DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

Εκφράσου ελεύθερα παιδί μου! Κι εγώ το ίδιο πιστεύω για αρκετές σειρές.. Ελπίζω να μην πάρουν αμπάριζα από εδώ και πέρα, ό,τι φτήνια και κακογουστιά εντοπίσουν... :(
 
Εγώ πάντως θα θελα Χάριτες, Δις εξαμαρτείν κι ένα Εκμέκ παγωτό για να γλυκαθούμε.
 
Κ εγώ θα ήθελα το "Δις Εξαμαρτείν" πάρα πολύ αλλά αν βγάλουν τους "Δυο Ξένους" και πάλι θα χαρώ γιατί μπορεί το Mega να το παίζει συνέχεια αλλά έτσι όπως το προβάλλει, συνήθως πετσοκομμένο(γιατι το προβαλλει κ τα μεσημέρια),με τα επεισόδια να μην τελειώνουν κανονικά,κ σε καθε επεισόδιο θυμαμαι βαζει κ 5 λεπτά απο το προηγουμενο,χιλιο προτιμώ σε dvd τα ατόφια επεισόδια.
 
Ούτε κι εμένα θα με χάλαγαν οι Δυο ξένοι. Απλά λέω αυτές που θα θελα πολυ. Επίσης καλή ιδέα θα ήταν, Αχ! Ελένη, Και οι 4 ήταν υπέροχες.
 
konkar είπε:
Ούτε κι εμένα θα με χάλαγαν οι Δυο ξένοι. Απλά λέω αυτές που θα θελα πολυ. Επίσης καλή ιδέα θα ήταν, Αχ! Ελένη, Και οι 4 ήταν υπέροχες.
Η σειρα "Και οι 4 ηταν υπεροχες" επαναπροβαλλεται εδω και καιρο καθε μερα, αργα τη νυχτα. Οι ενδιαφερομενοι σιγουρα την βλεπουν, οποτε και δεν υπαρχει λογικη στο να κυκλοφορησει τωρα σε dvd.
 
Για μας όμως που έχουμε σχολείο κι έχει χαλάσει το dvd recorder μας υπάρχει λογική ;)
 
konkar είπε:
Για μας όμως που έχουμε σχολείο κι έχει χαλάσει το dvd recorder μας υπάρχει λογική ;)
Δεν υπάρχει όμως λογική από την άποψη ότι τουλάχιστον αυτή η σειρά προβάλλεται αυτό το διάστημα, ενώ υπάρχουν άλλες σειρές του MEGA πολύ δημοφιλείς κατά την πρώτη προβολή, τις οποίες δεν έχουμε δει για χρόνια... :(
 
Μην αγχώνεστε! Σε κάτι λιγότερο από δύο εβδομάδες, θα ξέρουμε ποιες σειρές θα πάρουν στη σκυτάλλη στο διαμοιρασμό! Θα ενημερώσουμε άμεσα, όπως πάντα άλλωστε :)

Ένα σοβαρό ερώτημα που θέλω να θέσω, όσον αφορά τα περιοδικά και τα DVD, είναι το εξής:

Γνωρίζει κανείς που μπορούμε να δούμε τις πωλήσεις των περιοδικών ανά εβδομάδα;; Για να διαπιστώσουμε αν τα πάνε καλά με τις κυκλοφορίες των σειρών, γιατί μόνο τότε θα υπάρξει πρόθεση να το συνεχίσουν!

Ως γνωστόν, μόδα είναι και θα περάσει, αν δεν έχει απήχηση. Όπως μόδα ήταν κάποτε και άλλες προσφορές τέτοιου είδους και σταμάτησαν κάποια στιγμή.
 
Πώς θα το ξέρουμε? Θα βγει trailer?
 
sunset89 είπε:
Ως γνωστόν, μόδα είναι και θα περάσει, αν δεν έχει απήχηση. Όπως μόδα ήταν κάποτε και άλλες προσφορές τέτοιου είδους και σταμάτησαν κάποια στιγμή.

Φυσικά και είναι μόδα η οποία βέβαια πριν περάσει μακάρι να μας δώσει όσο πιό πολλές αξιόλογες σειρές (όπως πχ οι Απαράδεκτοι και τα Βαμμένα κόκκινα μαλλιά).
 
Άλλη μια εβδομάδα φτάνει στο τέλος της και προετοιμαζόμαστε για την επόμενη και κυκλοφορούν και τα τηλεοπτικά περιοδικά με τα προγράμματα τηλεόρασης της επόμενης εβδομάδας...

Έχετε ακούσει/διαβάσει τίποτα? Ποιες σειρές θα ακολουθήσουν? (θα ακολουθήσουν?)

- Από το "Τηλέραμα" τηρείται σιγή ιχθύος για τη συνέχιση των "Εγκλημάτων"?

- Οι "Απαράδεκτοι" στο "TV Ζάπινγκ" ολοκληρώνονται στις 26 Φεβρουαρίου (σε 2 εβδομάδες). Έχετε ακούσει τίποτα για τη συνέχεια?

-Επίσης, τα "Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά" ολοκληρώνονται σε 2 εβδομάδες, ενώ το "Κωνσταντίνου και Ελένης" θα συνεχιστεί κανονικά στον 2ο κύκλο του. Θα το "συντροφεύει" κάποια άλλη σειρά?

- Τέλος, το 5ο κουτί των "Δέκα Μικρών Μήτσων" στον "Τηλεθεατή" ολοκληρώνεται την επόμενη εβδοαμάδα. Θα ακολουθήσω το 6ο (και τελευταίο κουτί). Έπειτα?

Για να δούμε τι ανακοινώσεις θα γίνουν τις επόμενες μέρες...
 
Κωνσταντίνου και Ελένης

bernard.c είπε:
Άλλη μια εβδομάδα φτάνει στο τέλος της και προετοιμαζόμαστε για την επόμενη και κυκλοφορούν και τα τηλεοπτικά περιοδικά με τα προγράμματα τηλεόρασης της επόμενης εβδομάδας...
Έχετε ακούσει/διαβάσει τίποτα? Ποιες σειρές θα ακολουθήσουν? (θα ακολουθήσουν?)

- Από το "Τηλέραμα" τηρείται σιγή ιχθύος για τη συνέχιση των "Εγκλημάτων"?

- Οι "Απαράδεκτοι" στο "TV Ζάπινγκ" ολοκληρώνονται στις 26 Φεβρουαρίου (σε 2 εβδομάδες). Έχετε ακούσει τίποτα για τη συνέχεια?

-Επίσης, τα "Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά" ολοκληρώνονται σε 2 εβδομάδες, ενώ το "Κωνσταντίνου και Ελένης" θα συνεχιστεί κανονικά στον 2ο κύκλο του. Θα το "συντροφεύει" κάποια άλλη σειρά?

- Τέλος, το 5ο κουτί των "Δέκα Μικρών Μήτσων" στον "Τηλεθεατή" ολοκληρώνεται την επόμενη εβδοαμάδα. Θα ακολουθήσω το 6ο (και τελευταίο κουτί). Έπειτα?

Για να δούμε τι ανακοινώσεις θα γίνουν τις επόμενες μέρες...

Είναι σίγουρο ότι το Κωνσταντίνου και Ελένης θα συνεχίσει αμέσως στο 2ο κύκλο; Το λέω γιατί συνηθίζουν να μη δίνουν τους κύκλους αμέσως αλλά κάποιο καιρό αργότερα {ή πολυ αργότερα :( }
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Να σας πω τις πληροφορίες μου. Στον Τηλεθεατή την άλλη Πέμπτη ολοκληρώνεται η 5η κασετίνα του Λαζόπουλου και από το τηλέφωνο μου είπαν πως ακολουθεί άλλη μία με 4 dvd μόνο (άρα συνολικά είναι 44 και όχι 50 όπως είχαν πει αρχικά). Τη ρώτησα αν θα μπει κάτι άλλο μετά και μου είπε πως "Ναι θα μπει αλλά δε μπορώ να σας το ανακοινώσω ακόμα"! Στο 7 Μέρες TV και στο ΖΑΠΙΝΓΚ που πήρα δεν ήξεραν τίποτα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Στο 7 Μέρες Tv που πήρα κι εγώ πριν μια εβδομάδα, μου είπαν ότι κατά πάσα πιθανότητα κάτι θα διαδεχθεί "τα βαμμένα κόκκινα μαλλιά", μα θα το ανακοινώσουν πρώτα μέσω tv. Για να δούμε θα είναι κάνα.... "Τρίτο Στεφάνι";;; ;)
 
tsalk είπε:
ή κανάς Κίτρινος Φάκελος?????????
Ξέρεις γιατί δεν πιστεύω ότι θα είναι ο Φάκελος; Εκτός του ότι παρα-είναι "βαριά" σειρά για το "πεπτικό σύστημα" του σύγχρονου τηλεθεατή (βλέπεις τι κάνει η πολλή "Πολυκατοικία";; ;) , δεν είναι από τις σειρές που ζητάει τόόόσο πια ο κόσμος. Οπότε το 7 Μέρες tv αν επιμείνει Αντεννικά (που λογικά αυτό θα κάνει), πιο πιθανό είναι να δώσει το "Τρίτο Στεφάνι", εφόσον συμφωνήσουν και με τον Δαλιανίδη.

Όσον αφορά το Tv Zapping, αν κρίνω από τις επαναλήψεις που παίζει ο σταθμός και ότι γενικά το περιοδικό επιλέγει να μοιράζει κωμωδίες, μάλλον οι "Δύο Ξένοι" θα είναι η επόμενη σειρά. Δράμα δεν κόβω να δίνεται στο κοινό ακόμα. :(
 
Όσοι φίλοι μας ζούν στην επαρχία και παίρνουν τα συνήθη τηλεπεριοδικά μπορούν αύριο να ενημερώσουν και εμάς για τις προσφορές της επόμενης εβδομάδας, μετά και την ολοκλήρωση των Απαράδεκτων αλλά και των Βαμμένων Κόκκινων Μαλλιών.
 
Άγγιγμα Ψυχής / Κωνσταντίνου και Ελένης

Μετά τα Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά βγάζουν σε DVD το Άγγιγμα Ψυχής μαζί με τον 2ο κύκλο του Κωνσταντίνου και Ελένης.

Και μετά τους Απαράδεκτους 4 ελληνικές ταινίες (Μόλις χώρισα, Ι-4 Λούφα και απαλλαγή, Πρώτη φορά νονός, Ψυχραιμία όλα παίζουν).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Σε ευχαριστούμε Rapide για την ενημέρωση. Εννοείται οι 4 ταινίες σε 4 εβδομάδες σωστά; Όχι όλες μαζί;

Να δούμε και τι θα βάλει ο Τηλεθεατής μετά τους 10 Μικρούς Μήτσους. Έβγαλε ανακοίνωση ότι απομένουν μόνο 4 DVD για να ολοκληρωθεί.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα