DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

Οι τρεις Χάριτες

ChristosM είπε:
Σε 3 dvd???? 90 επεισοδια? Φανταζομαι τι συμπιεση θα εχουν υποστει τα δυστυχα!!
:D :D:D:D:D:D:D

Χαχαχαχαχα καλό!Τα δικά μου είναι σε...24 dvd όλα μαζί.


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

mhmerotategiatipino είπε:
τα εχουμε σε 3 ντιβιντι
Και δεν έχει καμία απώλεια στην ποιότητα ήχου και εικόνας?? Πραγματικά θα θελα πολύ να ξέρω πως χώρεσες 90 επεισόδια σε 3 dvd. Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποίησες????
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

konkar είπε:
Και δεν έχει καμία απώλεια στην ποιότητα ήχου και εικόνας?? Πραγματικά θα θελα πολύ να ξέρω πως χώρεσες 90 επεισόδια σε 3 dvd. Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποίησες????
Μόνο ποιότητα εφάμιλλης του YouTube θα χωρούσαν 90 επεισόδια σε 3 DVD
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

konkar είπε:
Και δεν έχει καμία απώλεια στην ποιότητα ήχου και εικόνας?? Πραγματικά θα θελα πολύ να ξέρω πως χώρεσες 90 επεισόδια σε 3 dvd. Ποιο πρόγραμμα χρησιμοποίησες????
Το πρόγραμμα DVD-all-in-3 :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες / Εγκλήματα

Ε, είχε "πιει πολύ" όταν τα έγραφε σε DVD και δε μέτρησε σωστά! (Πανούλη αστειεύομαι με το ψευδώνυμό σου-μην το πάρεις σοβαρά :D ).

Τελικά μάλλον τα Εγκλήματα δε θα μοιραστούν ποτέ και άμα το 7 μέρες tv συνεχίσει τις προσφορές προβλέπω να δώσει κάποια Μανουσακιάδα απ' τις γνωστές τις τελευταίες.

Πληροφορίες που θέλουν πάντως να μοιράζεται το Ερατώ και ο Μπαλαμός, ελέγχονται ως αναληθείς! :p ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

Καλα συγνωμη...χικ!6 ηταν τα ντιβιντι σε μορφη αβι, δεν μπορω να τα μετατρεπω σε κανονικο ντιβιντι γιατι οντως θα γεμισω. Αβι λοιπον. Ειδα και την κασετινα σημερα. Επιτρεψτε μου να πω αρκετα ψευτικη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

mhmerotategiatipino είπε:
Καλα συγνωμη...χικ!6 ηταν τα ντιβιντι σε μορφη αβι, δεν μπορω να τα μετατρεπω σε κανονικο ντιβιντι γιατι οντως θα γεμισω. Αβι λοιπον. Ειδα και την κασετινα σημερα. Επιτρεψτε μου να πω αρκετα ψευτικη!
Δεν την εχω δει ακομα, αλλα το Τηλεραμα ποτέ μεχρι στιγμης δεν εχει προσφερει καλη θηκη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

εγώ που μόλις αγόρασα το ΤΗΛΕΡΑΜΑ μπορώ να πω ότι η κασετίνα είναι όπως ακριβώς οι υπόλοιπες του ίδιου περιοδικού (όπως "ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ" και "ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ") απλά λίγο πιο κοντή... αλλά το πρόβλημα δεν το έχω με την κασετίνα (που πάντα μου αρεσαν) αλλά με την ποιότητα της εικόνας και του ήχου που όπως έχουμε δει και με τα προηγούμενα, δεν είναι και η καλύτερη....εμένα πάντως δεν με ενθουσιάζει
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

bernard.c είπε:
Το πρόγραμμα DVD-all-in-3 :D
Ευχαριστώ bernard!
"αλλά με την ποιότητα της εικόνας και του ήχου που όπως έχουμε δει και με τα προηγούμενα, δεν είναι και η καλύτερη"

Όντως η ποιότητα δεν είναι και η καλύτερη. Ειδικά όσον αφορά την εικόνα όσοι πήρατε τo dvd θα είδατε ότι τα χρώματα τρεμοπαίζουν. Ελπίζω να βελτιωθεί.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

bernard.c είπε:
Το πρόγραμμα DVD-all-in-3 :D

konkar είπε:
Εμ... αν δεν απατώμαι ήταν χιουμοριστικό το σχόλιο! Δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα! #) :p

Όντως τελικά οι Χάριτες είναι 2 ανά DVD? Δεν υπάρχει περίπτωση να βάλουν περισσότερα επεισόδια; Δεν είναι 40 για να δικαιολογείται αυτή η στάση, είναι 90!

Εγώ δε θα το αγοράσω, μα δυο γνωστοί μου, ενδιαφέρονται πολύ και θα ήθελα να τους ενημερώσω περί του θέματος! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

εγώ πάντως που το αγόρασα έχω να πω ότι η εικόνα είναι τόσο κακή, με τα χρώματα να τρεμοπαίζουν τόσο που πραγματικά δεν μπόρεσα να το δω! ασφαλώς και δεν πρόκειται να συνεχίσω να το αγοράζω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

Σιγουρα υπηρξε καποιο προβλημα στην ψηφιοποιηση. Αυτο το προβλημα με τα χρωματα που τρεμοπαιζουν δεν εχει σχεση με την γενικη ποιοτητα της εικονας, η οποια δεν ειναι κακη. Αυτο που ειναι κακο ειναι ο τοσο "απροσεκτος" τροπος με τον οποιο εγινε η μεταφορα των επεισοδιων στο dvd και ο μη ελεγχος μετα του τελικου αποτελεσματος. Την Δευτερα καλο θα ειναι ολοι να τηλεφωνησουμε στο περιοδικο για να τους το πουμε. Ευχομαι να μην ξαναυπαρξει τετοιο προβλημα γιατι ειναι απαραδεκτο να πουλας ελαττωματικο προιον.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ πάντως θα συνεχίσω λίγο ακόμα να δω μήπως βελτιωθεί η εικόνα. Αμα παραμείνει έτσι εννοείται κι εγώ θα σταματήσω. Γιατί όμως γίνεται αυτό? Στην προβολή στο MEGA μια χαρά ήταν η εικόνα.
 
Οι τρεις Χάριτες

ChristosM είπε:
Σιγουρα υπηρξε καποιο προβλημα στην ψηφιοποιηση. Αυτο το προβλημα με τα χρωματα που τρεμοπαιζουν δεν εχει σχεση με την γενικη ποιοτητα της εικονας, η οποια δεν ειναι κακη. Αυτο που ειναι κακο ειναι ο τοσο "απροσεκτος" τροπος με τον οποιο εγινε η μεταφορα των επεισοδιων στο dvd και ο μη ελεγχος μετα του τελικου αποτελεσματος. Την Δευτερα καλο θα ειναι ολοι να τηλεφωνησουμε στο περιοδικο για να τους το πουμε. Ευχομαι να μην ξαναυπαρξει τετοιο προβλημα γιατι ειναι απαραδεκτο να πουλας ελαττωματικο προιον.
ChristosM με πρόλαβες. Πράγματι το πρόβλημα εντοπίζεται στη μεταφορά των δεδομένων.Είναι ωστόσο ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ, να μην υπάρχει ένας έλεγχος του προιόντος πρίν αυτό δοθεί στην αγορά και μάλιστα σε μια τόσο υψηλή τιμή. Θα συμφωνήσω με τους φίλους παραπάνω, η εικόνα είναι τόσο χάλια, που υπάρχουν στιγμές που φτάνεις σε σημείο να σταματήσεις να βλέπεις. Είμαι στο τσάκ να μην ξαναπάρω το περιοδικό, αλλά θα περιμένω και την επόμενη εβδομάδα, μήπως και διορθωθεί το θέμα. Σε κάθε άλλη περίπτωση μιλάμε για άσκοπη σπατάλη πολύτιμων χρημάτων.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

Σε ευχαριστούμε ChristosM για την διευκρίνηση - ας τηλεφωνήσουμε όλοι στο Τηλέραμα για να το επισημάνουμε και να κάνουμε τα παράπονά μας...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

μόλις αγόρασα και το 2ο dvd από τις "ΤΡΕΙΣ ΧΑΡΙΤΕΣ" και η εικόνα είναι η ίδια όπως στο πρώτο!! μα καλά, μας περνάνε για ηλίθιους εμάς τους καταναλωτές;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

Και τα δικά μου dvd από τις Χάριτες, τόσο το 1ο όσο και το 2ο, έχουν άθλια ποιότητα. Τα χρώματα τρεμοπαίζουν λες και έχω μπροστά μου φωτορυθμικό από νυχτερινό κλαμπ. :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

Μη το ψάχνετε. Σε όλους έτσι είναι. Πήρε κανένας τηλέφωνο στο περιοδικό να ενημερώσει για την κατάσταση?????
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

Και το τρίτο dvd είναι το ίδιο αίσχος με τα δυο πρώτα........ :eek: o_Oo_Oo_O
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι τρεις Χάριτες

maltezos είπε:
Και το τρίτο dvd είναι το ίδιο αίσχος με τα δυο πρώτα........ :eek: o_Oo_Oo_O
Μήπως φταίει το γεγονός ότι οι πρώτες κόπιες είναι ήδη έτοιμες και λυπούνται να ακυρώσουν μια τέτοια παραγγελία για να το πάνε απ΄την αρχή;; Απαράδεκτο όπως και να 'ναι.8)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα