόσεις LIBERIS). Το "Τηλέραμα" κι ο "Τηλεθεατής" (Αττικές Εκδόσεις και τα δύο) είναι περισσότερο "ουδέτερα", ενώ το "TV ΖΑΠΙΝΓΚ" είναι καταφανώς MEGA (ΔΟΛ-Πήγασος). Από αυτά μόνο πλέον αν δούμε αυτά που θέλουμε...
 
ΤΗΛΕΘΕΑΤΗΣ-ΑΝΤ1

ΤΗΛΕΡΑΜΑ-ΑΝΤ1

TV ZAPPING-MEGA

7 ΜΕΡΕΣ TV-ALPHA/ANT1

ΤΗΛΕΚΟΝΤΡΟΛ-ALPHA

TIVO AND TV AVANTI-ALTER ΚΑΙ ΟΥΔΕΤΕΡΑ
 
Εγκλήματα

Τελικά , έμαθε κάποιος φίλος μας από την επαρχία, που αγόρασε σήμερα το Τηλέραμα, αν συνεχίζει κανονικά με τη 2η σεζόν από τα Εγκλήματα???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγκλήματα

Πήρα το περιοδικό δεν έχει ούτε σήμερα αλλά ούτε αναφέρει για την άλλη εβδομάδα τίποτα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγκλήματα

Πωςςςςς????

Αυτό ήταν, λοιπόν?? Και ο δεύτερος κύκλος ήταν σκάλες ανώτερος του πρώτου...Μάλιστα.

Πάντως αυτό είναι ένα βήμα πίσω για τα τηλεπεριοδικά γενικά. Έτσι ξαφνικά να κόβεται μια προσφορά??? Να μην ακολουθηθεί το παράδειγμα αυτό , μόνο, εύχομαι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα